CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki EVE

poruka: 8
|
čitano: 21.823
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki EVE".
15 godina
neaktivan
offline
CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki EVE

Sličan efekat koji se traži podizanjem cijene cigareta (povećanjem poreza) da se smanji broj ovisnika.
Ovo bi moglo proći ako bi igrači dobili veće plate, ako rade, ili veće džeparce, jer i njih pogađa inflacija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki EVE

Goonsi (grrr Goons grrrr) su sjebali igru do kostiju.

 

Prošlogodišnji rat u kojem se doslovce skupila horda ljudi da ih proba spržiti do kraja kako bi igra doživjela svojevrsni fresh start (nakon 11-12 godina njihove dominacije) nije se mogao desiti.

 

Taktika Goonsa otvoreno je igrala na slabost servera, svi su se sprcali u 1 sistem, kojih 6-7000 ljudi, što je već granična vrijednost kapaciteta servera, onog trenutka kada je TEST/PANFAM horda pokušavala ući sa svojih 8-9-10000 pilota u isti sistem kako bi dovršila posao, server bi krahirao - i onda je često kocka bila koliko i kako se može uopšte izvući brodovlje iz tog clusterfucka.

 

Posljedica je da se jedan od najvećih saveza gotovo pa sav rasuo, i da je broj pretplatnika već tada krahirao. Igra je naprosto izgubila smisao. A novih igrača i nema. Tako da je ovako nešto bilo i očekivano.

 

Igra je zvanično doživjela svoj game over i prije par godina sa opštom popularnošću titana, a prošle godine je udaren pečat na to kulminacijom te n+1 strategije i svaki pilot u EVE-u vozi titana doktrine.

 

Iako se smatram fanom, i mislim da je ovo najbolji izdanak gaminga ikad - moram priznati da mi je ipak drago što sam se pomakao i odmakao iz tog svijeta.

 

Priželjkujem neku single player opciju sa EVE svijetom, ali se ne vraćam online više ni pod razno.

 

Pratim podcaste i reddit, i situacija je postala previše depresivna i toksična.

 

All good things come to an end.

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki EVE

Instalirao sam igru početkom godine nakon 11g, imao velike planove ali sam na kraju zaključio da nije to više za mene. Nisam se čak ni undockao. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki
rashomon kaže...

Goonsi (grrr Goons grrrr) su sjebali igru do kostiju.

 

Prošlogodišnji rat u kojem se doslovce skupila horda ljudi da ih proba spržiti do kraja kako bi igra doživjela svojevrsni fresh start (nakon 11-12 godina njihove dominacije) nije se mogao desiti.

 

Taktika Goonsa otvoreno je igrala na slabost servera, svi su se sprcali u 1 sistem, kojih 6-7000 ljudi, što je već granična vrijednost kapaciteta servera, onog trenutka kada je TEST/PANFAM horda pokušavala ući sa svojih 8-9-10000 pilota u isti sistem kako bi dovršila posao, server bi krahirao - i onda je često kocka bila koliko i kako se može uopšte izvući brodovlje iz tog clusterfucka.

 

Posljedica je da se jedan od najvećih saveza gotovo pa sav rasuo, i da je broj pretplatnika već tada krahirao. Igra je naprosto izgubila smisao. A novih igrača i nema. Tako da je ovako nešto bilo i očekivano.

 

Igra je zvanično doživjela svoj game over i prije par godina sa opštom popularnošću titana, a prošle godine je udaren pečat na to kulminacijom te n+1 strategije i svaki pilot u EVE-u vozi titana doktrine.

 

Iako se smatram fanom, i mislim da je ovo najbolji izdanak gaminga ikad - moram priznati da mi je ipak drago što sam se pomakao i odmakao iz tog svijeta.

 

Priželjkujem neku single player opciju sa EVE svijetom, ali se ne vraćam online više ni pod razno.

 

Pratim podcaste i reddit, i situacija je postala previše depresivna i toksična.

 

All good things come to an end.

 

 

 Najlakse je kriviti goonse za ocajno los game dizajn od strane CCP-a u zadnjih par godina. Igra koja je stvarno bila vrh online gaminga (priče i meta gaming su jednostavno nenadmašni), otišla je kvragu blago rečeno. Prioriteti development tima su se prebacili s "ajmo napraviti najbolji grimdark svemirski MMO" na "ajmo igru developati na nacin da napumpamo zaradu cim vise prije nego prodamo tvrtku".

Sve je pocelo jos prije 5-6 godina kad su uveli skill injectore pa onda i ubacili nenormalne promjene na rorqualima (makar su im doslovno sve vece alijanse igraca iz nule rekle da je to turbo losa ideja). Cilj je bilo samo zaraditi cim vise pa prodati sve skupa Pearl Abyssu. I onda zadnje 2 godine nerf na nerf, skeleton ekipa developera koja bi u bilo kojoj drugoj firmi dobila otkaz (napravis veliki patch i zaboravis ubaciti najbitnije predmete u bazu da ih igraci mogu kupiti, i to vise puta)... Blago receno igra je u banani, ali cisto zbog menadzmenta koji gleda excel tablice i smislja marketing fore kako izmusti cim vise para iz (brzo) opadajuceg broja igraca umjesto da gleda kako ubaciti svjeze game dizajn ideje i napraviti igru zabavnijom za sve skupa - sto bi samim time dovelo i do vise zarade.

Enivej, ne igram negdje od pocetka ove godine, nema smisla. Uvijek je zalosno gledati smrt MMO-a, pogotovo kad znas koji ogroman potencijal je imao.

Re: CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki
Gajotres kaže...

Instalirao sam igru početkom godine nakon 11g, imao velike planove ali sam na kraju zaključio da nije to više za mene. Nisam se čak ni undockao. 

 

 

ja od prvog dana kad sam vidio slike od igre (moguće još u Hackeru ili PC Play časopisu) sam shvatio da sam definitivno preglup za ovako nešto, i svaki put kad čujem nešto novo o njoj odnosno vidim gameplay samo dodatno potvrđujem to. No djeluje mi super.

12 godina
offline
Re: CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Gajotres kaže...

Instalirao sam igru početkom godine nakon 11g, imao velike planove ali sam na kraju zaključio da nije to više za mene. Nisam se čak ni undockao. 

 

 

ja od prvog dana kad sam vidio slike od igre (moguće još u Hackeru ili PC Play časopisu) sam shvatio da sam definitivno preglup za ovako nešto, i svaki put kad čujem nešto novo o njoj odnosno vidim gameplay samo dodatno potvrđujem to. No djeluje mi super.

 

nisi preglup, nego ovu igru možeš igrati 15 godina i da na kraju ne znaš NIŠTA o njoj

EvE's Learning Curve - Communications Center / General Discussion - EVE Online Forums

15 godina
offline
Re: CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki
W1ck3d8u2z kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Gajotres kaže...

Instalirao sam igru početkom godine nakon 11g, imao velike planove ali sam na kraju zaključio da nije to više za mene. Nisam se čak ni undockao. 

 

 

ja od prvog dana kad sam vidio slike od igre (moguće još u Hackeru ili PC Play časopisu) sam shvatio da sam definitivno preglup za ovako nešto, i svaki put kad čujem nešto novo o njoj odnosno vidim gameplay samo dodatno potvrđujem to. No djeluje mi super.

 

nisi preglup, nego ovu igru možeš igrati 15 godina i da na kraju ne znaš NIŠTA o njoj

EvE's Learning Curve - Communications Center / General Discussion - EVE Online Forums

 Weecked jel igraš još? 

13 godina
offline
CCP diže cijenu pretplate u popularnoj masovki EVE

Najbolja igra koja zapravo nije igra nego anarhija sa više prevara i krađa nego RL.
presto igrat prije par godina previše posla i igra je postala previše samo za "elitu  večinom starih igrača"
sa ovim porastom cijene još manje mislim igrat mogo sam zaraditi kroz trgovinu i manufacturing za 2 plexa. 
presto sam igrat kad je sve ošlo u k i da moon base su mi srušili jer EVE je puna bisera koji tak liječe komplekse.

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice