Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj

poruka: 7
|
čitano: 3.637
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj".
10 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj

 

 

Kao i uvijek zanimljiv Doc za još jedno subotnje jutro.

 

Ovo je živa istina za naprezanje tijela kod gejmanja. To može svatko potvrditi tko je ikada gejmao. Samo je bitno naći sredinu, te vježbati redovito.

 

Kao vlasnik psa i pored bavljenja još nekom fizičkom aktivnosti, čovjek može biti sretan, jer će zbog svojeg psa živjeti dulje i imati ispunjeniji život.

Psi su zakon.

 

Pored svake stručne e-knjige, nastojim imati print original. Nema do papira.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 8:38 (PzKpfw).
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zag
Pitanje za Doca
Slatka vs kisela/ljuta hrana - koja smanjuje šanse od dobivanja raznih bolesti, tipa raka i sl.?
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj

439 - da li je rađena usporedba s ljudima koji redovito šeću bez psa? Ima ljudi kojih će jedino pas natjerati na redovnu fizičku aktivnost, ali ima onih koje ni pas neće natjerati, pa na kraju, umjesto da oni imaju manji rizik od visokog tlaka, pas ima veći rizik... Takvima je bolje da ne udomljavaju psa - pas je zaslužio bolje.

 

440 - ja s ekrana svakako sporije čitam. Najgora kombinacija je e-knjige na engleskom, to užasno sporo čitam, osim ako se radi o stručnoj literaturi, gdje mi engleski paše više od hrvatskog, a ekran više od papira...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zag
MrBlc kaže...

439 - da li je rađena usporedba s ljudima koji redovito šeću bez psa? Ima ljudi kojih će jedino pas natjerati na redovnu fizičku aktivnost, ali ima onih koje ni pas neće natjerati, pa na kraju, umjesto da oni imaju manji rizik od visokog tlaka, pas ima veći rizik... Takvima je bolje da ne udomljavaju psa - pas je zaslužio bolje.

 

 

Ne radi se tu isključivo o šetnji, slična istraživanja postoje i za mačke s kojima se realno ne šećemo nikud. Psi i mačke dokazano utječu na razinu stresa koji je također veliki faktor rizika kod srčanih bolesti ili krvnog tlaka.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj

nintendonitis? mi smo tome tepali klinac-karpalac.

 

a ovo za pse? cudo jedno! to je kao kad sam nedavno procitao da osobe koje igraju golf zive duze.

jok, ti ces...

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj

436 - nedavno su me htjeli uputiti na tjerapiju zbog tipkitisa, harahterističnog za prevoditelje. odbih s gnušanjem i prošlo je samo, snažnijim pritiskanjem kočnice. 

437 - povremeno imam jednu više (varijabilne čvrstoće), kad sam inspiriran 

438 - više ni na telefon ne dišem duboko i ubrzano a ipak ... "utjeha bačve" (pipa razmjerna zapremini) 

 

439 - potvrđuje moj pas. 59 mi je a da njega nemam, imao bih samo 35, a od masnoća imam putra na glavi. slutim da i dio ukupne mase ... no dobro. 

 

440 - samo i isključivo papir (osim sms-a; njih ne prepisujem prije čitanja). propade mi pod od težine odpodno-doplafonsko-čitavozidne knjižnice. bit će zabavno, ako mi podmetnu požar. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 15:50 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#88) - Zagublj

"Ako čitate laganu, opuštajuću literaturu, e-book na tabletu ili Kindleu je posve zadovoljavajući izbor.

No, ako pokušavate zaista shvatiti pročitano, uzmite u ruke pravu, tiskanu knjigu: istraživanje čitateljskih navika studenata nekolicine koledža utvrdilo je da čitatelji e-book izdanja značajno slabije shvaćaju i pamte kompleksnije odnose i apstraktne koncepte nego oni koji ih pročitaju u „papirnoj“ knjizi.
"

 

Ovi mi je zanimljivo jer doma imam 3 e-book čitača, od kojih su 2 u intenzivnoj uporabi (Kindle Paperwhite i Kindle Oasis). Malo sam proguglao da nađem studiju na koju se misli u tekstu i našao sam ih par sa sličnim zaključcima i obje sam ocijenio kao znanstveni bullshit. Osnovni problem studija koje sam pogledao je to što se kod čitanja s ekrana ne radi razlika između čitanja s tableta i čitanja s e-ink čitača i to je, po meni, dovoljno da invalidira studiju na tu temu.

 

Vjerujem da ekipa koja čita na mobitelima i PC ekranima nema jednak doživljaj kao kad čita fizičku knjigu, ali isto tako vjerujem da je razlka bitno manja (ako je uopće značajna) kod čitanja na Kindlu ili drugom e-ink uređaju koji služi isključivo za čitanje.

 

Možda bi moj zaključak bio drugačiji da je Doc (kojeg cijenim) naveo studiju na koju je mislio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 13:19 (Mycroft).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice