Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

poruka: 27
|
čitano: 6.751
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost".
6 godina
offline
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

I google je jednom davno isto tako govorio.... pa di smo sada... !

 

Ako nema reklama onda ih nema, a ne "nema reklama osim......" zaj.... to, duckduckgo je sasvim ok u večini slučajeva.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
nikonja kaže...

I google je jednom davno isto tako govorio.... pa di smo sada... !

 

Ako nema reklama onda ih nema, a ne "nema reklama osim......" zaj.... to, duckduckgo je sasvim ok u večini slučajeva.

 ja koristim startpage jer mi duckduckgo daje dosta lose rezultate (kolko sam shvatio koristi bing rezultate)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

ummm... a brave prodavao podatke korisnika u vise navrata...

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

https://www.startpage.com/

Start page koristi odnosno dostavlja google rezultate, ali kao anonimni proxy, bez da otkrije kome ih dostavlja. Zato su rezultati dobri kao od google, jer i jesu. 

Preporucuje je Edward Snowden ako to sto znaci.

 

Duckduckgo isto je dobar, samo ponekad zna izbacit malo neobicne podatke.

 

Protonmail je dobar, i moze se koristit besplatno, ali potrebno je platit da bi se otkljucale naprednije funkcije.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

https://threatpost.com/protonmail-log-ip-address-french-activist/169242/

https://arstechnica.com/information-technology/2021/09/privacy-focused-protonmail-provided-a-users-ip-address-to-authorities/ - Swiss courts compelled it to log and disclose a user's IP and browser fingerprint.

Brave imao koliko već problema sa injektiranjem redirekt linkove u upite, a i sam profilira korisnike samo sa svojim BAT "načinom"

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 11:23 (CrniPero).
 
1 0 hvala 0
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

Da pogodim ... arch linux, duck duck go i alufolija šešir dok se u podrumu igra fortnite u pauzi od tipkanja u VIM-u.

 

 

 

Lijepi pozdrav

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

I kondom na RJ-45. 

Šalu na stranu ja sam se par puta zaprepastio kada sam u Google krenuo kucati neki baš složen pojam i nakon 2 slova mi ponudio baš rješenje koje sam imao na umu. Znači ne da izbaci tu riječ nego cijelu frazu, koju nikada prije nisam tražio. Razradili su algoritme koji koriste naše prethodne pretrage do savršenstva i pitanje je hoće li im se konkurencija ikada približiti po preciznosti pretraživanja.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
texas.bug kaže...

https://www.startpage.com/

Start page koristi odnosno dostavlja google rezultate, ali kao anonimni proxy, bez da otkrije kome ih dostavlja. Zato su rezultati dobri kao od google, jer i jesu. 

Preporucuje je Edward Snowden ako to sto znaci.

 

Duckduckgo isto je dobar, samo ponekad zna izbacit malo neobicne podatke.

 

Protonmail je dobar, i moze se koristit besplatno, ali potrebno je platit da bi se otkljucale naprednije funkcije.

 

Baš sam išao provjeriti startpage, nisam znao za njega. Za isti pojam mi izbaci više sponzoriranih linkova nego google :/

2 godine
offline
Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privatnost

koliko sam samo korisnih stvarčica kupio gledajući oglase na gugletu ina raznim siteovima pa tako i u Linksa na Bug-forumu.

nisu sve reklame loše...

auuu, što će oni o meni saznati ?!

 

što mi mogu loše napraviti konkretno, ako netko zna, molio bih da mi odgovori.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 13:03 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Zaporožac kaže...

koliko sam samo korisnih stvarčica kupio gledajući oglase na gugletu ina raznim siteovima pa tako i u Linksa na Bug-forumu.

nisu sve reklame loše...

auuu, što će oni o meni saznati ?!

 

što mi mogu loše napraviti konkretno, ako netko zna, molio bih da mi odgovori.

 

Stvar je principa - oni na meni zarađuju. Ako na meni zarađuju, i ja imam pravo na dio kolača. Za ostalo me boli briga - nek me prate svaku sekundu, pa i dok kakam ako ih to veseli, ali besplatno ne radim za nikog.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 13:05 (Gallu).
12 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
uss kaže...

I kondom na RJ-45. 

Šalu na stranu ja sam se par puta zaprepastio kada sam u Google krenuo kucati neki baš složen pojam i nakon 2 slova mi ponudio baš rješenje koje sam imao na umu. Znači ne da izbaci tu riječ nego cijelu frazu, koju nikada prije nisam tražio. Razradili su algoritme koji koriste naše prethodne pretrage do savršenstva i pitanje je hoće li im se konkurencija ikada približiti po preciznosti pretraživanja.

 A jesi li je izgovorio?

 

Između mnogih situacija u kojima sam se uvjerio da koriste mobitel za prisluškivanje čak i dok je zaključan u džepu, evo jedna:

 

nas par prijatelja se okupilo na roštilj i opili se ko svinje. Krenula priča o starim igricama i svak je govorio što je u mladosti volio igrati i tako ja spomenem igru Beach Head za Commodore 64. Pošto nitko od prisutnih nije znao o čemu govorim, izvadim mobitel iz džepa kako bi im pokazao o čemu je riječ. Počnem tipkati: B, E nakon otipkanih "be" google mi kao prvi prijedlog stavlja "beach head commodore 64". S obzirom da smo se nalazili usred turističke sezone u turističkom mjestu čak i da sam otipkao "beach" nema nikakve logike da mi u prvih 1000 rezultata on stavi taj "beach head".

 

6 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
BlueMax kaže...
uss kaže...

I kondom na RJ-45. 

Šalu na stranu ja sam se par puta zaprepastio kada sam u Google krenuo kucati neki baš složen pojam i nakon 2 slova mi ponudio baš rješenje koje sam imao na umu. Znači ne da izbaci tu riječ nego cijelu frazu, koju nikada prije nisam tražio. Razradili su algoritme koji koriste naše prethodne pretrage do savršenstva i pitanje je hoće li im se konkurencija ikada približiti po preciznosti pretraživanja.

 A jesi li je izgovorio?

 

Između mnogih situacija u kojima sam se uvjerio da koriste mobitel za prisluškivanje čak i dok je zaključan u džepu, evo jedna:

 

nas par prijatelja se okupilo na roštilj i opili se ko svinje. Krenula priča o starim igricama i svak je govorio što je u mladosti volio igrati i tako ja spomenem igru Beach Head za Commodore 64. Pošto nitko od prisutnih nije znao o čemu govorim, izvadim mobitel iz džepa kako bi im pokazao o čemu je riječ. Počnem tipkati: B, E nakon otipkanih "be" google mi kao prvi prijedlog stavlja "beach head commodore 64". S obzirom da smo se nalazili usred turističke sezone u turističkom mjestu čak i da sam otipkao "beach" nema nikakve logike da mi u prvih 1000 rezultata on stavi taj "beach head".

 

sa obzirom da si sam napisao "opili se ko svinje" ko zna šta si sve tipka 

 

Čuo sam par puta takve komentare kako su pričali o štajaznam. npr. perilicama za suđe, upale google ono gore reklame za perilice, sad moguće je da je samo slučajnost jer ipak nekako sumnjam da google na svim androidima ima pristup do mikrofona i sluša sve. (nije da bi me iznenadilo da je)

8 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Gallu kaže...
texas.bug kaže...

https://www.startpage.com/

Start page koristi odnosno dostavlja google rezultate, ali kao anonimni proxy, bez da otkrije kome ih dostavlja. Zato su rezultati dobri kao od google, jer i jesu. 

Preporucuje je Edward Snowden ako to sto znaci.

 

Duckduckgo isto je dobar, samo ponekad zna izbacit malo neobicne podatke.

 

Protonmail je dobar, i moze se koristit besplatno, ali potrebno je platit da bi se otkljucale naprednije funkcije.

 

Baš sam išao provjeriti startpage, nisam znao za njega. Za isti pojam mi izbaci više sponzoriranih linkova nego google :/

 to mozes maknut u njegovim settings

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
BlueMax kaže...

 

nas par prijatelja se okupilo na roštilj i opili se ko svinje. Krenula priča o starim igricama i svak je govorio što je u mladosti volio igrati i tako ja spomenem igru Beach Head za Commodore 64. Pošto nitko od prisutnih nije znao o čemu govorim, izvadim mobitel iz džepa kako bi im pokazao o čemu je riječ. Počnem tipkati: B, E nakon otipkanih "be" google mi kao prvi prijedlog stavlja "beach head commodore 64". S obzirom da smo se nalazili usred turističke sezone u turističkom mjestu čak i da sam otipkao "beach" nema nikakve logike da mi u prvih 1000 rezultata on stavi taj "beach head".

 

 

 

tipkam hr...

 

hrast

hrana bogata željezom

hranilica za bebe

hrast lužnjak

hrvatska lutrija

hrana za pse

hrt

hrti

 

kako li je samo google pogodio da imam psa!

 

 

 

Lijepi pozdrav.

 

11 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Gallu kaže...
Zaporožac kaže...

koliko sam samo korisnih stvarčica kupio gledajući oglase na gugletu ina raznim siteovima pa tako i u Linksa na Bug-forumu.

nisu sve reklame loše...

auuu, što će oni o meni saznati ?!

 

što mi mogu loše napraviti konkretno, ako netko zna, molio bih da mi odgovori.

 

Stvar je principa - oni na meni zarađuju. Ako na meni zarađuju, i ja imam pravo na dio kolača. Za ostalo me boli briga - nek me prate svaku sekundu, pa i dok kakam ako ih to veseli, ali besplatno ne radim za nikog.

Dio kolača je usluga pretraživanja.

42
15 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

tipkam hr...

 

hrast

hrana bogata željezom

hranilica za bebe

hrast lužnjak

hrvatska lutrija

hrana za pse

hrt

hrti

 

kako li je samo google pogodio da imam psa!

 

 

 

Lijepi pozdrav.

 

 di ti je hrkanje, hrkljuš, hrčak ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Gallu kaže...
texas.bug kaže...

https://www.startpage.com/

Start page koristi odnosno dostavlja google rezultate, ali kao anonimni proxy, bez da otkrije kome ih dostavlja. Zato su rezultati dobri kao od google, jer i jesu. 

Preporucuje je Edward Snowden ako to sto znaci.

 

Duckduckgo isto je dobar, samo ponekad zna izbacit malo neobicne podatke.

 

Protonmail je dobar, i moze se koristit besplatno, ali potrebno je platit da bi se otkljucale naprednije funkcije.

 

Baš sam išao provjeriti startpage, nisam znao za njega. Za isti pojam mi izbaci više sponzoriranih linkova nego google :/

 

Meni ni jednu jer imam bloker reklama

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
3 godine
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Pokušao sam i jos uvijek reklame :/
13 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Gallu kaže...
Pokušao sam i jos uvijek reklame :/

 Pa moraju ljudi od nečeg živjeti.

Uključi adblocker, al onda znaj da djeca startpageovaca nebudu dobila poklone za božić.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
12 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Vrlo glupa primjedba. Pišući "hr" napisao si dvije trećine riječi "hrt" i početak nekih od vrlo čestih pretraga ka što je grana za pse.
Ja sam pišući "be" kao prvi rezultat dobio nešto za što nitko u društvu nikad nije čuo a izgovorenu je par minuta prije pretraživanja.
Evo, upiši ti u Google "be" pa mi reci koji po redu od prijedloga ti je "beach head commodore 64".
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
BlueMax kaže...
Vrlo glupa primjedba. Pišući "hr" napisao si dvije trećine riječi "hrt" i početak nekih od vrlo čestih pretraga ka što je grana za pse.
Ja sam pišući "be" kao prvi rezultat dobio nešto za što nitko u društvu nikad nije čuo a izgovorenu je par minuta prije pretraživanja.
Evo, upiši ti u Google "be" pa mi reci koji po redu od prijedloga ti je "beach head commodore 64".

 

oprosti ali jednostavno je ovo što si napisao teško povjerovati. Posebice zato jer sam mnogo puta pričao ispred mobitela, i nikad, ali doista nikad mi se u google pretraživanju nije pokazalo ništa od mojih "tema".

Primjerice posljednja 2 mjeseca intenzivno ne samo da pričam sa svojim štenetom, nego ju i slikam i snimam. Sve pohranjujem u oblaku. Često pretražujem ne samo hranu za pse nego i sve moguće o psima što bi htio znati.

 

I dalje čekam da mi google izlista nešto vrlo specifično za što bih rekao "aha! Veliki brat me sluša!". Niti sad, a niti proteklih 15-ak godina nije mi se nikad desilo tako nešto.

 

 

 

Lijepi Pozdrav

16 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
Marc Benioff, ne Marc Russell.
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

oprosti ali jednostavno je ovo što si napisao teško povjerovati. Posebice zato jer sam mnogo puta pričao ispred mobitela, i nikad, ali doista nikad mi se u google pretraživanju nije pokazalo ništa od mojih "tema".

Primjerice posljednja 2 mjeseca intenzivno ne samo da pričam sa svojim štenetom, nego ju i slikam i snimam. Sve pohranjujem u oblaku. Često pretražujem ne samo hranu za pse nego i sve moguće o psima što bi htio znati.

 

I dalje čekam da mi google izlista nešto vrlo specifično za što bih rekao "aha! Veliki brat me sluša!". Niti sad, a niti proteklih 15-ak godina nije mi se nikad desilo tako nešto.

 

 

 

Lijepi Pozdrav

 Inače izbjegavam ovakve glupe teme, ali: lako moguće da kolega nije zabrijao, ima dosta mobitela koji podržavaju rad google asistenta dok su u "sleepu", npr. da mu daš naredbu da otključa mobitel, pa onda on osluškuje cijelo vrijeme da čuje naredbe, i to sve spada pod podatke za optimizaciju korisničkog profila, pa tako i nudi prijedloge vezane uz teme o kojima korisnik priča.

Meni bi baš pasalo da mi mobitel to podržava, ali na žalost ne.

A ako kolegi smeta, nek isključi.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 8:39 (fer-de-lance).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
texas.bug kaže...
Gallu kaže...
texas.bug kaže...

https://www.startpage.com/

Start page koristi odnosno dostavlja google rezultate, ali kao anonimni proxy, bez da otkrije kome ih dostavlja. Zato su rezultati dobri kao od google, jer i jesu. 

Preporucuje je Edward Snowden ako to sto znaci.

 

Duckduckgo isto je dobar, samo ponekad zna izbacit malo neobicne podatke.

 

Protonmail je dobar, i moze se koristit besplatno, ali potrebno je platit da bi se otkljucale naprednije funkcije.

 

Baš sam išao provjeriti startpage, nisam znao za njega. Za isti pojam mi izbaci više sponzoriranih linkova nego google :/

 

Meni ni jednu jer imam bloker reklama

 

 

Evo i meni super readi jer imam AdBlockere i pokaže da ima samo jedan tracker a za istu riječ mi na googleu piše da ih ima 20.

Tako da je startpage puno puno bolji.

11 godina
offline
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat
fer-de-lance kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

oprosti ali jednostavno je ovo što si napisao teško povjerovati. Posebice zato jer sam mnogo puta pričao ispred mobitela, i nikad, ali doista nikad mi se u google pretraživanju nije pokazalo ništa od mojih "tema".

Primjerice posljednja 2 mjeseca intenzivno ne samo da pričam sa svojim štenetom, nego ju i slikam i snimam. Sve pohranjujem u oblaku. Često pretražujem ne samo hranu za pse nego i sve moguće o psima što bi htio znati.

 

I dalje čekam da mi google izlista nešto vrlo specifično za što bih rekao "aha! Veliki brat me sluša!". Niti sad, a niti proteklih 15-ak godina nije mi se nikad desilo tako nešto.

 

 

 

Lijepi Pozdrav

 Inače izbjegavam ovakve glupe teme, ali: lako moguće da kolega nije zabrijao, ima dosta mobitela koji podržavaju rad google asistenta dok su u "sleepu", npr. da mu daš naredbu da otključa mobitel, pa onda on osluškuje cijelo vrijeme da čuje naredbe, i to sve spada pod podatke za optimizaciju korisničkog profila, pa tako i nudi prijedloge vezane uz teme o kojima korisnik priča.

Meni bi baš pasalo da mi mobitel to podržava, ali na žalost ne.

A ako kolegi smeta, nek isključi.

 

 

Ej. ;)

Survivor - eye of the tiger
7 godina
online
Re: Bez reklama i prodaje podataka: čuvanje privat

Dobar 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice