Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

poruka: 19
|
čitano: 4.559
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f".
6 godina
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

ok, glupo pitanje ali....  koji je to jedinstven i inovativan nacin? - citanje exif-a ili detaljna analiza slike (ako je ovo drugo razumjem za potrebu blockchaina i tuđeg hash power-a :) ).

 

also,

 

vidim i "sign" pa ono - ako je potpisana od strane njih je ok ili ?

 

- sta ako netko slika isprintanu sliku koja obrađena (laserjet, super kvaliteta, yada yada yada) - samo serem na glas...

- ili sta ako je profi slika ? 

 

anyway, zvuci zanimljivo u svakom slucaju...

 

 

 

 

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 13:02 (VladRi).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

Za moje slike iz galerije i za ovu u privitku je vratio isti rezultat (X).

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 13:38 (ivoleko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

Za sve što sam mu ponudio (pravo i nepravo) označio je sa X....deinstalacija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

Ako je aplikacija besplatna, znači li to da su korisnici proizvod?

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

Zdravo svima,

 

Mislim da niste razumeli kako Verified by Pi funkcioniše u opšte (https://verifiedbypi.com/). Aplikacija radi dve stvari:

 

1. Kreiranje fotografija kroz aplikaciju tj. kameru telefona koju ona kontroliše bez dodatnih filtera i sl. Takve slike se smatraju autentičnim i moguće ih je "potpisati" tokom procesa fotografisanja. Nakon potpisivanja te slike više nije moguće promeniti naknadno i poslati ih promenjene, a tvrditi da nisu.

 

2. Proveru fotografija koje su kreirane isključivo kroz Verified by Pi aplikaciju, a koje ste dobili preko email-a i sl. gde strana koja vam je poslala tvrdi da su autentične. Proverom kroz aplikaciju možete odmah saznati da li je neko nešto naknadno radio sa slikom. Ne možete očekivati da aplikacija proverava bilo koju sliku koju pronadjete bilo gde na netu i zna da li je prava ili ne.

 
0 0 hvala 3
6 godina
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

to je meni palo na pamet za sve ove deepfake videe oko kojih svi fantaziraju...

 

if != potpisane then deepfake else !deepfake i cao bao a ne razvijanje AI-a za detekciju deepfake-a.

 

Also hocu dio kolaca ako netko citajuci ovo razvije app za to #EU #Tuzimo :)

 

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično

Osobno sam odmah shvatio kako radi. Digitalno potpisivanje datoteka nije ništa novo već puno godina. Ovo zapravo nije app već servis. Na stranu što nije inovacija po pitanju tehnologije, zanima me na koji način će se servis monetizirati, koje je ciljano tržište i što je novo u koncepciji (business model, primjena, specifične mogućnosti?). Inače već dugo se razvijaju AI modeli za verifikaciju autentičnosti fotografija, ali uglavnom za specifične primjene (identifikacija korisnika, insurance claims...). 

14 godina
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično
VladRi kaže...

to je meni palo na pamet za sve ove deepfake videe oko kojih svi fantaziraju...

 

if != potpisane then deepfake else !deepfake i cao bao a ne razvijanje AI-a za detekciju deepfake-a.

 

Also hocu dio kolaca ako netko citajuci ovo razvije app za to #EU #Tuzimo :)

 

 Kad bi to bilo tako jednostavno... A što kad napravim deepfake s nepoznatim originalom i pošaljem ga na verifikaciju, u tvom sustavu dobio bi potpisani deepfake. 🤔

6 godina
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično

ne, svaki video se potpisuje sa osobnim certifikatom, te krivicno odgovara za isti.

 

(bar tako nes :) )

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 12:08 (VladRi).
11 godina
protjeran
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

Aplikacija je besplatna, nek tako i ostane, jer da se išta plaća, bilo bi za robiju.

 

Žalosno da se ovako nešto reklamira na portalu koji se smatra "mjerodavnim" za pokućnu tehniku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

po meni je ideja ok, samo da dobije "kritičnu masu"

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično

Zato što je tu naglasak stavljen na provjeru autentičnosti fotografija, a to nije točan opis aplikacije.

 

Točan naziv bi bio aplikacija za ovjeru autentičnih fotografija i provjeru ovjere.

 

 

Za poslovnu primjenu je ovo neupotrebljivo jer ne garantira ništa:

- fotografirani dokument može biti krivotvoren (vještačenje potpisa sa fotografije nije pouzdano)

- osoba koja je poslala ne mora biti ona koja se predstavlja da jest

- o tome da li postoji i kakva je zaštita od manipulacije kamerom na razini API-a, modifikacije aplikacije i slično

 

U odnosu za digitalni potpis, ovo je izmišljanje tople vode, koja čak nije ni topla.

 

 

S druge strane, za razne društvene mreže i slične aplikacije, opet je neupotrebljivo jer većinom fotografije prolaze kroz resize, kompresiju, pa čak i promjenu formata, pa opet potpis ne vrijedi.

 

 

U svakom slučaju, zanimljiv koncept koji bi eventualno bio koristan za ugradnju unutar dating aplikacija koje bi time omogućile veću sigurnost. Vjerojatno bi se našla još neka slična primjena...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentičnost f

Iako kužim ideju, i dalje mi nekako nema previše smisla, čak i u nekim poslovnim situacijama. 

 

Ideja je da kad nekome šaljem sliku, sa aplikacijom je verificiram, i onda primatelj može poslije provjeriti ako slika koju sam poslao zbilja jest ta. Tojest da je on dobio originalnu sliku. Ali ima mi to smisla samo ako između mene i primatelja postoji posrednik koji bi mogao modificirati fotografiju. 

 

Ali ako nekome nešto direktno šaljem...i želim osobu zavarati (poslati modificiranu sliku) onda ću tu modificiranu verificirati, i cijela stvar pada u vodu. Tada da primatelj i pronađe originalnu fotku (nemodificiranu) u aplikaciji će ona ispasti neverificirana, znači dobili smo kontra efekt

 

Nisam previše u aplikaciji gledao, ali koliko vidim, tamo je jedini znak da je fotka legit kvačica i iksić ako nije...što sad znači da mogu uploadati dvije fotke (original i modificiranu) i obje će biti verificirane, i onda primatelj koju god da dobije i pogleda aplikacija će mu reći kako je to ta fotka. 

 

Ne mogu vidjeti gdje i kako bi ovaj sustav imao smisla

 

Mislim da je trenutno watermark preko cijele slike (kao one stock slike prije nego ih kupiš) daleko bolje rješenje jer je puno teže maknuti sve one crte i pritom sačuvati original ispod njih?

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično
MrBlc kaže...

 

 

U svakom slučaju, zanimljiv koncept koji bi eventualno bio koristan za ugradnju unutar dating aplikacija koje bi time omogućile veću sigurnost. Vjerojatno bi se našla još neka slična primjena...

 Za ovo koliko vidim i dalje najsigurnija tehnika: selfi sa komadom papira i na njemu piše tipa username osobe kojoj se šalje i datum, po mogućnosti da je papir zgužvan Ili nekakva neubičajena poza (selfie di sa malim prstom diraš nos)

 

Dok neke aplikacije koriste AI (pretpostavljam) gdje te traži da slikaš selfi u određenoj pozi (lice + određena poza dlana, namigni na jedno oko i slično). Badoo ima to rješeno poprilično dobro koliko sam gledao.

Stoja
4 godine
neaktivan
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično

Kako ćeš tu modificiranu verificirati? :)

15 godina
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično
BojanX kaže...

Kako ćeš tu modificiranu verificirati? :)

 Taj dio mi je promaknuo, dali se slika mora uslikati kroz aplikaciju, ili mogu uploadati sliku koja je uslikana od prije/ modificirana? Ako je ovo prvo, da to onda rješava donekle te neke probleme photoshopiranja slike, ali sa druge strane, ne dobivam max kvalitetu slike, jer koliko sam primjetio teško je kroz aplikaciju pristupiti postavkama kamere, pogotovo danas kad uređaji imaju 5+ kamera.  A to onda znači da sliku koju sam fotkao nemogu niti croppati pa verificirati? Ili je u appu neki mini editor nakon fotkanja? 

Stoja
15 godina
odjavljen
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično

Baš me zanima da li bi radilo kroz emulator ili ADB...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično
Jedino je moguće uslikati kroz aplikaciju, što znači da nije moguće poturiti fotografiju, a takodje i kameru kontroliše aplikacija pa nema opcija dodatnih filtera i sl.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Besplatna aplikacija koja potvrđuje autentično
MrBlc kaže...

Baš me zanima da li bi radilo kroz emulator ili ADB...

 Aplikacija ne može da se pokrene na emulatoru i sl.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice