Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

poruka: 21
|
čitano: 6.774
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k".
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

Uh, sad me manje boli duša kad ću jest iduću pizzu. Citirat ću ženi rezultate.

 
3 0 hvala 0
14 godina
online
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

Margarita mi je uvijek bila najbolja pizza. Bar što se tiče ukusa... Ako budem ikada primoran da pređem na margarita dijetu, neću se žaliti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

476 - ja sam davno bivšoj supruzi mjesecima nešto objašnjavao ali me nije doživljavala pa smo se razveli. slušni živac nije joj bio spojen s mozgom. kod pokojne stare ista stvar. očito nije problem toliko u sposobnosti primanja signala, kao što je s njihovom obradom. trebali su u pokuse uključiti ljudske dobrovoljke i sve bi propalo. 

 

477 - ili nabaviš psa pa sve imaš (i bezuvjetno) istoga dana i sljedećih prosječno 13 godina ste neradvojni. dakle, jebeš ljude a družiš se s psom. 

 

478 - ali nasreću mordnilap nije palindrom tako da se zapravo nema od čega strahovati. 

 

479 - često me pitaše kako to da stalno jedem jedno te isto (cit.: "dva jela u križ") a onda moram objašnjavati kako nikad nije isto jer je to "isto" već pojedeno a ovo je drugo i da me puste na miru ("koju miru?") više. normalno da nitko niš ne kuži. pizza i jest zamišljena da sadrži što više različitosti u jednom (kao i, primjerice, taco). 

 

480 - jednako kao i ja svojedobno sa sportskom prognozom. čitavo moje (muško i dobar dio ženskog) društvo tadašnje samo je gledalo utakmice i pratilo sport. mene ne zanima ni jedan nimalo. nije niprije. i išli smo ispunjavati listiće: oni s parovima i uz oštre debate a ja bez veze, nasumice (estetika vizualnog rasporeda slova "x"). onako popljuvan polučih jedanaesticu (nije bila loša lova) a oni - niš. ali nije im smetalo žderati i lokati na moj račun. bagra. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
#476
Ako je govorni ispitivač bio neki naše gore zagvozdaš, onda je gluha komora, skupa s ispitivačem osluškivačem, bila minimalno 50m preblizu ;)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 12:30 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
aibohphobia je ocigledno namjestena rijec kako bi bila palindrom. Ovaj h su morali ugurati sprijeda ;)
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
#477
Dovoljno je nekoliko sekundi da bliski prijatelji postanu smrtni neprijatelji...zato triba poslušati ajara...kad nahraniš gladnog psa on te neće ugristi...za razliku od čovjeka

#479
Upravo maloprije sam ispekao našim starim gostima...4 pizze od očišćenih kozica sa lukom(češnjak),pršut i na kraju obilato zaliveni domaćim maslinovim uljem...radim u obiteljskoj Pizzeria:)

P.S
Ako netko od kolega dođe...ima od mene gratis pizzu i piće
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 12:47 (HCMAA).
Moj PC  
10 0 hvala 6
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
Gdje treba doći? :D
http://www.youtube.com/radiopulsfm
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
Skradin...N.P Krka...ne zafrkajem se ako netko dođe...imate PM pa budemo se dogovorili
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

ma svaka čast, ali sl. ponedjeljak, ja stajem u Šibeniku "Kod ANte" na jedan lagani brunch - janjeće tripice - tako nešto kad se dotaljigam do mora...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
Stric_Jura kaže...

ma svaka čast, ali sl. ponedjeljak, ja stajem u Šibeniku "Kod ANte" na jedan lagani brunch - janjeće tripice - tako nešto kad se dotaljigam do mora...

 A ne ideš usput i na one iz Lidla (if you know what I mean ) ?

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 21:04 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
fer-de-lance kaže...
Stric_Jura kaže...

ma svaka čast, ali sl. ponedjeljak, ja stajem u Šibeniku "Kod ANte" na jedan lagani brunch - janjeće tripice - tako nešto kad se dotaljigam do mora...

 A ne ideš usput i na one iz Lidla (if you know what I mean ) ?

 

 

 ne, žena je rezolutno odbila mogućnost kuhanja te mane u svojoj kuhinji....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
Stric_Jura kaže...

ma svaka čast, ali sl. ponedjeljak, ja stajem u Šibeniku "Kod ANte" na jedan lagani brunch - janjeće tripice - tako nešto kad se dotaljigam do mora...

 Nikad više! Gore u životu nisam pojeo a i pašticada im ulazi u tu kategoriju (možda je bad luck ali to su dva marendaška jela koja nikad ne smiju podbaciti). Zato sam se u Šimuna dobro najeo svaki put kad sam bio.

12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

Btw, kad smo kod tripica ja sam umalo glavu zbog njih izgubio. Moja opsjednutost tripicama ide toliko daleko da sam napravio majicu s ovakvim natpisom ko na slici ispod. Onda su me na jednom seoskom derneku napali nekakvi neandertalci jer su mislili da sam komunist 

 
11 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
Dobro si i prošao...da su te vidjeli oni koji su u glagoljici vidjeli ćirilicu...pašticada se previše dugo sprema...to se ne naručuje...to se kuva samom sebi..i da njoke ne iz dućane nego iz vlastitog uzgoja da nebi sav trud upropastio s onim sranjem od gotovih njoka iz dućana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 18:16 (HCMAA).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

Ovo s ishranom isključko pizzom (#479) me ne čudi. Naime, normalni obrok starih Rimljana sastojao se od kruha, smoka (moče), neodređenog sastava, i vina ili piva (ovisno o pletežnoj moći, ivno je bilo na puno višoj cijeni od piva). Pizza je zapravo kruh + smok zajedno servirano. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz

ma nije pizza loša, ta ideja sve-u-jednom je OK, ali da mi to bude jedina prehrana s varijacijama ?!?!

 

a nabiti mladunče neke mile životinjice i vrtjet ponad žara ?

 

ma meni svaka hrana do....zdi nakon drugog jedenja, sva sreća hanuma mi vjeruje samo u svježe jelo i šara stalno...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

Baš to čudi - na prvi pogled, naravno. Nije u jednoličnoj ishrani prvo što svakome mora hrana dojaditi, nego pitanje raznolikosti. Nijedna namirnica nema sve hranjive sastojke, naročito ne u dovoljnom broju. Zato su mornari oboljevali od skorbuta i drugih boleština. Unatoč jednoličnoj ishrani (dvopek, usoljeno meso ili riba) nerado su je mijenjali, pa je kapetan Cook imao primjerice problema da ih privoli da jedu kiseli kupus. Ljudi se lako naviknu na neku hranu, pa drugo ne bi jeli ni za živu glavu. Pogledajte što naš prosječni Hrvat jede. Meso, krumpir i zelenu salatu. Možda tu i tamo varivo od graha. Za doručak bijelu kavu i kruh s maslacem. Za večeru kruh s paštetom. I točka. Inače, u 19. stoljeću je neki američki znanstvenik napravio pokus tako što  je jeo samo kruh i pio samo vodu - pa umro. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
danen kaže...

Baš to čudi - na prvi pogled, naravno. Nije u jednoličnoj ishrani prvo što svakome mora hrana dojaditi, nego pitanje raznolikosti. Nijedna namirnica nema sve hranjive sastojke, naročito ne u dovoljnom broju. Zato su mornari oboljevali od skorbuta i drugih boleština. Unatoč jednoličnoj ishrani (dvopek, usoljeno meso ili riba) nerado su je mijenjali, pa je kapetan Cook imao primjerice problema da ih privoli da jedu kiseli kupus. Ljudi se lako naviknu na neku hranu, pa drugo ne bi jeli ni za živu glavu. Pogledajte što naš prosječni Hrvat jede. Meso, krumpir i zelenu salatu. Možda tu i tamo varivo od graha. Za doručak bijelu kavu i kruh s maslacem. Za večeru kruh s paštetom. I točka. Inače, u 19. stoljeću je neki američki znanstvenik napravio pokus tako što  je jeo samo kruh i pio samo vodu - pa umro. 

 Da je jeo raznoliko još bi bio živ? 

8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Pizza k

Ispričat ću vam priču o jednolikoj ishrani do kraja. Krajem 18. stoljeća razredale su se rasprave je li bolje jesti jednoliko ili raznovrsno. Protivnici raznovrne prehrane govorili su da želudac treba naučiti na specifičnu hranu, pa je želucu lakše probavljati ako je hrana jednolika. Na sugestiju Benjamina Franklina William Stark je odlučio tu teoriju provjeriti na sebi. Dva je mjeseca živio samo o kruhu i vodu. Uskoro je, naravno, dobio skorbut, pa je nakon dva mjeseca prekinuo pokus i počeo se opet hraniti raznoliko. No kako svaki eksperiment, a posebice u biomedicinskim istraživanjima treba ponoviti da bi imao težinu, Stark je ponovio pokus, na sebi, naravno. Ovaj put mu mješovita ishrana nije pomogla. Umro je 1770. godine, što je očito i vrijeme drugog eksperimenta. 

Nešto i iz vlastitog iskustva. Volim jesti laku hranu, no ako dugo to činim počne me želudac boliti ako pojedem što jače. Jetra se odvikla od probave velike količine masti. Da pak treba jesti raznoliko dovoljno je pogledati vitaminski i mineralni sastav namirnica. Naprosto nema jedne, pa ni kombinacije dviju ili triju namirnica koje bi ih sadržavale u dovoljnoj količini. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
BlueMax kaže...

Btw, kad smo kod tripica ja sam umalo glavu zbog njih izgubio. Moja opsjednutost tripicama ide toliko daleko da sam napravio majicu s ovakvim natpisom ko na slici ispod. Onda su me na jednom seoskom derneku napali nekakvi neandertalci jer su mislili da sam komunist 

 

 Toga me uvijek trta kada hodam u majici sa Commodore 64 logom, da takvi neandertalci ne naiđu pa da me napadnu jer promoviram LGBT i sva ostala slova koja su dodali u zadnje vrijeme.

16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#96) - Piz
HCMAA kaže...
#477
Dovoljno je nekoliko sekundi da bliski prijatelji postanu smrtni neprijatelji...zato triba poslušati ajara...kad nahraniš gladnog psa on te neće ugristi...za razliku od čovjeka

#479
Upravo maloprije sam ispekao našim starim gostima...4 pizze od očišćenih kozica sa lukom(češnjak),pršut i na kraju obilato zaliveni domaćim maslinovim uljem...radim u obiteljskoj Pizzeria:)

P.S
Ako netko od kolega dođe...ima od mene gratis pizzu i piće

 Jao zašto sam ovo pročitao u ovo doba noći... a jedino što imam je čušpajz sa zeljem od ručka... no ajd, tješim se da je dobro za probavu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice