Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i svačim

poruka: 19
|
čitano: 5.956
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i svačim".
11 godina
offline
Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i svačim

7k kn za idiota G serije?

ALO!!!! 2019 smo a ne 2005 godina di je G serija nesto i znacila, danas to polupa kvalitetniji mobitel.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
LudaRajcica kaže...

7k kn za idiota G serije?

ALO!!!! 2019 smo a ne 2005 godina di je G serija nesto i znacila, danas to polupa kvalitetniji mobitel.

 wow.... Debelo previse para......

Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
Pa možeš nabaviti solidan DSLR za te novce. Da ne govorim o rabljenim uređajima. Ne postoji niti jedan aspekt tog uređaja koji opravdava cijenu za ponuđeno.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i svačim

baš mi treba jedan ovakav kompakt i sve je bilo super dok nisam došao do cijene...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i svačim

Radije za 100 grama vise uzmem DC-GX9.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i svačim

Brutalna cijena.. Koma.. A tek dok vidim RX100 seriju od Slonija, cijene lete u nebo, ni kompakti nisu više što su nekad bili, srećom alternativa postoji..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
zvonac kaže...

Brutalna cijena.. Koma.. A tek dok vidim RX100 seriju od Slonija, cijene lete u nebo, ni kompakti nisu više što su nekad bili, srećom alternativa postoji..

 Dobro ali RX100 ima svoje trziste. Svaka osoba koja hoda s a7, a9 ili 1dx po sportskim terenima ima rx100 oko pasa.

 

 

Ima 20fps burst s AF/AE i 90 fps bez s oko 400 AF tocaka, i da ne pricam o slo-mo

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 14:22 (Mitch).
5 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
Mitch kaže...
zvonac kaže...

Brutalna cijena.. Koma.. A tek dok vidim RX100 seriju od Slonija, cijene lete u nebo, ni kompakti nisu više što su nekad bili, srećom alternativa postoji..

 Dobro ali RX100 ima svoje trziste. Svaka osoba koja hoda s a7, a9 ili 1dx po sportskim terenima ima rx100 oko pasa.

 

 

Ima 20fps burst s AF/AE i 90 fps bez s oko 400 AF tocaka, i da ne pricam o slo-mo

 

 I najvaznija stvar.- Velicina..... Sony RX100 je poprilcno manji...

15 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv

Istina, ali to je dvosjekli mac, jer je baterija u njemu zbilja mala.

Doslovno RX100 V na dalje moze odraditi jedan trosatni event.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 14:36 (Mitch).
5 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv

Hoces reci ne moze?

 

Pa nema ni potrebe. Bolje nositi manji aparat i baterije u dzepu nego veci stalno u ruci...

12 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Pa možeš nabaviti solidan DSLR za te novce. Da ne govorim o rabljenim uređajima. Ne postoji niti jedan aspekt tog uređaja koji opravdava cijenu za ponuđeno.

 Već sam ranije odgovarao na slične postove ali evo opet. Imam DSLR, mirorless i kompakt. 50% fotografija mi je slikano mobitelom, 30% kompaktom, 20% mirrorlessom i 0,00001% DSLR-om. Pa ti razmisli koliko je bolje kupiti DSLR od ovog aparata.

Ako si profesionalac ovkav (ne ovaj) aparat ćeš prije kupiti nego DSLR od 1000€ (s optikom). Zato da ti uvijek bude pri ruci. Ako si amater ili turist opet je puno zgodniji. 

13 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
Mitch kaže...
zvonac kaže...

Brutalna cijena.. Koma.. A tek dok vidim RX100 seriju od Slonija, cijene lete u nebo, ni kompakti nisu više što su nekad bili, srećom alternativa postoji..

 Dobro ali RX100 ima svoje trziste. Svaka osoba koja hoda s a7, a9 ili 1dx po sportskim terenima ima rx100 oko pasa.

 

 

Ima 20fps burst s AF/AE i 90 fps bez s oko 400 AF tocaka, i da ne pricam o slo-mo

 

U zadnjih dvije godine sam gradio ideju uzeti neki novi foto aparat, pa je između nekoliko njih i taj RX100 MIIV bio na radaru u užem krugu. 

Na kraju se je poklopilo a7R IV uz za sada samo jedan objektiv, prednosti ima nebrojivo puno previše. 

 BlueMax kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Pa možeš nabaviti solidan DSLR za te novce. Da ne govorim o rabljenim uređajima. Ne postoji niti jedan aspekt tog uređaja koji opravdava cijenu za ponuđeno.

 Već sam ranije odgovarao na slične postove ali evo opet. Imam DSLR, mirorless i kompakt. 50% fotografija mi je slikano mobitelom, 30% kompaktom, 20% mirrorlessom i 0,00001% DSLR-om. Pa ti razmisli koliko je bolje kupiti DSLR od ovog aparata.

Ako si profesionalac ovkav (ne ovaj) aparat ćeš prije kupiti nego DSLR od 1000€ (s optikom). Zato da ti uvijek bude pri ruci. Ako si amater ili turist opet je puno zgodniji. 

Do prije godinu dana, moj prvi izbor bi bio NIKON D850, no kada sam ozbiljnije ušao u svijet slikavanja, uočio sam da recenzenti ozbiljno i CANON i NIKON prozivaju zbog podosta ozbiljnih nedostataka, pogotovu u svijetu DSLR kamera. 

Najzanimljivije mi je činjenica da se predviđa izumiranje DSLR obitelji kamera u korist mirrorless kamera. 

Ja sam stoga od svega što trenutno postoji na tržištu izabrao ono najbolje za mene, moje skromno subjektivno razmišljnaje, jedan vrhunski mirrorless za one trenutke i lokacije gdje je to poželjno prije svega i vrhunski za svaki trenutak okidanje iz ruke u koraku mobitel !

ATJ Lučko
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv

Kao profesionalni fotograf koji od tog posla živi već 5 godina: Ne. Imam d810 i nikamo ga ne dam. Imam i d5500, pokupio sam ga rabljenog prije par godina, kao sporedni aparat. Cijena mu je cca 3000kn. Zajedno s solidnom optikom cca 6000kn. Probao sam na desetke različitih kompakta kroz 10+ godina. Ni jedan nije ni približno isplativ. Prije 10 godina su bili konkurenti. Sad više ne.  

16 godina
online
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
Tražio sam nešto slično i nedavno uzeo Panasonic TZ100.

U odnosu na klasičan kompakt, drastično manji šum pri slabijem svetlu, određena mogućnost "plićeg" depth of fielda i gomila naprednih opcija i modova (koje treba da savladam). Jedina mana - "samo" 10x zum.

U odnosu na Canon G seriju ili RX100 - znatno manje novca i veći zum.

U odnosu na DSLR/mirrorless - jednostavnije, prenosivije, jeftinije, manje upadljivo i sveukupno primerenije mom casual-hobističkom beleženju putovanja i sličnih situacija.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Kao profesionalni fotograf koji od tog posla živi već 5 godina: Ne. Imam d810 i nikamo ga ne dam. Imam i d5500, pokupio sam ga rabljenog prije par godina, kao sporedni aparat. Cijena mu je cca 3000kn. Zajedno s solidnom optikom cca 6000kn. Probao sam na desetke različitih kompakta kroz 10+ godina. Ni jedan nije ni približno isplativ. Prije 10 godina su bili konkurenti. Sad više ne.  

 D5500 košta (EU) 900€. Samo tijelo, bez ikakve optike. Najjeftiniji solidni objektiv za široku primjenu je AF-S DX 16-80mm f/2.8-4E ED VR, koji košta još toliko. To što si ti kupio rabljeni za siću ili ti ga je netko poklonio nije nikakva osnova za usporedbu cijena.

 

DSLR i napredni mirrorlessi još dugo će biti osnovno sredstvo profesionalaca. Za nas ostale baš i nemaju smisla jer su veliki i nezgrapni i nikad ih nemamo uz sebe kad zatrebaju. Evo ja sad idem u Berlin na 7 dana. Ponijeti ću mobitel i mirrorless. Žena će uzeti kompakta. DSLR će doma čekati sljedeći dječji rođendan.

12 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
Ivan(4) kaže...
Tražio sam nešto slično i nedavno uzeo Panasonic TZ100.

U odnosu na klasičan kompakt, drastično manji šum pri slabijem svetlu, određena mogućnost "plićeg" depth of fielda i gomila naprednih opcija i modova (koje treba da savladam). Jedina mana - "samo" 10x zum.

U odnosu na Canon G seriju ili RX100 - znatno manje novca i veći zum.

U odnosu na DSLR/mirrorless - jednostavnije, prenosivije, jeftinije, manje upadljivo i sveukupno primerenije mom casual-hobističkom beleženju putovanja i sličnih situacija.

 Zum je više manje nebitna stavka. Bar kad govorimo o cijenama. U toj klasi imaš Fuji X 100F koji je po kvaliteti fotografije bolji od ovog Canona i od RX100, košta 1000€ i nema zum (fix 23mm).

8 godina
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
BlueMax kaže...
Ivan(4) kaže...
Tražio sam nešto slično i nedavno uzeo Panasonic TZ100.

U odnosu na klasičan kompakt, drastično manji šum pri slabijem svetlu, određena mogućnost "plićeg" depth of fielda i gomila naprednih opcija i modova (koje treba da savladam). Jedina mana - "samo" 10x zum.

U odnosu na Canon G seriju ili RX100 - znatno manje novca i veći zum.

U odnosu na DSLR/mirrorless - jednostavnije, prenosivije, jeftinije, manje upadljivo i sveukupno primerenije mom casual-hobističkom beleženju putovanja i sličnih situacija.

 Zum je više manje nebitna stavka. Bar kad govorimo o cijenama. U toj klasi imaš Fuji X 100F koji je po kvaliteti fotografije bolji od ovog Canona i od RX100, košta 1000€ i nema zum (fix 23mm).

i to mislim da je i najbolja opcija vecini ljudi

 

stvar je da vecina ljudi koji razmisljaju "idem si kupiti dobar fotoaparat" prva stvar na listi im je da ima "dobar zum", pojma nemaju sta to znaci ali eto neka on moze zumirat. Ima fuji i jeftinijih i kompaktnijih uredaja za siroke mase, tipa XF10, koji je 28mm FF ekvivalent, ali meni favorit opcija za taj tip uredaja je X-E3 i 27mm f2.8 objektiv, za ekipu koja bi fotkala ali se ne kuzi bas a trebali bi kompaktno rjesenje, a opet ostavlja prostor da ako nekad i zavole fotografiju mogu kupiti jos dva/tri objektiva i imati zanimljiv setup s kojim mogu fotkati sve

16 godina
online
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv

Al je meni bitna stavka sa stanovišta upotrebljivosti.  Na primer, prošlog vikenda sam slikao labudove na reci. Da sam slikao tim Fujijem, mogao bih da cropujem sekciju rezolucije 600x400 da bih dobio krupan plan.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
4 godine
protjeran
offline
Re: Canon PowerShot G5 X II - Kompakt sa svim i sv
BlueMax kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Kao profesionalni fotograf koji od tog posla živi već 5 godina: Ne. Imam d810 i nikamo ga ne dam. Imam i d5500, pokupio sam ga rabljenog prije par godina, kao sporedni aparat. Cijena mu je cca 3000kn. Zajedno s solidnom optikom cca 6000kn. Probao sam na desetke različitih kompakta kroz 10+ godina. Ni jedan nije ni približno isplativ. Prije 10 godina su bili konkurenti. Sad više ne.  

 D5500 košta (EU) 900€. Samo tijelo, bez ikakve optike. Najjeftiniji solidni objektiv za široku primjenu je AF-S DX 16-80mm f/2.8-4E ED VR, koji košta još toliko. To što si ti kupio rabljeni za siću ili ti ga je netko poklonio nije nikakva osnova za usporedbu cijena.

 

DSLR i napredni mirrorlessi još dugo će biti osnovno sredstvo profesionalaca. Za nas ostale baš i nemaju smisla jer su veliki i nezgrapni i nikad ih nemamo uz sebe kad zatrebaju. Evo ja sad idem u Berlin na 7 dana. Ponijeti ću mobitel i mirrorless. Žena će uzeti kompakta. DSLR će doma čekati sljedeći dječji rođendan.

 Gdje to d5500 kosta skoro 1000€?, kod nas u hr je debelo ispod 600€, i zasto bi itko tko zna procitati 2 recenzije uopce uzeo d5500 kad je iz d5xxx cak i d7xxx serije d5300 doslovno najostrije apsc tijelo ikada izaslo iz Nikona(sudeci po mtf mjerenjima).

Da ne pricam o odlicnom omjeru cijene i kvalitete manji d3400/3500 gdje za samo 3500kn dobis i recimo solidni 35mm f1.8 objektiv!

Najeftiniji i nebi po treci put vjerovao jedan od best-buy objektiva za isti je Sigmin 17-50 f2.8 koji opet nebi vjerovao po cetvrti puta kosta samo 2500kn a ne ovaj kaj si ti gore spomenuo od najeftiniji solidni od 7500knlol

To kaj si ti lijen pa ti se neda nositi ista vece od kutije sibica je tvoj problem, nije da je mirrorles enormno manji od ovih dslr-ova

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice