Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

poruka: 10
|
čitano: 3.165
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4".
4 godine
protjeran
offline
Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

Zašto bi netko dao novac za ovaj spori celeron i sporu eMMC, kad za tridesetak eura više dobije pravi laptop: Lenovo V130-14IKB, Core i5-7200U, 4GB RAM, 256GB M.2 SATA SSD, 1920x1080.

 
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

Mene privlaci ovaj 15" kao "kucno" racunalo, odnosno privalci me chromeOS. Idealno za moju majku u mirovini.

Nazalost ne budemo tako skoro vidjeli nijedan chromebook u Hrvatskoj...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

Super dizajn, originalan u milimetar :-)

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4
Xiaomi kaže...

Mene privlaci ovaj 15" kao "kucno" racunalo, odnosno privalci me chromeOS. Idealno za moju majku u mirovini.

Nazalost ne budemo tako skoro vidjeli nijedan chromebook u Hrvatskoj...

 

 Mda, slično razmišljah. Krenulo je odlično, pa koncept "3 u 1" (Chrome OS - Android - desktop Linux apps)... a onda su počeli brljati i komplicirati, a uređajima dizati cijenu.

Sad se to i dalje "usaglašuje" (GUI itd mušice), a ipak i dalje po US ima chromebooka za valjda 99$ (valjda ga dobiš uz prašak za veš).

Ali predugo to sve traje.

 

Kvaka22:

Da bi krombuci postali "široko rasprostranjeni", trebali bi imati specijalno dizajnirane jake a jeftine SOCove (> Qualcomm Snapdragon xxx), a Qualcomm je pak Googletu itd to uvjetovao time da moraju dići prosječnu cijenu na bar 450$ - čime prestaju biti "hot deal" (450-500$ je Amerima priličan iznos za takvu tehniku, odnosno za ono što su ljudi navikli koristiti i omjer uloženog-dobivenog). 

 

@zamzung:

Samsung se baš i nije proslavio sa svojim prvim "Pro" modelom: izašao je neposredno prije nego li je izbrušena Android podršak na C., tako da je ispao ne samo preskup već i uređaj sa gotovo najlošije podržanim Android "fičrom" (a ljudi su ga, podosta, baš zbog tog fićra i kupovali).

Slično je kasnije i sa Linux podrškom bilo.

 

Uglavnom, musaka koja još traje; Google je tek odnedavno odlučio "ozbiljno" širiti krombuke na npr UK, Australiju i NZ, ali Brexit kaos i dolazeća globalna recesija im baš nisu garancije ("katalizatori" lol) uspostavljanja "novog standarda".

15 godina
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4
Sran*e od uređaja. Netko to mora i ovako reci, jednostavno i kratko.

Još kad čujem "laptop za studente", pa mamma Mia u Minhenskom tehničkom univerzitetu studenti nosaju svemirske brodove a ovaj Chromebook ja još nisam vidio u živo na djelu (ne na polici).

Čuj 32 GB pohrane pa ću ga čime nadograditi za 512 GB? MicroSD karticom.

Da mi je u oči pogledati budalu koja će ovo kupiti.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

To nije uređaj za dinosaure poput tebe. U USA, kad upišeš koledž ili sveučilište, dobiješ i Chromebook "džabe".

Kad kupuješ kavu ili kokice u lokalnom dućanu, usput kupiš Chromebook za 100$ za po doma.

 

To što ti nisi čuo za oblak i masovno korištenje istog... a jbg. Smiješno mi je samo da je tvoje stado sa tobom na čelu tvrdilo da za WinPhone ne trebaju mem. kartice, jer ionako čitav svijet koristi OneDrive.

 

Korisničko iskustvo je ono što prodaje ove uređaje. Doslovno ne možeš ga pokvariti (softverski), ako nešto i uspiješ zbrljati, imaš ekspresni clean restart (a tvoje postavke, backup itd su ionako u oblaku).

Pa tko ima para a sviđa mu se, umjesto za 100 plati 1000$.

Chromebook nije zamjena za old skul desktop računalo, ako do sad nisi shvatio.

Nađi mi za 200+$ neki Surface laptop ili sl. od samo 1kg, 12 sati autonomije i još da se ne pregrijava.

4 godine
protjeran
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4
Prvi post ti je laptop od kilo i pol i trideset eura više, koja je za ovo svemirski brod. Lakši je od ovoga drugog i ima optimalnu veličinu zaslona. Stavi ChromeOS (ili ChromiumOS) ako voliš i uživaj, barem imaš i solidan i jeftin laptop. Ako ti 6h nije dovoljno i nužno ti je 12h uz ovo beskorisno smeće, onda si ionako nezaposlen. Jer na ovom ne možeš raditi baš puno korisnih stvari. Argument ponižavanje sugovornika i oblak ti je super, tako možeš komad bilo kakvog sporog smeća prodati s argumentom oblak. Bravo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 18:02 (bugovac222).
8 godina
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

Kolega i ja imamo predpovijest dijeljenja komplimenata, pa bih te molio da se ne miješaš u naš sado-mazo odnos.

Oblak je spomenut na glupost o "nedovoljno storage memorije" , a ne na glupost o "bilo kojem sporom smeću". 

Glede ovog ostalog, ne razumiješ koncept pa je rasprava besmislena.

Ovo: "Ako ti baterija traje 12h > onda si nezaposlen > uređaj nije koristan" ti je logika bez premca.

Zamisli da odeš u vikendicu (plažu, bazen...) preko vikenda; želiš gledati filmove, malo surfati po netu, pregledati poštu i napisati koji mail, poigrati se malo na Stadiji. Možda malo video chatati, složiti koju excelicu ako zatreba... Sve to možeš i još puno više.

Ali tebi je valjda praktičnije nositi okolo torbu s 3 kile laptopa + dodatne baterije.

15 godina
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4
Zechina kaže...

To nije uređaj za dinosaure poput tebe. U USA, kad upišeš koledž ili sveučilište, dobiješ i Chromebook "džabe".

Kad kupuješ kavu ili kokice u lokalnom dućanu, usput kupiš Chromebook za 100$ za po doma.

 

To što ti nisi čuo za oblak i masovno korištenje istog... a jbg. Smiješno mi je samo da je tvoje stado sa tobom na čelu tvrdilo da za WinPhone ne trebaju mem. kartice, jer ionako čitav svijet koristi OneDrive.

 

Korisničko iskustvo je ono što prodaje ove uređaje. Doslovno ne možeš ga pokvariti (softverski), ako nešto i uspiješ zbrljati, imaš ekspresni clean restart (a tvoje postavke, backup itd su ionako u oblaku).

Pa tko ima para a sviđa mu se, umjesto za 100 plati 1000$.

Chromebook nije zamjena za old skul desktop računalo, ako do sad nisi shvatio.

Nađi mi za 200+$ neki Surface laptop ili sl. od samo 1kg, 12 sati autonomije i još da se ne pregrijava.

 

Zechina kaže...

Kolega i ja imamo predpovijest dijeljenja komplimenata, pa bih te molio da se ne miješaš u naš sado-mazo odnos.

Oblak je spomenut na glupost o "nedovoljno storage memorije" , a ne na glupost o "bilo kojem sporom smeću". 

Glede ovog ostalog, ne razumiješ koncept pa je rasprava besmislena.

Ovo: "Ako ti baterija traje 12h > onda si nezaposlen > uređaj nije koristan" ti je logika bez premca.

Zamisli da odeš u vikendicu (plažu, bazen...) preko vikenda; želiš gledati filmove, malo surfati po netu, pregledati poštu i napisati koji mail, poigrati se malo na Stadiji. Možda malo video chatati, složiti koju excelicu ako zatreba... Sve to možeš i još puno više.

Ali tebi je valjda praktičnije nositi okolo torbu s 3 kile laptopa + dodatne baterije.

 

Ne znam šta se odmah pjenišjer moj upis da je uređaj smeće nije odgovor na tvoj post (da jeste citirao bih te kao sada) nego sam to htio napisati čim sam pročitao vijest/recenziju.


U čemu je razlika u ovom Chromebooku od 11.6" od nekog Android tableta na koji se može zakačiti tipkovnica? Ja ju ne vidim. Vidim samo manu od tastature koja bi mi smetala da gledam filmove. Ah da.. sve što gledam gledam 

 

Gdje ima Chropmebook za 100 USD? https://www.digitaltrends.com/computing/cheap-chromebook-deals/ 

 

Pogledaj koji je najeftini i je li to približno 100 USD. Nije.


Je li znaš da ima Chromebook od 1700 USD? Evo ti ga: https://www.amazon.com/Google-Pixelbook-i7-RAM-512/dp/B075JLPLBL/ref=pd_cp_147_1/137-8213277-4468556?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B075JLPLBL&pd_rd_r=238f2cd8-bc45-45b3-8586-ad77d34cca4e&pd_rd_w=WFIbp&pd_rd_wg=uMRyV&pf_rd_p=0e5324e1-c848-4872-bbd5-5be6baedf80e&pf_rd_r=61AR4RDXFTJQG529DMNB&psc=1&refRID=61AR4RDXFTJQG529DMNB

 

Baš me zanima tko bi dao i sa popustom 1300 USD za ovaj gore opisani komad smeća.

 

O Oblaku? Pa koristim ga kada je bila ona extenzija kada se 1 GB (tada je to djelovao kao sada 1 TB) gmail prostora moglo synchati sa desktopa na gmail. Nema više toga. RIP by Google. Koristim i Gmailov i OneDrive oblak od 10 TB. Sve mi je u oblaku de facto čitav sitem. Hoćeš da ti podjelim 100 GB vrhunske Jazz i Smooth Jazz muzike sa OneDrive? No Problem samo mi napiši u pp svoju adresu.

 

Jesam li dinosaurus u IT-u? Jesam i sa tim se ponosim. Spajao sam se na "internet" preko BBS-a a kasnije preko Dial-Up.

Od prvog dana sa astalaviste počeo sam korisititi Google. Imao sam svoje ime@gmail.com kao adresu. Google mi ukinu račun kao da ga je crna rupa smazala. Srećom sada imam prezime@gmail.com.

 

Zamisli da odem na vikendicu... ooooj bože gluposti kao onaj što je pričao ovdje na forumu da sa iPhoneom ode na gradilište i pregledava ogromne nacrte. Tko je uopšte spominjao Mem Kartice na WinPhoneu?! Jedino što sam o WinPhoneu pisao je da bi mogao da bude uređaj kojeg smo (misli kolega Kizo ako je još uvijek živ) par forumaša nazvali "procesorskom kockicom" kao na nekom putu, ali kao što smo se svi složili to se ni dan danas ne dešava uskrkos što mobiteli dolaze sa 1 TB pohrane, te ogromne procesorske moći sposobne 4K da vrte bez problema.

Pola postova su ti kao odgovor na ovaj od kolege Xiaomia:

"sad se to i dalje "usaglašuje" "..

"Da vi chromebockovi bili ovo ono.. treba ovaj onaj SoC," kao Kvaka-22 (koja inače jako dobra serija u dva dana ju izgledao)"
Samsung se nije proslavio, ovaj se proslavio.. bla ba lba.. 
"recesija"..

 

Slušaš li ti sebe?

Ah da... da ne zaboravim. Imao sam na faxu Google Nexus kao odgovor na Appleov iPhone.. Sjećam ga se kao sada jer mu je pozadina bila od teflona i niije se dala izgrebati.. uređaj u USA plaćen 500 USD. Služio malo i pazi sad.. "crkla matična".

 

Ovaj Samsungovm uređaj ne vrijedi ovih para. Ne možeš me ubjediti drugačije.

Ne postoj Chromebook od 100 USD, ako postoji ja odmah ujaku iz Vegasa kažem da kupi 2 komada: jedan tebi jedan meni. Hoćeš opkladu da ga nećeš naći? Nisam ni sumnjao.

8 godina
offline
Re: Brže, čvršće, pametnije - Samsung Chromebook 4

Ajde brate ohani malo, prestari smo da se grizemo.

Da imaš pravo, ovaj zamzung nikako nije best buy, ali ljudi vole marke pa eto im.

Nema više krombuka po 100$, ali otale su krenili i polako dizali cijene. Ali su danas i uređaji jači. A i inflacija je učinila svoje, sve je skuplje nego li prije 5 godina.

Ali svaki tjedan imaš neki "deal alert" na npr ChromeUnboxed, evo sad friško - uopće nije loše za 200$:
https://chromeunboxed.com/chromebook-deal-sector-5-rugged-200-dollars/

https://chromeunboxed.com/chromebook-deals-hp-x360-dell-inspiron-nest-hub-hello-sector-five-columbus-day/

 

A isto (slične ponude) imaš i na AboutChromebooks, 9to5Google itd.

 

@pixelbook od 1700$ - a gle, to ti je za one koji kažu "oču krombuk, daj mi najskuplji" - a ima ih (jbg, krombuci su standard za škole u USA, a svaki čaća bi dao sve da mu junior bude najbolji... i eto im).

Ista žvaka kao i Apple-nešto. No, za razliku od Applea, Google samo radi pokazne primjere (smjernice), a paru vrte Acer, Asus, Samsung itd. Tako da i ti "google flagshipovi" ipak imaju donekle smisla.

 

p.s.

hehehe, Kizo, je, po sjećanju, to je jedan iz vaše cat-people družbe... MS anal-insiders lol

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice