Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ugradi

poruka: 17
|
čitano: 5.043
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ugradi".
16 godina
offline
Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ugradi

Sto napaja ovo srce?

- Psiho246
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
Ljubav
15 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
Usb c ti ugrade pored bradavice...
2 godine
offline
Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ugradi

ovako je bilo do ovog umjetnog srca;

 

Danas postoje dva tipa potpunog umjetnog srca: „SynCardia“ i „AbioCor“. Glavna razlika između ova dva uređaja je ta što je „SynCardia“ spojen na vanjski izvor napajanja, dok „AbioCor“ nije. „SynCardia“ ima cijevi koje kroz otvore na prednjoj trbušnoj stijenci, izlaze iz tijela na vanjski izvor energije. „AbioCor“ je potpuno sadržan u prsima. Baterije koje napajaju uređaj također su ugrađene u organizam, i pune se kroz kožu posebnim magnetskim punjačem. Energija iz vanjskog punjača doseže unutarnju bateriju preko uređaja koji se zove transkutani prijenosnik energije (engl. transcutaneous energy transmission, TET). Implantirani TET uređaj je spojen s implantiranom baterijom. Vanjski dio TET uređaja je spojen na vanjski punjač. Također, ugrađeni kontroleri monitoriraju i upravljaju brzinom srčane akcije.

 

https://repozitorij.mef.unizg.hr/islandora/object/mef%3A597/datastream/PDF/view

 
7 0 hvala 5
8 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
Samo ne smiješ zaboraviti napuniti srce navečer ako se planiraš budit ujutro
 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
Da ga je Apple napravio...onda bi iz daljine regulirao njegov rad da smanji potrošnju baterije...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
zlosobno kaže...
Usb c ti ugrade pored bradavice...

 Ne, nego trebaš navijati bradavicu kao ručni sat.

 

https://i.imgflip.com/a6xob.jpg

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 18:09 (imsonotgonnatellyoumyname).
16 godina
offline
Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ugradi

Uh, neznam, meni se ne sprda s ovim stvarima. Zamišljam nesretnika koji je morao pristati na ovu torturu umjesto transplantacije pravog srca. Kako se krvne žile spajaju a da na spoju ne ispucaju, koliko poslije (kažu prosjek 130 dana prije nove operacije ili smrti) i kako ljudi s time žive, koliko muke sa predimenzioniranim implantatima i lijekovima, bolje ni ne razmišljati. Ocu su mi trebali samo operirati zaliske, i ubili su ga. Statistika. Mladi doktori se učili i vježbali, štaćeš. Tako je vjerojatno i ovo. Isprobavaju na ljudskim zamorcima, a 
čak i na 3d renderu se vidi koliko je to u stvari nezgrapno i strano tijelo. Naravno jasno mi je da je to i dalje privremeno riješenje za ljude koji čekaju donora srca iste krvne grupe(to je začuđujuće vani daleko veći problem nego kod nas) a njihovo srce više nemože izdržati. No kad s tim čekaš samo na slijedeću tešku operaciju kojom će te opet rasporiti i ispiliti prsni koš, i ponovno odcvikati sve arterije, vene i sporedne krvne žile, uh. Nužno zlo. Dobro, nisam protiv istraživanja i razvoja, kad drugačije neide, ha daj što daš. 

Moj PC  
4 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
zlosobno kaže...
Usb c ti ugrade pored bradavice...

 

Bradavice su zapravo pogo pinovi.

Lijeva je minus, desna je plus.

8 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
gurusinj kaže...
Samo ne smiješ zaboraviti napuniti srce navečer ako se planiraš budit ujutro

 da bar mogu ugraditi plutonijsku bateriju poput one koje stavljaju za satelite ili rovere tako da čovjek nema uopče brige oko toga. 

 

16 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
T700 kaže...
gurusinj kaže...
Samo ne smiješ zaboraviti napuniti srce navečer ako se planiraš budit ujutro

 da bar mogu ugraditi plutonijsku bateriju poput one koje stavljaju za satelite ili rovere tako da čovjek nema uopče brige oko toga. 

 

 Plutonijska baterija je termoelektrična, za tu snagu potrebnu da radi pumpa 24/7 bez najmanje varijacije bi mislim bila prilično vruća, a i neznam koliko bi stijenke izdržale da ne postanu i same radioizotopne, tj širile radijaciju.
No nabasao sam na zanimljivu crticu - pacemaker sa "atomskom" baterijom.
https://www.medicaldesignandoutsourcing.com/medtech-memoirs-the-plutonium-powered-pacemaker/

2 godine
neaktivan
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
70-ih, 139 ljudi je dobilo pacemaker na plutonijsku bateriju

2007 ih je devet još bilo živih.


12 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
HCMAA kaže...
Da ga je Apple napravio...onda bi iz daljine regulirao njegov rad da smanji potrošnju baterije...

 Da, i onda bi usporio srce da onemoguci update softwarea pa da moras kupiti novo....

16 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
Theophilus Ruy kaže...
70-ih, 139 ljudi je dobilo pacemaker na plutonijsku bateriju

2007 ih je devet još bilo živih.

 Pa što 35 godina s pacemakerom nije dug život? Ti pacijenti vjerojatno imaju širi spektar problema, a i većina ima probleme u starosti, tako da starci ne mogu živjeti vječno. Imaš kakav dokaz da je baterija uzrok smrti?

16 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
nadimak_1 kaže...
HCMAA kaže...
Da ga je Apple napravio...onda bi iz daljine regulirao njegov rad da smanji potrošnju baterije...

 Da, i onda bi usporio srce da onemoguci update softwarea pa da moras kupiti novo....

 Tu bi tek modovi došli do izražaja (ovisno za koje radnje se koristi )

2 godine
neaktivan
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
dd.inc kaže...
Theophilus Ruy kaže...
70-ih, 139 ljudi je dobilo pacemaker na plutonijsku bateriju

2007 ih je devet još bilo živih.

 Pa što 35 godina s pacemakerom nije dug život? Ti pacijenti vjerojatno imaju širi spektar problema, a i većina ima probleme u starosti, tako da starci ne mogu živjeti vječno. Imaš kakav dokaz da je baterija uzrok smrti?

 Gdje sam ja napisao da ih je ubila baterija, pobogu? 

16 godina
offline
Re: Carmat prvi puta prodao svoje umjetno srce, ug
Theophilus Ruy kaže...
dd.inc kaže...
Theophilus Ruy kaže...
70-ih, 139 ljudi je dobilo pacemaker na plutonijsku bateriju

2007 ih je devet još bilo živih.

 Pa što 35 godina s pacemakerom nije dug život? Ti pacijenti vjerojatno imaju širi spektar problema, a i većina ima probleme u starosti, tako da starci ne mogu živjeti vječno. Imaš kakav dokaz da je baterija uzrok smrti?

 Gdje sam ja napisao da ih je ubila baterija, pobogu? 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice