Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko

poruka: 22
|
čitano: 2.980
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko ".
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko
U pogledu zdravog pića... Sjećam se jedne američke reklame: "No sugar, no salt, no soda, no nothing." Što je u tom piću bilo ne znam, jer ga nisam ni kupio ni popio, no čini se da je ipak najzdravije piće - voda.
 
11 0 hvala 0
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko

Kremirana "osoba" teži 4.5 kg, a gdje su ostali kilogrami nestali? Kao i kod "nekremirajućeg" mršavljenja, kako točno "nestanu" masne naslage? Kako od nečega bude ništa? Gdje atomi otiđu?

 

 

 

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
Ovo s vidom - pokušao sam prekriti jedno oko i iskreno ne vidim razliku u pogledu. I dalje mogu procijeniti udaljenost itd... Zašto?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
Zato sto vrlo vjerovatno gledas u vec poznat prostor, koji ti je mozak vec zapamtio.
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
danen kaže...
U pogledu zdravog pića... Sjećam se jedne američke reklame: "No sugar, no salt, no soda, no nothing." Što je u tom piću bilo ne znam, jer ga nisam ni kupio ni popio, no čini se da je ipak najzdravije piće - voda.

Pa voda je najzdravija i najbitnija... kad si žedan popij vode, a za gust popijes casu vina, piva....

14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Kremirana "osoba" teži 4.5 kg, a gdje su ostali kilogrami nestali? Kao i kod "nekremirajućeg" mršavljenja, kako točno "nestanu" masne naslage? Kako od nečega bude ništa? Gdje atomi otiđu?

 

 

 

 

Većina mase "izdimi":

 

Each cremation uses about 110 L (28 US gal) of fuel and releases about 240 kg (540 lb) of carbon dioxide into the atmosphere.

15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko

241 - osim u šumi striborovoj, gdje guje postaju snahe. a bjelouška i društvo mogu imati volje do mile volje kad nema municije. jebga. 

 

242 - jel to bruto s pepeljarom ili neto sa zubima, kostima i dugmićima? 

 

 

243 - taman sam na curi uvježbao za marke, kad skoro pa ukinuli pisma i razglednice. a nisam se obazirao ni na halal ni na košer. 

 

244 - alternativno: u kotao s prokuhalim žabljim znojem ubacite prah šišmiševih krila, grubo mljevenu zmajevu donju trojku, 5 kapi suza djevice kojoj je izmaklo za dlaku te po prstohvat svježih jednorogovih ekskremenata. ostaviti da kipi na laganoj vatri pola sata, začiniti mandragorom i peruti iz brade vrtnog patuljka prema ukusu pa servirati najmilijima koji pate samo od nečega, e ne bi li napokon patili od svega i svačega. uz ovo dobro ide rose iz švedskih vinograda. 

 

245 - eh, doc, gdje si bio s tom informacijom kad sam se borio protiv kiklopa (ne marinkovićevog, to je još nekako išlo, nego onog bilmeza polifema, mamumudamumamu) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 12:38 (Ajar).
Moj PC  
13 2 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko

Samo halal, brajo!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko
Ovo s tumačenjem ostatka kod kremiranja je točno, no treba reći malo preciznije. Kao prvo 60 % mase čovjeka (mrtvaca) je voda koja, naravno, ispari. Svi se organski spojevi mogu pretvoriti u plinove, naravno ako se postigne dovoljna temperatrura i dovoljan dotok zraka (kisika), inače nastaje ugljen. Pri potpunom sagorijevanju, bez pougljenjavanja, nastaje samo CO2, H2O, SO2, N2 i eventualno nešto dušikovih oskida (NO, NO2 i dr.). Ovo, potpuno izgranje vrlo je teško postići, pa predstavlja možda najveći problem u analitičkoj kemiji bioloških uzoraka. Taj se anorganski dio deklarira kao "pepeo" pa ga možete npr. naći i u deklaraciji brašna. U svakom slučaju, ako je pepeo u urni sasvim bijel, krematorij je dobro obavio svoj posao.
 
8 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
Evo ga na, šarlatan me ponovno navukao. Pročitam lizanje i sav se napalim... kad ono o markama(!) ;)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
11 0 hvala 2
5 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko

"Lizanjem jedne poštanske marke konzumirate oko 0.5 kcal.

Još o pošti i dijetama: shodno propisu, ljepilo na poleđini izraelskih poštanskih markica je - košer."

 

Ne znam zasto me ovo podsjetilo na Seinfelda i onu epizodu kada Susan umire od lizanja ljepila na omotnicama.

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko
Može li se otrovati lizanjem poštanske marke? Sjećam se da sam pročitao o jednom slučaju kada je muž, želeći ubiti ženu, namazao kuvertu (tamo gdje se lijepi) cijankalijom. Mislio je naime - savršen zločin!- da će mu žena zatovriti kuvertu pred poštanskim sandučićem, ubaciti kuvertu, a onda pasti mrtva. No prevario se jer nije znao kemiju. Kao otrov je izabrao cijankalij (KCN), a taj je vrlo nestabilan spoj, pa se počeo kemijski mijenjati u masi za ljepljenje, a tu je promjenu njegova nesuđena žrtva na vrijeme primijetila. Stoga u ovom slučaju, kao i u mnogim drugim, preporučujem budućim trovateljima da se malo upute u toksikologiju i kemiju općenito.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
danen kaže...
Može li se otrovati lizanjem poštanske marke? Sjećam se da sam pročitao o jednom slučaju kada je muž, želeći ubiti ženu, namazao kuvertu (tamo gdje se lijepi) cijankalijom. Mislio je naime - savršen zločin!- da će mu žena zatovriti kuvertu pred poštanskim sandučićem, ubaciti kuvertu, a onda pasti mrtva. No prevario se jer nije znao kemiju. Kao otrov je izabrao cijankalij (KCN), a taj je vrlo nestabilan spoj, pa se počeo kemijski mijenjati u masi za ljepljenje, a tu je promjenu njegova nesuđena žrtva na vrijeme primijetila. Stoga u ovom slučaju, kao i u mnogim drugim, preporučujem budućim trovateljima da se malo upute u toksikologiju i kemiju općenito.

 mi smo lijeni ali i praktični pa dosta toga riješimo "jednokratnim" gljivama ili neispravnim izvorima ugljičnog monoksida, ako već fen ne padne u kadu uz plaho "ups!". ne petljamo s kemijom jer se držimo iskušanih, tradicionalnih načina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko
Inače, što se zmija tiče, kako je zmiji otrov nužan, ipak ga gleda štedjeti koliko može. Kod obrane, korištenje otrova je proporcionalno jačini ugroze koju zmija osjeti, pa ako ne pokušavamo zmiju zatući ili ne stanemo nogom na nju, šansa za suhi ugriz je puno veća, a ako i ubrizga otrov, ubrizgati će manju količinu. Iznimku predstavljaju mlade zmije koje imaju lošiju samokontrolu i veća je šansa da će ubrizgati punu dozu.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko
Predlažem Ajaru da nauči indijsku naočarku (Naja naja) da ne šrtca otrov pri ugrizu. Mogao bi zaraditi silne pare prikazujući se kao čovjek kojem zmija ništa ne može. Vjerujem da bi se glede toga mogao sa zmijom dogovoriti jer je izvrstan komunikator.
 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
Srića Doc-u...što sam ja tu....pa ću nadodati ono što fali
BISER #246
Penis length is not linked to foot size.The idea that the size of your penis is in proportion to your shoe size is a MYTH, according to a study published in the British Journal of Urology International.

Researchers at University College London measured the penises of 104 men, including teenagers and pensioners.

The average penis length in this group was 13cm (5.1 inches) when soft and gently stretched, and the average British shoe size was 9 (43 European size).

But researchers found no link between shoe size and penis length.


mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 20:11 (HCMAA).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
#243.5 Lizanjem odgovarajućih stražnjica se može daleko dogurati u karijeri
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
Jer ti mozak zna čitati perspektivu, plus kod objekata koji su blizu kad leca dovede u fokus objekat koji gledas sve ispred i iza je mutnije s kolicins zamucenosti daje dodstnu informaciju mozgu koliko je nesto udaljeno.
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko
Ovo u vezi stereoskopskog vida može se svatko sam uvjeriti, ne tako da si - ne daj Bože! - iskopa oko nego da na jedno oko zažmiri. A glede veličine penisa, trebalo bi napraviti daljnja istraživanja: 1.) korelirati duljinu stopala s visinom, 2.) korelirati duljinu penisa s visinom. Ako ove dvije korelacije vrijede onda vrijedi i treća: korelacija duljine penisa s duljinom stopala. Ne bih rekao da korelacija uopće ne postoji, nego je vrlo mala, jer pretežu drugi faktori. Koliki je r2?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
HCMAA kaže...
Srića Doc-u...što sam ja tu....pa ću nadodati ono što fali
BISER #246
Penis length is not linked to foot size.The idea that the size of your penis is in proportion to your shoe size is a MYTH, according to a study published in the British Journal of Urology International.

Researchers at University College London measured the penises of 104 men, including teenagers and pensioners.

The average penis length in this group was 13cm (5.1 inches) when soft and gently stretched, and the average British shoe size was 9 (43 European size).

But researchers found no link between shoe size and penis length.

 

danen kaže...
Ovo u vezi stereoskopskog vida može se svatko sam uvjeriti, ne tako da si - ne daj Bože! - iskopa oko nego da na jedno oko zažmiri. A glede veličine penisa, trebalo bi napraviti daljnja istraživanja: 1.) korelirati duljinu stopala s visinom, 2.) korelirati duljinu penisa s visinom. Ako ove dvije korelacije vrijede onda vrijedi i treća: korelacija duljine penisa s duljinom stopala. Ne bih rekao da korelacija uopće ne postoji, nego je vrlo mala, jer pretežu drugi faktori. Koliki je r2?

 još nisam kupovao bakandže/penisice za pimpek no tržište je zatrpano štrikerajem pa nema zime. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Koliko

*svakodnevno ispijanje jedne limenke ili bočice zaslađenog soka povećava rizik obolijevanja od dijabetesa tip II za više od 20%.

 

to se odnosi na nas starce koji se slabije krećemo, pretili smo ..tra la..la

u ovim godinama bez kretanja opasnost od dijabetesa 2 počinje s viškom obične hrane, debljinom, stresom zbog slabije potencije, općenito..usporenijim metabolizmom.. (ne, ne opisujem sebe, nego susjeda )

 

mladim aktivnim ljudima je mogućnost obolijevanja od dijabetesa 2 ispijanjem jedne limenke npr. Cole ravna nuli....

mladim tjelesno neaktivnim pretilim ljudima je mogućnost obolijevanja od dijabetesa 2 ispijanjem jedne limenke (piju po 2L Cole dnevno,....) možda i 50%

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#49) - Kol
I kod ljudi mlađi primjerci imaju slabiju samokontrolu, pa ubrizgaju punu dozu i kad nije poželjno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice