Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

poruka: 18
|
čitano: 6.946
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od".
6 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

TVZ ništa ?

 
3 0 hvala 0
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
Bijah i na FOI-u i TVZ-u. Moram reći da je FOI bolji za većinu gimnazijalaca, no za one koji žele nešto konkretno raditi čim upišu faks, nek odu na TVZ. Jedine osobe kojima je stalo do toga "koji faks si završio" su oni koji se u takvo što ne kuže (te oni sami nisu završili faks).

FOI je općenit te je dobar za štrebače. Ima puno previše teorije, puno tema se pokrije, daje dosta dobro osnovno znanje da sami dalje nastavite s učenjem. Poželjno završiti diplomski.

TVZ je stručniji, uči se slična teorija, no ima puno više konkretnog programiranja. Te, najvažnije, ima bolja računala. Poželjno zaposliti se paralelno sa studijem.

Kod informatike, sve što ti treba jest certifikat da znaš programski jezik, te primjer projekata koje ćeš sam morati raditi, neovisno o faksu. Poslodavcu ništa ne znači da si ti završio FER s 5.0, ako nemaš niti jedan gotov projekt ili objavljenu aplikaciju.
Moj PC  
5 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
Zar nije Microsoft Defender najbolji od ovih besplatnih rijesenja
Moj PC  
3 1 hvala 0
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
dreadmoore kaže...
Zar nije Microsoft Defender najbolji od ovih besplatnih rijesenja

 

Slažem se, nisam siguran zašto bi netko preferirao alternativno "non Microsoft" besplatno rješenje koje niti je značajno bolje od defendera niti realno nudi daleko veće mogućnosti. A i ono najbitnije, defender ne dolazi sa reklamama, za razliku od primjerice AVGa ili Avire koji te neprestano mole da ih kupiš.

 

Pa eto, oni koji koriste alternativu nega daju svoje mišljenje.

4 godine
neaktivan
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Koji su pros and cons koristenja DaVincija u odnosu na industry standard Foundry Nuke i ostale iz ekipe?

Prije jedno 10tak godina sam sagledavao te compositing-post proccessing software i danas vecinom zadnje 3 godine na winsima se vrti Natron kao eksperimentalna open source varijanta Nukea...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 12:34 (09jer90).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Bijah i na FOI-u i TVZ-u. Moram reći da je FOI bolji za većinu gimnazijalaca, no za one koji žele nešto konkretno raditi čim upišu faks, nek odu na TVZ. Jedine osobe kojima je stalo do toga "koji faks si završio" su oni koji se u takvo što ne kuže (te oni sami nisu završili faks).

FOI je općenit te je dobar za štrebače. Ima puno previše teorije, puno tema se pokrije, daje dosta dobro osnovno znanje da sami dalje nastavite s učenjem. Poželjno završiti diplomski.

TVZ je stručniji, uči se slična teorija, no ima puno više konkretnog programiranja. Te, najvažnije, ima bolja računala. Poželjno zaposliti se paralelno sa studijem.

Kod informatike, sve što ti treba jest certifikat da znaš programski jezik, te primjer projekata koje ćeš sam morati raditi, neovisno o faksu. Poslodavcu ništa ne znači da si ti završio FER s 5.0, ako nemaš niti jedan gotov projekt ili objavljenu aplikaciju.

 Kad pitaš na FOI koja je razlika između FER i FOI, oni ti kažu kad završiš FER radit ćeš u dobroj firmi, a kad završiš FOI bit ćeš šef u toj firmi 

7 godina
neaktivan
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Windows Defender + vlastiti mozak = najbolji antivirus, za mene već godinama nema problema s ovom kombinacijom

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dreadmoore kaže...
Zar nije Microsoft Defender najbolji od ovih besplatnih rijesenja

 

Slažem se, nisam siguran zašto bi netko preferirao alternativno "non Microsoft" besplatno rješenje koje niti je značajno bolje od defendera niti realno nudi daleko veće mogućnosti. A i ono najbitnije, defender ne dolazi sa reklamama, za razliku od primjerice AVGa ili Avire koji te neprestano mole da ih kupiš.

 

Pa eto, oni koji koriste alternativu nega daju svoje mišljenje.

Nisi upučen pa ti možemo oprostit, ali Windows Defender je obično čokljavo AV smeče kratko i jasno bez uljepšavanja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 18:00 (rambox).
7 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

sandboxie, još uvijek najbolja zaštita za svo browsanje koje odudara od klasičnih ruta, idealan za pr0n, sve što vole mladi i ostali bez mozga... av je sranje uključujući i windows defender, ukoliko želite isprobavati softver koji traži instal drajvera ili restart isprobajte ga u virtualnoj mašini jer ga nećete moći instalirati u sandboxie... imo

 

btw. ukoliko itko zna kakav test koji isprobava leak windowsovog sandboxa neka posta, TIA

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 19:11 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Windows Defender se moze malo "pojaca" uz pomoc dodatnih postavki preko Group Policy postavki.

Vise o tome u  videu:

 

!!!SAMO ZA HRABRE I NAPREDNIJE KORISNIKE!!!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
5 0 hvala 5
15 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Djigi, ne da mi se sad gledati 20 minuta videa, nego mi samo reci hoću li "pojačanjem" Defendera dobiti i "pojačanje" false pozitive-a kojih je Defender zaista pun?

 

Evo primjera: Meni na mome računalu to i ne smeta jer od torrenta skidam samo filmove i to uglavnom s mnogo pitomije Rarbg stranice, TPB izbjegavam u širokom luku i WD mi se nikad nije oglasio. S druge strane kćerka na svom računalu voli igrati one ženske igre tipa Sims, Lego Harry Potter, itd, koje jako brzo odigra, pa traži nove itd...kako nisam bogataš, nemam mogućnosti sve joj to kupovati za dva dana igre, pa posegnem za tim modanim rješenjima s Rarbg-a, koje WD u pravilu detektira kao malware. Uploadam to na Virus Total i file bude 97% čist. što se na kraju uspostavi da i jeste tako...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 23:32 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel

...lako moguće

A video mozes pogledati i za 10min ako stavis brzinu x2 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 23:28 (djigibao).
12 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Odkad je windows defender izasao u kombinaciji sa adware cleanerom apsolutno nikakvih problema. Ne želim si klogat komp sa glupostima tipa avira, avast, norton i ostale pojebine koji pojedu i start up time i memoriju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Dakle:

 

1. svakodnevni rad kao običan korisnik (+ aktiviran Administrator s lozinkom!)

2. postavljen DNS na neki "obiteljski" javni DNS servis

3. ukopčan mozak...

 

i 99.99 % svih sranja je eliminirano...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
dreadmoore kaže...
Zar nije Microsoft Defender najbolji od ovih besplatnih rijesenja

Smatram li da ima boljih antivirusnih programa od Defendera? Da.

Da li je Windows Defender za baciti? Nije.

 

Sve ovisi kakav si korisnik. Ako znaš gdje surfaš, što skidaš, koje mailove otvaraš, Defender ti je dovoljan. Ako pak surfaš svuda, skidaš sve i svašta i otvaraš kojekakve privitke, pa i iz najčudnijih mailova, tu bi ipak postavio neku jaču zaštitu. Ili bar Defender ojačao dodatnim programima.

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dreadmoore kaže...
Zar nije Microsoft Defender najbolji od ovih besplatnih rijesenja

Slažem se, nisam siguran zašto bi netko preferirao alternativno "non Microsoft" besplatno rješenje koje niti je značajno bolje od defendera niti realno nudi daleko veće mogućnosti. A i ono najbitnije, defender ne dolazi sa reklamama, za razliku od primjerice AVGa ili Avire koji te neprestano mole da ih kupiš.

 

Pa eto, oni koji koriste alternativu nega daju svoje mišljenje.

Windows Defender baš i nije najbolji izbor što se tiče privatnosti. Neki ljudi ga izbjegavaju zbog toga u širokom luku. Ja ga ipak ne izbjegavam, ali zato imam isključeno svo moguće prikupljanje podataka kao i SmartScreen. Dakle, Windows Defender kod mene radi samo na virusnim definicijama, bez ikakvog oblaka i zaštite od ransomwarea (ona me živcirala pa sam je ugasio). To kod mene naravno može jer je moje računalo virus-free već puno godina (toliko dugo, da se ni ne sjećam kada je bilo zaraženo).

 

Sad da ti odgovorim na drugi dio poruke – koristio sam 3rd party rješenje prije dvije, tri godine, pa evo da kažem zašto. Defender je tada, bar na mojim računalima, bio izuzetno loš. Konstantno je smrzavao računalo, usporavao preuzimanja i slično. I danas je kod mene dosta bugovit, ali ne izaziva toliko problema koliko ih je izazivao prije. Umjesto Defendera tada sam koristio Emsisoft Anti-Malware, komercijalni antivirusni program. I, iskreno, da se opet negdje dijeli licenca, vrlo bih ga rado koristio. Ne samo da nudi bolju razinu zaštite, nego je i laganiji od Defendera. Ne usporava preuzimanja, nema smrzavanja i nije bugovit.

Osim toga svega, ima napredne module zaštite i fokusiran je na privatnost; ne šalje datoteke u kompaniju, ne šalje cijele URL-ove posjećenih stranica kao što to radi Defender + SmartScreen.

 

Ako netko želi zamijenu za SmartScreen u preglednicima ili samo malo privatniju zaštitu od malicioznih stranica — Emsisoft Browser Security (besplatan dodatak za preglednik).

hakintosrh kaže...

Windows Defender + vlastiti mozak = najbolji antivirus, za mene već godinama nema problema s ovom kombinacijom

U principu da, ali tu bih još dodao uBlock Origin (+ uBlock Extra za Chromium) za zaštitu od exploita i malvertisinga.

djigibao kaže...

Windows Defender se moze malo "pojaca" uz pomoc dodatnih postavki preko Group Policy postavki.

Vise o tome u  videu:

 

!!!SAMO ZA HRABRE I NAPREDNIJE KORISNIKE!!!

Da, GPE nudi puno postavki za poboljšanje Defendera, ali isti je dostupan samo na Pro verziji. Korisnici Home verzije mogu te postavke namjestiti, ručno, preko Registryja. Group Policy Search je stranica koja govori koji ključ u registryju je zadužen za koju GPE postavku.

 

Ovo je također za naprednije korisnike, tako da običnim korisnicima ne bih preporučio diranje Registryja. Ako niste sigurni, a idete petljati po Registryju, napravite backup.

Cryogenic kaže...

Odkad je windows defender izasao u kombinaciji sa adware cleanerom apsolutno nikakvih problema. Ne želim si klogat komp sa glupostima tipa avira, avast, norton i ostale pojebine koji pojedu i start up time i memoriju.

Windows Defender izašao u kombinaciji s AdwCleaner-om? AdwCleaner je sasvim drugi proizvod i od sasvim druge kompanije.

Stric_Jura kaže...

Dakle:

 

1. svakodnevni rad kao običan korisnik (+ aktiviran Administrator s lozinkom!)

2. postavljen DNS na neki "obiteljski" javni DNS servis

3. ukopčan mozak...

 

i 99.99 % svih sranja je eliminirano...

Ako netko želi privatne DNS poslužitelje koji štite od malwarea i phishinga - Quad9.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 14:51 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel

Cryogenic kaže...

Odkad je windows defender izasao u kombinaciji sa adware cleanerom apsolutno nikakvih problema. Ne želim si klogat komp sa glupostima tipa avira, avast, norton i ostale pojebine koji pojedu i start up time i memoriju.

Windows Defender izašao u kombinaciji s AdwCleaner-om? AdwCleaner je sasvim drugi proizvod i od sasvim druge kompanije.

  Moja greška, nisam stavio zarez. Nije izašao u kombinaciji sa Adware Cleanerom, ali eto treba nekom i crtat.

Re: Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitel
BlackMoon kaže...

Djigi, ne da mi se sad gledati 20 minuta videa, nego mi samo reci hoću li "pojačanjem" Defendera dobiti i "pojačanje" false pozitive-a kojih je Defender zaista pun?

 

Evo primjera: Meni na mome računalu to i ne smeta jer od torrenta skidam samo filmove i to uglavnom s mnogo pitomije Rarbg stranice, TPB izbjegavam u širokom luku i WD mi se nikad nije oglasio. S druge strane kćerka na svom računalu voli igrati one ženske igre tipa Sims, Lego Harry Potter, itd, koje jako brzo odigra, pa traži nove itd...kako nisam bogataš, nemam mogućnosti sve joj to kupovati za dva dana igre, pa posegnem za tim modanim rješenjima s Rarbg-a, koje WD u pravilu detektira kao malware. Uploadam to na Virus Total i file bude 97% čist. što se na kraju uspostavi da i jeste tako...

 

Javlja ti se defender zato jer datoteka sadrzi neki oblik virusa/spywarea/minera. Vrlo je jednostavno, ako hoces besplatno budi spreman da ces komp otvoriti brojnim stranama i njihovim sumnjivim namjerama. Nisi valjda mislio da netko radi crackove cisto iz altruisticnih razloga? Zarade oni jako lijepe novce tim metodama.

 

Ako ti se bude islo, probaj na G2A servisu, to su posve legalni i validni kljucevi za igre dobiveni na sumnjive nacine. Cijena igre daleko je manja nego na drugim servisima za placanje. Koristio sam ih nekoliko puta i nikad problema. Ali ako neces sumnjive metode, steam ima ceste popuste, kao i humble bundle, a i Microsoft Gamepass nudi 120 igara za mjesecnu pretplatu od par dolara. 

 

Cisto za razmisljanje, samo kazem, crackovi u 99.9 posto slucajeva nose sa sobom i nepozeljni softver. Mozda danas postoje i bolje alternative

15 godina
offline
Bug vam pomaže da zaštitite računala i mobitele od

Postoje. Jedan sam od onih koji želi da mu je na računalu sve legalno i volim se s tim hvaliti. Tako je na sva tri računala koja posjedujem. Ja sam osobno davno raskrstio s igranjem na računalu, godine su tu, refleksi oslabili, a ni živci više nisu čelični. To ostavljam mlađima. Kćer koji put voli zaigrati te jednostavne igre, koje ili završi ili joj brzo dosade. Trošiti novce kojih ionako nemam za neku stariju Lego igru ili Simse 3 bilo bi suludo, ali ona navaljiva i moli, pa tek toliko da joj ispunim želju, mada teške muke. Jednom mi se na tom njezinom računalu "zakačio" onaj data miner što se skriva pod SoundMixer.exe, pokupljen vjerojatno s nekim torrentom. Kao iskusan korisnik uspio sam ga anulirati, mada mi je trebalo malo vremena da ga skužim, jer se govno zavuklo u Microsoftov folder, a i samo ime mu je zvučalo nekako "sistemski"...Nekih drugih incidenata ili divljanja firewalla ne mogu se sjetiti...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice