Bakterije poput embrija: jednostanični organizmi s

poruka: 5
|
čitano: 2.566
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bakterije poput embrija: jednostanični organizmi s".
16 godina
offline
Bakterije poput embrija: jednostanični organizmi s

prvo se ekspresiraju evolucijski mlađi, a zatim evolucijski stariji geni

 

Ne bi li trebalo biti obrnuto?

Inače, odlična vijest i tekst.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bakterije poput embrija: jednostanični organizmi s

Malo sam se neodređeno izrazio, jer je pitanje što mislimo kad kažemo mlađe i starije. Govorimo o mladim i starim stijenama, no kada govorimo o razvoju živog bića govorimo o mladosti i starosti: mladost je starija od starosti. No smisao je jasan: prvo se ekspresiraju geni koji su prvo nastali.

 
1 0 hvala 4
12 godina
offline
Bakterije poput embrija: jednostanični organizmi s

https://m.facebook.com/watch/?v=792252841565997&_rdr

 

Bilo neki dan na tv-u, jako zanimljivo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bakterije poput embrija: jednostanični organizmi s

Da, sve je relativno, ali poželjno je onda u članku biti konzistentan, ovdje je odmah u idućoj rečenici slijedeći citat:

„Na naše iznenađenje otkrili smo da se u kasnijim vremenskim točkama razvoja biofilmova sve više koriste evolucijski mlađi geni“

 

Što je kontradikcija prethodnoj rečenici pa zbunjuje čovjeka.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bakterije poput embrija: jednostanični organiz
danen kaže...

 No smisao je jasan: prvo se ekspresiraju geni koji su prvo nastali.

 u skladišnom poslovanju (zalihe) i računovodstvu to je metoda FIFO (first in, first out), tako da im ostaje za iskušati još LIFO (last ...) i HIFO (highest ...). usput, uvijek sam se pomalo osjećao kao FeS a sad znam i zbog čega. znam i otkud pjesma "crven FeSić u dragana moga, joj, nano, nanice.". dan u kojem ništa ne naučim je uzalud proveden a zauvijek izgubljen. 

 

pe se: kao što govore u epletu: manje je više. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 12:23 (Ajar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice