Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

poruka: 14
|
čitano: 7.924
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit ".
16 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

Demokracija nema cijenu!

Za sve ostalo tu je MasterCard.

 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

Proračun treba cuclati postupno, svaki sljedeći je boljiji i skupljiji. Dok se ne dođe do ovoga, ali to je tek za nekoliko razvojnih generacija.

 

 
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
Koje će ih gorivo pogoniti? Kriptonit?
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 12:30 (MalaRava).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

A-10, F/A-18, B-52 jos uvijek odradjuju.

F-22 nema na vidiku, F-35 takodjer, a ni za to nemaju protivnika na istoku (PAK se proizveo u par komada, Kina ima problema s motorima na J-20, vektorskim potiskom, kabine se rade iz 2 dijela, zakovice na avionu itd).

Ociti jaz izmedju zapada i istoka postaje sve veci.  NGAD samo gura stvar naprijed. Vlado i Xi, osim nuklearki nemaju puno za reci.

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

Kad se uračuna inflacija i tehnološki napredak NGAD je zapravo jeftin (pod uvjetom da se cijena još ne udvostruči prije nego uđe u upotrebu jednog dana).

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
Gebirgs kaže...

A-10, F/A-18, B-52 jos uvijek odradjuju.

F-22 nema na vidiku, F-35 takodjer, a ni za to nemaju protivnika na istoku (PAK se proizveo u par komada, Kina ima problema s motorima na J-20, vektorskim potiskom, kabine se rade iz 2 dijela, zakovice na avionu itd).

Ociti jaz izmedju zapada i istoka postaje sve veci.  NGAD samo gura stvar naprijed. Vlado i Xi, osim nuklearki nemaju puno za reci.

 F-16 još uvijek dominira i dominirat će.

 

Ček da Kinezi pokradu (opet) sve od zapada pa tako NGAD, pa će i oni napraviti jeftinu kopiju sa zakovicama.

Nadglednik dina
8 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
tgmcro kaže...

Proračun treba cuclati postupno, svaki sljedeći je boljiji i skupljiji. Dok se ne dođe do ovoga, ali to je tek za nekoliko razvojnih generacija.

 

 

Koja su tvoja razmisljanja? Imaju li ga vec ali samo otpustaju tehnologiju na kapaljku, ili je sve steceno radom i zalaganjem?


13 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

Par raketa s nuklearnim bojnim glavama je jedina garancija da ti NGAD ne leti iznad glave.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

možemo se samo nadati kako će usporedno s ovim razvijati i takvu bombetinu da bude dovoljna samo jedna (tad nema veze koliko košta), bačena bilo gdje po planeti, da uništi sve živo i mrtvo. u takvim će okolnostima ovaj avion još ispasti i jeftin. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
Van Nistelrooy kaže...

Par raketa s nuklearnim bojnim glavama je jedina garancija da ti NGAD ne leti iznad glave.

Bolje da ti iznad gleve leti NGAD nego Suhoj. 

8 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
rjakopec kaže...
Van Nistelrooy kaže...

Par raketa s nuklearnim bojnim glavama je jedina garancija da ti NGAD ne leti iznad glave.

Bolje da ti iznad gleve leti NGAD nego Suhoj. 

 

Sve mere al' Fishbed me plasi

https://kaportal.net.hr/nekategorizirano/3764723/kod-plaskog-se-srusila-dva-mig-a-21-hv-a-piloti-se-katapultirali/

15 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
Gebirgs kaže...
tgmcro kaže...

Proračun treba cuclati postupno, svaki sljedeći je boljiji i skupljiji. Dok se ne dođe do ovoga, ali to je tek za nekoliko razvojnih generacija.

 

 

Koja su tvoja razmisljanja? Imaju li ga vec ali samo otpustaju tehnologiju na kapaljku, ili je sve steceno radom i zalaganjem?


Moja razmišljanja su da u vrijeme kad za svaki humor treba staviti tag da se radi o humoru, skoro više nema potrebe baviti se istim. Jer čak i da staviš tag, neći će se netko željan svađe na internetsima, sa svojom mudrošću i agresijom kombiniranom u jedno. Vjerojatno je tako bilo i prije, samo nisu imali platformu za izražavanje, osim vikanja sa svoga brda.

15 godina
offline
Re: Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD
Baš tako....NGADove bombe šire demokraciju za razliku bombi iz Suhoja koje ubijaju

🤣
15 godina
offline
Budući američki borbeni avioni iz linije NGAD bit

Rat u Ukrajini je definitivno pokazao evoluciju rata (vs Domovinskog) i kontrola zračnog prostora je važnija nego ikad. 

Možda me muči neka dugoročnija vizija pilota. Uloga pilota u svemu ovome s obzirom da se šalje iznimno skupi avion s puno skupe bespilotne podrške. 

Rusija je pokazala kako loše može biti kada zrak i zemlja ne razgovaraju, pa me čak i interesira kakve to scenarije ta najnovija generacija pokriva. Da smo bogati ko Arapi, ne vidim što bi dobili s takvim konceptom kad nam recimo osnovna protuzračna ima rupa ko ementaler. 

 

 

 

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice