Od čega miriše more?

poruka: 13
|
čitano: 4.553
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od čega miriše more?".
12 godina
offline
Od čega miriše more?

Nije bez vraga ona : "more lječi sve".

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Od čega miriše more?

more miriši na seks, kremu za sunčanje i pijesak u gaćama

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Od čega miriše more?

poseban bouquet moru daju potopljeni stojadini i vešmašine te ispusti nafte, fekalija i inih sranja po lukama i okolo. samo znalci to znaju cijeniti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Od čega miriše more?

More miriši po turistima koji će dat 100 kn za pizzu i turistkinjama koje će dat.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Od čega miriše more?
Cek jel to znaci da su slavonske a bome i baranjske sume otrovne?
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Od čega miriše more?

Što se tiče engleskog, mislim da je prikladna riječ scent, kad se govori o ugodnim mirisima.

Svemir.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Od čega miriše more?

Nije baš tako, smell znači, kao i u hrvatskom, miris u najširem smislu. "Smell implies merely the sensation and gives no hint of its quality and character" (Websterov rječnik američkog engleskog). Vidite, ja sam kao kemičar već zarana naučio da se ne govori o nečijem "smradu", jer smrad je posve subjektivna kategorija. Možemo govoriti o kiselom, jetkom, teškom mirisu, mirisu na ovo ili na ono, ali ne može se unaprijed znati hoće li neki miris biti nekom ugodan ili neugodan. Meni je miris maslinovog ulja čaroban, netko ga ne može jesti jer mu smrdi. Znam Dalmatinca koji nije mogao smisliti slatkovodnu ribu (a usto je imao izrazito jak njuh) jer mu "smrdi po mulju". Nakon što sam u Istambulu šetao dva kilometra ulicom u kojoj se nije peklo ništa drugo nego riba na gradelama, trebalo mi je tri godine da je poželim jesti. Kao djetetu najljepši mi je bio miris benzina. Ima takvih primjera na pretek, samo se malo prisjetite događaja iz života. Problem s Amerikancima je da oni žive u svijetu posve bez mirisa - pa im je susret sa svakim novim, posebice intenzivnim mirisom neugodan. Stoga i riječ smell poprima neugodnu konotaciju. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od čega miriše more?
Riječi često imaju šire i uže ili kolokvijalno značenje. Normalno u širem (i ispravnom) smislu znači uobičajeno, dok se u svakodnevnom govoru upotrebljava kao 'poželjno'. Kad se neko značenje udomaći, čak i ako je neispravno, postaje 'normalno', recimo kaladont ili digitron.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Od čega miriše more?

jel' to sad ispalo da cijela amerika ima dvije kuharice koje ne znaju kuhati ili se pak radi o posebnom planetu na kojemu se ne dešavaju kemijski procesi prilikom kojih se oslobađaju čestice koje se mogu omirisati?

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od čega miriše more?
nemrem_stara_mi_sere kaže...

more miriši na seks, kremu za sunčanje i pijesak u gaćama

 Čitam i nevjerujem o čemu ovaj Raos baljezga svi znamo pravu istinu!

15 godina
offline
Re: Od čega miriše more?
Meni more miriše na Coppertone
morrisoN
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Od čega miriše more?

Odnos Amerike prema mirisu možemo usporediti s Francuskom pod Lujem XIV. Tamo se ljudi nisu prali, pa su onda miris svoga tijela prikrivali raznoraznim parfemima. Amerikanci su izuzetno čisti: čitam pismo nekog američkog generala svojoj ženi koji se tuži da se zbog ratnih operacija nije uspio dva dana otuširati. (Inače, vojnik JNA se tuširao tjedno dva puta ljeti, a jedanput zimi - za vrijeme mira, u vojarni.) U gradiću u kojem je bio institut u kojem sam radio sve je bilo puno travnjaka, koji su se kosili dvaput tjedno, no mirisa pokošenog sijena nisam osjetio. Svugdje se prži piletina, ali ni miris pečene piletine nisam osjetio. No kad sam se vratio u Zagreb, mislio sam da ću umrijeti od smrada. Još gore, nekoj se kćeri naših ljudi koji su se odselili u Americi dogodilo da je pala u nesvijest od smrada u (hrvatskom) gradskom autobusu. Eto, tako je to s osjetilima. A s druge strane, kuće im nemaju nikakve zvučne izolacije. Sasvim lijepo možeš čuti, kroz zid, strop ili pod, što ti susjed razgovara. No oni zato, kao što su Francuzi imali parfeme protiv mirisa, imaju muziku protiv buke. Kad sam to vidio, pitao sam ih: "How are you making love? Like lobsters or listening to radio?" Odgovor je bio: "Watching TV." A što se kuhinje tiče... Svaku vrstu kuhinje imaju, samo ne tursku. (Usporedi miris ćevapa i hamburgera.) 

 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od čega miriše more?
Mljet❤️
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice