Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

poruka: 31
|
čitano: 8.139
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od".
14 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Ilitiga - kako nasamariti ljude iz općine da danima kopaju po smeću u potrazi za "blagom"

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Ovo postaje ko u onom vicu kad Suljo nazove policiju i kaze: Mom jaranu Muji dosla drva. U drvima je DROGA!
A onda nazove Muju i kaze: Sad ce doci policija da ti iscjepa drva. I meni su bascu prekopali...

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
19 0 hvala 4
15 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

eo, možemo mu skupnim financiranjem IT-suboraca te rudara rumene kadulje kupiti i poslati majicu s ovim dotiskom (uvozni harač plaća sam, jer su se "otcepili" od EU), za svaki drugi slučaj, ako specijalizirana otočka romska zajednica ne uspije izrudariti disk s izrudarenimčićima: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 13:04 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Sad bi on da se raskopa staro smetlište, pa da malo šira okolica smrdi kao Split prije koju godinu, kad se sanirao Karepovac. U određenim kvartovima se nije moglo živit dok nisu sanirali i zakopali sve kako treba. Nema nikakve šanse da mu se ikad dopusti nešto takvo, još u Britaniji, ma kako da ne. Britanci i njihov Health&Safety, može svirat na Mjesec za ovim diskom.

 

Drugo, zar je lik stvarno toliki idiot pa misli da je taj disk još živ? Ispod tko zna koliko smeća, u vlazi, godinama... Je, sigurno će uspit.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
zamislite koji je to zaheb...da zna tvorac bitcoina u šta se to pretvorilo... nebi ga ni izmislio...to je tribala biti digitalna valuta s nepromjenjovom vrijednošću...tako da mi obični smrtnici mođemo zaobići lešinare od financijskih institucija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
ludizao kaže...

Da mi je vremeplov pa da se vratim u 2010. godinu 

 Malo prerano. On je bacio taj disk 2013-te pa čekati na deponiju tri godine dok on dođe baciti taj disk je malo previše.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Kakva nazadna država.

 

Kod nas:

 

1. Prijaviš se u MB365

2. Zaposliš se u Holdingu (kuverta)
3. Tražiš novo mjesto "nadglednik smeća na Jakuševcu" (kuverta)

4. Čeprkaš cijeli dan po smeću, a plaća stiže

 

 

Hmmm...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 16:21 (Sike1000).
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Pouka: sve što imaš trebaš čuvati u bar jednoj kopiji. Kompjutorska memorija nije skupa. No ljudi ne misle. Evo što se meni dogodilo dok sam bio urednik. Primio sam rukopis u pismu, napisan na papiru. Čovjek, nema PC, pomislih, pa ga je napisao pisaćim strojem. No nije tako. Jasno vidim da je rukopis isprintan. "Gdje je elektronička verzija?", pitam autora. "Zašto mi je niste poslali?". (U prvi čas sam pomislio da mi je rukopis poslao samo na ogled ili da mu se nešto dogodilo s e-mailom.) "Ne mogu vam ga poslati", kaže, "jer sam ga izbrisao." A izbrisao ga je zato jer "kad je rukopis završen i poslan u uredništvo časopisa njemu više ne treba."

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

-klasično pumpanje fejknjuzova, jer treba podgrijavati bt-sagu i skupljati naivce za šišanje.

(ili netko misli da se slučajno ponavljaju vijesti o gubitku i sl. diska-bc..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Mene zanima kad se izrudari Bitcoin , kako se on rezervira da ga ne može izrudariti nitko drugi, gdje je taj registar svih bitcoina i postoji li u tom registru zapis tko ga je izrudario/prvi vlasnik?

Isto tako ako je netko od mene kupio neku količinu bitcoina kako kod mene nestane ta kopija?   

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Byron kaže...

Mene zanima kad se izrudari Bitcoin , kako se on rezervira da ga ne može izrudariti nitko drugi, gdje je taj registar svih bitcoina i postoji li u tom registru zapis tko ga je izrudario/prvi vlasnik?

Isto tako ako je netko od mene kupio neku količinu bitcoina kako kod mene nestane ta kopija?   

 

Kad odeš u banku i digneš novce sa računa, kako ne može doći tvoja žena i podići ih opet?

kad prebaciš novce sa svog računa na račun t-coma, kako kod tebe nestane ta kopija?

13 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Sad znamo zašto zagrebački Jakuševac godinama smrdi, očito i tamo netko traži izgubljeni disk.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Filox kaže...

 Nema nikakve šanse da mu se ikad dopusti nešto takvo, još u Britaniji, ma kako da ne. Britanci i njihov Health&Safety, može svirat na Mjesec za ovim diskom.

 

Drugo, zar je lik stvarno toliki idiot pa misli da je taj disk još živ? Ispod tko zna koliko smeća, u vlazi, godinama... Je, sigurno će uspit.

 

 Taj health and saftey se svodi na sto miljuna oznaka, naljepnica i pregleda. Ali u stvarnosti ne vrijedi ni pisljiva boba, sto se uostalom pokazalo i u Grenfell Tower pozaru. Materijal koji je trebao biti otporan na vatru se prvi zapalio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Sad stvarno rudari bitcoin
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Nego kako bude taj zapis BTCa.. to je neki kod od N znamenki pridruzen walletu ili nesto drugo? Kako da nije imao backup takog koda? 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Haha. Ovi mu ne daju da kopa po smeću zbog utjecaja na okoliš, a  naši mafijaši rasprodali šume sve za siću. Da je izgubio hdd u RH, za taj iznos bi mu dali da prekopa sve živo i neživo...i još da odloži 5000 tona visoko radioaktivnog nuklearnog otpada.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Gdje je to da mu dodjem...pomoci

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Prvo jedan zaboravi pass, sad drugi bacio....

Teska vremena za bitkoinase....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Jeje sad bu svaki tjedan vijest kak je neko nekaj izgubil/bacil vezano za bitcoin. Clickbaitovi kojima maloumni novinari skupljaju klikove, a bitcoin pumpa vrijednost
 
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Nek nek, ja fino sparam i kad pukne balon ima da kupim deset bitcoina te cekam da ljude navuku do 100k.
16 godina
online
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
foofajter kaže...
Jeje sad bu svaki tjedan vijest kak je neko nekaj izgubil/bacil vezano za bitcoin. Clickbaitovi kojima maloumni novinari skupljaju klikove, a bitcoin pumpa vrijednost

Mene više muči što tu stvarno nema neke rezervne varijante za povrat pristupa.

To je, realno, jako veliki problem.

15 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...
Jeje sad bu svaki tjedan vijest kak je neko nekaj izgubil/bacil vezano za bitcoin. Clickbaitovi kojima maloumni novinari skupljaju klikove, a bitcoin pumpa vrijednost

Mene više muči što tu stvarno nema neke rezervne varijante za povrat pristupa.

To je, realno, jako veliki problem.

 -nije, to je tako zamišljeno.. da se želi sigurnost gdje bi bila zarada na muljažama, porezima itd.. ne postoji jer je upravo tako potrebno za priču, kao što se i ostale stvari naprave prema osnovnoj ideji-funkciji-svrsi. (ili misliš da su devovi-bankari i ostali u igri to tako slučajno previdjeli?)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...
Jeje sad bu svaki tjedan vijest kak je neko nekaj izgubil/bacil vezano za bitcoin. Clickbaitovi kojima maloumni novinari skupljaju klikove, a bitcoin pumpa vrijednost

Mene više muči što tu stvarno nema neke rezervne varijante za povrat pristupa.

To je, realno, jako veliki problem.

 -nije, to je tako zamišljeno.. da se želi sigurnost gdje bi bila zarada na muljažama, porezima itd.. ne postoji jer je upravo tako potrebno za priču, kao što se i ostale stvari naprave prema osnovnoj ideji-funkciji-svrsi. (ili misliš da su devovi-bankari i ostali u igri to tako slučajno previdjeli?)..

A istina, može se i tako gledati...

Iako, ako žele "popularizirati" priču moraju smisliti nešto.

15 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina

-ne moraju 'ništa'.. tj imaš krugove u žitu, imaš lohnes.. dovoljno je imati 'duha' i to postane biz.

-s druge strane, juzeri, krtičari .. svi mi s druge strane živice, većina, računa npr isplativost rudarenja (cijena struje, opreme itd..) i svi nešto misle da će recimo zaraditi, jer neke brojke se poklapaju.. a da se pri tome ne pitaju što ekšli rade, što je 'rudarenje' coina (bez uptinika).. tj zašto bi netko platio neki rad-posao, tj svaki posao se plaća s razlogom, kopanje-sexanje-konobarenje pa tako i ovo.. neki rad a nitko se ne pita što radi? Prosječan čoban zna što recimo radi portir-čuvar, što recimo radi direktor a što čistaćica.. što radi rudar bitcoina.. računa cijenu struje i misli da će zaraditi, dok je drugi dio na kupi-prodaj shemi gdje se kao s dionicama na bilo čemu može ostvariti razlika u cijeni, tj zarada (ali i gubitak).. i baš nitko ne misli da neće dobiti kad npr igra loto ili rulet tj svi se nadaju dok u ovo čak vjeruju i to dokazuju formulama, člancima, dokazima iz skupine a51.. a sve je lijepa igra velikih koji umjesto traženja poreznih oaza sad imaju internet i bc .. nitko se ne pita kao što se nitko ne pita kako to da se zatvaraju ostali mali biznisi dok se na njihovoj lokacji otvara kladionica.. kao da smo montekarlo i sl. .. nitko ništa ne pita, pa ni država-porezna.. a razlog je praktičan dok je sve ostalo igrokaz za mase (ovce) jednako kao što je sve na stejđu mađioničara podeđeno triku i gdedatelj uvjek gleda krivu ruku ili destrakciju dok je zec u šumi ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
foofajter kaže...
Jeje sad bu svaki tjedan vijest kak je neko nekaj izgubil/bacil vezano za bitcoin. Clickbaitovi kojima maloumni novinari skupljaju klikove, a bitcoin pumpa vrijednost

 Je, kad ljude plašiš pričama kako se lagano može izgubiti bogatstvo, onda svi navale ulagati u to.

 

Ako plasiraju koju priču kako su bande mučile cijelu obitelj da saznaju lozinku cijena će skočiti u nebo. Jer tko to ne bi htio imati u svojoj kući.

 

A zločeste banke osim što čuvaju novac čuvaju i naivce od prevaranata.

https://www.vecernji.hr/vijesti/dobar-dan-zovemo-iz-policije-trebate-nam-predati-47-tisuca-eura-s-vaseg-racuna-jer-sumnjamo-da-su-krivotvoren-1462611

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 23:01 (Visak).
15 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
ihush kaže...

-nije, to je tako zamišljeno..

 Sa dionicama, futuresima, naftom i nekretninama uvijek postoji sansa da ti naftna havarija u Meksickom zaljevu unisti farmu činčla i rezort za Ivanku Trump i Paris Hilton. (znaju oni koji me prate na forumu kako sam spao na prosjački štap).

 

A ako ne unisti havarija, onda se ipak nesto i treba prodati, pa makar i Muskov rad na Marsu kako bi se dionice odrzale.

Pa ako se i zaradi treba ili izlobirati Trumpa za smanjenje poreza ili smisliti trostrukog nizozemca povrh duplog irca.

 

Sa Bitcoinom apsolutno nicega od toga nema - nit se mora izmisliti factoring, niti nekakav CDS, niti se preprodaje neciji dug, niti se mora nabijati hype nekim stvarnim kompanijama.

Musk je za cijenu svoje dionice morao poslati raketu u svemir, i postati Steve Jobs 2.

 

Bitcoin je morao sto? Uloziti u Clintona i Busha da maknu regulacije oko financijskih instrumenata? Ne bas...

 

Nekretninski hype iz 2006. je uvijek imao rizik da se puknucem nabiju regulacije, sto se i dogodilo, no kod Bitocina je u startu odgovornost prebacena na "investitora".

I u biti nitko ne mora ni lagati ni lobirati, jer tehnicki i nema zlocina :D.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

Hodl nad hodlovima

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
Vjerodostojno.
A vise me brine sto sam ovo prvi put vidio na index.hr prije nekih desetak dana...

Evo, moze clanak o meni i BTC.
2010. nisam htio upogoniti PC za rudarenje jer sam smatrao da je to besmisleno. Sad zalim. Htio bih priliku za popravak po uvjetima iz 2010.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina
jel mi netko može reći koliko je njemu tribalo da on izrudari tih 7500 komada...i to još skoro prije 8 godina...koliki mu je bio ulaz
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Britanac u smeće bacio disk sa 7.500 bitcoina i od

pouka ove tople i tužne ljudske zen-priče je: što manje posjeduješ, manje možeš izgubiti (vrijedi i za pamet). a ono s pričuvnim kopijama da i ne spominjem. istraga bi vjerojatno pokazala kako je "netko" dežuran na smetlištu još tad/odmah pronašao disk i raskopao ga radi trajnih magneta i recikliranja metala, zajedno s još stotinama takvih.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice