Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sustav

poruka: 11
|
čitano: 3.708
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sustav ".
15 godina
odjavljen
offline
Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sustav

Ne znam po čemu bi tvrdnja da imunološki sustav generalizira bila logična. S jedne strane, ima logike da bi nas takav imunološki sustav zaštitio od dotad nepoznatog patogena, ali šansa da se nađe potpuno nepoznat patogen koji nema niti jednu već poznatu karakteristiku po kojem bi ga imunološki sustav prepoznao prije razvoja tehnologije je bila zanemariva. S druge strane, takakv imunološki sustav troši više resursa sustava koji ima neki oblik targetiranja. Sposobnost koja troši resurse, a ne daje inkrementalni benefit, u pravilu ima tendenciju kržljanja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sustav

nadam se da su testirali na sismisu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sustav

ok, do daljnjega nema ronjenja na 4000 m dubine 2655 km jugozapadno od havaja i druženja s moritella marinom uz tradicionalne napjeve pokraj logorskih vatara. ako usprkos tome doma pronađem lipopolisaharid, javim vam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus
Čudno da nema zarazenih. Toliko ljudi dolje na 4 kilometra i da nitko nije pokupio.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus
tko je financirao to istraživanje...da nije kojim slučajem Bill..nije mu do kraja pošlo za rukom s..pa sad budemo dobili dodatni poklon
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sustav

dvije godine kasnije Jonathan Kagan i ekipa napravili ritualno samoubojstvo (johnny here se sam stabao nožem dva puta i glavu i jednom u srce (tim redosljedom)) a mj dana nakon toga bacterially-2023/4 :D

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus
MrBlc kaže...

Ne znam po čemu bi tvrdnja da imunološki sustav generalizira bila logična. S jedne strane, ima logike da bi nas takav imunološki sustav zaštitio od dotad nepoznatog patogena, ali šansa da se nađe potpuno nepoznat patogen koji nema niti jednu već poznatu karakteristiku po kojem bi ga imunološki sustav prepoznao prije razvoja tehnologije je bila zanemariva. S druge strane, takakv imunološki sustav troši više resursa sustava koji ima neki oblik targetiranja. Sposobnost koja troši resurse, a ne daje inkrementalni benefit, u pravilu ima tendenciju kržljanja.

Imunološki sistem posjeduje specijaliziranu stranu (proizvodi protutjela ciljana na patogene koje je već upoznao) i "generaliziranu" stranu, koja napade sve što je "non self". Kao što kad pogledaš lice na fotografiji, znaš "to sam ja" ili "to nisam ja". Da ne postoji ta generalizirana strana, svi bi umrli od raka vrlo brzo. Jer pri diobi stanica se redovito javljaju (različite!) mutacije koje, iako su mu svaki put nove, imunološki sistem prepoznaje kao "non self" i uništava.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus

Kad imunološki sustav napada sve što prepoznaje kao "non self" onda imaš alergiju na SVE. 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus
MrBlc kaže...

Kad imunološki sustav napada sve što prepoznaje kao "non self" onda imaš alergiju na SVE. 

Mislim da je mehanizam alergije malo drugačiji od klasične obrane od bakterija i sličnog. No imaš pravo, imunološki sustav negdje povlači granicu. Ali živi organizmi (bakterije, virusi, paraziti i sl.) su obično uključeni u tu grupu. Vjerojatno su znanstvenici zato zainteresirani za te bakterije.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus
Space Cadet kaže...

Mislim da je mehanizam alergije malo drugačiji od klasične obrane od bakterija i sličnog. No imaš pravo, imunološki sustav negdje povlači granicu. Ali živi organizmi (bakterije, virusi, paraziti i sl.) su obično uključeni u tu grupu. Vjerojatno su znanstvenici zato zainteresirani za te bakterije.

Na koži, u ustima, u probavnom sustavu... imamo milijune bakterija koje su nam korisne i na koje imunološki sustav ne reagira. Neki kriterij raspoznavanja očito mora postojati.

 

Ove bakterije su zanimljive jer je mala šansa da smo se s njima ili njihovim srodnicima sreli u evolucijski skorom vremenu, pa možemo proučavati kako imunološki sustav reagira na nešto stvarno nepoznato, međutim, pretpostavka da bi trebao reagirati nije ništa logičnija od pretpostavke da ne bi trebao reagirati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Bakterije nevidljive za ljudski imunološki sus
Ajar kaže...

ok, do daljnjega nema ronjenja na 4000 m dubine 2655 km jugozapadno od havaja i druženja s moritella marinom uz tradicionalne napjeve pokraj logorskih vatara. ako usprkos tome doma pronađem lipopolisaharid, javim vam. 

 Iz permafrosta koji nam je ipak puno bliži izolirali su bakterije rezistentne i na antibiotike.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5614383/

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice