Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

poruka: 75
|
čitano: 17.050
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!".
5 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Kakvih 13,5. Bio je oko 100 usd. I tko se od vas 2013. usudio uložiti u nešto nepoznato preko sumnjivih mjenjačnica od kojih većina više ne postoji?
13 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Početkom 2013. je bio toliko

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

..bem ti bitcoin i kripto valute...znači ni u ovoj godini neću moći kupiti krštenu grafičku za normalnu cijenu. Pao dabogda na 0

 
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Nije mi jedna stvar jasna kod bitkoina, dakle recimo da sam imao bitkoin kada je bio jeftin i onda je narastao na 40.000$, ko kupuje bitkoin kada je on najskuplji? Kako zarade ti likovi sto prodaju bitkoin?

Darko
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
ciciban74 kaže...

..bem ti bitcoin i kripto valute...znači ni u ovoj godini neću moći kupiti krštenu grafičku za normalnu cijenu. Pao dabogda na 0

 Samo kupis ps5 i rijesis se muka, ja sam presao na konzole jos prije par godina, jednostavno ne vrijedi ulagati u PC gaming vise. Jednom sam cak htio sastaviti gaming PC, ali sam otisao i kupio sebi auto :D 

Darko
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Kockari gustaju gledat i ulagat u biti(nebiti) coin. 

Ko moze prognozirat ovo nešto?  Nitko nije imao pojma koliko ce ovo rast i do kad ce ovo traje? Kad se rast zaustavi sto onda?  Oce ostat na iznosu ili ce past na iznos od pocetka 12/2020? Previse je to riskantno za ulagat iako neki smatraju da ce on doc i do miljuna $. Pogotovo sto se smatra da pohlepa uvijek radi svoje a to je da cim si u dobrom plusu vadis vani i golemi novac koji su drzave upumpale u koronakrizi zavrsio u bitcoinu. 

Posljedicno sto ce bit sa altovima? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Samo malo pričekajte slom. Bit će svih vrsta grafičkih za đabe na njusci!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Azmo kaže...
Samo malo pričekajte slom. Bit će svih vrsta grafičkih za đabe na njusci!

 

malo? Čekamo od 2017

10 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Pa već je bio jedan slom. Njuška je bila prepuna AMD grafičkih. Ni ovo neće potrajati ne brini.
13 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Horatio_Hornblower kaže...

Kockari gustaju gledat i ulagat u biti(nebiti) coin. 

Ko moze prognozirat ovo nešto?  Nitko nije imao pojma koliko ce ovo rast i do kad ce ovo traje? Kad se rast zaustavi sto onda?  Oce ostat na iznosu ili ce past na iznos od pocetka 12/2020? Previse je to riskantno za ulagat iako neki smatraju da ce on doc i do miljuna $. Pogotovo sto se smatra da pohlepa uvijek radi svoje a to je da cim si u dobrom plusu vadis vani i golemi novac koji su drzave upumpale u koronakrizi zavrsio u bitcoinu. 

Posljedicno sto ce bit sa altovima? 

 Baci pogled na trziste dionica, pa prepravi post.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

TO THE M00N!!1

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
bus kaže...

Kako se prijavljuje porez na prihod kad se proda?

 Ovdje imaš sve objašnjeno:

 

Koristim kriptovalute, moram li platiti porez?

 

...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Ja sam prije 4 dana kupio 0.01 btc i sad sam u plusu 400 kn. Al sudeći prema očekivanjima i dalje će rasti. Svakako bi se trebalo malo informirati prije kupnje.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Kad se dogode ovakve oscilacije, to nema veze sa ikakvim zdravim rastom. To se netko igra za ponudom i potražnjom kako bi neprirodno stvorio hajku.

 

Sa slučajem bitcoina tu su dva razloga:

- brza zarada

- i vjerojatno da se BTC prikaže kao nestabilna valuta kako bi se lova preusmjerila u druge vode

 

Poslije prvog buma trebalo je čekati 4 godine da se dogodi isti takav. Sad poslije ovog, kad svih pohrle i izgube novce, će se isto tako čekat, možda i duže. 

Najgore je što sad kad počne padati ne znaš gdje će stati pa i oni koji su koliko toliko htijeli uložiti na duže staze će odustati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 14:30 (freman).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
freman kaže...

Kad se dogode ovakve oscilacije, to nema veze sa ikakvim zdravim rastom. To se netko igra za ponudom i potražnjom kako bi neprirodno stvorio hajku.

 

Sa slučajem bitcoina tu su dva razloga:

- brza zarada

- i vjerojatno da se BTC prikaže kao nestabilna valuta kako bi se lova preusmjerila u druge vode

 

Poslije prvog buma trebalo je čekati 4 godine da se dogodi isti takav. Sad poslije ovog, kad svih pohrle i izgube novce, će se isto tako čekat, možda i duže. 

Najgore je što sad kad počne padati ne znaš gdje će stati pa i oni koji su koliko toliko htijeli uložiti na duže staze će odustati.

 

Sve je to točno, poanta je da ne treba biti pohlepan, ako se igra na kratke staze treba odmah izaći, a ako se 

igra na duge (10 godina npr) onda treba staviti u wallet i zaboraviti

3 godine
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Biden najavljuje tiskanje novih 3 trilijuna dolara.

 

To će lansirati Bitcoin debelo iznad $100k i to u vrlo kratkom vremenu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
segregator kaže...

Sve je to točno, poanta je da ne treba biti pohlepan, ako se igra na kratke staze treba odmah izaći, a ako se 

igra na duge (10 godina npr) onda treba staviti u wallet i zaboraviti

 

Ali kažem, čak i ako ideš na 10 godina treba pričekati (u sadašnjem stanju) koji mjesec da se ovaj špic spusti na vrijednost od prije mjesec dana.

Inače će od tih 10 godina 4 otići samo na pokrivanje pada koji će se dogoditi u narednih mjesec dana.

16 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
freman kaže...
segregator kaže...

Sve je to točno, poanta je da ne treba biti pohlepan, ako se igra na kratke staze treba odmah izaći, a ako se 

igra na duge (10 godina npr) onda treba staviti u wallet i zaboraviti

 

Ali kažem, čak i ako ideš na 10 godina treba pričekati (u sadašnjem stanju) koji mjesec da se ovaj špic spusti na vrijednost od prije mjesec dana.

Inače će od tih 10 godina 4 otići samo na pokrivanje pada koji će se dogoditi u narednih mjesec dana.

 

Pričekati što? Pričekati ko, kupac ili prodavač?

14 godina
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Ima tko tu da je bio kažnjen zbog neplaćanja poreza na btc?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
segregator kaže...

 

Pričekati što? Pričekati ko, kupac ili prodavač?

 

Pa ti si spominjao o stavljanju u wallet na 10g, dakle kao kupac.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 19:20 (freman).
3 godine
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
EZY-E kaže...

Ima tko tu da je bio kažnjen zbog neplaćanja poreza na btc?

Po zakonu, porez na kapitalnu dobit tj. na prodaju Bitcoina se NE plaća ako ih posjeduješduže od dvije godine. Caka je u tome da je Linić taj porez osmislio za oporezovanje dioničara (a za kriptovalute vjerovatno nije ni znao da postoje). Rokom od dvije godine htjelo se forsirati dugoročno investiranje u dionice, a destimulirati "špekulantsko trgovanje" istima.

 

S obzirom da Bitcoin po svojoj prirodi nema nikakav identifikator po kojemu bi se moglo utvrditi koliko je "star", svatko može tvrditi npr. da je Bitcoine kupio još 2012. na Mt.Goxu. S obzirom da je ta mjenjačnica odavno propala i likvidirana, vrlo je teško dokazati (ne)točnost takve tvrdnje. HR banke također nisu dužne čuvati podatke o platnom prometu duže od pet godina.

14 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
BroccDaRock kaže...
EZY-E kaže...

Ima tko tu da je bio kažnjen zbog neplaćanja poreza na btc?

Po zakonu, porez na kapitalnu dobit tj. na prodaju Bitcoina se NE plaća ako ih posjeduješduže od dvije godine. Caka je u tome da je Linić taj porez osmislio za oporezovanje dioničara (a za kriptovalute vjerovatno nije ni znao da postoje). Rokom od dvije godine htjelo se forsirati dugoročno investiranje u dionice, a destimulirati "špekulantsko trgovanje" istima.

 

S obzirom da Bitcoin po svojoj prirodi nema nikakav identifikator po kojemu bi se moglo utvrditi koliko je "star", svatko može tvrditi npr. da je Bitcoine kupio još 2012. na Mt.Goxu. S obzirom da je ta mjenjačnica odavno propala i likvidirana, vrlo je teško dokazati (ne)točnost takve tvrdnje. HR banke također nisu dužne čuvati podatke o platnom prometu duže od pet godina.

 Al opet se može imati mail koji pokazuje koliko coina je kupljeno.

Kakve su šanse uopće da porezna dozna da sam prebacio 1000 kn na tekući?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
15 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
EZY-E kaže...
BroccDaRock kaže...
EZY-E kaže...

Ima tko tu da je bio kažnjen zbog neplaćanja poreza na btc?

Po zakonu, porez na kapitalnu dobit tj. na prodaju Bitcoina se NE plaća ako ih posjeduješduže od dvije godine. Caka je u tome da je Linić taj porez osmislio za oporezovanje dioničara (a za kriptovalute vjerovatno nije ni znao da postoje). Rokom od dvije godine htjelo se forsirati dugoročno investiranje u dionice, a destimulirati "špekulantsko trgovanje" istima.

 

S obzirom da Bitcoin po svojoj prirodi nema nikakav identifikator po kojemu bi se moglo utvrditi koliko je "star", svatko može tvrditi npr. da je Bitcoine kupio još 2012. na Mt.Goxu. S obzirom da je ta mjenjačnica odavno propala i likvidirana, vrlo je teško dokazati (ne)točnost takve tvrdnje. HR banke također nisu dužne čuvati podatke o platnom prometu duže od pet godina.

 Al opet se može imati mail koji pokazuje koliko coina je kupljeno.

Kakve su šanse uopće da porezna dozna da sam prebacio 1000 kn na tekući?

 Sve oni znaju.male ribe poput nas mogu nahebat.Osim ako imaš člansku iskaznicu HDZ-a.Onda možeš prebacivat koliko očeš.

15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Vrijedi on 40 000 krasnih k.... kao i sve ostale kriptovalute. To je takva navlakuša da nije istina. Da su kriptovalute igra bila bi Star citizen. Kriptovalute ne mogu zaživiti jer banke i vlade to ne dopuštaju. I to je to. Kada će im biti zanimljivo banke će izmisliti vlastite kriptovalute, što naravno ne znači ništa obzirom da je intencija i glavna svrha kriptovalute anonimnost i izbjegavanje kontrole, a to banke i vlade ne žele i svakako neće dopustiti. Ovo sa kriptovalutama danas je kao pecanje doma u kadi obzirom da nigdje vani ne smiješ pecati bez izdane dozvole i kontrole od strane ribočuvara. Kupuješ vrhunski i skupi ribolovni pribor doma za kadu, u kojoj " plivaju " ribe koje ne možeš vidjeti niti pojesti. 

 

Poćet ću vjerovati u slobodne kriptovalute kada će trgovci prodavati robu i materijal u spomenutim kriptovalutama. To je najbolji pokazatelj, ako trgovci vjeruju da je nešto solidno, onda i jest, a ako ti trgovac ne želi prodati nešto za neku valutu, onda znaš koliko je sati.

 

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Pa u Hrvatskoj mozes kupiti auto za BTC ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 11:12 (Posmatrač).
16 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Baotica kaže...

Vrijedi on 40 000 krasnih k.... kao i sve ostale kriptovalute. To je takva navlakuša da nije istina. Da su kriptovalute igra bila bi Star citizen. Kriptovalute ne mogu zaživiti jer banke i vlade to ne dopuštaju. I to je to. Kada će im biti zanimljivo banke će izmisliti vlastite kriptovalute, što naravno ne znači ništa obzirom da je intencija i glavna svrha kriptovalute anonimnost i izbjegavanje kontrole, a to banke i vlade ne žele i svakako neće dopustiti. Ovo sa kriptovalutama danas je kao pecanje doma u kadi obzirom da nigdje vani ne smiješ pecati bez izdane dozvole i kontrole od strane ribočuvara. Kupuješ vrhunski i skupi ribolovni pribor doma za kadu, u kojoj " plivaju " ribe koje ne možeš vidjeti niti pojesti. 

 

Poćet ću vjerovati u slobodne kriptovalute kada će trgovci prodavati robu i materijal u spomenutim kriptovalutama. To je najbolji pokazatelj, ako trgovci vjeruju da je nešto solidno, onda i jest, a ako ti trgovac ne želi prodati nešto za neku valutu, onda znaš koliko je sati.

 

 

 

 

baci tu kantu od PC-a i kupi nešto pošteno, a plati kriptovalutom

 

https://www.uzishop.hr/content/7-nacini-placanja

https://www.futura-it.hr/nacini-placanja/9/page/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Posmatrač kaže...

Pa u Hrvatskoj mozes kupiti auto za BTC ;)

 Jedna lasta ne ćini proljeće. Kada kupovina slobodnim kriptovalutama postane uobičajnam a ne vijest za portale onda možemo reći da je to nešto. Ovako je to samo iznimka od pravila.

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
5 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Baotica kaže...
Posmatrač kaže...

Pa u Hrvatskoj mozes kupiti auto za BTC ;)

 Jedna lasta ne ćini proljeće. Kada kupovina slobodnim kriptovalutama postane uobičajnam a ne vijest za portale onda možemo reći da je to nešto. Ovako je to samo iznimka od pravila.

 

 Ne nije jer je clanak netacan. Vec je bila rasprava. Auto je kupljen za kune ali je konverzija obavljena u salonu a ne u hodniku ili negdje drugo. A to mozes i sad..... BTC konvertovati u kune i kupiti za kune bilo sta....

16 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!
Posmatrač kaže...
Baotica kaže...
Posmatrač kaže...

Pa u Hrvatskoj mozes kupiti auto za BTC ;)

 Jedna lasta ne ćini proljeće. Kada kupovina slobodnim kriptovalutama postane uobičajnam a ne vijest za portale onda možemo reći da je to nešto. Ovako je to samo iznimka od pravila.

 

 Ne nije jer je clanak netacan. Vec je bila rasprava. Auto je kupljen za kune ali je konverzija obavljena u salonu a ne u hodniku ili negdje drugo. A to mozes i sad..... BTC konvertovati u kune i kupiti za kune bilo sta....

 

Znači nešto ko Euro ili dolar, cijena u kunama pa ti pretvore?

5 godina
offline
Re: Bitcoin sada vrijedi više od 40.000 dolara!

Da. Prodavac nikad nije vidio BTC...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice