Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

poruka: 34
|
čitano: 9.082
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni".
11 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

retardi nemaju mira ;)

slicna skupina ko i antivaxeri u nas....

 
42 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Ludi englezi. Valjda ni oni ne znaju te blesave mjere
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

Klasicni politicari, kad ne mozes rijesiti problem nestasice hrane i ostalog vezanog uz Brexit izmisli pricu koja je dovljeno nacionalno nabijena da prekrije ove stvarne probleme (svaka slicnost sa Hrvatskom isklucena) 

 
33 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Čudno kako cijelom svijetu i EU nisu nametnuli svoje mjerene jedinice kao jedino ispravno. Možda dugoročno stignu…
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Moj PC  
19 0 hvala 7
15 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

toliko su jadni s tim opsesijama "zadahom ocvalog imperija" (usput, dobar roman lošeg čovjeka) i igrokazima s kraljicom da je to i bogu za plakat'. nek su se "otcepili, bre". i po pogrešnoj strani ceste voze. i uglavnom su neobrazovane seljačine. neka im "jedinica" no nadam se da će im eu nametnuti obavezu preračunavanja (uz još obavezniju preciznost na barem dvije decimale), ako žele s nama imati posla. još su se montipajtoni zajebavali sa "16 tona" no svi tamo su se pravili englezima (osim škota). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 9:10 (Ajar).
Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Ajar kaže...

još su se montipajtoni zajebavali sa "16 tona" no svi tamo su se pravili englezima (osim škota). 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 9:03 (Thinker).
15 godina
online
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

Ah ta Vel. Britanija - propali imperij koji sam sebe potkopava glupom politikom pokušavajući se nametnuti kao nekakav faktor u svijetu

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Ova politička agenda ima smisla jer nakon brexita, UK je ostao bez velikog europskog tržišta i njihovo gospodarstvo pati (nisu gladni kruha, ali dugoročno bi mogli imati problema).
Logično riješenje bi bilo stvaranje trgovinske unije s USA, a da bi pregovori glatko išli UK će se prebaciti na stare imperijalističke mjerne jedinice. Zašto UK da se prebaci na staro nego USA na metric system? Zato jer je lakše, jer su stariji britanci naviknuti na imperijalistički sustav, jer ga još uvelike koriste.
Opet će stari konzervativni britanci odlučiti o budućnosti mladih i u kojem smjeru će UK ići, ALI takav put će samo imati velike koristi britancima. Nisu oni glupi, sve ozbiljne države imaju 10godišnji plan, 50godišnji plan, 100 godišnji plan tako da usporedba britanskih političara i hrvatskih nema smisla.
Stvaranje trgovačke unije (kasnije vojne i političke) u kojoj bi bio dio od Commonwealth of Nation (Kanada, Australija, Novi Zeland, UK i još neki) i + USA je vrlo vjerojatna budućnost jer su te države veoma slične zbog jezika, kulture i povijesnog nasljeđa. Za razliku od EU koja u zadnjih 20tak godina sve više pokazuje svoje političke slabosti, raznolikost i nejedistvo. Laše je bilo u prošlom stoljeću kad su u EU bile samo države koje su ionako usko povezane preko kraljevskih obitelji, ali kada su u uniju poečele dolaziti države iz starog istočnog bloka, sve je krenulo u neželjnom smjeru. Izašle bi i ostale jake države iz EU, ali im se trenutno financijski ne isplati. UK si to može dopustiti.
A vrijeme je kritično jer s druge strane stoji Kina.
MPLAB C18
Moj PC  
2 11 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

Metrički sustav je naprosto praktičniji i svako inzistiranje na tradiciji nauštrb boljim rješenjima je ono što usporava civilizaciju.

A dodatni problem je kada na svijetu imaš dva paralelna sustava. Nije se jedna nesreća dogodila zbog krivog preračunavanja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 9:24 (Visak).
 
37 0 hvala 0
16 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

britanci nisu sigurni u svoj identitet, nesigurni su.
s druge strane police u ducanima su im toliko prazne da nemaju ni kaj mjeriti.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 9:42 (nixass).
Moj PC  
24 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
SveZauzeto kaže...

 

(1.) (2.) A zašto je metrički sustav prirodniji, napredniji i što već ne drobite ovdje, nije mi jasno...

Vjerojatno zato što je "naš"?!

1. zato jer:

https://i.imgur.com/iDOzAa5.jpg

 

a 2., zato jer:

https://i.imgur.com/cuO9Heg.png

 

 

 

i zadnje:

>Ljudi "s druge strane" odrasli su s tim jedinicama

 

kao sto ti je Visak rekao:

>> svako inzistiranje na tradiciji nauštrb boljim rješenjima je ono što usporava civilizaciju.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 10:21 (nixass).
Moj PC  
39 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
SveZauzeto kaže...

Čitam komentare i divim se količini ograničenih spodoba kojima je, valjda, EU propaganda isprala mozak.

 

Ekipo, da se kojim slučajem dogodilo obratno - tj. EU nametnula anglosaksonski (bilo imperijalni, bilo US) sustav mjernih jedinica, vjerujem da svi koji tu lupetate gluposti ne bi gasili kuknjavu zbog odnarođene EU sljedećih 50 godina!!!

 

Ljudi "s druge strane" odrasli su s tim jedinicama i njima su one jednako prirodne kao nama metrički sustav.

 

A zašto je metrički sustav prirodniji, napredniji i što već ne drobite ovdje, nije mi jasno...

Vjerojatno zato što je "naš"?!

joj lupaš..

 

sami Englezi su pojednostavili svoj platni sistem  gvineje - funte - šilinzi - peniji u  funte i penije jer su se sami u svojoj pameti gubili....

 

Ameri su htjeli se prebaciti na metrički sustav, osobito je Andrew Jackson to htio, ali su ih gusari sježili....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Visak kaže...

Metrički sustav je naprosto praktičniji i svako inzistiranje na tradiciji nauštrb boljim rješenjima je ono što usporava civilizaciju.

A dodatni problem je kada na svijetu imaš dva paralelna sustava. Nije se jedna nesreća dogodila zbog krivog preračunavanja.

 -da, ali .. :) ..

 

usporava civilizaciju? its a biz, ništ osobnog..

svi i dalje imamo 'predočnike' u inčima, dok je trenutno nato u širenju tj ujkosem opkoljava tržišne protivnike paktovima, dolazi zima i time hladniji ratovi nakon gašenja toplijih u afganu i pješčanim oazama..

... pitam se.. tko je izgradio berlinski zid pa i onaj kineski.. mada su to povijesno rusi-kinezi, moguće da je ujko zakulisnim igrama.

-ujko ima problem, dominira svijetom i naravno ne želi promijeniti takvo stanje, zašto i bi.. odnosno, amerika iznad/ispred svih, UK iznad/ispred svih, novac-kapital-korporacije iznad svega dok će ceh platiti nacionalni ponos, odnosno vrli političari sad vraćaju svom narodu korjene, ponos, nešto što im je zla EU oduzela, čak ne vidim razloga da ne traže neke reparacije, za štetu i duševne boli, bar x2 visine duga nepodmirenog ceha prije izlaska iz mrske tamnice naroda.. ne exYu, nego bez ex EU. Zvuči poznato, samo zvuči, ništa se promijenilo nije i dok je pravde i vojne velesile ni neće, ostat će vječno carstvo u kojem sunce ne zalazi dok će palčane mjere vladati svijetom i morima kako već ide pjesmuljak domoljubnih osloboditelja svijeta ...

 

btw, creme de la creme.. ponestaje otvorenih tema, pa nas more izbaci na obale neke teme brexita uz podsjetnik da su proglasili kraj pandemije mada kraj nije ni blizu, odnosno prije nešto desetljeća je onaj brit rekao, to je tek početak kraja.. i eto poznatih likova foruma na jednom mjestu, kao iskonski nagon nekako se okupe i od ničega stvore text ili barem dobru svađu.. :)) što će reć ne može drago tolko ključat kolko mi možemo tipkat ili praviti se englezima što britima ide od ruke..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
SveZauzeto kaže...

Čitam komentare i divim se količini ograničenih spodoba kojima je, valjda, EU propaganda isprala mozak.

Ekipo, da se kojim slučajem dogodilo obratno - tj. EU nametnula anglosaksonski (bilo imperijalni, bilo US) sustav mjernih jedinica, vjerujem da svi koji tu lupetate gluposti ne bi gasili kuknjavu zbog odnarođene EU sljedećih 50 godina!!!

Ljudi "s druge strane" odrasli su s tim jedinicama i njima su one jednako prirodne kao nama metrički sustav.

A zašto je metrički sustav prirodniji, napredniji i što već ne drobite ovdje, nije mi jasno...

Vjerojatno zato što je "naš"?!

 Hej, hej, polako :)

Metrički sustav uvijek ima bazu 10.

 

Imperijalni ima random, ovisno o mjernoj jedinici.

 

Duljina

"A Mile consists of 1760 yards, or 5280 feet"

 

Volumen... neći ni napisati, vidi ovdje. :D

https://www.khanacademy.org/math/cc-fourth-grade-math/imp-measurement-and-data-2/imp-converting-units-of-volume/a/us-customary-units-of-volume-review

 

Znaš što je ledište vode? 0°C. Znaš što je vrelište? 100°C.

Znaš što je 0°F?  Nije ni Wikipedia sigurna, ali vjerojatno ledište neke random mješavine.

Znaš što je 100°F?

Što misliš da je lakše za naučiti učenike u školi?

 

Znaš kako ides metrima ili litrama? Znaš izračunati 5%, 25%, polovicu, tri četvrtine... od recimo 100 ili 1000m?

A daj sad za recimo 5280.

 

Da, normalno da je ljudima koji su koristili jednu jedinicu ona najlakša za korištenje!

Dal je pametna i logična sa znanstvene strane? Reci ti meni.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
SveZauzeto kaže...

Čitam komentare i divim se količini ograničenih spodoba kojima je, valjda, EU propaganda isprala mozak.

 

Ekipo,..

 -ostali griješe (kad ti žele objasniti..) :)

 

-znaš li što je SI sustav? zašto je stvoren, kad? .. odnosno inči i ostalo je jednako 'naše', dok je SI nadogradnja, kao što je to konj-traktor, što neovisno o mozgu i seljo razumije, pa umjesto znanstvenih argumentacija ovu možda razumiješ.. ili ne? -nevažno :)) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

USA koristi metricki sustav. Sve ove 'njihove' jedinice su zakonski bazirane na metrickom.

 

A ove neke faranhajte inicijalno zamisljene kao vreliste mjesavine slane vode i ždrepčeve krvi na 7/12inskoj mjesecevoj svjetlosti treba jednostavno zabraniti.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij

e vidiš, ti im daješ za pravo...

 

5280 je djeljivo s 60 - a heksagezimalni nam je sustav mjerenja vremena (sekunde/minute)...

 

jer je 60 dijeljiv s 1; 2; 3; 4; 5; 6; 10; 12; 15; 20; 30; 60...

 

čak i temperatura u Farenheitima (Prus iz današnje Poljske je uveo to) je takva...

 

ledište na 32 i vrelište na 212 su razmaknuti za 180 koji je eto, dijeljiv s 60...

 

bit svega je da su te prirodne mjere proizvoljne (osobito mokri i suhi volumen, kao i masa)...

 

npr. inch prevodimo kao palac, ali palac u Hrvata je 28,9 mm a ne 25,4 !!

 

ili hvat (često se izgovara i fat) sasvim lako usporediv s fathom koji je 2x yard tj. mitološki od vrha nosa Henrika VIII do kraja ispružene ruke...

 

a po Da Vinciju i njegovom Vitruvijevu čovjeku - to daje i visinu istoga...

 

e sad, Hrvat koji je davao mjeru je bio Hrvatina! jer naš hvat ima 189,6484 cm a ne 182,88 (a vele da je Henrik VIII bio najveća gubica u kraljevstvu)...

 

a kad naš hvat (ili sežanj) dijeliš s 6 pa s 12 ( 6 stopa a po 12 palaca), palac bi trebao biti 26,3 mm a ne 28.9 ?!?!?

 

Lud zbunjenog...

 

zato je decimalni sustav prirodniji....

 

čak je i od davnina vojni ustroj takav - desetine - stotine (satnije)...

 

da ne govorimo samo brojanje (10 prstiju narukama + 10 na nogama  - to daje 20 kao osnovu keltskog sustava brojanja kojeg Francuzi i dalje koriste, a Nijemci su uvaljali Slovencima - ein und zwanzig oliti ena in dvajstih)....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 11:18 (Stric_Jura).
12 godina
protjeran
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
zhUPer_C18 kaže...
Ova politička agenda ima smisla jer nakon brexita, UK je ostao bez velikog europskog tržišta i njihovo gospodarstvo pati (nisu gladni kruha, ali dugoročno bi mogli imati problema).
Logično riješenje bi bilo stvaranje trgovinske unije s USA, a da bi pregovori glatko išli UK će se prebaciti na stare imperijalističke mjerne jedinice. Zašto UK da se prebaci na staro nego USA na metric system? Zato jer je lakše, jer su stariji britanci naviknuti na imperijalistički sustav, jer ga još uvelike koriste.

 

Taman kad se Britanci prebace na svoj imperijalni sustav, Ameri ce zavrsiti tranziciju na metricki.

 

Evo malo stiva:

https://en.wikipedia.org/wiki/Metrication_in_the_United_States

 

Jos 1975. je Gerald Ford potpisao uredbu o konverziji na metricki sustav, no kako sve ide presporo, tako ide i to. Ali - Amerika svoje mjere ionako bazira na metrickom sustavu jos od 19. stoljeca. Cak je i Bush stariji jos 1991. potpisao izvrsnu uredbu u kojoj se zahtjeva da razno-razne drzavne agencije i uredi poduzmu sve sto mogu da koriste metricki sustav kao osnovni.

 

Uglavnom, Britanci opet kasne i gledaju kako im imperij polagano nestaje.

 

BTW, ako netko misli da mu je lose u zivotu, nek samo razmisli kako se osjeca Elizabeta II. koja je u svojih 95 godina zivota ne samo vidjela nestajanje najveceg svjetskog carstva, vec bila na njegovom celu. Za kralj(icu) mislim da nema gore situacije nego njena, bez obzira koliko se protokolarno smjesila, iznutra je sigurno umrla milijun puta.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
jacob33 kaže...

BTW, ako netko misli da mu je lose u zivotu, nek samo razmisli kako se osjeca Elizabeta II. koja je u svojih 95 godina zivota ne samo vidjela nestajanje najveceg svjetskog carstva, vec bila na njegovom celu. Za kralj(icu) mislim da nema gore situacije nego njena, bez obzira koliko se protokolarno smjesila, iznutra je sigurno umrla milijun puta.

 Ma boli ju briga, ionako je Švabica. 

 

Od cijelog Imperija jedino što su u stanju vratiti su mjerne jedinice. 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

Ne znam zašto su se balkanci uzjogunili jer tamo neka država koja nema veze s njima želi vratiti mjerne jedinice na koje su naučeni. 

Nadglednik dina
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Visak kaže...

Metrički sustav je naprosto praktičniji i svako inzistiranje na tradiciji nauštrb boljim rješenjima je ono što usporava civilizaciju.

A dodatni problem je kada na svijetu imaš dva paralelna sustava. Nije se jedna nesreća dogodila zbog krivog preračunavanja.

 

Krivo, desila se nesreća:

 

How NASA Lost a Spacecraft From a Metric Math Mistake | SimScale

15 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

Ahem.

 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
Thinker kaže...
Visak kaže...

Metrički sustav je naprosto praktičniji i svako inzistiranje na tradiciji nauštrb boljim rješenjima je ono što usporava civilizaciju.

A dodatni problem je kada na svijetu imaš dva paralelna sustava. Nije se jedna nesreća dogodila zbog krivog preračunavanja.

 

Krivo, desila se nesreća:

 

How NASA Lost a Spacecraft From a Metric Math Mistake | SimScale

pa na sve to dodaj imperial gallon, uk gallon.

 

In the Americas, a gallon is equivalent to 128 fluid ounces or 3.785 liters. But in the UK, it's 160 fluid ounces or 4.546 litres.

 

what

the 

fuck

 

honourable mention

https://en.wikipedia.org/wiki/Gimli_Glider

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
10 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
45 godina nije sporo nego smiješno. prava slika volje USA da se prebaci na metrični sustav jest bila kad im je sonda izgorjela u Marsovoj atmosferi.

Bez obzira što se tako ne čini, nevidljiva britanska ruka i dalje dirigira po svojem commonwealthu. Ne propadaju oni, samo su promjenili modus operandi.
(Da se razumijemo, veoma su daleko od mojih omiljenih nacija.)
MPLAB C18
15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
A onda u Hrvatskoj imaš ljude koji one balone s pitkom vodom zovu 'galonima'. Te boce možda jesu baždarene u galonima (18.9l = 5 galona), ali nisu galoni.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij

eh Hrvati...

 

pol ih klince naziva Šon, Lukas, Meri i Đejn....

 

a nisu "dimljeni" Hrvati....

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

vidim ja biti će još tih satelita koji 'gađaju' Mars umjesto da uđu u orbitu 

 

 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperij
jacob33 kaže...
zhUPer_C18 kaže...
Ova politička agenda ima smisla jer nakon brexita, UK je ostao bez velikog europskog tržišta i njihovo gospodarstvo pati (nisu gladni kruha, ali dugoročno bi mogli imati problema).
Logično riješenje bi bilo stvaranje trgovinske unije s USA, a da bi pregovori glatko išli UK će se prebaciti na stare imperijalističke mjerne jedinice. Zašto UK da se prebaci na staro nego USA na metric system? Zato jer je lakše, jer su stariji britanci naviknuti na imperijalistički sustav, jer ga još uvelike koriste.

 

Taman kad se Britanci prebace na svoj imperijalni sustav, Ameri ce zavrsiti tranziciju na metricki.

 

Evo malo stiva:

https://en.wikipedia.org/wiki/Metrication_in_the_United_States

 

Jos 1975. je Gerald Ford potpisao uredbu o konverziji na metricki sustav, no kako sve ide presporo, tako ide i to. Ali - Amerika svoje mjere ionako bazira na metrickom sustavu jos od 19. stoljeca. Cak je i Bush stariji jos 1991. potpisao izvrsnu uredbu u kojoj se zahtjeva da razno-razne drzavne agencije i uredi poduzmu sve sto mogu da koriste metricki sustav kao osnovni.

 

Uglavnom, Britanci opet kasne i gledaju kako im imperij polagano nestaje.

 

BTW, ako netko misli da mu je lose u zivotu, nek samo razmisli kako se osjeca Elizabeta II. koja je u svojih 95 godina zivota ne samo vidjela nestajanje najveceg svjetskog carstva, vec bila na njegovom celu. Za kralj(icu) mislim da nema gore situacije nego njena, bez obzira koliko se protokolarno smjesila, iznutra je sigurno umrla milijun puta.

 Trebali su odavno tj. trebali su biti jedni od prvih s metričkim sustavom ali ih je neki brodolom sjeb... pa je sve ostalo po starom. 

 Oni su imali zanimljivu situaciju kad su susjedna mjesta imali različite vrijednosti za iste veličine u nazivu pa su se mnogi trgovci masno obogatili na tome 

8 godina
offline
Britanci se nakon Brexita žele vratiti imperijalni

Onaj vampir od njihove kraljice je rođen prije mojih baka i djedova, i uspjela je sve njih i mojeg oca nadživjeti. Vjerovatno će šetat mjesečinom obasjana i nakon što mene ne bude.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice