Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali

poruka: 13
|
čitano: 2.663
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali".
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali

Feniletilamin je spoj formule C6H5C2H4NH2. Nije mi jasno kako mogu biti dvije (strukturno) različite molekule ovog spoja. Ako se na molekuli nalaze nekakvi supstituenti, onda to više nije feniletilamin nego posve drugi spoj npr. efedrin.

 

Također, s ugljikovim dioksidom (a ne ugljičnim) se može samo ugušiti, a ne i otrovati. Istina je da volumni udio CO2 od 5%, što je ekvivalent smanjenju udjela O2 na 15%, izaziva smrt, ali, opet naglašavam, gušenjem, a ne trovanjem.

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
Wikipedia kaže da veće koncentracije ne dolaze do mozga zbog enzima Monoamin Oksidaza B (MAO-B). Ako umreš svejedno ti jesi se ugušio ili otrovao.
4 godine
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
Znači ovaj obični se metabolizira u tankom crijevu s MAOB i ALDH i pretvara se u feniloctenu kiselinu ugodnog mirisa voća i meda. Zabava počinje tek kad se jedan ili više atoma vodika zamjenu nekim substituentom pa nastane amfetamin, halucinogene droge, empatogeni kao ekstazi, kao i lijekovi protiv depresije, parkinsona ili niskog tlaka kod spinalne anestezije itd.
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali
Mogu biti dvije strukturne formule istoga kemijskog spoja, u ovom slučaju feniletilamina (PEA). Naime, postoji onaj poznatiji PEA, 1-amino-2-feniletan, (C6H5)CH2CH2-NH2, no može postojati i 1-amino-1-feniletan, CH3CH(C6H5)NH2. Taj posljednji ima pak dva enantiomera, (R) i (S). Dakle, tri spoja s istom formulom i istim imenom. Toliko o kemiji, o ostalom ne znam.
 
1 0 hvala 5
11 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali

biser #341 a kak je tek nama koji ne možemo odlučit dal smo lijevi ili desni pa pola alata koristimo "naopačke". "Ubojite" motorke, brusilice i ostale izbjegavam jer mi je uvijek naopačke a ostali alati imaju obje mogućnosti korištenja. 

 

#342

Kod mene su cifre malo veće. Udahnem više od 17 puta u minuti pogotovo zimi kad umjesto sinusa imam drugu cijev tunela Učke a otkucaji su mi 90 dok spavam inače veći(cijeli život, prošla sve pretrage i sve je u redu).

 

#343 

Podatak o čokoladi molim da se ukloni s popisa jer ako toga postanu svjesni razni dušebrižnici proglasti će ju drogom i onda budu i nju zabranili a onda budem ja izvršila niz ubojstva na mah onom istom motorkom iz prvog bisera.

 

#344

Od sad spavam 16 sati dnevno 

 

#345

Znači kad te zatvore u mali prostor ne diši uopće da ne umreš od trovanja CO2. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali

341 - iam frenda stolara bez desne ruke (od djetinjstva) i nikakve frke. a budali je svejedno koja mu je ruka dominantna i kakav je alat (a većina nije namijenjena samo dešnjacima): eo, služim se obje podjednako i svejedno svako malo ... šeprtlja to i ostaje. 

 

342 - dosta mi je kaj mi zalogaje broje (da, nesretno djetinjstvo i dalje u revijskom tonu). da ne bi još i udisaje i takt pumpe. 

 

343 - čokolada je poslastica. psihoaktivne supstance su poslanica. a dobro dođe i ponekad biti psihopasivan. 

 

344 - tv ne gledam uopće već dulje od petnaest godina a spavam nemilice. i krećem se pješice te dvokotačno objenožno. unatoč tome ... khm. 

 

345 - da, ako je prostor hermetički zadihtan. no neće me živog zakopati posaditi ili baciti u savu s betonskim cipelama jer sam se predbilježio za šparet. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
BMT kaže...

Feniletilamin je spoj formule C6H5C2H4NH2. Nije mi jasno kako mogu biti dvije.....

 

Također, s ugljikovim dioksidom (a ne ugljičnim) se može samo ugušiti.....

 

bugovac222 kaže...
Wikipedia kaže da veće koncentracije ne dolaze....

 

danen kaže...
Toliko o kemiji, o ostalom ne znam.

Oduvjek sam znao da doc u ovim temama buba!

Ne vjeruj ženi koja laže!
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Meskali

Feniletilamin, kemijski sastojak zaslužan za psihoaktivni učinak meskalina i extasyja, nalazi se i u čokoladi.

Ovaj "čokoladni" ima nešto drukčiju molekulu, a time i put metaboliziranja od "drogeraškog" feniletilamina, pa zato čokolada nema halucinogeni učinak, a ipak daje onaj ugodni osjećaj zadovoljstva.

 

 

Jesmo li zbog njega ovisni čokoladi ?? Djeluje li isto kao i Normabel ako bi ga bilo u večoj količini ? MOže li se taj spoj napravit kao tableta pa da se ne šopamo i udebljamo ? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
T700 kaže...

Feniletilamin, kemijski sastojak zaslužan za psihoaktivni učinak meskalina i extasyja, nalazi se i u čokoladi.

Ovaj "čokoladni" ima nešto drukčiju molekulu, a time i put metaboliziranja od "drogeraškog" feniletilamina, pa zato čokolada nema halucinogeni učinak, a ipak daje onaj ugodni osjećaj zadovoljstva.

 

 

Jesmo li zbog njega ovisni čokoladi ?? Djeluje li isto kao i Normabel ako bi ga bilo u večoj količini ? MOže li se taj spoj napravit kao tableta pa da se ne šopamo i udebljamo ? 

 može...kod dilera

8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
bugovac222 kaže...
T700 kaže...

Feniletilamin, kemijski sastojak zaslužan za psihoaktivni učinak meskalina i extasyja, nalazi se i u čokoladi.

Ovaj "čokoladni" ima nešto drukčiju molekulu, a time i put metaboliziranja od "drogeraškog" feniletilamina, pa zato čokolada nema halucinogeni učinak, a ipak daje onaj ugodni osjećaj zadovoljstva.

 

 

Jesmo li zbog njega ovisni čokoladi ?? Djeluje li isto kao i Normabel ako bi ga bilo u večoj količini ? MOže li se taj spoj napravit kao tableta pa da se ne šopamo i udebljamo ? 

 može...kod dilera

 daj mi broj svojeg dilera.

 

---- Napisao je da ima drugačiju molekulu i ne svrstava se u istu grupu kao drogeraški pa zbog toga pitao, mogu li isto to napraviti bez da se šopamo čokoladom. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
T700 kaže...

Feniletilamin, kemijski sastojak zaslužan za psihoaktivni učinak meskalina i extasyja, nalazi se i u čokoladi.

Ovaj "čokoladni" ima nešto drukčiju molekulu, a time i put metaboliziranja od "drogeraškog" feniletilamina, pa zato čokolada nema halucinogeni učinak, a ipak daje onaj ugodni osjećaj zadovoljstva.

 

 

Jesmo li zbog njega ovisni čokoladi ?? Djeluje li isto kao i Normabel ako bi ga bilo u večoj količini ? MOže li se taj spoj napravit kao tableta pa da se ne šopamo i udebljamo ? 

 Ma skroz je retardirano srocena za recenica koju citiras, fenetilamin (phenethylamine) nije nit psihoaktivan nit je zaslužan za učinak meskalina i ecstasya...

Fenetilamin je kemijski "kostur" vecina stimulativnih droga te osnovnih neurotransmitera u mozgu, dopamina i (nor)adrenalina.

 

Fenetilamin rapidno razgradjuje monoaminska oksidaza te nema nikakav efekt osim ako ga se ne uzme u dovoljno smiješnim količinama da se na 15min "overloada" enzim ili da se namjerno uz njega uzima MAOI/RIMA (inhibitor monoaminske oksidaze) pri čemu postaje opskurna i većinom legalna psihoaktivna droga.

 

 Ne može bit ista stvar i imat drugačiju molekulu, tak kemija ne radi. Normabel je benzodijazepin, skroz druga vrsta droge koja djeluje na GABA receptore.

Kolko se sjećam ima nekih ksantina u čokoladi, najbliži bi bio kofein ak sam u pravu.

 

Evo ti slika da ti pojasnim.

8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#69) - Mes
8ax kaže...

 

Sve 5, ali po izgledu "ravnih" linija u ilustraciji čoek bi rekao da si empirijski spoznao navedeno :D :D :D

nhf

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice