BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

poruka: 19
|
čitano: 5.963
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb".
12 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

Ne znam zasto, prvi su mi na pamet pali bugovci

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

Hrvatinama nije teško biti uz špaker...peku... gradele...roštilj...ražanj...za razliku od Eu mužjaka kojima je to strani pojam:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

Tanje šnite budu to riješile, nema frke.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

Iskreno, ocekivao sam puno od ovog predavanja, a dobio jako malo (po pitanju sadrzaja i korisnih informacija).

 

Sa mnom je pratila i supruga (prof. kroatistike i germanistike) koja je htjela iskociti kroz radi mora potpuno nepotrebnih englizama, krivih naglasaka te opcenito nepoznavanja HR standardnog jezika. Za nekog s placa to ocekujes, ali za visoko obrazovanu osobu definitivno ne.

Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
Cisto sumnjam da smo kraj njemaca i engleza prvi po debljini.
12 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

A kaj niste Kolindu pozvali, ova djevojčica je bezveze.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
NEW_MAN kaže...
Cisto sumnjam da smo kraj njemaca i engleza prvi po debljini.

Eurostat iz 2014. Osobe preko 18 godina:
Njemačka M-60.3 Ž-44.2
UK M-60.2 Ž-51.8
Hr M-67.5 Ž-48.3

Prema tome, u 2014. "najdeblja" država EU je Hrvatska (Island je "deblji" ali nije u EU). A hr muškarci "najdeblji" i u EU i evropskim državama van EU. Najviše debelih žena Evrope u Malti i Turskoj.

14 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

normalno da u dojčland nisu debeli.

tamo je dobar postotak populacije posljednjih godina prehodao tisuće kilometara. 😁

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

"No, korijeni debljine su daleko dublji od toga, i leže u društvenom okruženju koje "tjera" pojedinca da stalno jede – u svakoj prilici društveni je pritisak toliko snažan da negativno utječe na ljude i navodi ih na prekomjernu prehranu."

= Teško je biti vitak ako živiš među svinjama. Izoliraju te i gaze papcima. Ali svejedno, čovjek mora da ima "svoje ja" to jest, svoj gravitacioni centar da ne bude kao pero na vjetru.
Meni je zanimljiv primjer neka bogata obitelj, dakle ima obilje hrane, ali svi vitki. Ne mora se čovjek pretvoriti u svinju ako ima viška hrane ispred sebe. To je izbor u glavi i neka vrsta testa. Obično će svaka životinja, mačka, pas, krava itd. postati predebela ako ima lak pristup obilju hrane.  Surovi život nije dao ljudima i životinjama mehanizam da se suzdržavaju od viška hrane jer nije bilo viška hrane. Zato treba da uskoči ljudski mozak da premosti taj problem koristeći činjenice i zdrav razum (kad hrani sebe, svoju djecu ili životinje).
Način vraćanja u ravnotežu može biti povremeni post na 24 sati i više i pravilo da se jede kad se osjeti glad, a ne kad se hrana našla pri ruci. Da se jede prilagođeno tome da li planiramo sjediti pred kompjuterom ili kopati iz pravog rudnika, ne kriptovalute.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
Mislim da bi to direktno poveza sa standardom. Sto ce ljudi kupovat ako ne radis ili imas mala primanja? Sigurno neces teletinu, pileca prsa, ne,kvalitetnu nego bilo kakvu ribu. Uz to sada dodaj i ne kretanje dodes do toga gdje smo. Naravno nije da i ne znamo prekomjerno gustat u hrani, a bome i u alkoholu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
Makić kaže...
Mislim da bi to direktno poveza sa standardom. Sto ce ljudi kupovat ako ne radis ili imas mala primanja? Sigurno neces teletinu, pileca prsa, ne,kvalitetnu nego bilo kakvu ribu. Uz to sada dodaj i ne kretanje dodes do toga gdje smo. Naravno nije da i ne znamo prekomjerno gustat u hrani, a bome i u alkoholu

Uzeo danas kilu trlja za 40 kn (veći komadi, manje su 25-30 kn - jebiga, imam manje posla oko čišćenja :), kilu blitve za 20 kn (dodam i boba unutra - nakupujem ga kad je sezona pa zaledim) i malu štrucu tamnog kruha za 6 kn.

Imam što jesti sigurno tri dana, vjerojatno i četiri. Uz to jedno tvrdo kuhano jaje i kud ćeš boljeg ručka? Poslije toga ide jedna čaša domaćeg babića i to ti je to.

 

Jebiga sad, nije divlja orada, zubatac ili kokot, ali je fino i zdravo. Ne daje mi se 150-200 i više kn za kg ribe, ali često ima inćuna, srdele i trlja (barem jedno od toga) za male novce.

Za malo više para bude mola, lokarde, cipla, palamide, itd. Jedino mi ne ide u glavu cijena tune ("naše" jadranske, jel - ne one španjolske) koja se nekad kupovala ako baš ništa drugog nije bilo, a danas je brutalan premium. Tuna steak hmmmm... i tata bi sine.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 23:06 (pr0n_addict).
14 godina
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
Mad-Max-X kaže...

"No, korijeni debljine su daleko dublji od toga, i leže u društvenom okruženju koje "tjera" pojedinca da stalno jede – u svakoj prilici društveni je pritisak toliko snažan da negativno utječe na ljude i navodi ih na prekomjernu prehranu."

= Teško je biti vitak ako živiš među svinjama. Izoliraju te i gaze papcima. Ali svejedno, čovjek mora da ima "svoje ja" to jest, svoj gravitacioni centar da ne bude kao pero na vjetru.
Meni je zanimljiv primjer neka bogata obitelj, dakle ima obilje hrane, ali svi vitki. Ne mora se čovjek pretvoriti u svinju ako ima viška hrane ispred sebe. To je izbor u glavi i neka vrsta testa. Obično će svaka životinja, mačka, pas, krava itd. postati predebela ako ima lak pristup obilju hrane.  Surovi život nije dao ljudima i životinjama mehanizam da se suzdržavaju od viška hrane jer nije bilo viška hrane. Zato treba da uskoči ljudski mozak da premosti taj problem koristeći činjenice i zdrav razum (kad hrani sebe, svoju djecu ili životinje).
Način vraćanja u ravnotežu može biti povremeni post na 24 sati i više i pravilo da se jede kad se osjeti glad, a ne kad se hrana našla pri ruci. Da se jede prilagođeno tome da li planiramo sjediti pred kompjuterom ili kopati iz pravog rudnika, ne kriptovalute.

debljina je stvar osobnog izbora i ne smeta nikome osim toj osobi ali bogami cigarete koji ti isti kritičari uživaju smetaju svima

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 14:49 (blackalbum).
10 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

24,4% ih ima prekomjernu tjelesnu masu, a 67% ih ima previše kilograma

 

sta jel nije prekomjerna tjelesna masa == visak kilograma?

 

ne kontam cemu dva postotka?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po

S obzirom da je debiljina jedan od razloga teže kliničke slike kod pacijenata s Covid-19, čini mi se da debiljina poprilično utječe na druge u ovoj pandemiji.
Ali slažem se. Cijena cigareta je jedna od najnižih u EU, dostupne su i u valu novih vape, el, cigareta i sličnih prerađevina stvaraju se novi korisnici od malih nogu...čitaj teenagera.

16 godina
moderator
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
blackalbum kaže...
debljina je stvar osobnog izbora i ne smeta nikome osim toj osobi

Rekao bih da je debljina najmanje stvar osobnog izbora (nije da možeš reći - želi biti ne-debeo i da će to tako biti) - može biti, ali najčešće nije, odnosno najčešće je posljedica nečeg drugog (a faktora ima mnogo).

 

Također, reći da debljina ne smeta nikome osim toj osobi... Osobe veće tjelesne mase (ili možda bolje reći nepotrebno veće ili velike tjelesne mase) su ekološki problem, jer jedu puno više hrane nego bi trebali jesti (to opet za sobom povlači sve ono potrebno za proizvodnju hrane), više se goriva potroši na njihov transport, za oblačenje im treba odjeća proizvedena od više materijala, brže pohabaju obuću itd.

 

A i pretile osobe u pravilu kraće žive i podložnije su bolestima (što se posebice vidi sad s koronom; podložnost bolestima opet povlači za sobom opterećenje na zdravstveni sustav, na konzumaciju lijekova), što će opet ostaviti određene posljedice na njihove bližnje. Uzmi tu u obzir i da pretile osobe nerijetko nisu vitalne pa recimo ne mogu sudjelovati na isti način u određenim događanjima, ne mogu se toliko aktivno igrati s djecom itd.

6 godina
offline
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
mbaksa kaže...

Rekao bih da je debljina najmanje stvar osobnog izbora (nije da možeš reći - želi biti ne-debeo i da će to tako biti) - može biti, ali najčešće nije, odnosno najčešće je posljedica nečeg drugog (a faktora ima mnogo).

 

 Zdravstveno gledajući, depresija i problemi sa radom štitne žlijezde, lijekovi za druge kronične bolesti, sve se može ako ima volje. Da, debljina je stvar osobnog izbora, posljedica nečeg drugog, je, ali ako ti karakterno ne želiš sebe ograničit i vježbat, rađe ćeš igrat igre i gledat TV... O čemu pričamo? Ekonomski, socijalno gledajući, "jeftina" hrana ne mora bit nezdrava. Riža, cekin piletina iz Konzuma, povrće, krumpir umjesto kruha kao prilog mesu, srdele, mlijeko i palenta... To mi je u sekundi palo na pamet. O čemu pričamo? Pij vodu, ne pivo i sokove pune šećera, desert banane sa jogurtom, ne kolače i kekse, nemoj pušit ak ti škodi, jedi sad u sezoni kiseli kupus i grah, uglavnom jedi sezonski svježe. Opravdavanja su samo laži koje govorimo sebi samima.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
online
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

Ne mozes nekom nabrojati neku hranu i mislit, ah zdravo... A i pričamo o pretilosti ne zdravoj hrani, mršav možes biti i na nezdravoj hrani, a debel iako konzumiraš samo zdravo.

Gubitak težine počinje i završava sa unošenjem manje kalorija nego ih trošiš, sad dal je to sa obiljem povrća ili svu hranu konzumiraš sa fast fooda je skroz nebitno.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 20:30 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po deb

Usporedba kalorija iz fast fooda i bijelog mesa/povrća nema smisla. Iako unosiš kalorije i zadovoljiš osjećaj gladi, tijelu uskraćuješ vitamine, minerale, "dobre" masne kiseline. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: BFS 2021: Hrvatski muškarci prvaci Europe! (po
cvaja997 kaže...

Usporedba kalorija iz fast fooda i bijelog mesa/povrća nema smisla. Iako unosiš kalorije i zadovoljiš osjećaj gladi, tijelu uskraćuješ vitamine, minerale, "dobre" masne kiseline. 

 Sve to stoji, samo sam bacio komentar kako bez ozbira na vrstu hrane, iako 100 kalorija proteina iz pilećeg filea će te puno više zasitit nego 100 kalorija ugljikohidrata od čipsa. Ali nije previše bitno od čega je kalorija, tijelo će ih negdje zapakirati. Ako govorimo ultimativno o težini tijela, a sad "zdrava" prehrana je priča za sebe, i to komplicirana priča.

Ubi bene, ibi patria.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice