Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

poruka: 18
|
čitano: 7.549
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši".
4 godine
protjeran
offline
Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

Ovo će biti tehnološka revolucija, za Shopping TV.

 
1 0 hvala 0
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
Možda će se netko šokirati ali ima nas starijih od 20 godina koji nismo toliko opterećeni izostankom baseva u pjesmi. Ne mora sve biti drm drm drm bum bang fijum piu piu piu da da da brm brm bumm.

Ponekad jednostavno želiš slušati muziku bez ikakvih očekivanja, jer se seces gradom, vozis biciklu, čekaš autobus, bilo što. Sigurno da dobro dodje kod slušanja "normalne muzike" ili radia .
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Možda će se netko šokirati ali ima nas starijih od 20 godina koji nismo toliko opterećeni izostankom baseva u pjesmi. Ne mora sve biti drm drm drm bum bang fijum piu piu piu da da da brm brm bumm.

Ponekad jednostavno želiš slušati muziku bez ikakvih očekivanja, jer se seces gradom, vozis biciklu, čekaš autobus, bilo što. Sigurno da dobro dodje kod slušanja "normalne muzike" ili radia .

 Možda bi bilo dobro da ih isprobaš pa onda napišeš komentar. Kakve veze ima koliko je netko star s izostankom basa? Naočale zvuče očajno bez obzira koju glazbu slušao.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
BlueMax kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Možda će se netko šokirati ali ima nas starijih od 20 godina koji nismo toliko opterećeni izostankom baseva u pjesmi. Ne mora sve biti drm drm drm bum bang fijum piu piu piu da da da brm brm bumm.

Ponekad jednostavno želiš slušati muziku bez ikakvih očekivanja, jer se seces gradom, vozis biciklu, čekaš autobus, bilo što. Sigurno da dobro dodje kod slušanja "normalne muzike" ili radia .

 Možda bi bilo dobro da ih isprobaš pa onda napišeš komentar. Kakve veze ima koliko je netko star s izostankom basa? Naočale zvuče očajno bez obzira koju glazbu slušao.

 

Nisam ih isprobao, ali po svemu sudeći naočale mi se doimlju više kao produžetak google maps navođenja ili slušanje podcasta, kao da ti netko šapće na uho, a da pritom ne izgubiš okolinu,

jer ja npr nikad ne nosim slušalice po gradu jer me smeta ta izoliranost koju sve one nude. Dakle, drugačija je namjena, i kao što je autor rekao, nije to za maestralni audio doživljaj.. 

 

vjerujem da je to jedan pucanj u (prazno), testiranje marketa.. da se malo vidi kako ljudi dišu. i neće svi eksperimenti biti unosni, ali će uvijek biti uspješni jer će generirati nove iteracije i nove proizvode. 

e sad, da li sam ja taj koji će financirati njihovo testiranje - možda u slučaju ovih naočala nisam, ali jesam bio pokusni kunić za cca 100 GBP kad su bile googleova 3d naprava za mobitel(kako se ono zvaše.. Daydream..) 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 11:30 (vragec111).
12 godina
offline
Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

Stvar je u tome da čim iz njih krene zvuk imaš osjećaj da si ne glavu stavio nešto od 5$ s Aliekspressa. Da je ovo napravio Google, Apple, Microsoft, Samsung bile bi loše ali pošto ih je napravila firma koja za sebe voli govoriti da su eksperti za dobar zvuk (iako im ja samo priznajem ozvučenje za auta i kafiće) ovo je teški flop.

 
2 0 hvala 0
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
BlueMax kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Možda će se netko šokirati ali ima nas starijih od 20 godina koji nismo toliko opterećeni izostankom baseva u pjesmi. Ne mora sve biti drm drm drm bum bang fijum piu piu piu da da da brm brm bumm.

Ponekad jednostavno želiš slušati muziku bez ikakvih očekivanja, jer se seces gradom, vozis biciklu, čekaš autobus, bilo što. Sigurno da dobro dodje kod slušanja "normalne muzike" ili radia .

 Možda bi bilo dobro da ih isprobaš pa onda napišeš komentar. Kakve veze ima koliko je netko star s izostankom basa? Naočale zvuče očajno bez obzira koju glazbu slušao.

 

 

 

TLDR: they sound good, but no substitute for headphones.

 

ako znaš šta kupuješ nemaš se radi čega razočarati.

Uređaj za specifičnu namjenu.

 

12 godina
offline
Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

Meni se ovo cini kao nesto na sto cu potencijalno pljunuti lovu. Bilo bi doduse dobro da u recenziji pisu neki bitni detalji tipa trajanje baterije, duzina punjenja i tako. Ne da mi se imati tako nesto ako ih moram puniti prije svakog nosenja od pol sata. 

 

Ali potencijalno mi se bas svida, suncane naocale ionako nosim, i bilo bi fora imati zvuk iz njih, ali isto tako biti svjestan okoline, s obzirom na prometnu situaciju u Zg :) Odlicno za pjesacenje, bicikl, pa cak i voznju ako iz nekog razloga nemas radio u autu :P Mislim da je ipak malo previse ocekivati sad neki audiofilski zvuk iz tako neceg...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
Minneyar kaže...

Meni se ovo cini kao nesto na sto cu potencijalno pljunuti lovu. Bilo bi doduse dobro da u recenziji pisu neki bitni detalji tipa trajanje baterije, duzina punjenja i tako. Ne da mi se imati tako nesto ako ih moram puniti prije svakog nosenja od pol sata. 

 

Ali potencijalno mi se bas svida, suncane naocale ionako nosim, i bilo bi fora imati zvuk iz njih, ali isto tako biti svjestan okoline, s obzirom na prometnu situaciju u Zg :) Odlicno za pjesacenje, bicikl, pa cak i voznju ako iz nekog razloga nemas radio u autu :P Mislim da je ipak malo previse ocekivati sad neki audiofilski zvuk iz tako neceg...

 

Um, piše da se pune 2 sata, a baterija traje oko 3 sata...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
12 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

 

TLDR: they sound good, but no substitute for headphones.

 

ako znaš šta kupuješ nemaš se radi čega razočarati.

Uređaj za specifičnu namjenu.

 

 Točno. Ako si odlučio za govno dati 200€ i onda dobiješ govno, nemaš se što žaliti. Za istu tu namjenu možeš uvaliti jednu ili dvije bluetooth slušalice u uho i dobit ćeš 10x bolju stvar a cvike kupiti po vlastitom ukusu. Kad sam spomenuo Aliekspress nisam to učinio slučajno. Tamo ovakvih sranja ima za kupiti od 15-100$ i ako ti je do lošeg zvuka prođeš 10x jeftinije.

 

Rečenica iz teksta: Zvučnici su izvedeni tako da glazbu čuje samo onaj tko nosi naočale, što u praksi zaista biva tako, barem dok se koriste na otvorenom i pri umjerenoj glasnoći - mogla bi zbuniti potencijalne kupce.

Isprobao sam ih u dućanu (Berlin, Saturn - Europa center), u relativno tihom okruženju (ljudi okolo su isprobavali slušalice i razgovarali) i ako ćeš ih pojačati toliko da ti okolni zvukovi nisu u prvom planu onda i ti ljudi oko tebe čuju što slušaš. Znači za muziku ne valjaju a za telefonski razgovor su još gore. I sam sam bio u misiji isprobavanja slušalica tako da sam tu proveo dva dana po par sati i ama baš svak ko je tuda prošao ih je isprobao i niko ih na glavi nije zadržao duže od desetak sekundi. Otprilike imaju smisla ko gledanje filma na okruglom smartwatchu.

12 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
Crucifixion kaže...
Minneyar kaže...

Meni se ovo cini kao nesto na sto cu potencijalno pljunuti lovu. Bilo bi doduse dobro da u recenziji pisu neki bitni detalji tipa trajanje baterije, duzina punjenja i tako. Ne da mi se imati tako nesto ako ih moram puniti prije svakog nosenja od pol sata. 

 

Ali potencijalno mi se bas svida, suncane naocale ionako nosim, i bilo bi fora imati zvuk iz njih, ali isto tako biti svjestan okoline, s obzirom na prometnu situaciju u Zg :) Odlicno za pjesacenje, bicikl, pa cak i voznju ako iz nekog razloga nemas radio u autu :P Mislim da je ipak malo previse ocekivati sad neki audiofilski zvuk iz tako neceg...

 

Um, piše da se pune 2 sata, a baterija traje oko 3 sata...

 Ah, ocito nisam pazljivo citao :P

 

Ugl, to je poprilicno uzasno, ne da mi se jos voditi brigu i o punjenju naocala tolko dugo i tolko cesto...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

Koliko se glasno ćuje ili radi na vibraciju? Moglo bi biti must have stvar za polaganje ispita na faksu 😀😀😀😀

 

Kada bi ovo implementirali nekako s naočalama. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 15:34 (Gajotres).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
BlueMax kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

 

TLDR: they sound good, but no substitute for headphones.

 

ako znaš šta kupuješ nemaš se radi čega razočarati.

Uređaj za specifičnu namjenu.

 

 Točno. Ako si odlučio za govno dati 200€ i onda dobiješ govno, nemaš se što žaliti. Za istu tu namjenu možeš uvaliti jednu ili dvije bluetooth slušalice u uho i dobit ćeš 10x bolju stvar a cvike kupiti po vlastitom ukusu. Kad sam spomenuo Aliekspress nisam to učinio slučajno. Tamo ovakvih sranja ima za kupiti od 15-100$ i ako ti je do lošeg zvuka prođeš 10x jeftinije.

 

Rečenica iz teksta: Zvučnici su izvedeni tako da glazbu čuje samo onaj tko nosi naočale, što u praksi zaista biva tako, barem dok se koriste na otvorenom i pri umjerenoj glasnoći - mogla bi zbuniti potencijalne kupce.

Isprobao sam ih u dućanu (Berlin, Saturn - Europa center), u relativno tihom okruženju (ljudi okolo su isprobavali slušalice i razgovarali) i ako ćeš ih pojačati toliko da ti okolni zvukovi nisu u prvom planu onda i ti ljudi oko tebe čuju što slušaš. Znači za muziku ne valjaju a za telefonski razgovor su još gore. I sam sam bio u misiji isprobavanja slušalica tako da sam tu proveo dva dana po par sati i ama baš svak ko je tuda prošao ih je isprobao i niko ih na glavi nije zadržao duže od desetak sekundi. Otprilike imaju smisla ko gledanje filma na okruglom smartwatchu.

 

Stani, pa sunčane naočale poznatih marki svejedno kostaju i preko 200-300 eura. A kod njih nema nikakvog zvuka. Rađe bi eksperimentisao sa ovim boseom nego dao 200 eura samo za ime.

4 godine
protjeran
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
U inozemstvu na akciji nađeš dioptrijske naočale za 9€. Kompletno s okvirom i staklima prema mjeri dobiješ ih nakon par tjedana do najviše mjesec dana. Nije redovna ponuda, ali naiđe akcija.

Zašto bi plaćao neku marku (sa ili bez slušalica) 200 eura kad oči jednako štite polarizirajuća tamna stakla od par desetaka kuna. A kopirati izgled je danas barem lako.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

Samo što te naočale možeš nositi u kontinuitetu nekoliko sati, dok te ove snabdijevaju zvukom neko kraće vrijeme, a dodatnu težinu nosiš čitavo vrijeme.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
bugovac222 kaže...
U inozemstvu na akciji nađeš dioptrijske naočale za 9€. Kompletno s okvirom i staklima prema mjeri dobiješ ih nakon par tjedana do najviše mjesec dana. Nije redovna ponuda, ali naiđe akcija.

Zašto bi plaćao neku marku (sa ili bez slušalica) 200 eura kad oči jednako štite polarizirajuća tamna stakla od par desetaka kuna. A kopirati izgled je danas barem lako.

 Ja sam odavdje naručivao par puta... cijene su smiješne, a izbor stvarno super... okvir sa custom gravurom i 2 para sunčanih "adaptera" platio 17 eura :)

4 godine
protjeran
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
Da, ovo je bio veći optički lanac igrom slučaja naišao. Znači izmjere razmak zjenica ako nemaš i sve po mjeri naprave za 9€.
10 godina
offline
Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši

Kakva nagrada. Ovo čak neću ni zaigrati. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bose Frames - Čuvaju oči, draškaju uši
bugovac222 kaže...
U inozemstvu na akciji nađeš dioptrijske naočale za 9€. Kompletno s okvirom i staklima prema mjeri dobiješ ih nakon par tjedana do najviše mjesec dana. Nije redovna ponuda, ali naiđe akcija.

Zašto bi plaćao neku marku (sa ili bez slušalica) 200 eura kad oči jednako štite polarizirajuća tamna stakla od par desetaka kuna. A kopirati izgled je danas barem lako.

 

Zato jer ove od 9 eura ne sviraju   

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice