Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

poruka: 41
|
čitano: 9.267
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara".
3 godine
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
geronimo4661 kaže...

 Problem sa početnicima je da su velike šanse da neće izaći iz altcoina na vrijeme. Poraditi će pohlepa.

 

A kod bitcoina je dobro to što i ako se dogodi neki veći dump, prije ili kasnije btc će opet doći na veće razine. A to je za altcoine jako upitno, pa čak i za ove najveće. 

I s ovim bi se mogao složiti, ali problem je što je Bitcoin većini početnika odbojan za nekakav početak ulaganja i savladavanja kripto-tehnologije. Malo koji početnik je spreman sada uložiti 22 tisuće dolara za cijeli Bitcoiin, a s decimalama rijetko tko želi počinjati. Dodatno, cijela Proof of Work shema (s kojom se osigurava Bitcoin blockchain) je većini početnika potpuno nerazumljiva, štoviše ima i negativne konotacije ("beskorisno rudarenje") a malo tko je spreman investirati ozbiljan novac u stvari koje su mu potpuno nerazumljive.

 

S druge strane, postoji cijeli niz altcoina koji su kudikamo pristupačniji i razumljiviji početnicima, ne koriste Proof of Work, a i cijene su im daleko ispod rekordnih. Kriptovalute su budućnost, to je sad već gotovo sigurno, i bolje je početi polako s nekim altcoinom nego nikako.

11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
SuperHeroj kaže...

geronimo koja je usporeba to sto si rekao ako se dogodi neki veci dump da ce se vratiti na vece razine btc u usporedbi sa eth? Trazim pravi odgovor!

 Unatoc tome sto to nije bila prvotna Satoshijeva ideja, bitcoin je  popularan  kao store of value, i kao takav je pogodniji od ETH za dugorocne investicije. Za 5 godina neka druga platforma moze preuzeti primat koju Ethereum ima, dok ce Bitcoin uvijek biti Bictoin i jednostavno nema konkurencije. A i ko zna sta ce biti kad ETH prijedje na POS.

 

Ja ne mislim da je ETH smece, imam ga i sam i on cini otprilike 10% mog portfolija (ostatak je samo BTC) ali ga osobno ne bi kupio, sve sto imam sam zaradio kroz razne poslove sa strane, dio sam prebacio u BTC a dio hodlam. ETH se solidno oporavio, ali sa trenutnih 0.028 BTC je jako daleko od nekadasnjih 0.12.

 

BroccDaRock kaže...
geronimo4661 kaže...

 Problem sa početnicima je da su velike šanse da neće izaći iz altcoina na vrijeme. Poraditi će pohlepa.

 

A kod bitcoina je dobro to što i ako se dogodi neki veći dump, prije ili kasnije btc će opet doći na veće razine. A to je za altcoine jako upitno, pa čak i za ove najveće. 

I s ovim bi se mogao složiti, ali problem je što je Bitcoin većini početnika odbojan za nekakav početak ulaganja i savladavanja kripto-tehnologije. Malo koji početnik je spreman sada uložiti 22 tisuće dolara za cijeli Bitcoiin, a s decimalama rijetko tko želi počinjati.

 E pa takve treba educirati da se ne mora odmah imati 1 BTC. To je standardna pocetnicka zabluda jer im je draze imati 100 tisuca nekog altcoina nego 0.01 BTC. Ne znam za tebe, ali ja radije kupim zlatnu polugu od 20 grama zlata nego par sto kila bakra. I svima bi savjetao isto.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 14:50 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
Kapetan Nemo kaže...

Slažem se. I ja sam tako izgubio neke novce. Mislio sam da je, prema svom pokazateljima, eth kvalitetnija opcija od btc. Vjerojatno i jest ali tržište je mislilo (i još uvijek misli) drugačije.

 ma nisam ja izgubio, to je ionako izmajnano i ostavljeno sa strane tek toliko da stoji

no, da sam hodlao u btc, sad bi iznos bio skoro triput veći pri prodaji

15 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara
Kupite alt coine,jer ako se desi bullrun iz 2018 godine,dobitci če bit ogromni.
Največa smeča od altova su rasla po 1000% i više,treba samo znat kad dumpat sve i pokupit pare.
Kaj se tiče Bitcoina,prodal bum sve kad bum imal dosta da odem u penziju i normalno živim od toga. :)
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Meni je cilj samo da eth dode na stari ath, onda ce zivot biti laganiji :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
danko99 kaže...
Kupite alt coine,jer ako se desi bullrun iz 2018 godine,dobitci če bit ogromni.
Največa smeča od altova su rasla po 1000% i više,treba samo znat kad dumpat sve i pokupit pare.

 Reci koje altcoine i dokle mislis da mogu ici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 21:41 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
geronimo4661 kaže...
danko99 kaže...
Kupite alt coine,jer ako se desi bullrun iz 2018 godine,dobitci če bit ogromni.
Največa smeča od altova su rasla po 1000% i više,treba samo znat kad dumpat sve i pokupit pare.

 Reci koje altcoine i dokle mislis da mogu ici.

 Inace sam neko vrijeme rudario izmedu 2017-2018 eth., ali sad bi jedino cisti trade radio... kako stoji s tim altovima situacija, koji je po Vama sad u "peeku" alt.?

 

Hvala unaprijed! :)

16 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
jozef kaže...

Sad je 22700, 17% rast u zadnja 24h. Mene više zanima zašto, tko su kupci? 

 

Bitfinex je naštancao 15 milijardi USDT-a od početka 2020

kad se samo sjetim da su ih prije 3 godine optuživali da nemaju pokriće ni za tadašnjih 700 milijunčića

11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
zvijer kaže...
geronimo4661 kaže...
danko99 kaže...
Kupite alt coine,jer ako se desi bullrun iz 2018 godine,dobitci če bit ogromni.
Največa smeča od altova su rasla po 1000% i više,treba samo znat kad dumpat sve i pokupit pare.

 Reci koje altcoine i dokle mislis da mogu ici.

 Inace sam neko vrijeme rudario izmedu 2017-2018 eth., ali sad bi jedino cisti trade radio... kako stoji s tim altovima situacija, koji je po Vama sad u "peeku" alt.?

 

Hvala unaprijed! :)

 Da me netko tjera da kupim bilo šta osim bitcoina, vjerojatno bi uzeo malo Polkadota. 

12 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
geronimo4661 kaže...
zvijer kaže...
geronimo4661 kaže...
danko99 kaže...

 Da me netko tjera da kupim bilo šta osim bitcoina, vjerojatno bi uzeo malo Polkadota. 

 Hvala na info., cu da vidim i istrazim malo! :)

14 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

a može i ovako: 3.49 bitcoina za transakciju od 1,16 dolara

1 bitcoin = 0,3323 dolara

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice