Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "magičnu

poruka: 69
|
čitano: 14.004
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "magičnu".
4 godine
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
BroccDaRock kaže...
 a Bitcoin je najbolji hedge protiv iste (ili barem tako tržište misli). 

 Tako vjerojatno misle oni koji vuku konce i cimaju raju da uplate životnu ušteđevinu kako da bi vidjeli na čemu mogu lako okrenuti milijarde dolara. Tržište konstatno traži nove proizvode. Danas bitcoin, sutra kozje mlijeko.

 

3 godine
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Posmatrač kaže...

 A ti vjerujes u sta. Za dolarsku bajku imas i ko prica bajke ko printa koliko printa a mozes li reci bilo sta konkretno zta BTC? ko stoji iz njega? Sta stoji iza njega? Kako znas da ih ne ko ne stanca unosenjem nekog koda? ima li uopste vece bajke od BTC? Ne znas apsolutno nista o njemu a sve sto pricas je nesto sto si cuo i procitao na netu.  

2021. godina, a Posmatrač još duma "ko stoji iza bitkojna" šta reći više

14 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
dtdtdt kaže...

neloše za jedan bubble, kako su ga nazvali neki vrhunski stručnjaci s foruma.

 pa normalno da je bubble. Ako ne shvaćaš da je bubble onda nisi ni amater a kamoli stručnjak.

PSN - darklydexter
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "magičnu

Sto na to sve kaze vuk s wall streeta? I on je obecavao uplatama od par 1000 dolara zaradit miljune. 

Meni interesantno kako necemu sto se ne zna realna primjena (ok mozda bude sredstvo plaćanja kad se ustali prema dolar euro yen ili nekoj valuti) osim spekulacija i cuvanja u carapi za dane kad naraste pa mozda se netko i obogati iako sumnjam da ima frajera koji cim bi kupili po nekoj  kplus cjeni kad bi narastao za 100% su ga odlucili ostavit sa strane. Sad ga kupis raste ko blesav cekas i mozda sve popalis mozda i ne sve ovisi. 

Sa bit coinom vrijeme ce pokazat ali sve ce to drzat vodu dok glavesine u jp Morganu i slicnim institucijama ne odluce da je bitcoin problem...  A onda sto ce bit sa njime kako ce bit reguliran od strane koje agencija i slicno ima puno pitanja a kad dodu regulatorna pravila koliko ce ljudi kupit i investirat u to sto ce bit sa cijenom. .. 

Recimo Tesla vrijedi koliko su investitori spremni platit za dionicu. Osobno mislim da to kad padne a past ce jer je cijena dionice van svake logike trenutno ali opet dionice ne trebaju vrijedit onoliko koliko firma vrijedi jer ono sto prodaje moze stvorit hype koji je iznimno bitan za cijenu. Tako da osim neke realne procjene ovisi i taj olakotni dio o kojem dionica ili nesto ovisi sto u pravilu ne treba reflektirati njenu pravu cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "magičnu

Šta nitko neželi spomenuti banke i način na koji stvaraju novac? 97% novca je ovako i onako digitalno, brojevi u računalima banaka. Kad netko digne kredit nedaju oni novac iz trezora nego ga stvore, "zapišu" koliko je netko dužan i poslje se ta "rupa" zatvori. Problem je što banke to nerade đabe, provizija je tu da dio tog stvorenog kolača ode u njihov đep i u opticaj.

 

Zar nije to malo šašavo? Ti radiš cijeli život za nešto što se stvara beskonačno i bez muke, što ljudi više posuđuju, veći je dug, veća rupa, veče provizije, i vrijednost novca manja. *šturo* /Volio bih da netko stručniji bolje objasni!

 

Ljudi bi pomisliti da su to teorije zavjere ali nisu, nevjerovatno. Pitajte prvog ekonomistu i reći će vam da je to koliko toliko točno, svi to rade. Insane.

 

 

Bitcoin je stvoren da bude konačan, 21 milijun i nema više. Savršen store of value kad se koliko toliko stabilizira. Na koliko će se stabilizirati? 10k, 100k, 100m?

 

 

Ajmo ovako, vi znamo koliki su dugovi država i koliko brzo raste, studentski dugovi, zar se i to može zvati bubble? Šta ako pukne? Šta kad ekonomija prestane rasti jer se zatvorio beskonačno dubok đep banaka? Ljudi gube posao, neplačanje stanarina, prodaju višak, kuće zemljišta, cijene nekretnina krenu dolje.

 

Kako se kao strana država zaštititi od kolapsa rezervne value? Kupuješ godinama zlato, kao što i radi Kina. Ali šta ako nemaš vremena? Šta je lakše kupit, kilu zlata ili kilu bitcoina? Koliko znam, bitcoin nema trošak dostave, netreba avion, nije limitiran granicama. Brzo i jednostavno.

 

 

Market cap valuti bez granica i države podrijetla treba biti jako jako veliki kako bi se svijet zaštitio od kolapsa dolara. Nekažem da će se dogoditi takav scenarij, ali nemože mi nitko reći da ni neće. Vežemo se pojasom u automobilu jer šansa sudara 1:103, manja od 1%. Ali svejedno cijeli život voziš zavezan.

 

Ako je 1% vjerojatnost da će se moj scenarij odigrat, da li bi trebali kupovat zlato/Bitcoin polako? Da, ali šta odabrat. Dok je zlato uredu, Bitcoin je bolji. Nemože svatko kupiti zlato, Bitcoin može. Zlatom nemožeš u trgovinu, s Bitcoinom možeš. Zlato treba dolar kako bi funkcioniralo, Bitcoin netreba. Bitcoin je zlato 2.0 i stvoren je kao safe heaven za sve ljude, dok je zlato za najbogatije i korporacije, države.

 

Odigra li se takav scenarij bez Bitcoina, 99% ljudi bi istrunilo u ekonomskom paklu. S Bitcoinom 100% ljudi dobiva šansu.

 

 

Bitcoin nije u istom košu kao i novac, dionice. On je više kao mirovinski fond, u kojeg bi trebali, za svaki slučaj, svaki mjesec staviti 100kn. Uostalom nitko ti ni negarantira pošten život od tvog "pravog" mirovinskog fonda. Tko mi može garantirat da moje uplate neće izgubiti 90% na vrijednosti dok nenavršim 70 godina. Zar nije to isto bubble?

Crypto nova poljoprivreda
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
zelenapaprika kaže...
HCMAA kaže...
zakon ponude i potražnje+brainwashing...kada mediji i razni "stručnjaci" pune glavu o rastu onda normalno da svi koji imaju u posjedu bitcoin ne žele prodavati...ono na 1 prodavača imaš 100 kupaca...i onda jednu žličicu pohlepe i dobiješ što dobiješ

onaj kupac koji je prije mjesec dana kupio u hrvatskoj auto sad je ispao teška konjina...sad je auto platio 50% skuplje

nitko ne želi prodati...svi očekuju rast

kada raste vijesti iskaču iz paštete...kada pada svi šute...kada je prije par godina došao do 20000$ i kad je postao maintstream onda godinu dana nakon toga je pao na 5000$

volio bih da slijedeće godine u ovo vrijeme 1BTC bude milijardu $

zamisli prodaš za milijardu...ali godinu dana nakon toga on se udvostruči pa bude 2 miijarde...i ti koji si prodao za milijardu...POPUŠIŠ MILIJARDU

 Jel' imaš ti curu ili suprugu? Koja je jučer kupila cipele po 1500 kuna, a onda vidjela da je danas popust i da se cipele prodaju po 750 kuna i sad se grize jer je mogla kupit dva para cipela. :-)

 

Čisto sumnjam da ćeš u budućnosti moći proći lišo prema poreznoj upravi prodajući bitcoine:


"As of 2017, the Israel Tax Authorities issued a statement saying that bitcoin and other cryptocurrencies would not fall under the legal definition of currency, and neither of that of a financial security, but of a taxable asset. Each time a bitcoin is sold, the seller would have to pay a capital gains tax of 25%."


Samo kažem. :-) 

 

što je 25% na rast od 2500000%

14 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
NeroX kaže...

Šta nitko neželi spomenuti banke i način na koji stvaraju novac? 97% novca je ovako i onako digitalno, brojevi u računalima banaka. Kad netko digne kredit nedaju oni novac iz trezora nego ga stvore, "zapišu" koliko je netko dužan i poslje se ta "rupa" zatvori. Problem je što banke to nerade đabe, provizija je tu da dio tog stvorenog kolača ode u njihov đep i u opticaj.

 Recimo prodaješ nekom stan i taj digne kredit u banci i stavi novac na tvoj račun. Ako taj novac ne postoji nego je samo broj u računalu, što je ono što podigneš sa bankomata?

 

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
segregator kaže... 

što je 25% na rast od 2500000%

 ako ga zadržiš barem dvije godine, ne plaćaš porez na kapitalnu dobit pri prodaji

i nije 25%, nego manje, mislim da je 12% + prirezi

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 9:27 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
segregator kaže... 

što je 25% na rast od 2500000%

 ako ga zadržiš barem dvije godine, ne plaćaš porez na kapitalnu dobit pri prodaji

i nije 25%, nego manje, mislim da je 12% + prirezi

 Od ove godine je 10%+prirezi

 

 

16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
segregator kaže... 

što je 25% na rast od 2500000%

 ako ga zadržiš barem dvije godine, ne plaćaš porez na kapitalnu dobit pri prodaji

i nije 25%, nego manje, mislim da je 12% + prirezi

 

Ma znam, samo sam kvotao njegov upis

4 godine
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
segregator kaže... 

što je 25% na rast od 2500000%

 ako ga zadržiš barem dvije godine, ne plaćaš porez na kapitalnu dobit pri prodaji

i nije 25%, nego manje, mislim da je 12% + prirezi

 

geronimo4661 kaže...
picajzla0707 kaže...
segregator kaže... 

što je 25% na rast od 2500000%

 ako ga zadržiš barem dvije godine, ne plaćaš porez na kapitalnu dobit pri prodaji

i nije 25%, nego manje, mislim da je 12% + prirezi

 Od ove godine je 10%+prirezi

 

 

 

segregator kaže...
picajzla0707 kaže...
segregator kaže... 

što je 25% na rast od 2500000%

 ako ga zadržiš barem dvije godine, ne plaćaš porez na kapitalnu dobit pri prodaji

i nije 25%, nego manje, mislim da je 12% + prirezi

 

Ma znam, samo sam kvotao njegov upis

 

 To je bio primjer Izraela, a ne Hrvatske.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 12:16 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Ezio kaže...
NeroX kaže...

Šta nitko neželi spomenuti banke i način na koji stvaraju novac? 97% novca je ovako i onako digitalno, brojevi u računalima banaka. Kad netko digne kredit nedaju oni novac iz trezora nego ga stvore, "zapišu" koliko je netko dužan i poslje se ta "rupa" zatvori. Problem je što banke to nerade đabe, provizija je tu da dio tog stvorenog kolača ode u njihov đep i u opticaj.

 Recimo prodaješ nekom stan i taj digne kredit u banci i stavi novac na tvoj račun. Ako taj novac ne postoji nego je samo broj u računalu, što je ono što podigneš sa bankomata?

 

 To je papir. Banka ima veliku količinu papira koje izdaju u slučaju da netko želi papir no većina novca s kojim barataju je imaginarno. Ti kao korisnik kredita rate plaćaš desecima godina a oni ukupnom količinom novca koju ćeš ti isplatiti barataju odmah.

16 godina
offline
Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "magičnu

Sretan 12. BTC rođendan svima koji slave 

TheVeka
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag

fino se napuhava... a dok pukne, opet će bit plača...

16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Aldo kaže...

fino se napuhava... a dok pukne, opet će bit plača...

 

zašto bi neko ko je kupio za 5k i prodao za 35k plakao, ne kužim

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 11:54 (segregator).
11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Ako proda... kad pukne balon krenut će strmoglavi pad i panična rasprodaja, a onda je pitanje tko će uspjeti prodat, kad i za koliko
16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Aldo kaže...

fino se napuhava... a dok pukne, opet će bit plača...

Eto ga, puko jutros ko kokica, ronim suze krokodilske 

Puče bitkonan :) Puče bitkonan :)
TheVeka
16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
Ako proda... kad pukne balon krenut će strmoglavi pad i panična rasprodaja, a onda je pitanje tko će uspjeti prodat, kad i za koliko

 

Zadnjih 12 godina pokazuju da niko nikad nije popušio ako je bio strpljiv...i oni koji su prije 3 godine kupili po 20000,

samo su trebali istrpit malo podjebavanja od ljudi koji su znali pošto su kupili, i prodati sad na 35k, što je

na trogodišnjoj razini bolje od kamate na bilo kojoj banci

 

Problem imaju samo pohlepni koji se ukrcaju kad je ATH, i žele bar 3X u par dana, a uložili su novac koji nije bio njihov

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 16:44 (segregator).
11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Koliko god je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio. Ne može bit da nitko nije izgubio, matematika je jednostavna
15 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
zelenapaprika kaže...
HCMAA kaže...
zakon ponude i potražnje+brainwashing...kada mediji i razni "stručnjaci" pune glavu o rastu onda normalno da svi koji imaju u posjedu bitcoin ne žele prodavati...ono na 1 prodavača imaš 100 kupaca...i onda jednu žličicu pohlepe i dobiješ što dobiješ

onaj kupac koji je prije mjesec dana kupio u hrvatskoj auto sad je ispao teška konjina...sad je auto platio 50% skuplje

nitko ne želi prodati...svi očekuju rast

kada raste vijesti iskaču iz paštete...kada pada svi šute...kada je prije par godina došao do 20000$ i kad je postao maintstream onda godinu dana nakon toga je pao na 5000$

volio bih da slijedeće godine u ovo vrijeme 1BTC bude milijardu $

zamisli prodaš za milijardu...ali godinu dana nakon toga on se udvostruči pa bude 2 miijarde...i ti koji si prodao za milijardu...POPUŠIŠ MILIJARDU

 Jel' imaš ti curu ili suprugu? Koja je jučer kupila cipele po 1500 kuna, a onda vidjela da je danas popust i da se cipele prodaju po 750 kuna i sad se grize jer je mogla kupit dva para cipela. :-)

 

Čisto sumnjam da ćeš u budućnosti moći proći lišo prema poreznoj upravi prodajući bitcoine:


"As of 2017, the Israel Tax Authorities issued a statement saying that bitcoin and other cryptocurrencies would not fall under the legal definition of currency, and neither of that of a financial security, but of a taxable asset. Each time a bitcoin is sold, the seller would have to pay a capital gains tax of 25%."


Samo kažem. :-) 

Koja če to porezna pratit btc transakcije?Ko če uopče registrirat svoju btc adresu u poreznoj?dok smo živi to se neče desit.

16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
Koliko god je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio. Ne može bit da nitko nije izgubio, matematika je jednostavna

 

Pa napisao sam ti ko je popušio, pročitaj još jednom

4 godine
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
danko99 kaže...

Koja če to porezna pratit btc transakcije?Ko če uopče registrirat svoju btc adresu u poreznoj?dok smo živi to se neče desit.

 Gdje će ti isplatiti protuvrijednost bitcoina u kunama u Hrvatskoj u slučaju da ih odlučiš prodati? Recimo, 500 000 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 18:50 (zelenapaprika).
11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
zelenapaprika kaže...
danko99 kaže...

Koja če to porezna pratit btc transakcije?Ko če uopče registrirat svoju btc adresu u poreznoj?dok smo živi to se neče desit.

 Gdje će ti isplatiti protuvrijednost bitcoina u kunama u Hrvatskoj u slučaju da ih odlučiš prodati? Recimo, 500 000 kuna.

 bitcoin-store.hr, do 15k kuna dnevno na ruke bez dokumenata. I svaki dan pomalo. Prebacis u neki stable coin  za slucaj da u medjuvremenu krene neki dump i onda svaki dan mjenjas za btc i pomalo prodajes. A mozes zamoliti i nekog frenda da ti pomogne pa da ubrzate proces.

 

Je da malo traje al jebiga, moze se ako se hoce izbjeci porezna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 19:02 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
segregator kaže...
picajzla0707 kaže...
Koliko god je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio. Ne može bit da nitko nije izgubio, matematika je jednostavna

 

Pa napisao sam ti ko je popušio, pročitaj još jednom

 jbga, kad počneš tekst sa 'nitko nikad niej izgubio...', onda oni 'osim' izgledaju kao neka nebitna grupica, a zapravo je onako kako sam rekao - koliko je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio

 

i nije baš da nitko nije popušio od 'strpljivih', ako je netko 2018. ušao na 10k dolara taj je bio pušiona sve donedavno, a i sad je tek potencijalno na dobitku

strpljivost bi se takvima mogla obiti o glavu, jer ako ne proda sad kad je u plusu, lako bi se moglo dogoditi dogoditi da se vrlo brzo nađe opet među gubitašima i nitko mu nemere garantirat da će bitkonj, kad jednom opet ljosne, ikad više ići preko granice koja mu daje nekakav profit

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 19:33 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...
picajzla0707 kaže...
Koliko god je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio. Ne može bit da nitko nije izgubio, matematika je jednostavna

 

Pa napisao sam ti ko je popušio, pročitaj još jednom

 jbga, kad počneš tekst sa 'nitko nikad niej izgubio...', onda oni 'osim' izgledaju kao neka nebitna grupica, a zapravo je onako kako sam rekao - koliko je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio

 

i nije baš da nitko nije popušio od 'strpljivih', ako je netko 2018. ušao na 10k dolara taj je bio pušiona sve donedavno, a i sad je tek potencijalno na dobitku

strpljivost bi se takvima mogla obiti o glavu, jer ako ne proda sad kad je u plusu, lako bi se moglo dogoditi dogoditi da se vrlo brzo nađe opet među gubitašima i nitko mu nemere garantirat da će bitkonj, kad jednom opet ljosne, ikad više ići preko granice koja mu daje nekakav profit

 

Ko je sa 10k USD ušao nakon ožujka 2018, sad ima u džepu 50k USD

11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
segregator kaže...

 

Ko je sa 10k USD ušao nakon ožujka 2018, sad ima u džepu 50k USD

 nema dok ne proda, a ako bude (pre)strpljiv mogao bi popušiti

14 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...

 jbga, kad počneš tekst sa 'nitko nikad niej izgubio...', onda oni 'osim' izgledaju kao neka nebitna grupica, a zapravo je onako kako sam rekao - koliko je netko zaradio, toliko je netko drugi popušio

 a gle, za sad sumnjam da je baš netko izgubio. Prosječna cijena po kojoj su kupovani svi bitcoini do sad je vjerojatno zapravo vrlo niska. Tako da za sad ne vrijedi ono pravilo da bi netko dobio drugi mora izgubiti. Sve dok vlasnici bitkojna ne požele napraviti konverziju u nešto drugo.

11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
jozef kaže...

 a gle, za sad sumnjam da je baš netko izgubio. Prosječna cijena po kojoj su kupovani svi bitcoini do sad je vjerojatno zapravo vrlo niska. Tako da za sad ne vrijedi ono pravilo da bi netko dobio drugi mora izgubiti. Sve dok vlasnici bitkojna ne požele napraviti konverziju u nešto drugo.

recimo da sam mislio na one koji su kupovali i prodavali

tko je god prodao i zaradio, toliko je netko tko je kupio popušio

oni koji još drže nisu niti zaradili ništa dok god ne prodaju

16 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
picajzla0707 kaže...
jozef kaže...

 a gle, za sad sumnjam da je baš netko izgubio. Prosječna cijena po kojoj su kupovani svi bitcoini do sad je vjerojatno zapravo vrlo niska. Tako da za sad ne vrijedi ono pravilo da bi netko dobio drugi mora izgubiti. Sve dok vlasnici bitkojna ne požele napraviti konverziju u nešto drugo.

recimo da sam mislio na one koji su kupovali i prodavali

tko je god prodao i zaradio, toliko je netko tko je kupio popušio

oni koji još drže nisu niti zaradili ništa dok god ne prodaju

 

Slabo ti ide matematika

11 godina
offline
Re: Bitcoin neočekivano brzo probio još jednu "mag
Ajde ti onda zbroji 2 + 2, da vidimo koliko ćeš dobiti :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice