Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

poruka: 19
|
čitano: 6.285
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max".
13 godina
online
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

Znaci ukratko: isli su ustedit pri prekrajanju novog modela. Zasrali. Izginilo more ljudi. Izbacili patch (nema novih senzora itd) i sad na zelenom stolu progurat da je to ok. Ako opet bude pada avion onda ce probat opet. Posteno.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
16 0 hvala 0
11 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

dio u kojem se kaže: "....nadograditi i trening program za pilote....",

zvuči mi kao dio budućeg disclaimera: "....ako se opet nešto sruši, krivi su piloti koji nisu pazili na satu, a ne mi koji smo proizveli ovako krasan proizvod."

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 10:13 (s40vehl).
 
14 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

Ne zanima kakvu su zakrpu napravili, nego koliko managera je zavrsilo u zatvoru i na koliko godina.

 

Namjerno su pilotima presutjeli postojanje ovog nevjerojatno loseg MCAS sustava da mogu avion potpuno drugcijih letnih karakteristika podvaliti kao jos jednu inacicu 737 tipa, a sve samo kako bi izbjegli troskove vezane uz certifikaciju novog aviona. Samo zatvor za one koji su donijeli tu odluku moze rijesiti ovaj problem, sve ostalo su bas kako i pise u naslovu - zakrpe.

Moj PC  
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

Da li će softverski uključiti upotrebu više senzora (ako je to uopće moguće)? Jer upotreba samo jednog senzora na ovako kritičnom sustavu je blago rečeno neozbiljna. Ako to nije moguće onda fizički dodati još barem dva senzora... 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

Onda tko će ići se provozati i isprobati dali zakrpa radi :))

 

ali ono oslanjaju se na 1 senzor??? wtf. gdje je redudancija, više raznih senzora i kontrola? i prebacivanje na potpuno ručno upravljanje ?

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max
DanijelX kaže...

Ne zanima kakvu su zakrpu napravili, nego koliko managera je zavrsilo u zatvoru i na koliko godina.

 

 Da su avioni pali u Americi možda bi i bilo kakvih posljedica po odgovorne. Dokle god padaju u trećem svijetu to se gleda isključivo kao ekonomski problem.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

36 sati

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

 

Užas

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

To je ona "nova tehnika" podložna računalima u potpunosti i onda piloti vremenom otupe jer im autopiloti rješavaju gotovo sve situacije pa kad se dogodi "ERROR" u programu to pilote koji to više NISU - iznenadi, prestravi i baci u očaj i zapečati sudbinu svih u avionu. :)

 
0 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max
Dobro da nije riječ o ruskom (ili, o grozote, kineskom) avionu. Odmah bi cijeloj državi i pomagačima, od demokratskog and slobodoumnog zapada, bile pojačane sankcije.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 16:01 (Antiseptik).
Moj PC  
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

sad će napokon moći obaviti kessel run u okviru 12 parseka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

MCAS - May Crash Any Second

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max
Antiseptik kaže...
Dobro da nije riječ o ruskom (ili, o grozote, kineskom) avionu. Odmah bi cijeloj državi i pomagačima, od demokratsog and slobodoumnog zapada, bile pojačane sankcije.

 e moj Paolo, istina boli, ne ?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max
Stric_Jura kaže...
Antiseptik kaže...
Dobro da nije riječ o ruskom (ili, o grozote, kineskom) avionu. Odmah bi cijeloj državi i pomagačima, od demokratsog and slobodoumnog zapada, bile pojačane sankcije.

 e moj Paolo, istina boli, ne ?

 Da je bio ruski avion ne bi ni znao da je greša do njih. Koliko je trebalo da svijet čuje za Černobil? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 16:17 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

prošlo svršeno vrijeme, danas se u Rusiji sve dozna i objavi, skopčali su da je kontraproduktivno samo trpat pod tepih, dakle, napredovali su...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max
Stric_Jura kaže...

prošlo svršeno vrijeme, danas se u Rusiji sve dozna i objavi, skopčali su da je kontraproduktivno samo trpat pod tepih, dakle, napredovali su...

 Mogu se samo cinično nasmijati. Ni danas nisu priznali da su ruski separatisti, oružjem dobivenim od ruske vojske srušili civilni putnički zrakoplov. To je bilo još 2014...

https://en.wikipedia.org/wiki/Malaysia_Airlines_Flight_17

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 10:35 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

to nije u Rusiji, a uostalom jesi siguran?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max

Hahah DOBAaRR xD

Glih_x HD
16 godina
online
Re: Boeing zakrpao MCAS softver modela 737 Max
Antonic kaže...

Znaci ukratko: isli su ustedit pri prekrajanju novog modela.

Izgleda da su stvarno htjeli malo previše uštediti...

Neko vrijeme će biti "If it is Boeing, I'm not going"...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice