Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom

poruka: 8
|
čitano: 11.946
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom ".
15 godina
offline
Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom

hm ... u ovom mojem ki ne zu (šaomi) je ista baterija već 6 godina i ne pokazuje znakove lipsanja (aiko posjeduje tzv. brzo punjenje ali ne osobito snažno). susjed ima nuništivi 3310 (samo ponekad zaboravi gdje mu je punjač, jer puni dva do tri puta godišnje) i jednako baterija radi k'o blesava. u čemu je omda naprdak? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
online
Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom

Upravo to, ne znam nikog tko mijenja bateriju nakon 2-3 godine, ispada kao da su to proizvoljno odredili samo da bi mogli reći da ova traje 2-3 puta dulje.

Amenoum
 
6 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baterije mobilnih telefona s triput dužim vije
Jos jedan BS oko baterija i njihovog napretka...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom

iPod prve generacije, baterija ima 15 godina, puni se jednom tjedno, ajde nek je dva put

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom

Eh, iz komentara čitam da ste "bijeli heteroseksualni muškarac" svojim PC s monitorm, još i svoj TV, pa vam mobitel služi uglavnom za telefoniranje i koju poruku. Baterija tako izdrži dugo.

 

Referenca apple: https://support.apple.com/en-us/HT208387 baterija je dizajnirana za 500 punjenja, onda pada kapacitet.

 

Vidi djecu,  gledaju netflix, youtube, tiktok, nogomet... na mobitelu, slušaju spotify, uče, idu na zahod...sve s mobitelom. Takvi pune mobitel u ono malo vremena kad ga ne gledaju mobitel - kad spavaju. Za takve korisnike referencijrana baterija izdrži 2-3 godine.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Baterije mobilnih telefona s triput dužim vije
Tu je problem do djece, ne baterije 😁
14 godina
offline
Baterije mobilnih telefona s triput dužim vijekom

Hebli vas više članci puni "mogli bi", "vjerojatno će", "u skoroj budućnosti", "znanstvenici misle",...
Da mi je  piva za svaki takav članak o baterijama, sad bi bio alkoholičar.
Živim za trenutak kad će napisat "U prodaju puštena baterija ta i ta, traje x puta dulje od običnih, kraće se puni, itd. itb.

Moj PC  
17 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Baterije mobilnih telefona s triput dužim vije

Krx

 

Ovako nešto? SK ON Super Fast Battery (link1 / link2) - 80 % u 18 minuta s podržanih 1000 ciklusa brzog punjenja (za trenutne baterije navode da je prosjek 300 brzog punjenja i 700 normalnog punjenja).

 

Mislim da je i problem u psihologiji, odnosno razvoju tehnologije koji je rijetko kada s drastičnim pomacima pa dok dođemo do najavljenih mogućnosti, osjećaj senzacije nam se umanji s obzirom da više nije skok, s npr. 90 kW (Model S 2012) na 480 kW (Aion V Plus, Aion Hyper GT, Xpeng G9) punjenja BEV-a, nego s 250-350 kW. Isto tako i primjer kod mobitela. 2015. je bilo max. punjenje oko 20 W (ako se ne varam...) i tada bi vjerojatno bila senzacija da vam netko najavi ćemo za 7 godina imati 150 W punjenje, ali je u međuvremenu došlo punjenje od 80-120 W pa tih 150 W više nije senzacija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice