Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

poruka: 86
|
čitano: 16.307
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti".
15 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

tko je jamio, jamio je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Ne cveta cvece ni u kripto preduzece...

Moj PC  
47 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Nisam iznenadjen. Ima da pada jos vise jer novac postaje skup za egzibicije tipa ulaganja u nista.

 
6 0 hvala 3
16 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Sve je palo danas i preko vikenda, ne samo crypto. Ovo je slicno bilo prije par sedmica. Nista novo.

 
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Vrijednost novca može samo padati. Inflacija se događa, a deflacije neće biti jer je ne smije biti. Kripto će se oporaviti i ponovo doseći rekord. Sad ili za godinu dvije, nebitno.
To znači +50% prinose.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 17:13 (Neflix).
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

ako padne do 10-15k, trebati će opet kupovati.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Kako je sad onim državama, Salvadoru koje su ga proglasile nacionalnom valutom? kako tamo funkcionira život s time?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
overhaul kaže...

Kako je sad onim državama, Salvadoru koje su ga proglasile nacionalnom valutom? kako tamo funkcionira život s time?

 njima ti isti q kao i nacionalna valuta: ak se samo ne sjebe, oni će svojim fiskalnim i inim politikama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
"...koja su se u kriptosvijet prelila s financijskih tržišta."

Ček malo, mene su kripto apostoli uvjeravali da je to sve decentralizirano i da su fiat i financijska tržišta zlo, a kripto spas i utjeha.

🤦
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 18:48 (Entry Point).
Moj PC  
25 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
To je sve samo nagađanje, kao i kod standardnih burzi.

Zašto nešto pada ili raste, vrlo rijetko se može sa sigurnošću reći.

Kod kripta još i manje.

Da kripto nekim slučajem raste, mogli su upotrijebiti potpuno isti argument - da su uslijed pada standardnih burzi i najave rasta kamatnih stopa ulagači potražili spas u kriptu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 19:53 (uuY).
12 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Jednako usrano kao i prije. Ne imao ti dolara, eura, bitcoina, probušenih kamenčića... na isto ti dođe.
9 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Momci i cure, kad bugovci najave kriptokalipsu, onda treba kupovati. Nisu dosada nijednom pogrijesili. 

 
15 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno

iza svega toga stoji papirnata mafija...evo sad je 30500$... međutim prvo pravilo cripto vjere:nikad ne sumnjaj u mene...ja i kadgubim na vrijednosti sam ti u plusu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 21:49 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
pravi_covijek kaže...

Momci i cure, kad bugovci najave kriptokalipsu, onda treba kupovati. Nisu dosada nijednom pogrijesili. 

Mene su posprdali abnormalno kad sam 2019. na ljeto govorio kako su ludi oni koji prodaju tada "stare" 2080ti jer ide mining val, pa mi spamali "ko jos majna?"

Meanwhile jos uvijek neki ne mogu kupit graficku 3 god. kasnije.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Neovisna valuta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Neznam kad bi bilo pravo vrijeme za kupnju,možda pričekat još jači dump.

Ali definitivno treba napunit "torbe" i čekat sljedeči jači bullrun.

Moglo bi potrajat koju godinu,ali isplatit če se sigurno.

 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
danko99 kaže...

Neznam kad bi bilo pravo vrijeme za kupnju,možda pričekat još jači dump.

Ali definitivno treba napunit "torbe" i čekat sljedeči jači bullrun.

Moglo bi potrajat koju godinu,ali isplatit če se sigurno.

 Prodaj bubreg i digni kredit.

12 godina
protjeran
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti

Koliko vidim, 1 BTC i dalje vrijedi... [drumroll]... 1 BTC. Bitcoin je i dalje isti, nema inflacije (niti mogucnosti iste, vec je moguca samo deflacija gubljenjem tokena), to kako on korelira s fiat valutama uopce nije bitno po izvornoj ideji. To sto se trenutno koristi za ovo ili ono nije bitno, dugorocno ce se sve izravnati.

 
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
overhaul kaže...

Kako je sad onim državama, Salvadoru koje su ga proglasile nacionalnom valutom? kako tamo funkcionira život s time?

 Kupili su još BTC-a

 

 

The government of El Salvador, which was the first countries to make bitcoin (BTC) legal tender, purchased 500 BTC worth roughly $15.3 million on Monday, according to its president, Nayib Bukele.

The average price El Salvador paid for each bitcoin was $30,744, with this purchase being the tenth and the largest made by El Salvador thus far. The recent purchase brings the total BTC held by the country to 2,301 bitcoins, which is currently worth nearly $71 million.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 12:00 (Denis).
16 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Entry Point kaže...
"...koja su se u kriptosvijet prelila s financijskih tržišta."

Ček malo, mene su kripto apostoli uvjeravali da je to sve decentralizirano i da su fiat i financijska tržišta zlo, a kripto spas i utjeha.

🤦

Nisi znao da je D u imenu Bitcoina/Ethereuma/Solane/Shibe/Monera/XRP oznaka za decentralized?

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
3 godine
odjavljen
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Entry Point kaže...
"...koja su se u kriptosvijet prelila s financijskih tržišta."

Ček malo, mene su kripto apostoli uvjeravali da je to sve decentralizirano i da su fiat i financijska tržišta zlo, a kripto spas i utjeha.

🤦

 Kad bi ti jos znao sto znaci decentralizirano. Nema utjecaj direktni na printanje i transakcije drzava, ne znaci da ne podlijeze financijskim tokovima. Uostalom tko je jucer kupio na bugovu najavu propasti, danas je gore 20% (Matic, ADA, DOT itd.). Hvala buze,  imam sad djeparac od par stotina eura za vikend da potrosim. 

Nekad se zeznes, ali opcenito je pravilo ako nagla pada ili raste, bit ce period stabilizacije 20-30%. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 11:33 (veliki pero).
14 godina
offline
Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijednosti
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
loky4i4 kaže...

 Jel ti ovo ozbiljno postaš? A vidi podjele na grafikonu 

14 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
BlueMax kaže...

 Jel ti ovo ozbiljno postaš? A vidi podjele na grafikonu 

🤦‍♂️ lol hvataš se za graf, a ne gledaš cijene

3 godine
odjavljen
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
loky4i4 kaže...

 Jesi kriptas ili FIATist?

10 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Ponovit ću. Ako se kripto vrijednost veže na tzv fiat valute, kripto automatski postaje fiat. Dok ne postane i novac kao takav (u bilo kojem obliku), možete vi laprdati o slobodi do 2500-te, ali to ne mjenja činjenicu da je kripto fiat.
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
loky4i4 kaže...
BlueMax kaže...

 Jel ti ovo ozbiljno postaš? A vidi podjele na grafikonu 

🤦‍♂️ lol hvataš se za graf, a ne gledaš cijene

 Šta te nije wyks  na ovu temu već diskvalificirao? I velikog Peru i onog covijeka, pa i mzopg... i taj vaš rainbow graf..

 

Ponavljate teze o kriptu, nftu kroz valjda 867 tema na forumu i u svakoj baljezgate jedne te iste gluposti.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Sto ti je tak wyks neki pop, pa ides na ispovijed njemu. Ljudi ulazu miljarde u kripto, ali eto wyks sa bug foruma je objasnio sve. Smjesni ste
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 13:55 (veliki pero).
13 godina
online
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Entry Point kaže...
Ponovit ću. Ako se kripto vrijednost veže na tzv fiat valute, kripto automatski postaje fiat. Dok ne postane i novac kao takav (u bilo kojem obliku), možete vi laprdati o slobodi do 2500-te, ali to ne mjenja činjenicu da je kripto fiat.

 Naravno da se veže za fiat valute kad im je jedini cilj prodat kripto za što više "novaca" i kad se vrijednost kripa gleda samo isključivo kroz fiat novac. Tako da, kripto veze nema s time što je idejno zamišljeno nego svi maštaju da zarade što više "novaca". To je odavno špekulacija i cirkus kao i većina drugih stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin od svojeg vrhunca izgubio 50% vrijedno
Ajar kaže...

tko je jamio, jamio je. 

 

 

 

ansha kaže...

Ne cveta cvece ni u kripto preduzece...

 Kolega sad se obrađuju polja, pa ide sjetva, a tek kasnije će se ubirati plodovi. 

 

 

overhaul kaže...

Kako je sad onim državama, Salvadoru koje su ga proglasile nacionalnom valutom? kako tamo funkcionira život s time?

 Isto kao i prije, Salvador i dalje ima $USD kao legalnu valutu, BTC je samo dodan kao dodatna valuta. Tko želi će čuvati BTC tko ne želi će ga koristiti i to je to.

 

Puno zanimljivije je pratiti tursku Liru, koja je u zadnjih godinu dana izgubila preko 50% vrijednosti, a u zadnje tri godine preko 80%. Što misliš kako tamo funkcionira život s time?

Kako bi izgledalo da su dodali BTC kao i Salvador?

 

Entry Point kaže...
"...koja su se u kriptosvijet prelila s financijskih tržišta."

Ček malo, mene su kripto apostoli uvjeravali da je to sve decentralizirano i da su fiat i financijska tržišta zlo, a kripto spas i utjeha.

🤦

Kruške i jabuke. Kripto projekti i decentralizacija su jedno, a investicijski dio i kripto kao budući 13 sektor su nešto drugo.

 

uuY kaže...
To je sve samo nagađanje, kao i kod standardnih burzi.

Zašto nešto pada ili raste, vrlo rijetko se može sa sigurnošću reći.

Kod kripta još i manje.

Da kripto nekim slučajem raste, mogli su upotrijebiti potpuno isti argument - da su uslijed pada standardnih burzi i najave rasta kamatnih stopa ulagači potražili spas u kriptu.

Zna se zašto nešto pada i raste, algoritam je poznat i javan, ono što se ne zna je kada će nešto padati ili rasti, a u trenutku pada i rasta često nije odmah poznat razlog, ali kasnije se i to sazna.

Neki investitori definiraju kraj bear marketa kada se kompletno tržište bez obzira na sektor podjednako kreće.

 

 

HCMAA kaže...

iza svega toga stoji papirnata mafija...evo sad je 30500$... međutim prvo pravilo cripto vjere:nikad ne sumnjaj u mene...ja i kadgubim na vrijednosti sam ti u plusu

Možda je shortao. 

 

 

BlueMax kaže...
danko99 kaže...

Neznam kad bi bilo pravo vrijeme za kupnju,možda pričekat još jači dump.

Ali definitivno treba napunit "torbe" i čekat sljedeči jači bullrun.

Moglo bi potrajat koju godinu,ali isplatit če se sigurno.

 Prodaj bubreg i digni kredit.

 I kredit je legalno sredstvo za investiranje, ne vidim tu nekakav problem. Isto kao i što se u poduzetništvu često uzimaju investicijski krediti tako je i u svijetu dionica ili kripta. Ono što je bitno je odakle će se taj kredit otplačivati, ako se računa na buduću potencijalnu dobit onda je to ludost, ako je taj kredit pokriven drugim izvorima prihoda onda tu nema ništa loše.

 

 

Entry Point kaže...
Ponovit ću. Ako se kripto vrijednost veže na tzv fiat valute, kripto automatski postaje fiat. Dok ne postane i novac kao takav (u bilo kojem obliku), možete vi laprdati o slobodi do 2500-te, ali to ne mjenja činjenicu da je kripto fiat.

Puno toga si ti kolega pobrkao, većina kripta nikada i neće postati valuta ili novac u takvom smislu. Vjerojatno je svega nekoliko projekata čiji je cilj postati službena valuta, ostali projekti imaju potpuno drugu namjenu.

BTC će vrlo vjerojatno vremenom postati "store of value" kao što je trenutno zlato ili srebro. Po tvojoj logici je bilo koja obveznica ili dionica isto FIAT, ali to je brkanje osnovnih pojmova i namjena.

 

 

itomic009 kaže...
Entry Point kaže...
Ponovit ću. Ako se kripto vrijednost veže na tzv fiat valute, kripto automatski postaje fiat. Dok ne postane i novac kao takav (u bilo kojem obliku), možete vi laprdati o slobodi do 2500-te, ali to ne mjenja činjenicu da je kripto fiat.

 Naravno da se veže za fiat valute kad im je jedini cilj prodat kripto za što više "novaca" i kad se vrijednost kripa gleda samo isključivo kroz fiat novac. Tako da, kripto veze nema s time što je idejno zamišljeno nego svi maštaju da zarade što više "novaca". To je odavno špekulacija i cirkus kao i većina drugih stvari.

Opet brkanje stvari, ti pričaš o investitorima, pa normalno da je njima cilj zarada, ali to ne mijenja projekt u koji su uložili i njegovu namjenu i cilj.

 

Špekulacija je gotovo svaka investicija, kao što si i sam napisao, svako ulaganje nosi određeni rizik, pitanje je samo koliki je taj rizik.

 

Mene više iznenađuju ljudske reakcije na ove padove i poraste vrijednosti nečega.

Investiranje je s jedne strane iznimno kompleksno, a s druge iznimno jednostavno.

Ukoliko se osnovna funkcionalnost i potencijal nečega nije promijenio, a cijena je pala 50% onda znači da to možeš sada kupiti 50% povoljnije.

 

Recimo da "mnogo voljena" Nutella koja košta 25kn sada odjednom u trgovini bude 12kn, i da se u njenom sastavu ništa nije promijenilo, da li će je kupci zaobiči ili će je kupiti i biti sretni što su ulovili akciju? Isto je i sa kriptom, dionicama, nekretninama, ukoliko investitor procijeni da nešto vrijedi kad mu je cijena $50 onda kad dođe u priliku da to isto kupi za $25 on tu priliku može iskoristiti i biti sretan što je ulovio nešto na akciji.

 

Rio Mare tuna ide od 85kn/kg do 300kn/kg, ista tuna, isto pakiranje, isti proizvod, cijena varira 250%. Ja sam ustanovio da je njena vrijednost i isplativost kad je cijena oko 100kn/kg, sve ispod je super prilika, sve iznad je skupo. Isto tako se radi sa drugim ulaganjima.

 

Bear market = prilika za postepeno kupovanje

Bull market = prilika za postepeno prodavanje

 

Problem je što mnogi rade obrnuto jer paničare i jer nemaju želudac za gledanje kako im preko noći nešto izgubi 50% vrijednosti i zato investiranje nije za svakoga.

 

Warren Buffet je početkom godine na raspolaganju imao 150mlrd.$, trenutno ima oko 90mlrd.$, znači u protekla 4 i pol mjeseca on je investirao 60mlrd.$, u vrijeme kada burza pada i sve ide nizbrdo.

Cathie Wood najavljuje da će "disruptive innovation" kompanije i projekti preuzeti prevlast i osigurati ogromnu dobit investitorima. Blockchain i crypto trenutno spadaju u tu kategoriju.

Drugi investitori najavljuju da će dolazak regulative u kripto svijet biti zeleno svijetlo ogromnim investicijskim fondovima, trenutno se tu igraju pretežno retail ulagači i u pitanju su relativno mali iznosi.

 

Mi na ovom forumu stalno vrtimo iste teme i iste rasprave i sve se svodi na koliko je nešto palo ili poraslo, nažalost malo se raspravlja o konkretnim projektima, pa da probamo odvojiti žito od kukolja. Crypto se generalizira, sve se stavlja u isti koš i gledao kroz iste naočale. Totalno suludo. Pada li na pamet nekome sve firme na ovom svijetu staviti u isti koš i isto komentirati?

 

Za 10 godina ćemo vidjeti je li ovo sve imalo smisla i budućnosti, a tada bi se moglo desiti da opet mnogi komentiraju "eh što nisam onda nešto sitno uložio u kripto".

 

U međuvremenu, Polygon je sklopio partnerstvo sa mega kompanijom Meta i biti će im platforma za Instagram crypto usluge, a kasnije će to proširiti i na Facebook.

https://finance.yahoo.com/news/meta-instagram-partners-polygon-nft-023916928.html

 

Ovo ide u prilog tezi da velike kompanije neće razvijati vlastita riješenja (čast izuzecima) već će odabrati neka od postojećih.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice