Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

poruka: 150
|
čitano: 31.680
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš".
16 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
forumaš kaže...
Može rast i padat, zaboli me nisam u tome. Samo nek se okane grafičkih kartica...

 Možda smire i kurenje ugljena zbog rudarenja na prljavu termoelektransku struju pa nam malo uspore zagađenje i pumpanje CO2.
No da, optimist sam za  geforce 40 seriju, možda i nove radeonke rx6000, a pogotovo bi intel arc mogao srozati dodatno cijene ovoj dvojci sa novom konkurencijom. 
E da, znam da će sutra ovo već biti stara vijest, no trenutno su u blokadi Celsius i Binance.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kaos-na-trzistu-kriptovaluta-veliki-pad-bitcoina-mnogima-blokirane-isplate/2371900.aspx?index_ref=clanak_vijesti_najnovije_d

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 18:38 (overhaul).
16 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Zaporožac kaže...
wyks kaže...

 

Iza kripta neće ostati ništa, tehnologija je neprimjenjiva u ostalim industrijama, kripto nema ni dekorativne ni sentimentalne svrhe, nije temeljna industrija kao što je internet. 

 

 kupiš automobil za 50 tisoć eura i nakon 15 godina ni od njega ne ostane ništa, osim malo lima za reciklažu.

 

treba se posvetiti duhovnosti, svome unutarnjem biću , a ne materijalnom. 

Je, samo si imao koristi od tog auta u zadnjih 15 godina.

Daj ti meni lovu koju imaš pa ćeš se lakše posvetiti duhovnom.

 

5 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
#overhaul

Kakvi su to vjernici kad se desi nekakvi pad i odmah mahnito se spašavaju...A kad raste onda svima sole pamet...btc ovo...btc ono...papir je smeche... btc nas štiti od zlih bankara i vlasti....od inflacije...itd...A i mediji su krivi za ovo...mediji koji izazivaju ratove ili koji navlače ljude na kocku...to je sve isti K.

23400$...moglo bi to do kraja tjedna još 20%

Samo ovi šokovi bi ipak mogli ljude naučiti pameti...pa oporavak bude dugotrajan i spor...odnosno nema više kuća s bazenom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 19:09 (HCMAA).
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

O precjenjenom tržištu upozoravam već dugo, treba samo malo mučnuti glavom...

scientia est potentia
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Pametni su već odavno unovčili a glupi će izgubiti kao i uvijek, nije ovo ništa novo.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Treba preživjeti (nuklearnu) zimu. Znači, bolje vrabac u ruci nego (digitalni kripto) golub na grani. Ta preseravanja su za neka bolja vremena, kad ljudima postane dosadno od sitosti i stabilnosti pa im zatreba kockarskog uzbuđenja. S te tačke razumijem pad vrijednosti.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t

Kupio sam pajdo, kupio sa svojim novcem za sebe, ne za mining i vjeru u tehnologiju. Živčeki rade dok se crveni, a ja i dalje kupim bitcoina za istu cijenu kao i dosada. Uopće me ne brine hoće li rast il padat, od tih par tisuća kuna sam se oprostio. A ti ako si dignuo kredu za tvoju tehnologiju, jbg pajdo. Bit će bolje, narast će opet.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
#ludizao

btc nikad ne pada on uvijek raste...zato jer u temeljima ima afričku šljivu...tko zna....možda 2024 godine na bug.hr bude vijest...btc milijun dolara
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Brate mili to ti je decentraliŽlijaovano.

DE-ĆE-ENTRA-UMALUVIŽILJANO.

 

Nema da Ko francuzi počinju sa centra kad Modričinjo zakuca penal.

 

Nema Centra ko ni u Splitu

 

SVAKO ZASEBE KO U SRBSKE MALOLJETNICE.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

U biti u krivu sam. Oprostite.

 

Moto cijelog kripta je: Unbank yourself. DeBANKirajte se.

 

Sad kad većina šitkojna i Bitkojn padnu, puno ljudi neće imati ni za 15kn naknade za vođenje bankovnog računa čime će DE FACTO postat deBANKirani. Decembraliziovani i samostojlani.

 

S druge strane, jako puno ljudi će se ubiti i jako će puno ljudi past na prosjački štap, ali ajmo pitato veliki pero  da li je na 1000 kuna zaradio 1500 kuna.

 

Ako je on zaradijo neka se pobije pola Tajlanda i oni šta su igrali Axie infinity . Ko ih jebe za 500 kuna.

 

Bitno da se mi u Hrvatskoj žalimo.

 

Naša muka uvijek najgora.

Eto skoro dobili gol od Francuza u 94. Minuti, sudac nije sviro kraj. Al eto 600 kuna su naši kriptaši zaradili ajmo i mi uložiti kuće, kredite, zube i kukove.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 6:52 (wyks).
Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Mad-Max-X kaže...

Treba preživjeti (nuklearnu) zimu. Znači, bolje vrabac u ruci nego (digitalni kripto) golub na grani. Ta preseravanja su za neka bolja vremena, kad ljudima postane dosadno od sitosti i stabilnosti pa im zatreba kockarskog uzbuđenja. S te tačke razumijem pad vrijednosti.

 Naravno. Kad je sve glatko, ljudima puna usta (i tastature) toga koliko se koje "papirne" valute štampa i kako je kripto spas od pljačke kroz inflaciju, a kad stvarno zagusti, ispada da se radi samo o igrački za kad se ima viška love.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t

Upravu si. TerraUSD i Luna su u pitanju. Pobrkalo mi se. My bad.

 

Safemoon mi se upekao u rožnice i sve sinapse su mi spaljene od šoka i nevjerice. Ketegorija: gledaš i ne vjeruješ.

 

 

15 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
segregator kaže...
jozobozo kaže...

Dovoljno je pogledati nekoliko videa sa CoffeeZilla kanala i pametnom dosta.

 

Čak može i umjesto standup komedije. Zna biti zabavan. Uz to i vrlo edukativan. Ima stvarno tonu materijala na temu prevara sa kriptovalutama.

 

 

SafeMoon 54 milijarde $ ode la-pa-pa, a to je kao bio stable coin. Mos mislit.

 

Vidjet cemo sto ce biti sa Teather-om. Ako on "klekne" ode sav kripto u mp3, jer većina povlaćenja sredstava iz neke kripto valute ide prvo u stable coin tako da se održi anonimnost i vrijednost. A oni nemaju ni 50% pokrića za izdane coinove.

 

 

 

 

 

 

Nešto ti se pobrkalo...nit je safemoon stablecoin, nit je ikada imao toliki MC

 

Upravu si. TerraUSD i Luna su u pitanju. Pobrkalo mi se. My bad.

 

Safemoon mi se upekao u rožnice i sve sinapse su mi spaljene od šoka i nevjerice. Ketegorija: gledaš i ne vjeruješ.

 

 

2 godine
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

i, pa, te, ni, niti  

 

 

 

kad te doktori otpišu, i kažu da ćeš završiti u kolicima, a ti nakon pet godina trčiš...

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 8:36 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Samo Chad men vjeruju u coin i tehnologiju. Vjera u Boga i seljacka sloga je za krkane. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Nadam se da vise nitko nece moci doci do graficke kartice kad se vrati bull.

 

hauhauhauahaaa

 
0 6 hvala 0
6 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Hoće Prpić opet organizirati neku konferenciju kako postupati u trenutnoj situaciji i naplaćivati upad 2500kn? 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Ah, bug <3, balkanjerosi u malom, samo da susjedu crkne krava men' dobro!!!!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Mislim da nikada nisam naletio na toliku količinu nekvalitetne zajebancije na istom mjestu kao na ovoj temi.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
D3lBoy kaže...

Ah, bug <3, balkanjerosi u malom, samo da susjedu crkne krava men' dobro!!!!

 Komšija koji ima kravu je pošteni čovek-seljak koji s jedne strane tu kravu hrani, vodi računa o njenom zdravlju itd, a sa druge proizvodi mleko, meso, kožu... Odnosno, da apstrahujem, ulaže vreme, trud, znanje i sredstva koja mi ostali koji se time ne bavimo nemamo, a sa druge strane stvara nešto što nam je svima korisno (pri čemu on nije Robin Hud, već time zarađuje, no u tom procesu proizvodi novu vrednost). I meni je taj komšija super, i neka su mu krave žive i zdrave i sve brojnije. Sa druge strane, neko ko je zavidan će ga gledati nemoćno, jer nit ima krave, nit zemlju, nit štalu, nit opremu, niti sredstava, a ni znanja da započne taj posao.

 

Kripto je drugačija priča. U kriptu ne postoji ta barijera, posebna veština ili bilo šta drugo što razdvaja prosečnog kripto-entuzijastu i prosečnu osobu koja nije u tome (isto kao što nema ni posebne nove vrednosti koja se stvara), nego se bukvalno radi o tome hoćeš li ili nećeš. Ja kupim danas, sutra pet drugih uleti na hype-train => profit. Ili ja ispadnem jedan od tih pet drugih i napravim nekom drugom profit. Pa je nekom takva mogućnost besplatnog novca privlačna, a nekome je šema koja je, za sada, čisti zero-sum game, odbojna (čak i ako zanemarimo koliko se svetskih resursa traći na održavanje toka jedne takve igre).

 

Dakle, ja ne mogu preko noći da postanem stočar, te, ako sam takva osoba, nekome ko od toga živi mogu samo da zavidim, a u kripto bih ogao da uđem ovog trenutka (ionako je BTC na 18-mesečnom minimumu, dakle evo prilike), te za zavist prema nekom kripto-entuzijasti vulgaris* nemam razloga, ali smatram da je cela stvar fundamentalno pogrešna. I ako jednog dana rešim da uđem u to, biće to cinična odluka.

 

*Sa druge strane, neko ko je kripto-milioner je 99% i inače bogat i taman da se momentalno zbriše kompletno kripto tržište, ostaće bogat, te opet ni to nije razlog da priželjkujem da se sa kriptovalutama, kakve danas imamo, završi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
10 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t

Ne znam kako si uspio provuc filozofiju krave vs bitcoin? Nije poanta krava, vec zavist kad neko ostvaruje profit, odnosno veselje kad nekom nesto propada. To je balkan 101

Ali cisto da se referiram na ovo sto si zapoceo... Jel onda trebamo pozatvarat sve ljude koji trguju sa dionicama, zlatom? Drzavne sluzbe? Koju dobrobit razne organizacije stvaraju, ne skaliraju ni blizu koliko izvuku iz drzave, da ne spominjem muzeji itd. "Javno dobro" a lagano 10k u đep mjesecno za pit kavu...

Mislim dokle mozemo ic sa tim "sta kome sta stvara" meni eto muzeji ne stvaraju nista, kao ni necje srebro ili zlato, nist mi ne znaci, a bitcoin mi znaci. Kao sto nekom bitcoin nist ne znaci, a muzeji da... e da i jedna razlika u tome (kad već uspoređujemo kruške, jabuke i ostalo neusporedivo) je da za kojekakve uhljebnicke pozicije placa svaki porezni obveznik kroz razne oblike poreza, ali to je "pošten posao", a ako netko riskira svoj novac i spuši/dobije onda je (ako spuši) "idiot naivni", (ako dobije) "đubre koje iskorištava druge a ništa ne proizvodi (???)"

Proizvodiš weather appove u nekoj "it firmi"? Ah thanks sad ih imamo 20000000003, al ces rec "to je korisno imamo novi weather app", i to je kao korisnije od bitcoina? Koji je već pomogao ljudima u ratu. Ok onda, weather app, muzeji i krave su korisnije.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 15:35 (D3lBoy).
15 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Silent horror1992 kaže...
danko99 kaže...

 

Ovo je super prilika svima da se ubace u kripto i dobro zarade,jer prije ili kasnije opet bu počelo sve rast,samo je pitanje vremena.

 

Da da da da

A kak ti to znaš?

Razmisli malo.

Kad se situacija u svijetu stabilizira kaj če se desit?Rat u Ukrajini je priveden kraju,pandemija je gotova,inflacija se smanjila na normalne razine.Dionice če porast,ljudi če opet počet ulagat.

U ljudskoj prirodi je "ugrađena" pohlepa i pomama za lakom zaradom (ne kod svih ali kod večine,da.)

Logički je predpostavit da če se ulaganja u kripto nastavit,i to u večim razmjerima nego sada.

Isto tako,logički je predpostavit da če se cijena kripto valuta vratit na stare all time high razine,pa i više.

Za to bude vjerovatno trebalo puno vremena,ali zašto propustit priliku za zaradom?

Uložiš 100-200 kuna od svake plače u neke coine koje vjeruješ da če se znatno dič na sljedečem bull ranu i čekaš.

Tih 200 kuna ionako pustiš u birtiji ili potrošiš na znatno gluplje stvari od kripta.

Ako popuštiš..jbg.

Ako dobro zaradiš..super.

Ko zna investicije bez rizika,nek piše u komentarima.

16 godina
online
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Pa ti si ubacio izreku sa kravom. Pročitaj ponovo. Mada, vidim iz ostatka posta da si ipak shvatio barem dobrim delom, pa si nabacao hrpu racionalizacija u stilu "Eto, ima toliko drugih ljudi koji dobijaju pare ni za šta, pa što ne bih i ja?!", i onda si tu natrpao sve, od uhljeba sa državnih jasli (za koje ne znam da je iko ikad rekao da su ok), do developera nečega što ćeš ti proglasiti za bezvredno (iako, ako niko ne skine app, developer ne biva plaćen; ako dovoljno ljudi skine i koristi app da developer bude plaćen, onda je valjda ipak koristan). Što je čak nebitno, jer je čista zamena teze - sad bi mi "trebali" prebaciti diskusiju na to ima li u društvu još onih koji žive od nečeg beskoristnog i koji su to, a koji nisu. 

 

Suština je sledeća: nemam razloga zavideti nekome ko ima BTC jer ja mogu sad kupiti BTC da želim, ko misli da ima smisla, prilika je, na najnižem je nivou od decembra 2020. i na ne mnogo višem nego što je bio u decembru 2017 (ovo nije finansijski savet). Ne želim. Smatram da je pogrešno na više načina. Kad/ako bude definitivno puklo, smatram da će svet biti bolje mesto. I pre svega mi je na taj način drago kad vidim ovako nešto. Briga me za nečiju "kriptokravu".

 

Osim ako se ne javi neko od tipova koji su inače u stanju (prilično agresivno) objašnjavati kako neko ne razume, a ako nasumično izabereš četvoricu tih stručnjaka i pitaš ih da objasne zašto je kripto dobar i čemu služi verovatno ćeš dobiti 4 različita i uglavnom međusobno oprečna odgovora ("kripto je novac", "kriptovalute su digitalno zlato", "kripto je poput deonica", "kripto je spas od inflacije/nestabilnosti fiat valuta", "kripto je nešto što država ne može da ti oduzme i blokira", "kripto će nas osloboditi banaka i njihovih naknada"... jedna od priča je bila i kako je anoniman, a sad se uredno prijavljuje i plaća porez na njega), tada je situacija i pomalo zabavna. Pogotovo što u 90% slučajeva ljudi ne veruju istinski u te stvari, samo lažu i sebe i druge. Možda je pre 6-7 godina bilo drugačije, ali ekipa koja je uletela od 2017. naovamo su u najvećem broju slučajeva tu jer misle da se pare dele džabe.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t

Nope, ne okrecem, nego si ti moj izraz pretvorio u filozofsku raspravu kako bitcoin nema svrhu ni korist dok neko ko cuva krave ima, i drugi imaju od njega. Zato sam se osvrgnuo na te sve teme jer ako gledamo tako kako ti kazes "sta kome ima korist" svako bi nesto mogao gasit i vrijeđat. ("Btc je beskoristan iako ga svi koriste = 40000 weather appova su korisni jer ih ljudi koriste" )

Kako god, moja poanta nije uopce bila nikakve krave ni sta je korisno već kako svaki put na bugu kad bitcoin propada svi otvaraju šampanjac, al' da to je zato što "brinu" o dobrobiti svijeta... Da ok, naravno.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 17:19 (D3lBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Svaka generacija investitora pa tako i ova treba naučiti utjecaj osnovnih kamatnih stopa na financijsku imovinu. Posebno na špekulativnu financijsku imovinu kao BTC (vjerovali u underlying tehnologiju samog BTC-a ili ne, mislim da se svi možemo složiti da je BTC visoko špekulativna imovina).

 

Mislim da je ovo samo nažalost početak "oluje" kako za BTC tako i za financijska tržišta i sama gospodarstva. Uz kinu koja je na koljenima, rat u Ukrajini te inflaciju koja će se smirivati dizanjem temeljnih kamatnih stopa (ovisno samo koliko velikim pomacima i kakvo će tempiranje biti) koje će (vjerovatno) izazvati recesiju bojim se da nas sve čeka puno više od korekcije cijena dionica i ponavljanje nesretne 08'-09'.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 17:56 (DOme123).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
DOme123 kaže...

Svaka generacija investitora pa tako i ova treba naučiti utjecaj osnovnih kamatnih stopa na financijsku imovinu. Posebno na špekulativnu financijsku imovinu kao BTC (vjerovali u underlying tehnologiju samog BTC-a ili ne, mislim da se svi možemo složiti da je BTC visoko špekulativna imovina).

 

Mislim da je ovo samo nažalost početak "oluje" kako za BTC tako i za financijska tržišta i sama gospodarstva. Uz kinu koja je na koljenima, rat u Ukrajini te inflaciju koja će se smirivati dizanjem temeljnih kamatnih stopa (ovisno samo koliko velikim pomacima i kakvo će tempiranje biti) koje će (vjerovatno) izazvati recesiju bojim se da nas sve čeka puno više od korekcije cijena dionica i ponavljanje nesretne 08'-09'.  

Mene samo zanima hoce li biti korekcije sulude cijene nekretnina. Ako da, neka nam ta recesija dode sto prije, ali nekako ne vjerujem da ce ovaj put ici u tom smjeru...

7 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Ivan(4) kaže...

 

Osim ako se ne javi neko od tipova koji su inače u stanju (prilično agresivno) objašnjavati kako neko ne razume, a ako nasumično izabereš četvoricu tih stručnjaka i pitaš ih da objasne zašto je kripto dobar i čemu služi verovatno ćeš dobiti 4 različita i uglavnom međusobno oprečna odgovora ("kripto je novac", "kriptovalute su digitalno zlato", "kripto je poput deonica", "kripto je spas od inflacije/nestabilnosti fiat valuta", "kripto je nešto što država ne može da ti oduzme i blokira", "kripto će nas osloboditi banaka i njihovih naknada"... jedna od priča je bila i kako je anoniman, a sad se uredno prijavljuje i plaća porez na njega), tada je situacija i pomalo zabavna. 

 Definitivno najjači je bio onaj kaj je nedavno na nekoj kriptotemi napisao da je kripto zakon zato kaj kad bi bio prihvaćen kao sredstvo plaćanja on bi mogao uzeti proizvod na rate, a budući da je anonimno, poslije prve rate ne bi više plaćao i nitko mu ne može ništa 

I to lik ozbiljno.

 

Ako se netko sjeća na kojoj je to temi bilo neka stavi link.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
ludizao kaže...
To posebno vrijedi za altcoine, gdje u svega nekoliko sati / dana neki coin može skočiti ili pasti za 100% vrijednosti ili više. 

 Ne želim biti partibrejker i gramar naci, ali za više od 100% ne može nikak pasti 

 

Kruha i igala...
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
BroccDaRock kaže...

Od 2010. ovo je već peti bear market, a forumaški stručnjaci i dalje čekaju da "kriptovalute nestanu" :)

 To neće nikad dočekati osim ako 3 svjetski rat ne krene 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice