Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

poruka: 41
|
čitano: 10.882
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!".
3 godine
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

To je to, još samo 100% i evo nas na okruglih $100k. Računam da će se to dogoditi u četvrtom mjesecu kada će Fed isprintati još 1.9 trilijuna dolara za novu rundu korona-stimulusa. S obzirom da već i onim naivnijima postaje jasno kuda vodi takva apsurdna politika, to će biti novi vjetar u leđa za Bitcoin i kriptovalute.

 
6 3 hvala 0
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Sad ćemo imati mali milijun novopečenih milijunaša (još jučer jedini posao im je bio igranje fortnitea) koji se kurče na Linkedinu s "if you can dream it you can make it" i nude usluge "life coachinga" ili nekog drugog sranja za probrane pacijente elitu društva. 

 

Ajde fino oladite laganini s tim breaking news o Bitcoinu. To je najobičnija lutrija, igra na sreću, kao i bilo kakva trgovina valutama (poput forexa ili binarnih opcija). Danas jesi sutra nisi, nema tu nikakvog znanja o ničemu.

Na drugim IT portalima mala sitna vijest o bitcoinu, a vi svakih par dana članak preko cijelog ekrana. Dušu dade naivnim klincima od 20 godina da ulože kompletnu ušteđevinu roditelja, a kasnije moli se ...

Moj PC  
14 12 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

ma ne vjerujem ja u te ponzi sheme

TheVeka
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Ljudi sad je prilika! Prodajte auto, kuću, ženu ma sve i uložite u Bitcoin!!! Svi snovi se ostvaruju! Samo kupuj! I majnajte obavezno! Ako nemaš bar 100 grafi u rigu nisi konkurentan! Mislim da je vrijeme da riskirate sve što imate i samo Bitcoin!!!

Ja ću se slatko smijati naivcinama kasnije...
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sad ćemo imati mali milijun novopečenih milijunaša (još jučer jedini posao im je bio igranje fortnitea) koji se kurče na Linkedinu s "if you can dream it you can make it" i nude usluge "life coachinga" ili nekog drugog sranja za probrane pacijente elitu društva. 

 

Ajde fino oladite laganini s tim breaking news o Bitcoinu. To je najobičnija lutrija, igra na sreću, kao i bilo kakva trgovina valutama (poput forexa ili binarnih opcija). Danas jesi sutra nisi, nema tu nikakvog znanja o ničemu.

Na drugim IT portalima mala sitna vijest o bitcoinu, a vi svakih par dana članak preko cijelog ekrana. Dušu dade naivnim klincima od 20 godina da ulože kompletnu ušteđevinu roditelja, a kasnije moli se ...

 Vidi se da nikad nisi imao dodira s trejdanjem

15 godina
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 19:13 (Izzy).
Moj PC  
0 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Izzy kaže...

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

 Tko se uključio prošle godine je profitirao 10x i više. Tesla, Microstrategy i sve ostale firme koje kupuju BTC na ovim "rizicnim" cijenama ipak nemaju pojma, nisu pametni i uspjesni kao balkanske firme i ljudi 

Crypto nova poljoprivreda
14 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
NeroX kaže...
Izzy kaže...

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

 Tko se uključio prošle godine je profitirao 10x i više. Tesla, Microstrategy i sve ostale firme koje kupuju BTC na ovim "rizicnim" cijenama ipak nemaju pojma, nisu pametni i uspjesni kao balkanske firme i ljudi 

 Dnevni promet BTCa je 75 milijardi, a svi se uhvatili toga kako je Tesla kupila BTCa za 1.5bn. Kad izađu iz te pozicije (tko zna, možda već i jesu) ta vijest neće bit ni na dnu 56.stranice. Samo hype. Puno veća imena su investirala u npr. Theranos (da ne spominjem Worldcom ili Enron). To što raspolažu (tuđim!) kapitalom i nije neko jamstvo da su pametniji od Muje iz Kaknja.

Uostalom ako Musk toliko vjeruje u BTC što nije kupio za recimo 20bn? Sad si to bar može priuštiti.

Bitcoin dosegnuo $50k — osim što nije. Samo još jedan hype building naslov.

16 godina
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Ocekivao sam pametnije komentare na Bugovom forumu, al cini se da je Bug sirokim pristupom degradirao svoju publiku. BTC ne da realno vrijedi vise od dolara, nego takodjer ima realnije pokrice (kontrolu) nego bilo koja slobodno plivajuca papirnata valuta. Ja radim vani i stedim oko 1/3 place. Vecina mi je ustedjevine u eurima, u kriptu imam oko 6-7%. Ali kako euro i dolar stampaju, pitam se koliko je moguce da ne zavrsim kao svojedobno ekipa s jugoslavenskim dinarima. Cak ni nekretnine mi se ne cine sigurne, jer recesija i pad useljavanja zbog euro-krize ce spustiti i njihovu cijenu. Vec sad mi se cini da je jeftinije rentati nego kupovati (racunajuci 10-15 godina eksploataciju uz rast cijene koji prati inflaciju). 

Moj PC  
12 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
jozef kaže...
NeroX kaže...
Izzy kaže...

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

 Tko se uključio prošle godine je profitirao 10x i više. Tesla, Microstrategy i sve ostale firme koje kupuju BTC na ovim "rizicnim" cijenama ipak nemaju pojma, nisu pametni i uspjesni kao balkanske firme i ljudi 

 Dnevni promet BTCa je 75 milijardi, a svi se uhvatili toga kako je Tesla kupila BTCa za 1.5bn. Kad izađu iz te pozicije (tko zna, možda već i jesu) ta vijest neće bit ni na dnu 56.stranice. Samo hype. Puno veća imena su investirala u npr. Theranos (da ne spominjem Worldcom ili Enron). To što raspolažu (tuđim!) kapitalom i nije neko jamstvo da su pametniji od Muje iz Kaknja.

Uostalom ako Musk toliko vjeruje u BTC što nije kupio za recimo 20bn? Sad si to bar može priuštiti.

Bitcoin dosegnuo $50k — osim što nije. Samo još jedan hype building naslov.

 

Hajmo ovako, dnevni promet BTCa je 75 milijardi dok je Tesla kupila 1,5 milijardi ( veselije malo ). I neskreči s teme koju si započeko i to kako je danas rizično stavit išta u Bitcoin. Zlato ima limitiran usecase, jako teško prenosiv, teško ga kupit, čuvat, skladištit? i s beskonačnim supply-om. Sad ti meni reci da Bitcoin neće biti gold 2.0, svakome dostupan za kupit 24/7, svijetski dostupan safe heaven, s finite supply-om, jednostavnim za čuvat, i potrebno je dosta energije za mintanje btc-a kao što je potrebno i za rudarenje zlata (  zato je zlato i vrijedno ). Biva kupovan od stranih ogromnih firmi, hedge funds firmi, celebritiy-a, cijele države imaju plan rudariti, uz toliko potpore i reklame, prezentacija. Samo je pitanje vremena kad Fortune 500 firme krenu kupovat BTC kao hedge protiv ogromnog printanja dolara, nestabilne ekonomije. To što se BTC sada ponaša kao zlato u počecima je nebitno kao što je i zanimljivo. 

 

Nekaže nitko da će zamjeniti dollar ili euro ali u svijetu beskonačnog printanja novaca i stvaranja nula u excel datotekama banaka, ogromnim državnim dugovima, studentskim dugovima, nestabilnom ekonomijom malo se sigurnije osječam s Bitcoin-om.

 

Mindset ti je ostao u 70-tima prijatelju. Usporedi mcap zlata i Bitcoin-a i reci ljudima da je rizično. 

 

Crypto nova poljoprivreda
15 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
NeroX kaže...
Izzy kaže...

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

 Tko se uključio prošle godine je profitirao 10x i više. Tesla, Microstrategy i sve ostale firme koje kupuju BTC na ovim "rizicnim" cijenama ipak nemaju pojma, nisu pametni i uspjesni kao balkanske firme i ljudi 

 Stvarno me zanima što je s vama likovima!? Reci ti meni lijepo tko to sada kupuje po ovakvim cijenama? Je li ti jasno da to sada kupuje netko tko već itekako ima novca? Netko tko to može sebi priuštiti. I sam kažeš - firme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 11:41 (Izzy).
8 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
NeroX kaže...
Nekaže nitko da će zamjeniti dollar ili euro ali u svijetu beskonačnog printanja novaca i stvaranja nula u excel datotekama banaka, ogromnim državnim dugovima, studentskim dugovima, nestabilnom ekonomijom malo se sigurnije osječam s Bitcoin-om.

 

 

 To i jeste bila zamisao Bitcoina, u vrijeme recesije, inflacije i nepovjerenja u banke iznaći nešto stabilno i neovisno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
EricCartman kaže...
NeroX kaže...
Nekaže nitko da će zamjeniti dollar ili euro ali u svijetu beskonačnog printanja novaca i stvaranja nula u excel datotekama banaka, ogromnim državnim dugovima, studentskim dugovima, nestabilnom ekonomijom malo se sigurnije osječam s Bitcoin-om.

 

 

 To i jeste bila zamisao Bitcoina, u vrijeme recesije, inflacije i nepovjerenja u banke iznaći nešto stabilno i neovisno.

 Istina. Bitcoin nikad nije bio stabilniji.

samo nešto struže..
12 godina
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Svim velikim znalcima o kriptovalutama i kako je sve to ponzi i svasta nesta - i onda je svizac zamotao cokoladu.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Mediji i average Joes comments..:

Bitcoin na $1000 - ne kupovati, previse je rizicno, uskoru bude mrtav..
Par godina kasnije na $10000 ista stvar, kao i na $20000, $30000, $40000, $50000..

U Bitcoin se ulaže na više godina, kao investiciju.Jedva čekam da se još Lighting network razvije i raširi i nema mu kraju (par mjesta i nekoliko exchanga ga trenutno koristi). Nema ništa preko noći.

Još će bit rastova i padava cijena kao i u svim tržištima. Bitcoin je još mala beba..prema veličini ostalih tržišta (zlata, metala, nekretnina...)

Ista sranje sa AMD dionicama. AMD samo što nije propao, nemaju pojma itd. A tko ide proučavati malo dublje tematiku vidi da je na kraju ipak više pozitive nego negative.
Prije 5 godina cirka $5 AMD sad je $90!
Ja zahvalan sebi što nisam slušao paničare mainstream medije i komentare average joes.

:)
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Izzy kaže...
NeroX kaže...
Izzy kaže...

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

 Tko se uključio prošle godine je profitirao 10x i više. Tesla, Microstrategy i sve ostale firme koje kupuju BTC na ovim "rizicnim" cijenama ipak nemaju pojma, nisu pametni i uspjesni kao balkanske firme i ljudi 

 Stvarno ne zanima što je s vama likovima!? Reci ti meni lijepo tko to sada kupuje po ovakvim cijenama? Je li ti jasno da to sada kupuje netko tko već itekako ima novca? Netko tko to može sebi priuštiti. I sam kažeš - firme.

 Dafaq?
Ti znaš da ne moraš kupiti cijeli bitcoin?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
od svega ovoga će profitirati cca 0.0001% ulagača. Ulozis 100 000 kn danas, za dvije tri godine ćeš imati možda 150000 kn . Misliš da svi mogu uložiti toliko novac u Bitcoin? , Ulozi u nešto drugo i više ćeš zaraditi, uostalom 90% svih resursi bitcoina ti drži 20 ak glavnih ulagača ,oni manipuliraju s tim a mi njih samo nahranimo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 0:37 (croatte).
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Fora baš, komentirali smo tu po forumu još prošle godine, tad je jos bilo tiho, ali eto uz eth i link, još jedno predviđanje ispunjeno. S druge strane, tko bi mogao zamisliti ovakav rast, prije par mjeseci se kretao 10-15k dolara. Sad bi prema određenim indikatorima mogao skočiti pošteno u iducih par dana samo je to dosta rizično zbog tih manipulacija, pa netko tko sad hoće ući u to zbog velikog hypea bolje pronaći alternativne načine ulaganja, dugoročno se isplati, ali svakako biti oprezan.

Gube ljudi na kriptovalutama samo su sad u manjini jer od 3-4 mjeseca kontinurano sve raste, samo pad kakav je bio prethodnih godina dok je BTC dosegao 20k dolara je uvijek moguć, a tad je većina običnih ljudi ušla zbog hypea. Iako, sad je puno veća podrska za BTC pa su šanse nešto manje. Za razliku od dionica, crypto se lako kupi tako da imaš stvarne coine a veći su i pomaci u cijeni. Kod dionica, kako bi se ostvarila veća dobit cesto se trguje u CFDovima koji su ipak rizičniji i bliži terminu "kladionica" i masovno ljudi gube novce.
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Bitcoin jest tehnološki proizvod ali njegov rast je zasnovan na najstarijim ljudskim porivima : pohlepi i strahu od propuštaja dobitka. Zbog svojih karakteristika inferiorniji je nekim drugim coinima i vjerojatno nikada neće biti korišten za masovna plaćanja, u biti će biti digitalno zlato. Koliko je podložan manipulacijama pokazalo se nakon Muskovog tweeta. Ja čak mislim (naravno,možda griješim) da je Musk prvo tweetnuo da vidi koliko njegova riječ može utjecati na porast vrijednosti a kad je vidio da i te kako može, kupio je veću količinu a nakon toga i to i objavio. A moguće je dio kupio i prije tweeta.
Da sad prodam iznos u bitcoinu koji imam lijepo bi zaradio ali iskreno, draže bi mi bilo da se pronađe neki bug i da cijela priča ode k vragu. Zašto? Zato jer cijeli ovaj hype mladim ljudima daje dojam da u životu nema smisla raditi i stvarati nego samo treba tražiti načine kako se na brzinu i bez muke obogatiti. Staromodno razmišljam? Vjerojatno da, ali što mogu, takav sam :-)

 
14 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
NeroX kaže...

 

Hajmo ovako, dnevni promet BTCa je 75 milijardi dok je Tesla kupila 1,5 milijardi ( veselije malo ). I neskreči s teme koju si započeko i to kako je danas rizično stavit išta u Bitcoin. Zlato ima limitiran usecase, jako teško prenosiv, teško ga kupit, čuvat, skladištit? i s beskonačnim supply-om. Sad ti meni reci da Bitcoin neće biti gold 2.0, svakome dostupan za kupit 24/7, svijetski dostupan safe heaven, s finite supply-om, jednostavnim za čuvat, i potrebno je dosta energije za mintanje btc-a kao što je potrebno i za rudarenje zlata (  zato je zlato i vrijedno ). Biva kupovan od stranih ogromnih firmi, hedge funds firmi, celebritiy-a, cijele države imaju plan rudariti, uz toliko potpore i reklame, prezentacija. Samo je pitanje vremena kad Fortune 500 firme krenu kupovat BTC kao hedge protiv ogromnog printanja dolara, nestabilne ekonomije. To što se BTC sada ponaša kao zlato u počecima je nebitno kao što je i zanimljivo. 

 

Nekaže nitko da će zamjeniti dollar ili euro ali u svijetu beskonačnog printanja novaca i stvaranja nula u excel datotekama banaka, ogromnim državnim dugovima, studentskim dugovima, nestabilnom ekonomijom malo se sigurnije osječam s Bitcoin-om.

 

Mindset ti je ostao u 70-tima prijatelju. Usporedi mcap zlata i Bitcoin-a i reci ljudima da je rizično. 

 

Slazem se sa svime, samo mislim da mu jos uvik fali malo veca stabilnost cijene, ali i to ce doci s vremenom kada ne bude toliko mainstream kao sto je sada nego kada postane ajmo to nazvati nekakva normala za ulaganje kao sto je zlato svojevremeno. Mene iskreno vise smetaju oni sta govore kako je to sve digitalno i sta ako u cijelom svijetu nestane struje bla bla sta ja znam koje vec teorije i pozivaju se na to da bi zalto bilo sigurnije za cuvat sto se kosi sa ikakvim zdravim razumom.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
14 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Kapetan Nemo kaže...

Bitcoin jest tehnološki proizvod ali njegov rast je zasnovan na najstarijim ljudskim porivima : pohlepi i strahu od propuštaja dobitka. Zbog svojih karakteristika inferiorniji je nekim drugim coinima i vjerojatno nikada neće biti korišten za masovna plaćanja, u biti će biti digitalno zlato. Koliko je podložan manipulacijama pokazalo se nakon Muskovog tweeta. Ja čak mislim (naravno,možda griješim) da je Musk prvo tweetnuo da vidi koliko njegova riječ može utjecati na porast vrijednosti a kad je vidio da i te kako može, kupio je veću količinu a nakon toga i to i objavio. A moguće je dio kupio i prije tweeta.
Da sad prodam iznos u bitcoinu koji imam lijepo bi zaradio ali iskreno, draže bi mi bilo da se pronađe neki bug i da cijela priča ode k vragu. Zašto? Zato jer cijeli ovaj hype mladim ljudima daje dojam da u životu nema smisla raditi i stvarati nego samo treba tražiti načine kako se na brzinu i bez muke obogatiti. Staromodno razmišljam? Vjerojatno da, ali što mogu, takav sam :-)

 Ok prema napisanome cu pretpostavit da su godine preko 35 jer ovaj stav da se mladima daje dojam da se moze zaraditi bez rada vise nije samo privid, opet tu se mora uzet u obzir sto se smatra radom. U danasnje vrijeme postoji poveca kolicina nacina na koje se moze ostvariti dobit bez pretjeranog rada uz nelose ideje sto smatram evolucijom a ne problemom, a ti ako imas stav kao i moji roditelji da je bolje svaki dan raditi 8 sati do svoje 65,68 koju vec namece ova drzava jer imaju slican stav i ne znaju raspolagati sa drzavnim sredstvima pa tu svoju nesposobnost prebacuju na trosak i muku svojih gradana onda mislim da neko drugi ima problem a ne mladi sa svojim nacinom razmisljanja. Ali znas kako kazu svako zivi kako misli da je najbolje za njega, tako da sretno

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
9 godina
protjeran
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Razumije čovjek mešetare i šarlatane s wall streeta ili sitne kokošare iz zemalja trećeg svijeta koji kao žohari skupljaju mrvice pale sa stola "rudarenjem" ali da ovom smeću od Muska, pardon vizionaru, prolaze takve stvari dok se istovremeno kune u zelenu energiju i zagovara istu...jako gadljivo i dvolično. Bolje nek opet lansira kabriolete u svemir

 
2 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Izzy kaže...

Ma... Tko se uključio na počecima, taj je itekako profitirao. A zadnjih godina je to sve rizik. U to su se dali oni koji imaju love na bacanje ili ih nije briga i spremni su izgubiti novac (tj. pljunuti veliku svotu i jednostavno čekati).

 

ma mogao je profitirati žestoko i tko se uključio prije 10ak dana kada je btc bio 200.000 kn, ovog trenutka je 323.000 kn, uopće nije zafrkancija. naravno da je rizik, ali cijeli život je rizik

13 godina
online
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

 Sve dok se ljudi i dalje "uključuju" raste cijena i oni koji imaju zarađuju. Kad opadne ili prestane "uključivanje", onda me ne bi čudilo da krivulja krene opet dole? Nemam pojma, teško je biti pametan. A kad krene "uključivanje" još je teže zadržati hladnu glavu.

5 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Ja sam ti preko 50 tako da moraš imati razumjevanja za mene :-) Ma uopće tu nisam mislio na rad u uredu od 8-16 h, ja nikada nisam tako radio.  Vjerojatno većina onoga što ti nazivaš "poveca kolicina nacina na koje se moze ostvariti dobit bez pretjeranog rada uz nelose ideje" zahtjeva dosta vremena i truda i rada da bi se došlo do toga. Danas dobra ideja bez realizacije ne znači ništa. Sigurno da postoje neki izuzeci ali generalno je tako. Bojim se da će za dio ekipe ovo biti demotivirajuće, čemu se baviti s nečim ako se na kriptovalutama zarađuje brdo novaca (druga je priča je li to točno) 
Inače, da sad prodam coine koje imam skupila bi se dobra svota. Ali ne smatram to nekim svojim dostignućem. Čak da nisam svojevremeno mijenjao dio Bitcoina u Ethereum  (koji je po meni tehnološki napredniji) imao bih puno više. Nije tu bilo neke pretjerane pameti kod ulaganja, čista rudimentalna psihologija. Nema veće pokretačke snage od ljudske pohlepe i straha od propuštanja dobitka.  

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
itomic009 kaže...

 Sve dok se ljudi i dalje "uključuju" raste cijena i oni koji imaju zarađuju. Kad opadne ili prestane "uključivanje", onda me ne bi čudilo da krivulja krene opet dole? Nemam pojma, teško je biti pametan. A kad krene "uključivanje" još je teže zadržati hladnu glavu.

 Zato takve stvari i radiš s novcem kojeg u tom momentu ne trebaš. Ako svejedno misliš da je prerizično, ne kupiš nego uložiš negdje drugdje i to je to. 

15 godina
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Kaj je bilo bilo je.Ko je kupil prije 6 mjeseci,dobro je zaradil.Kupit sada je veliki rizik,osim ako ideš na duže staze,5-10 godina.Vjerujem da če cijena past,prije ili kasnije.Ali i da če se opet dič na ko zna koliko.
Ako očeš zaradit,kupi Dogecoin za 100 somova kuna kad padne na 20-25 satošija i čekaj novi Muskof tweet.Zaradil buš vjerovatno pola miljuna,700 tisuča.
Uostalom imaš brdo drugih valuta di se da dobro zaradit.Vjerujem da bi Tron mogao dobit jednu veliku pumpu,ful je popularan.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Kapetan Nemo kaže...

Ja sam ti preko 50 tako da moraš imati razumjevanja za mene :-) Ma uopće tu nisam mislio na rad u uredu od 8-16 h, ja nikada nisam tako radio.  Vjerojatno većina onoga što ti nazivaš "poveca kolicina nacina na koje se moze ostvariti dobit bez pretjeranog rada uz nelose ideje" zahtjeva dosta vremena i truda i rada da bi se došlo do toga. Danas dobra ideja bez realizacije ne znači ništa. Sigurno da postoje neki izuzeci ali generalno je tako. Bojim se da će za dio ekipe ovo biti demotivirajuće, čemu se baviti s nečim ako se na kriptovalutama zarađuje brdo novaca (druga je priča je li to točno) 
Inače, da sad prodam coine koje imam skupila bi se dobra svota. Ali ne smatram to nekim svojim dostignućem. Čak da nisam svojevremeno mijenjao dio Bitcoina u Ethereum  (koji je po meni tehnološki napredniji) imao bih puno više. Nije tu bilo neke pretjerane pameti kod ulaganja, čista rudimentalna psihologija. Nema veće pokretačke snage od ljudske pohlepe i straha od propuštanja dobitka.  

 S obzirom na ovako lijep odgovor, prvo cu se ispricati ako sam bio napadan sa svojim. Mozda sada bolje razumim poantu tvoga komentara, ali mogu dodati da oni koji kroz to iskljucivo vide brzu zaradu do nje nece tako lako stici jer potvrdit cu iz osobnog iskustva iz 2017. dosta je pomamno kada vidis milijune coinova i svaki raste odredenom brzino da se odlucis na sto vecu zaradu sto na kraju dovede do jako puno sati provedenih ispred ekrana da bi zarada bila minimalna jer je potrebno strpljenje kao i sa svakim drugim oblikom ulaganja. Slazem se u potpunosti da se ovo nikako ne smije gledati kao posao tj kao primarni izvor zarade vec kao sto je navedeno u nekim drugim komentarima kao prilika za ulaganje novca koji nije neophodan za zivot ili je u danom trenutku visak budzetu a moze donijeti dodatnu zaradu ili ce u najgorem slucaju biti izgubljen ali nece nanijeti stetu main budzetu.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!

Jako jednostavno raste jer se pumpaju triljuni dolara u ekonomije amerikanci su dobili cekove po 500 dolara mozda i vise i velika vecina ljudi je kupila bitcoin ne samo ljudi nego i firme majna se na veliko...  Pitanje je gdje ce stat i kad stane to paljenje i pumpanje novca sto bit sa njim...  Moze on rast i do miljuna ako ce neka drzava poput amerike ubacivat triljune miljuna dolara a moze sutra stat krenit padat i da se sve popusi...  Neka meni fond dionica dobivam godisnje cca 35% koji je siguran ovo je rizično investiranje jer oscilacije u pola godine su enormne nevideni rast i nitko ne zna rec sto ce bit dalje... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bitcoin dosegnuo čak 50.000 dolara!
Horatio_Hornblower kaže...

Jako jednostavno raste jer se pumpaju triljuni dolara u ekonomije amerikanci su dobili cekove po 500 dolara mozda i vise i velika vecina ljudi je kupila bitcoin ne samo ljudi nego i firme majna se na veliko...  Pitanje je gdje ce stat i kad stane to paljenje i pumpanje novca sto bit sa njim...  Moze on rast i do miljuna ako ce neka drzava poput amerike ubacivat triljune miljuna dolara a moze sutra stat krenit padat i da se sve popusi...  Neka meni fond dionica dobivam godisnje cca 35% koji je siguran ovo je rizično investiranje jer oscilacije u pola godine su enormne nevideni rast i nitko ne zna rec sto ce bit dalje... 

 Mi tu u Šangaju tj u firmu polovica nas nešto radi s kriptovalutama, no pravila su jako stroga nema nikakvih malverzacija i sl ode odma ruka ili letiš iz firme

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice