Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrškom

poruka: 15
|
čitano: 4.110
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrškom".
15 godina
offline
Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrškom

čemu služi 16 GB RAMa na mobitelu?

 

Molim pojašnjenje. Hvala

 

 

 

PS. na PCu imam 16 GB i do sad sam samo jednom vidio 9 GB zauzetosti RAMa ( kućni korisnik + igrice)

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
Mislim da je iznad 8GB RAM potpuno bespotrebno sa svim današnjim aplikacijama. Kad startaš novu aplikaciju Linux kernel kreira novi proces koji ima svoj vlastiti virtualni adresni prostor koji se onda mapira i na fizičku memoriju. Aplikacije trebaju par stotina MB, rijetke kompleksnije igre ili web-preglednici s puno otvorenih tabova trebaju oko 1GB. Android koristi i zRAM tojest swap, a isto tako "ubija" stare procese koji se ne koriste uz prethodno upozorenje. Možeš sam izračunati da ti sa današnjim aplikacijama i korištenjem zapravo neće trebati toliko RAMa.
13 godina
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
dankodr kaže...

čemu služi 16 GB RAMa na mobitelu?

 

Molim pojašnjenje. Hvala

 

 

 

PS. na PCu imam 16 GB i do sad sam samo jednom vidio 9 GB zauzetosti RAMa ( kućni korisnik + igrice)

 Marketing?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
7 godina
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
dankodr kaže...

čemu služi 16 GB RAMa na mobitelu?

 

Molim pojašnjenje. Hvala

 

 

 

PS. na PCu imam 16 GB i do sad sam samo jednom vidio 9 GB zauzetosti RAMa ( kućni korisnik + igrice)

 Virtualne masine

4 godine
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
O_O_O kaže...
dankodr kaže...

čemu služi 16 GB RAMa na mobitelu?

 

Molim pojašnjenje. Hvala

 

 

 

PS. na PCu imam 16 GB i do sad sam samo jednom vidio 9 GB zauzetosti RAMa ( kućni korisnik + igrice)

 Virtualne masine

 Možeš malo pojasniti i dati neki primjer VM na android telefonu. Nisam još upoznat s tim.

7 godina
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
bugovac222 kaže...
O_O_O kaže...
dankodr kaže...

čemu služi 16 GB RAMa na mobitelu?

 

Molim pojašnjenje. Hvala

 

 

 

PS. na PCu imam 16 GB i do sad sam samo jednom vidio 9 GB zauzetosti RAMa ( kućni korisnik + igrice)

 Virtualne masine

 Možeš malo pojasniti i dati neki primjer VM na android telefonu. Nisam još upoznat s tim.

 https://www.vmos.com

Instalirajte na vlastitu odgovornost, moj antivirus nije nasao nista, ali uvijek oprez.

13 godina
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
dankodr kaže...

čemu služi 16 GB RAMa na mobitelu?

 

Molim pojašnjenje. Hvala

 

 

 

PS. na PCu imam 16 GB i do sad sam samo jednom vidio 9 GB zauzetosti RAMa ( kućni korisnik + igrice)

U mojem slučaju, što sam overtoomuch ljubitelj Apple brenda, moram priznati da android ima negdje "malu prednost", ali samo zato jer su deweloperi lijeni učiniti neke aplikacije za iOS platformu. 

Jedan član planinarskog kluba sa kojim lutam/o po Lijepoj našoj i još malo šire, imao je u zadnje dvije godine onaj JBC čini mi se model 6100 ako sam dobro upamtio, no ukratko onaj najjači. 

U zadnjih mjesec dva dana, nešto se je pošemerilo sa SW-om, pa je nekad sa 0% na 100% ispalio za minutu, što je trajalo kao ciklus baterije ravno 2 minute, a nekada je držao 1% nekoliko sati, ali je bakterija delala preko 80 sati bez pol frke. 

Obzirom kada se skitamo, trebamo ponekad podršku track-ova, to je onaj dio koji HPS bolje pokriva na android platformi, iznimno je bitno imati podršku u svakom trenutku gdje smo sa pozicijom. 

 

Moje skromno subjektivno razmišljanje kaže kako u nekim takvim, ili sličnim zahtijevnijim situacijama, trebaš "snage" da ti može dati online podršku na ovakav ili onakav način, no bitno je da je fluidna komunikacija. 

Čak, kada malo bolje razmislim, praćenje u realnom vremenu padobranaca, paraglidera, skytesurfera, običnih daskaša/windsurfera, da si mogu izvaditi track-ove gdje su kada bili, još u 3D modelu?!?! 

ATJ Lučko
7 godina
online
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
O_O_O kaže...

 https://www.vmos.com

Instalirajte na vlastitu odgovornost, moj antivirus nije nasao nista, ali uvijek oprez.

 Hvala za link, izgleda da je legit:

wiki

A ima app i na play storeu.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 16:47 (fer-de-lance).
4 godine
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
Jel netko probao kako to radi u praksi paralelno?
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
Čim otvoriš novi račun na VMOSu, Google kaže da je "otkrio neuobičajenu aktivnost na ovom računu". Pa Kolumbo koja je to "uobičajena aktivnost" na tek otvorenom računu?!? Kaže mora provjeriti da sam to ja i traži broj telefona. A ne pa tko će biti ako sam tek otvorio račun, moja tetka?!? Na PCu sam testirao virtualne Androide i nije se ovo događalo. Jel to ima veze s VMOSom ili je to sada uobičajena praksa Googla da traži (sakuplja) brojeve telefona?
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško

Ma, to i inače već dosta dugo šalju te obavijesti, zanemari, možeš birati da bez broja mobitela, barem kad sam zadnji out radio account.

Inače, baš se igram s VMOS-om, i fino to šljaka čak i na SD625 s 3 GB RAM-a, premda dok šaltaš između virtualke i OS-a normalnog se osjeti slabost ovog SOC-a, ali inače super.

 
 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 21:20 (fer-de-lance).
4 godine
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
Meni isto ok radi, ali neda mi otvoriti novi račun bez broja telefona. Ne znam jesi probao otvoriti račun, ako želiš instalirati neku aplikaciju u VMOSu? Jel možeš bez broja telefona?
7 godina
online
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško

Nisam još probao ali budem.

Premda, ak te zajebava, probaj napraviti novi account prek browsera pa onda unesi.

Odmah budeš vidio jel i tam forsaju to (naravno, prek desktop user agenta).

 

Kruha i igala...
4 godine
protjeran
offline
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško
Da, preko browsera ide. Malo uspori kad otvoriš više aplikacije, jednom se srušilo. Evo našli smo primjenu za puno RAMa.👍
7 godina
online
Re: Black Shark 3 stiže s 16 GB RAM-a i 5G podrško

Sad kad netko kaže: a koji će ti kurac tak jaki hardver u mobitelu, moj ajfon dela s 2GB RAM-a, a ti mu lijepo odbrusiš: dečec, ja vrtim virtualke 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice