Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

poruka: 140
|
čitano: 24.276
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Brki1994 kaže...

 

Qanon brije tvrdi da Hilary Clinton krijumčari djecu u brodu za pedofile na zapadu 

 

https://www.newsweek.com/qanon-ship-suez-canal-hillary-clinton-1578428

  

 Najbolja stvar kod Q sljedbenika je što stalno nešto predviđaju i iako se baš ništa od toga nikada ne obistini njihova vjera ostaje nepokolebana.

To je definicija gluposti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Da li je moguće da ovo još brod nije izvučen? Aaauuuuu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...

Da li je moguće da ovo još brod nije izvučen? Aaauuuuu.

 Ma ni blizu. Trenutno ga gura i izvlači 7 remorkera, od toga 4 velika (60-70m). Na terenu je i jaružar koji produbljuje dio kanala oko mjesta gdje je brod nasukan.

Vjerojatno moraju bit jako pažljivi da ne dođe do prevrtanja ili pucanja trupa. 

3 godine
protjeran
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Molim pomorce da mi/nam objasne kako to brod ne može u rikverc i naglo smotat(uz uvjet da nije nasukan)?

Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
najveći neprijatelj u bilo kojem poslu je rutina...kad neka radnja postane rutina i onda kad se desi situacija koja narušava rutinu onda ne znaš kako reagirati...zato postoje vježbe i simulacije ali budući je to trošak nikog nije briga dok se ne desi sranje.

Na ovako velikim brodovima postoje bočni thruster

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

glazbeni predah iz našeg studija ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal
Meni nije jasno da nemaju nikakav unaprijed pripremljen plan za ovakve situacije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Caustic kaže...

Molim pomorce da mi/nam objasne kako to brod ne može u rikverc i naglo smotat(uz uvjet da nije nasukan)?

 Valjda nema dovoljan ajnšlag.

Ili jednostavno krenu pod ručnom i po plinu, pa kad počne krafne delat samo otpuste ručnu i malo puste gas da ga prvi kraj ne prestigne (ništa ljepše od mirisa spaljenih guma).

Ups, wait, pa to je brod....

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 21:13 (fer-de-lance).
3 godine
protjeran
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka

Druga opcija može biti da ga okrenu oko njegove osi.

Stvarno ne vjerujem da ga još nisu pomakli.

Life is meant to die. Accept your fates.
14 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Brod ima gaz 14.5m, dio kanala gdje se nasukao 50m uz istočni rub je na mjestima samo 5m i nije dio plovnog puta. Bočne potisnike ima u pramčanom bulbu koji se zabio u obalu i vjerojatno nisu više u funkciji. Radi se o grdosiji od 200000t, koja se može i prevrnuti i puknuti a onda je problem još veći. Zato nije uopće čudno da ne ide baš lako. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 23:08 (jozef).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
zuper kaže...
Meni nije jasno da nemaju nikakav unaprijed pripremljen plan za ovakve situacije.

Za ovakve događaje niti jedna industrija i niti jedan segment života nema backup planove.

16 godina
online
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
zuper kaže...
Meni nije jasno da nemaju nikakav unaprijed pripremljen plan za ovakve situacije.

Za ovakve događaje niti jedna industrija i niti jedan segment života nema backup planove.

Ima. Bliski Istok kaska u takvim stvarima i u modernijim tehnologijama.

3 godine
protjeran
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

nameće se samo jedno rješenje

 

66. pukovnija i general LJ. Ć. R.

momci mogu krenut u roku 2 sata po uplati (avansno)

sve drugo je zbilja riskantno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
MV player kaže...

nameće se samo jedno rješenje

 

66. pukovnija i general LJ. Ć. R.

momci mogu krenut u roku 2 sata po uplati (avansno)

sve drugo je zbilja riskantno.

Je, baš.

Usput bi nestao koji brod, ali što sad...

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Old Iggy kaže...
Envy kaže...
zuper kaže...
Meni nije jasno da nemaju nikakav unaprijed pripremljen plan za ovakve situacije.

Za ovakve događaje niti jedna industrija i niti jedan segment života nema backup planove.

Ima. Bliski Istok kaska u takvim stvarima i u modernijim tehnologijama.

Nema. Za višu silu mi smo zatucani pećinari kada se desi nešto - kad se desi (primjer izvlačenja rudara iz onog rudnika zlata). Misliš da ga japanci ne bi izvukli i bez čarobonog štapića. Ne budi naivan... nekestvari su van naše kontrole.

16 godina
online
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
Old Iggy kaže...

Ima. Bliski Istok kaska u takvim stvarima i u modernijim tehnologijama.

Nema. Za višu silu mi smo zatucani pećinari kada se desi nešto - kad se desi (primjer izvlačenja rudara iz onog rudnika zlata). Misliš da ga japanci ne bi izvukli i bez čarobonog štapića. Ne budi naivan... nekestvari su van naše kontrole.

Ima, itekako. Velik broj stvari je van naše kontrole, ali je u našoj kontroli planiranje istih i reakcija na njih.

Bliski istok uopće nema taj mindset, ja se sad na dva projekta tamo borim s tim mindsetom. Insha'Allah je njima najjednostavniji odgovor za sve, a neki počinju shvaćati da se i njemu da pomoći.

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Old Iggy kaže...
Envy kaže...
Old Iggy kaže...

Ima. Bliski Istok kaska u takvim stvarima i u modernijim tehnologijama.

Nema. Za višu silu mi smo zatucani pećinari kada se desi nešto - kad se desi (primjer izvlačenja rudara iz onog rudnika zlata). Misliš da ga japanci ne bi izvukli i bez čarobonog štapića. Ne budi naivan... nekestvari su van naše kontrole.

Ima, itekako. Velik broj stvari je van naše kontrole, ali je u našoj kontroli planiranje istih i reakcija na njih.

Bliski istok uopće nema taj mindset, ja se sad na dva projekta tamo borim s tim mindsetom. Insha'Allah je njima najjednostavniji odgovor za sve, a neki počinju shvaćati da se i njemu da pomoći.

Nema i točka. ne znam što si tako tvrdoglav.

Reci rješenja? Ajde reci?

Svi vrište, privatne kompanije, osiguravajuća društva, proizvođači, krajni kupci... zar ne misliš (evo mog rješenja) da bi japanci poslali nekoliko helikoptera i skidačli teret pa da rasterete brod pa ponovo vrate sve na svoje mjesto.

16 godina
online
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
Old Iggy kaže...

Ima, itekako. Velik broj stvari je van naše kontrole, ali je u našoj kontroli planiranje istih i reakcija na njih.

Bliski istok uopće nema taj mindset, ja se sad na dva projekta tamo borim s tim mindsetom. Insha'Allah je njima najjednostavniji odgovor za sve, a neki počinju shvaćati da se i njemu da pomoći.

Nema i točka. ne znam što si tako tvrdoglav.

Reci rješenja? Ajde reci?

Svi vrište, privatne kompanije, osiguravajuća društva, proizvođači, krajni kupci... zar ne misliš (evo mog rješenja) da bi japanci poslali nekoliko helikoptera i skidačli teret pa da rasterete brod pa ponovo vrate sve na svoje mjesto.

Ne znam zašto si tvrdoglav u objašnjavanju nečega što nije istina - BCM, risk assessment, risk mitigation je standardna stvar danas. Na primjer, Panamski kanal ima BCP koji je prošle godine revidiran radi korone. Standardna poslovna procedura.

Načini rješavanja - isto tako.

Ti bi stvarno slao helikoptere na skidanje tereta?

Malo gluplje od jednog bagera i par remorkera.

15 godina
neaktivan
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Plan sam po sebi nije dovoljan, treba imati infrastrukturu, koja košta. Znači desetljećima održavaš nešto skupo za jedan slučaj koji se uopće ne mora dogoditi. A ovo nije jedina stvar koja se može dogoditi. Možeš osmisliti sto scenarija i za svaki od njih plaćati održavanje, samo je pitanje koliko daleko s time želiš ići. Hoćeš li raditi i plan za udar asteroida? Do koje veličine?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Old Iggy kaže...
* * *

Ti bi stvarno slao helikoptere na skidanje tereta? * * *

* * *

Nisam ni u tim vodama kao što sam i sam rekao i kao što sam već, da se ne ponavljam rekao, ako itko ima neka rješanj to su su - softificirani japanci.

Još nisam čuo tvoja rješenja!


PS: nije ovo takmičenje "čije je djed veći", ali bez problema ću te potući u argumentaciji ako mi je to želja, ali za sada niije.. F1 starta za manej od 40 minuta. Tu je to.. preko Arapskog otoka do jednog malog otoka veličine Krka. 

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Visak kaže...

Plan sam po sebi nije dovoljan, treba imati infrastrukturu, koja košta. Znači desetljećima održavaš nešto skupo za jedan slučaj koji se uopće ne mora dogoditi. A ovo nije jedina stvar koja se može dogoditi. Možeš osmisliti sto scenarija i za svaki od njih plaćati održavanje, samo je pitanje koliko daleko s time želiš ići. Hoćeš li raditi i plan za udar asteroida? Do koje veličine?

A i kada imaš i budžet i lovu i znanje za sve moguće scenarije... doći će ti scenarijo + 1 gdje se totalno pogubiš.

To je poanta moje priče.. kroz povijest imamo tisuće primjera. 

16 godina
online
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Visak kaže...

Plan sam po sebi nije dovoljan, treba imati infrastrukturu, koja košta. Znači desetljećima održavaš nešto skupo za jedan slučaj koji se uopće ne mora dogoditi. A ovo nije jedina stvar koja se može dogoditi. Možeš osmisliti sto scenarija i za svaki od njih plaćati održavanje, samo je pitanje koliko daleko s time želiš ići. Hoćeš li raditi i plan za udar asteroida? Do koje veličine?

Hoćeš, ali ćeš gledati price / performance faktore.

Udar meterora je standardan scenarij, samo je pitanje imaš li potrebe planirati ga.

Envy kaže...
Old Iggy kaže...
* * *

Ti bi stvarno slao helikoptere na skidanje tereta? * * *

* * *

Nisam ni u tim vodama kao što sam i sam rekao i kao što sam već, da se ne ponavljam rekao, ako itko ima neka rješanj to su su - softificirani japanci.

Još nisam čuo tvoja rješenja!


PS: nije ovo takmičenje "čije je djed veći", ali bez problema ću te potući u argumentaciji ako mi je to želja, ali za sada niije.. F1 starta za manej od 40 minuta. Tu je to.. preko Arapskog otoka do jednog malog otoka veličine Krka. 

Helikopteri nisu rješenje, jer su preslabi. Jedino u regiji ima par Chinooka koji bi teoretski mogli, ali bi trajalo mjesecima (za one kontejnere koje i mogu podići).

Planiran je pretovar kao jedna od opcija, ali je iznimno težak i spor (treba dovući previše platformi).

Otkopavanje i odsukavanje je otprilike sve što sad mogu, ali fali resursa.

Envy kaže...
Visak kaže...

Plan sam po sebi nije dovoljan, treba imati infrastrukturu, koja košta. Znači desetljećima održavaš nešto skupo za jedan slučaj koji se uopće ne mora dogoditi. A ovo nije jedina stvar koja se može dogoditi. Možeš osmisliti sto scenarija i za svaki od njih plaćati održavanje, samo je pitanje koliko daleko s time želiš ići. Hoćeš li raditi i plan za udar asteroida? Do koje veličine?

A i kada imaš i budžet i lovu i znanje za sve moguće scenarije... doći će ti scenarijo + 1 gdje se totalno pogubiš.

To je poanta moje priče.. kroz povijest imamo tisuće primjera. 

Ako dobro planiraš, neće.

E, ali treba planirati. Ni asteroid nije problem, dapače. A ako padne takav da uništi pola države, za takve se ne da pripremiti, ali onda nikog nije nio briga za neki brod.

14 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

pretovar je puno kompliciraniji nego što se čini i zato se to želi izbjeći. Osim što treba dovući platforme, brod nije u optimalnom položaju za pretovar i zato bi to bilo komplicirano i sporo a postoji i mogućnost prevrtanja. Osim toga toliki brod se i u luci istovara 2-3 dana pa zamislite koliko bi to trajalo. Ono što se trenutno radi na terenu je vjerojatno optimalno obzirom na vremenske okvire, rizik, mogućnosti i troškove. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Zašto je problem ako se brod prevrne, ili rastavi na manje komade.?
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 19:03 (ccc2002).
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Zašto je problem ako se brod prevrne, ili rastavi na manje komade.?

 Zato jer bi to vjerojatno trajalo godinama

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Pa neće ga turpijom rastavljati, Mislim na nekakvo kontrolirano "demontiranje" tegljačima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 19:32 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Čekaj, ti to ozbiljno?!?
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Zašto je problem ako se brod prevrne, ili rastavi na manje komade.?

Zato što je u jednom kontejneru 12 metara dugom 4 širokom 4 cisokom pun playstationa 5. Tko će to platiti? Osiguranje? 

Eee.. u tome je problem.. u Playstationu, a da ne govrim u drugom da su RTX-ice.

3 godine
protjeran
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Isto tako nema šanse da se nitko od Arapa nije zapitao što i kako ako netko zapne. Pogotovo što se zna za bočni vjetar i što on može uraditi.
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Pitanje za ozbiljno, turpijanje je sarkazam.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 21:23 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice