Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

poruka: 18
|
čitano: 3.258
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he".
14 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Nedavno sam čuo da se gumene bombone prave od kravljeg ludila.. možda i to spada pod nekakve medicinske bisere...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Znači li ovo da ako ženi zabranim jesti meso....?

 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Ja i dan danas zadirkujem ženu s onom Docovom o količini vitamina C u spermi u odnosu na naranču. Naime, često me šalje u trgovinu po voće. Nastavak dalje znate...

 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal
BlueMax kaže...

Znači li ovo da ako ženi zabranim jesti meso....?

 sperma odn. sjemena tekućina sadržava svega 10 posto spermija. Sve ostalo su enzimi, vitamin C, kalcij, proteini, cink, natrij, kiseline i fruktoza.

No, moraš i ti izbaciti iz jelovnika nezdrave namirnice da okus sperme bude blaži. 

 

Inače, najnovija istraživanja pokazuju da sperma ima blagotvoran učinak na žensko zdravlje....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal
dasoo988 kaže...

Nedavno sam čuo da se gumene bombone prave od kravljeg ludila.. možda i to spada pod nekakve medicinske bisere...

gumeni bomboni sadrže želatinu životinjskog porijekla (od govedine). Kad je kravlje ludilo bilo in tad su jedno vrijeme neki brandovi bili zabranjeni u pojedinim zemljama, naravno, radilo se o gospodarskim (političkim) razlozima a ne zdravstvenim.

14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal
BlueMax kaže...

Znači li ovo da ako ženi zabranim jesti meso....?

 Vrijedi isprobati ...

dolazim odmah - Godot
16 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Htio sam napisati dvojbeno smijesnu stvar o vegetarijankama i hrenovkama. Ali necu

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Oralni je precjenjen...pečena janjetina...odojak...pršut...panceta...čevapi...kobasice...tko to ne konzumira nije čovjek(M&Ž)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

- mislim da je ipak srijeda optimalan dan za herzstoß ali ako ljudi više vole ponedjeljkom ... 

 

- nešto s etimologijom hemofilije ne štima (s obzirom na ostale filije), osim ako nije (uz porfiriju) značajka vampirizma. nota bene kraljevskih (i giht je tu, ne?), imamo i premijersku bolest - talasemiju. 

 

- hvala na biserima, doc. 

 

- tko više nema štitnjaču, boli ga ... ne. niš ga više ne boli. prije je. 

 

- pa nismo se za vrh hranidbenog lanca borili zato da budemo vegetarijanci (koji nose kožnatu obuću).  nota bene seksa, to je do svega osim prehrane (ona jest preduvjet a dobro i poslije dođe štogod prigrist no ipak ...). poznavah mnoštvo žena koje nisu htjele usmeni (= pasivno) sve dok nisu probale. a je, jedna je (bila i mislim da je još uvijek) militantni biljojed, istina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

#417 pitanje u vezi hemofilije za statisticare - kako bolest prenose samo zene, a vjerojatnost zenskog djeteta je 50%, zar to onda ne znaci da se broj oboljelih u svijetu smanjuje ugrubo za 50% po generaciji te da ce ta bolest s vremenom sama od sebe nestati? Ukoliko je ova pretpostavka tocna, ispada da je hemofilija uzasno stara bolest kada do danasnjih dana nije nestala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal

Vjerojatnost ženskog djeteta je 50%, ali žena s hemofilijom i muškarac bez će opet imati djecu s hemofilijom. Znači, ako imamo populaciju od 10 parova, jedna žena ima hemofiliju, svi parovi imaju po jedno muško i jedno žensko dijete, to znači da u sljedećoj generaciji imamo 10 žena, od kojih jedna ima hemofiliju i prenijeti će je dalje, te 10 muškaraca, od kojih jedan ima hemofiliju, ali je ne prenosi dalje. U osnovi se ništa nije promijenilo, osim ako smrt muškarca s hemofilijom ugrozi opstanak njegove djece koja nemaju hemofiliju.

 

Inače, to da žene imaju blaže simptome je zapravo sasvim logično - ako bi se pojavila verzija hemofilije kod koje to ne bi bilo tako, bilo bi vrlo izgledno da ta žena ne preživi porod prvog djeteta, te bi se takav genetski poremećaj prenosio do prvog muškog djeteta u lozi ili i kraće ako bi žena umrla od neke ozlijede, pa čak i mjesečnice (ovisno o tome koliko jak oblik bolesti bi je pogodio).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Doktore !

Imam jedan problem...

Toliko puno organa se može transplatirati a evo nisam tražio po webu, pitam vas... što je s testisima...

Kada se uspješno može presaditi jedan organ poput jetre, da ne spominjem ostale organe, zbog čega je tako veliki problem presaditi testise ili penis ?

 

Neobično mi je da su testisi tako kompleksni da se ne bi mogli presaditi s poginulog na npr. mene, malo su mi se u starosti smekšali pa se ne diže baš kako bi trebao...

A hoću i da mi je malo veći, bar deset santima...

 

NEĆU nadopunu hormonima... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal

eh gotovan...

 

gledao si crne pendrek efendije pa bi i ti htio takvog, ali nek ti neko napravi...

 

poduzmi nešto sam !!!

 

kladivec u ruke, pišonju na nakovanji i udri, kuj !!!

 

za prvu ruku dobiješ boju, a ako si uporan valjda i dužinu...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 11:37 (Stric_Jura).
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Malo he

Jebiga i ti...

Što mogu poduzeti sam ?

 

Nema znanstvenog rješenja. Neću valjda ići bioenergetičaru ili reiki terapeutu koji govore da ti može narasti i odrezana noga ako to stvarno, iskreno zamisliš...

 

 

Ne shvaćam.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal

Kod testisa i jajnika je ipak problem etičke prirode. Sad, pitanje je kakav bi utjecaj na kvalitetu života imala transplatacija bez povezivanja sjemenovoda (da se izbjegne etička dilema), isključivo u hormonalne svrhe - vjerojatno bi terapija protiv odbacivanja predstavljala veći rizik i imala veći utjecaj na kvalitetu života od hormonalne terapije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal
Anđeo bez falinge kaže...

Jebiga i ti...

Što mogu poduzeti sam ?

 

Nema znanstvenog rješenja. Neću valjda ići bioenergetičaru ili reiki terapeutu koji govore da ti može narasti i odrezana noga ako to stvarno, iskreno zamisliš...

 

 

Ne shvaćam.

 mogu ti presaditi muda pod bubrege. ja sam pod stare dane odustao od prkosa gravitaciji no "on" nije. nikad se nismo usuglasili. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal
MrBlc kaže...

Vjerojatnost ženskog djeteta je 50%, ali žena s hemofilijom i muškarac bez će opet imati djecu s hemofilijom. Znači, ako imamo populaciju od 10 parova, jedna žena ima hemofiliju, svi parovi imaju po jedno muško i jedno žensko dijete, to znači da u sljedećoj generaciji imamo 10 žena, od kojih jedna ima hemofiliju i prenijeti će je dalje, te 10 muškaraca, od kojih jedan ima hemofiliju, ali je ne prenosi dalje. U osnovi se ništa nije promijenilo, osim ako smrt muškarca s hemofilijom ugrozi opstanak njegove djece koja nemaju hemofiliju.

 

Inače, to da žene imaju blaže simptome je zapravo sasvim logično - ako bi se pojavila verzija hemofilije kod koje to ne bi bilo tako, bilo bi vrlo izgledno da ta žena ne preživi porod prvog djeteta, te bi se takav genetski poremećaj prenosio do prvog muškog djeteta u lozi ili i kraće ako bi žena umrla od neke ozlijede, pa čak i mjesečnice (ovisno o tome koliko jak oblik bolesti bi je pogodio).

U pravu si. Ja sam razmisljao na nacin na jedan par ima samo jedno dijete - tada bi vrijedilo ovo sto sam napisao. Ukoliko jedan par ima 2 djece, broj oboljelih bi statisticki stagnirao. Kako su parovi u proslosti imali redovito velik broj djece, broj oboljelih (i prenosioca) je jos vjerojatno i rastao.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#84) - Mal

Inače se pojavnost bolesti gleda u odnosu na populaciju, tipa 1:1 000 000. U tom kontekstu uopće nije bitno koliko djece imaju već usporedba da li osoba s nekim poremećajem, zbog tog poremećaja ima više ili manje djece u odnosu na ostatak populacije. Ako zbog nekog poremećaja imaju veći broj djece, bolest će se agresivnije širiti, a ako imaju manje, polako će nestajati, osim ako je nastanak mutacije toliko vjerojatan da se pojavljuju novi nulti pacijenti (odnosno, pacijentice). U konkretnom slučaju radi se o RNK, a ne DNK mutaciji, koju nasljeđujemo isključivo po ženskoj liniji. Da se radi o DNK mutaciji, izračun bi bio malo drugačiji - imao bi više nosioca mutacije bez bolesti, nego bolesnih.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice