I bitcoin na "popustu" za Crni petak

poruka: 16
|
čitano: 5.015
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I bitcoin na "popustu" za Crni petak".
15 godina
offline
I bitcoin na "popustu" za Crni petak

Postoji laž, velika laž i statistika...

 

I onda lijepo autor članka napravi graf koji pokriva par sati pada vrijednosti, odsječe "početk grafa" da stvar izgleda drastičnije, a u stvari BTC pao par postotaka koji ako gledaš "kompletan graf" i "par dana" uopće nije neko veliko plesanje vrijednosti koliko to zna plesati... Ali cilja se na one koji ne znaju "čitat grafove" da se malo diže panika :) Zamisli, pao 8%... drastični "popust" bi bio da zvizne bar 40% kao što je već znao.

Moj PC  
11 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
Gnjavator kaže...

Postoji laž, velika laž i statistika...

 

I onda lijepo autor članka napravi graf koji pokriva par sati pada vrijednosti, odsječe "početk grafa" da stvar izgleda drastičnije, a u stvari BTC pao par postotaka koji ako gledaš "kompletan graf" i "par dana" uopće nije neko veliko plesanje vrijednosti koliko to zna plesati... Ali cilja se na one koji ne znaju "čitat grafove" da se malo diže panika :) Zamisli, pao 8%... drastični "popust" bi bio da zvizne bar 40% kao što je već znao.

Kompletan graf?

Gledajući kompletan graf Bitcoin je narastao beskonačno % obzirom da je 2015. koštao 300$

14 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
Gnjavator kaže...

Postoji laž, velika laž i statistika...

 

I onda lijepo autor članka napravi graf koji pokriva par sati pada vrijednosti, odsječe "početk grafa" da stvar izgleda drastičnije, a u stvari BTC pao par postotaka koji ako gledaš "kompletan graf" i "par dana" uopće nije neko veliko plesanje vrijednosti koliko to zna plesati... Ali cilja se na one koji ne znaju "čitat grafove" da se malo diže panika :) Zamisli, pao 8%... drastični "popust" bi bio da zvizne bar 40% kao što je već znao.

 Istina, kad se sjetim holdanja ono, kad je bilo, otprilike kraj 2017 na 2018, kad je roknuo sa skoro 20k  na 3 i nešto sitno. To je bia pad. Ovo su lakrdije.

3 godine
odjavljen
offline
I bitcoin na "popustu" za Crni petak

i dalje je bolji popust nego u nasim trgovinama.

 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
LogicusMPS kaže...

 Istina, kad se sjetim holdanja ono, kad je bilo, otprilike kraj 2017 na 2018, kad je roknuo sa skoro 20k  na 3 i nešto sitno. 

 polako bit će i toga opet, sa 60-100k na 20ak k

12 godina
neaktivan
offline
I bitcoin na "popustu" za Crni petak

Ovako napisano opet stvara dojam da je kripto nestabilan, a sve ostalo je ok i zato nikada nisam bio ljubitelj polovičnih vijesti koje stvaraju svojevrsnu manipulaciju.

 

Zadnjih petnaest dana, zanimljivo nakon što je BTC opet postavio novi ATH su opet krenule razne "novosti" kako bi ga se dovelo u red. Prvo je krenulo sa Bidenom (https://finance.yahoo.com/news/infrastructure-bill-signed-president-biden-180749171.html), pa se nastavilo sa Indijom (https://www.bbc.com/news/technology-59402310), pa se u Južnoj Africi pojavio novi super mutant soj korona virusa (https://www.nytimes.com/live/2021/11/25/world/covid-vaccine-boosters-mandates)...

 

Međutim ono što treba spomenuti je da su danas mnoge dionice pogođene daleko ozbiljnije od kriptovaluta, pa je jedna velika Lufthansa pala 15%, Rolls Royce gotovo 15%, Aston Martin 10%, Booking preko 10%, kao i mnoge druge dionice koje su danas u crvenom. Nabrojane su pale osjetno više od BTCa, ali je dojam da samo kriptovalute padaju, a sve ostalo je stabilno.

 

Ovako je to danas izgledalo na burzi. Primjer Rolls Royca, uz kojeg se usput zadnjih mjeseci bilježe zanimljive vijesti oko razvoja mini nuklearnih reaktora (https://www.bbc.com/news/business-59212983) pa je samim time postao još zanimljivija investicija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 18:55 (mzopg).
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
sirka666 kaže...
Gnjavator kaže...

Postoji laž, velika laž i statistika...

 

I onda lijepo autor članka napravi graf koji pokriva par sati pada vrijednosti, odsječe "početk grafa" da stvar izgleda drastičnije, a u stvari BTC pao par postotaka koji ako gledaš "kompletan graf" i "par dana" uopće nije neko veliko plesanje vrijednosti koliko to zna plesati... Ali cilja se na one koji ne znaju "čitat grafove" da se malo diže panika :) Zamisli, pao 8%... drastični "popust" bi bio da zvizne bar 40% kao što je već znao.

Kompletan graf?

Gledajući kompletan graf Bitcoin je narastao beskonačno % obzirom da je 2015. koštao 300$

 Nisam mislio na kompletan graf od početka povijesti do danas nego po visini da se vidi koliko je u stvari mali korak taj što je dramatično stavljen u članak, znači isti vremenski period, ali graf jedva da bi se malo "pomakao". Na taj dio sam mislio da je vješto "odrezano" tako da izgleda kao da se nešto dramatično događa.

 

Vidi dramaturgije na priloženoj slici...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 19:06 (Gnjavator).
15 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
mzopg kaže...
 

Međutim ono što treba spomenuti je da su danas mnoge dionice pogođene daleko ozbiljnije od kriptovaluta, pa je jedna velika Lufthansa pala 15%, Rolls Royce gotovo 15%, Aston Martin 10%, Booking preko 10%, kao i mnoge druge dionice koje su danas u crvenom. Nabrojane su pale osjetno više od BTCa, ali je dojam da samo kriptovalute padaju, a sve ostalo je stabilno.

Na dionice nebi trošio riječi, zbog par riječi firme padaju i rastu bez ikakvog realnog osnova

 

15 godina
offline
I bitcoin na "popustu" za Crni petak

spustivši se na razine od oko 54.000 američkih dolara, na kojima se ovom kriptovalutom nije trgovalo od početka lipnja.

 *listopada

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 21:12 (Svinja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
Ja bi volio kad bi se opet spustio na 20tak tisuća pa da onda krene opet gore
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
Doktor-X kaže...
Ja bi volio kad bi se opet spustio na 20tak tisuća pa da onda krene opet gore

 Ja bih volio da se spusti na 1000 pa da ga kupim i onda da skoči na 100 000...

14 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
loky4i4 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Istina, kad se sjetim holdanja ono, kad je bilo, otprilike kraj 2017 na 2018, kad je roknuo sa skoro 20k  na 3 i nešto sitno. 

 polako bit će i toga opet, sa 60-100k na 20ak k

Nismo u 2015.oj... Misliš da će veći investitori koji su redom kupovali na 25-35k prodavat iz nekog razloga. Da je bar tako, pa da mogu dokupit, mislim da više nećemo nikad vidit ispod 50k. Bear marketi ne postoje ovdje, odnosno svaki sljedeći 'bear' će bit manji i kraći i pretvorit će se u stagnacije i korekcije.

2 godine
protjeran
offline
I bitcoin na "popustu" za Crni petak

Sta nisu stavili bolje 2+1 gratis?!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
I bitcoin na "popustu" za Crni petak

Baš mi je jučer sjela plaća i natrpavao sam se Solanom tijekom jutra ko pijani bogataš. Onda je Revolut krepao, smrdao ih black friday izgleda, baš negdje iza podneva i prije nego je BTC lupio u dno solidno ispod 54k pa nisam mogao do love nabrzaka. A možda je i bolje jer bi osolio plaću do kraja. Sad već pomalo sve raste. Makar bojim se da u neko dogledno vrijeme slijedi pucanje balona ko u 5. mj. Ali neka, nek tresne što niže pa da uložimo prave novce .

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
Gotovo je, ide na nulu!!!
AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I bitcoin na "popustu" za Crni petak
LogicusMPS kaže...

Nismo u 2015.oj... Misliš da će veći investitori koji su redom kupovali na 25-35k prodavat iz nekog razloga. Da je bar tako, pa da mogu dokupit, mislim da više nećemo nikad vidit ispod 50k. Bear marketi ne postoje ovdje, odnosno svaki sljedeći 'bear' će bit manji i kraći i pretvorit će se u stagnacije i korekcije.

 Da prodat će na topu, i kupiti na dnu opet, neće sigurno retail investitori, mislim da je to sasvim normalna stvar 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice