Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

poruka: 64
|
čitano: 11.009
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje".
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

81 - očito ovisi o brzini jedenja. Ako se krene s pravim objedom - aperitiv, juha itd nema beda

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 16:49 (Feudalac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje
Na ovo s joggingom (br. 84) sam sam se mnogo puta uvjerio. Naime, hodam brzo, oko 6 km/h, pa prestižem joggere. Na kraju čovjek trči zato da štedi energiju. Inače, jogging je američka pomodnost. Treba ili hodati (sporo, brzo) ili trčati, ali onako kako se trči.
 
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

je li moguće da su 81 i 83 nekako u pozitivnoj međusobnoj korelaciji? primijetih i da kad nekome intelektualni učinak padne ispod 10% postaje saborski zastupnik. 

 

najbolje spavam nakon duge šetnje s cuckom. usput se ne mogu načuditi budalama koje džogišu (neki čak i plaćaju za takvo što u skupinama!). 

 

unajmljujem dojilju radi jednostavnijeg premošćenja jaza između mene i drugarica*. 

 

 

*ako već žrtvujem 20% intelektualnog učinka, onda da bar bude neke koristi od toga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 12:26 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

 BISER #83

Intelektualni učinak muškaraca opada za oko 20-25% tijekom neposredne komunikacije s privlačnim ženskim osobama.

 

ovo mora da je istraživala uvažena dr. Judith Reisman

I'm Afraid of Americans
 
6 2 hvala 2
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
Ajar kaže...

je li moguće da su 81 i 83 nekako u pozitivnoj međusobnoj korelaciji? primijetih i da kad nekome intelektualni učinak padne ispod 10% postaje saborski zastupnik. 

 

najbolje spavam nakon duge šetnje s cuckom. usput se ne mogu načuditi budalama koje džogišu (neki čak i plaćaju za takvo što u skupinama!). 

 

 A zamisli netko placa teretanu, a moze komotno odrzavati formu samo trcanjem ili plivanjem ljeti ako je na moru.... i to kompletan kardiovaskularni sistem svog tijela

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 10:47 (bus).
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

biser #84

Žustrim hodanjem utrošit ćete više kalorija nego joggingom.

 

glupost koju su izmislili oni koji se u životu nisu bavili sportom, pa su po stare dane počeli marširati po 5 km "žustrog" hodanja...

ajde, po nekoj logici amater jogeraš vs amater hodač.

prednost dajem pri trošenju kalorija amateru hodaču jer amater jogeraš ne može "žustro" istrčati ni 500m a ne 5 km... 

 

ozljede zglobova i paz majke ti koljena kod džogiranja, mogu dobiti samo smotanci koji su bili u osnovnoj oslobođeni tjelesnog odgoja... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 4 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
noob007 kaže...

 BISER #83

Intelektualni učinak muškaraca opada za oko 20-25% tijekom neposredne komunikacije s privlačnim ženskim osobama.

 

ovo mora da je istraživala uvažena dr. Judith Reisman

 pomagala joj je Erica Jong

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

"Uzrok kronične nesanice je u preko 95% slučajeva stres i neznanje kako se nositi s njime."

 

Haha, story of my life. Ma koliko bio umoran spavam 5, 5.5h kroz radni tjedan. Legnem i još vrtim film u glavi.
Vezano za glad; zato uvijek pizzu jedem brzo. Inače đubre shvati "dosta nam je" i bude sitosti, a ima još koji trokut 
P.S. nemojte kupovati kad ste gladni; uvijek nabacam nepotrebne gluposti i onda kad smažem prvi čips pogledam ostatak "zašto li sam ovo kupio..."

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 13:47 (Lovac).
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
Lovac kaže...

 

 

Haha, story of my life. Ma koliko bio umoran spavam 5, 5.5h kroz radni tjedan. Legnem i još vrtim film u glavi.

stres..stres..stres...

SSRI antidepresiv to rješava bez problema...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
bus kaže...

 A zamisli netko placa teretanu...

 ... a može komotno badava raditi na baušteli. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
bus kaže...

 A zamisli netko placa teretanu, a moze komotno odrzavati formu samo trcanjem ili plivanjem ljeti ako je na moru.... i to kompletan kardiovaskularni sistem svog tijela

 

Ja nikako ne razumijem potrebu da se razvijaju nepotrebni mišići koji će opet atrofirati kad se ne koriste. Smatram da šetnja od par kilometara dnevno i ograničavanje dugog sjedenja za računalom su dovoljni za zdrav život. Naravno uz ograničenje unosa kalorija. Ima par članaka online gdje istraživanja pokazala da ograničavanje unosa kalorija prebacuje metabolizam u "mod" popravljanja stanica. Znači ako puno jedete i puno vježbate metabolizam neće moć ući u taj mod.

16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
Anđeo bez falinge kaže...
Lovac kaže...

 

stres..stres..stres...

SSRI antidepresiv to rješava bez problema...

 Baš antidepresiv za stres... neću lijekove, radim na sebi, bude kad-tad.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
Anđeo bez falinge kaže...

biser #84

Žustrim hodanjem utrošit ćete više kalorija nego joggingom.

 

glupost koju su izmislili oni koji se u životu nisu bavili sportom, pa su po stare dane počeli marširati po 5 km "žustrog" hodanja...

ajde, po nekoj logici amater jogeraš vs amater hodač.

prednost dajem pri trošenju kalorija amateru hodaču jer amater jogeraš ne može "žustro" istrčati ni 500m a ne 5 km... 

 

ozljede zglobova i paz majke ti koljena kod džogiranja, mogu dobiti samo smotanci koji su bili u osnovnoj oslobođeni tjelesnog odgoja... 

 Tako nekako.

Ljudi danas nisu baš pametni, od 8-16h recimo sjede u uredu 8 sati, dođu doma u autu opet sjedeći i odu trčati sat-dva uz minimalno ili nikakvo istezanje/zagrijavanje i onda bude: kako je ovo naše ljudsko tijelo ovako krhko, trčanjem se oštećuju koljena, trčanje je opasno, bolje hodati.

Epic facepalm.

Velika većina ozljeda nastaje prevelikim brojem ponavljanja, a šta ima bolje od skakanja s noge na nogu bez zagrijavanja tisućama puta nakon 8 sati sjedenja na dupetu?

Much wow za takve ljude.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
GhostLoveScore kaže...
bus kaže...

 A zamisli netko placa teretanu, a moze komotno odrzavati formu samo trcanjem ili plivanjem ljeti ako je na moru.... i to kompletan kardiovaskularni sistem svog tijela

 

Ja nikako ne razumijem potrebu da se razvijaju nepotrebni mišići koji će opet atrofirati kad se ne koriste. Smatram da šetnja od par kilometara dnevno i ograničavanje dugog sjedenja za računalom su dovoljni za zdrav život. Naravno uz ograničenje unosa kalorija. Ima par članaka online gdje istraživanja pokazala da ograničavanje unosa kalorija prebacuje metabolizam u "mod" popravljanja stanica. Znači ako puno jedete i puno vježbate metabolizam neće moć ući u taj mod.

 

A bolje i setati nego ne setati definitivno. Ali trcanje i setanje su intenzivno razlicite stvari i procesi koji se u tijelu desavaju su drugaciji. Imas odlicne knjige od jogginga do maratona, i trcanje .... koji na medicinskim osnovama opisuju sta se u tijelu događa prilikom trcanja, i kako prvih 2-3 mjeseca je jako tesko steci naviku trcanja ..... poslje kad to prodes tesko je odustati od tog osjecaja benefita koje tijelo dobiva :)

A sa druge strane svejedno trcao, hodao ili sjedio... umret ces zdrav ili bolestan, sa 50 ili 90...ili ce te pokupiti auto, jbga

 

16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
GhostLoveScore kaže...

 

Ja nikako ne razumijem potrebu da se razvijaju nepotrebni mišići koji će opet atrofirati kad se ne koriste. Smatram da šetnja od par kilometara dnevno i ograničavanje dugog sjedenja za računalom su dovoljni za zdrav život. Naravno uz ograničenje unosa kalorija. Ima par članaka online gdje istraživanja pokazala da ograničavanje unosa kalorija prebacuje metabolizam u "mod" popravljanja stanica. Znači ako puno jedete i puno vježbate metabolizam neće moć ući u taj mod.

A jel shvaćaš da ljudska tijela nisu zamišljena za sjedenje satima pred računalima, za radnim stolovima i sl. Stvoreni smo tako da tijelo koristimo i da možemo obavljati rad s tim mišićima, ali smo tijekom vremena našli druge načine za to i sad tijelo ne koristimo više na taj način pa dolazi do raznih problema, od dijabetesa pa nadalje.

 

Jesi čuo kad za stvar zvanu sport? Ne možeš recimo biciklirati, a zanemariti ostatak tijela i trenirati samo noge, to dovodi do disproporcija i do ozljede, treba cijelo tijelo ojačati... Tako je sa svakim sportom... I nogometaši idu u teretanu i treniraju cijelo tijelo, a ne trče samo za loptom.

 

Ne treniramo svi zato jer imamo problema s kilama i jer se ne znamo zdravo hraniti. Treniramo jer želimo biti zdravi, izgledati bolje, a neki od nas sudjeluju i na sportskim natjecanjima pa treniramo da bi bili što bolji i što brži... Ne govorim sad da se trebaš nabildati ko Hulk, ali držati do sebe itekako da... Pogotovo u mlađoj i srednjoj dobi... Dakle kombinacijom treninga snage i cardio treninga se dolazi do najboljih rezultata.

 

Evo, vrlo jednostavan primjer... Ako ti se samo šeta i pliva izgledat ćeš kao lijeva varijanta, ako  ubaciš nešto treninga snage i pravilno se hraniš, izgledat ćeš kao ova desno varijanta (OK, ne baš u 4 mjeseca kako piše na slici, to su pizdarije, no...)... Mislim da uopće nema potrebe raspravljat dalje.

 

btw. Održavanje mišićne mase tijekom života, a pogotovo u starijoj dobi usporava propadanje kostiju i održava organizam vitalnijim, a kvalitetu života puno boljom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 15:07 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
EZY-E kaže...

 Tako nekako.

Ljudi danas nisu baš pametni, od 8-16h recimo sjede u uredu 8 sati, dođu doma u autu opet sjedeći i odu trčati sat-dva uz minimalno ili nikakvo istezanje/zagrijavanje i onda bude: kako je ovo naše ljudsko tijelo ovako krhko, trčanjem se oštećuju koljena, trčanje je opasno, bolje hodati.

Epic facepalm.

Velika većina ozljeda nastaje prevelikim brojem ponavljanja, a šta ima bolje od skakanja s noge na nogu bez zagrijavanja tisućama puta nakon 8 sati sjedenja na dupetu?

Much wow za takve ljude.

 I što bi sad svi trebali ostaviti svoje uredske poslove i otići u drvosječe?

Sjedilački stil života je većini neizbježan, pa je povremeno ili redovito bavljenje umjerenim fizičkim aktivnostima itekako korisno.

 

Najveći problem u bavljenju fizičkom aktivnošću je naći vrijeme i motivaciju. Klubovi trčanja služe upravo da ti odrede vrijeme i da te motiviraju, a usput i educiraju kako se ne bi povrijedio.

 

Da, postoje i bolje aktivnosti od trčanja, ali mnogima one iz raznih razloga nisu dostupne ili praktične, a trčanje je najjednostavnije i svima dostupno. Po korisnosti je daleko veća razlika između trčanja i netrčanja, nego između trčanja i bilo koje druge aktivnosti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
GhostLoveScore kaže...

 

Ja nikako ne razumijem potrebu da se razvijaju nepotrebni mišići koji će opet atrofirati kad se ne koriste. 

Istina, ali ponekad ti ipak zatrebaju, a onda je kasno. Npr. problem astronauta koji su dugo u zero-g. Nema gravitacije, i dio mišićne i koštane mase im ne treba. Dok su u svemiru nije problem, ali problem nastaje kad se vrate na zemlju, a onda krš i lom. 

 

Naravno ne treba pretjerivati. Jer realno, većina ljudi ide u teretanu zbog dobrog izgleda, nema to previše veze sa zdravljem. 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 17:31 (SupremeCommander).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
lllnuclearlll kaže...
A jel shvaćaš da ljudska tijela nisu zamišljena za sjedenje satima pred računalima, za radnim stolovima i sl. Stvoreni smo tako da tijelo koristimo i da možemo obavljati rad s tim mišićima, ali smo tijekom vremena našli druge načine za to i sad tijelo ne koristimo više na taj način pa dolazi do raznih problema, od dijabetesa pa nadalje.

 

Jesi čuo kad za stvar zvanu sport? Ne možeš recimo biciklirati, a zanemariti ostatak tijela i trenirati samo noge, to dovodi do disproporcija i do ozljede, treba cijelo tijelo ojačati... Tako je sa svakim sportom... I nogometaši idu u teretanu i treniraju cijelo tijelo, a ne trče samo za loptom.

 

Ne treniramo svi zato jer imamo problema s kilama i jer se ne znamo zdravo hraniti. Treniramo jer želimo biti zdravi, izgledati bolje, a neki od nas sudjeluju i na sportskim natjecanjima pa treniramo da bi bili što bolji i što brži... Ne govorim sad da se trebaš nabildati ko Hulk, ali držati do sebe itekako da... Pogotovo u mlađoj i srednjoj dobi... Dakle kombinacijom treninga snage i cardio treninga se dolazi do najboljih rezultata.

 

Evo, vrlo jednostavan primjer... Ako ti se samo šeta i pliva izgledat ćeš kao lijeva varijanta, ako  ubaciš nešto treninga snage i pravilno se hraniš, izgledat ćeš kao ova desno varijanta (OK, ne baš u 4 mjeseca kako piše na slici, to su pizdarije, no...)... Mislim da uopće nema potrebe raspravljat dalje.

 

btw. Održavanje mišićne mase tijekom života, a pogotovo u starijoj dobi usporava propadanje kostiju i održava organizam vitalnijim, a kvalitetu života puno boljom.

 

 

 

Da, to sam upravo i ja rekao, većina ljudi u teretane ide zbog izgleda a ne zbog zdravlja. Ja nisam doktor ali sumnjam da dizanje 250 kila u teretani ima ikakav dodatni pozitivan efekt na zdravlje nego obična šetnja od par km svaki dan.

 

Ali se ne slažem s tobom da je čovjek na desnoj slici išta zdraviji nego na ljevoj slici. Izgleda bolje, ali neće ništa duže živjeti nego da je ostao kao prije. Druga stvar da je imao previše kila pa je smršavio. Tu ima pozitivnih zdravstvenih efekata. Ali ovako ne.

 

8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje
Kako se održavati u dobroj tjelesnoj kondiciji? Evo mog recepta. Do posla mi treba tramvajem 50-60 minuta. No otkrio sam put kroz šumu, kroz zagrebačke šumske parkove (Tuškanac, Zelengaj i dr.) i dolazio na posao pješke od kuće za 75 min. Dakle, potrošio sam 15-25 minuta više, no za što bih najbolje utrošio to vrijeme? Valjda opet za hodanje. Dakle, razmišljajte kako da do posla dođete pješice, ili da barem dio puta tako prođete. Začudit ćete se koliko je to lako, jer pješak ide prečice dok auto, tramvaj ili autobus zaobilazi. Zahvaljujući hodanju rješio sam se problema s niskim tlakom, a sa svojih 68 godina sam b.o (krvna slika u redu, tlak 120/80). Kako god okreneš, hodanje je najprirodnija fizička aktivnost, što znači da prvo treba hodati, a drugo (plivanje, trčanje) ako se stigne. Usto hodati se može uvijek, ništa ne košta, a lako se prilagodi (brzina, ruta) tjelesnoj kondiciji. Ukratko, došao sam do toga da mogu dnevno prevaliti brzim hodom (6 km/h) sedam kilometara bez zaustavljanja, a bez problema, s kraćim odmorom, 15 km dnevno.
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
GhostLoveScore kaže...

 

Da, to sam upravo i ja rekao, većina ljudi u teretane ide zbog izgleda a ne zbog zdravlja. Ja nisam doktor ali sumnjam da dizanje 250 kila u teretani ima ikakav dodatni pozitivan efekt na zdravlje nego obična šetnja od par km svaki dan.

 

Ali se ne slažem s tobom da je čovjek na desnoj slici išta zdraviji nego na ljevoj slici. Izgleda bolje, ali neće ništa duže živjeti nego da je ostao kao prije. Druga stvar da je imao previše kila pa je smršavio. Tu ima pozitivnih zdravstvenih efekata. Ali ovako ne.

 

Nisam rekao da moraš dizat 250kg u teretani, čak to pretjerivanje s težinama vodi ozljedama, uzimanju steroida i ostalim glupostima...

 

Ali osnovno održavanje tijela nekim srednjim težinama vrlo pozitivno djeluje na zdravlje i korisna mišićna masa može samo pomoći u starijoj dobi boljoj kvaliteti života...

 

Nije stvar zdravlja samo duljina života... Mogu pušač 2 kutije cigara koji je usput i cuger i netko tko je sportaš živjet jednako, al aj pogodi čija kvaliteta života i zadovoljstvo tijelom će biti bolje tijekom cijelog života?? Dok će jedan sjedit u kolicima na kisiku sa 70 godina, drugi će planinarit po nacionalnim parku u istim tim godinama.. Neovisno ako oba riknu sa 71. godinom...

 

jbg. ja sa svojih 30 godina sad već vidim koliko imam više energije od svojih vršnjaka (bavim se ozbiljnije biciklizmom, vozim utrke i kondicija mi prilično visoka). I baš bio s frendom koji je fizički aktivan kao većina ljudi danas (dakle poso/kuća kuća/poso), najveća aktivnost mu je jednom godišnje drva posložit u šupu. I penjali se na 5. kat zgrade i čovjek se uspuhao, ne može, veli meni "daj lakše malo..." ja ga gledam i počnem se smijat jer sam praktički došao gore bez da sam osjetio bilo kakav umor... Također on je uvijek umoran kad dođe s posla, a ja odem na trening kad dođem s posla. Ne radimo niti jedan niti drugi fizički zahtjevan posao. Usput ima čovjek visok tlak i pije tablete svako jutro za tlak sa svojih 28 godina, ima možda 7-8kg viška, ali to nije nešto puno, no eto već počinju problemi u vrlo ranoj dobi koji bi mu se kasnije mogli samo potencirati.

 

btw. Mišićna masa troši energiju u mirovanju, ako imaš više mišića smiješ više i jesti jer tijelo potroši hranu, tako da je to jedan veliki benefit, barem za gurmane poput mene . U svakom slučaju umjerena sportska aktivnost i to kombinirani treninzi snage i cardio donose najviše benefita čovjeku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:13 (lllnuclearlll).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje
Današnji "sportaši" koriste valjda 5 % raspoložive snage. Dat ću vam 3 primjera:
1.) U Dubrovniku su radili "fakini" - lučki radnici. Uvjet za primanje na posao? Trebao se naprtiti vrećom od 100 kg i prenijeti je stotinu metara. To je bio posao za svakog zdravog momka.
2.) U južnoameričkim rudnicima rudari su iznosili rudaču u vrećama. Vreća je imala 135 kg, a nosila se 200 m bez odmora. Dobrovoljci bi je iznosili po ljestvama 50 m iz okna.
3.) Čovjek koji je vukao rikšu u Japanu prosječno je dnevno prevaljivao 40 km. Neki je liječnik bio svjedok kada je rikšaš za 14,5 sati prevalio sa svojom rikšom (+ putnikom) 110 km.
Ljudi su nekoć fizički radili od djetinjstva, pa su im se mišići razvili i bez teretane!
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
danen kaže...

Ljudi su nekoć fizički radili od djetinjstva, pa su im se mišići razvili i bez teretane!

 Pa to je ono o čem pričam. Ljudsko tijelo je stvoreno za rad, i da bi optimalno funkcioniralo i bilo zdravo treba mu rad i omogućiti...  Pošto je hrpa poslova danas sjedilačka i fizički neaktivna sport i teretana su odlične stvari za to. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:26 (lllnuclearlll).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
lllnuclearlll kaže...

jbg. ja sa svojih 30 godina sad već vidim koliko imam više energije od svojih vršnjaka (bavim se ozbiljnije biciklizmom, vozim utrke i kondicija mi prilično visoka). I baš bio s frendom koji je fizički aktivan kao većina ljudi danas (dakle poso/kuća kuća/poso), najveća aktivnost mu je jednom godišnje drva posložit u šupu. I penjali se na 5. kat zgrade i čovjek se uspuhao, ne može, veli meni "daj lakše malo..." ja ga gledam i počnem se smijat jer sam praktički došao gore bez da sam osjetio bilo kakav umor... Također on je uvijek umoran kad dođe s posla, a ja odem na trening kad dođem s posla. Ne radimo niti jedan niti drugi fizički zahtjevan posao. Usput ima čovjek visok tlak i pije tablete svako jutro za tlak sa svojih 28 godina, ima možda 7-8kg viška, ali to nije nešto puno, no eto već počinju problemi u vrlo ranoj dobi koji bi mu se kasnije mogli samo potencirati.

 

btw. Mišićna masa troši energiju u mirovanju, ako imaš više mišića smiješ više i jesti jer tijelo potroši hranu, tako da je to jedan veliki benefit, barem za gurmane poput mene . U svakom slučaju umjerena sportska aktivnost i to kombinirani treninzi snage i cardio donose najviše benefita čovjeku.

 

I ja volim jest. Ali sam više ljen nego što volim jest. Pa si ja reguliram težinu izbacivanjem jela.

15 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

Cijelu civilizaciju smo razvili oko toga da ne moramo fizički raditi. Smisao rekreacije je upravo u tome da nije obaveza teškog fizičkog rada, nego zadovoljstvo i zabava. Radije radim za računalom nego da kisnem, a poslije ako mi je gušt odem na trčanje, bicikliranje ili planinarenje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
danen kaže...
Današnji "sportaši" koriste valjda 5 % raspoložive snage. Dat ću vam 3 primjera:
1.) U Dubrovniku su radili "fakini" - lučki radnici. Uvjet za primanje na posao? Trebao se naprtiti vrećom od 100 kg i prenijeti je stotinu metara. To je bio posao za svakog zdravog momka.
2.) U južnoameričkim rudnicima rudari su iznosili rudaču u vrećama. Vreća je imala 135 kg, a nosila se 200 m bez odmora. Dobrovoljci bi je iznosili po ljestvama 50 m iz okna.
3.) Čovjek koji je vukao rikšu u Japanu prosječno je dnevno prevaljivao 40 km. Neki je liječnik bio svjedok kada je rikšaš za 14,5 sati prevalio sa svojom rikšom (+ putnikom) 110 km.

 to su gluposti.

takve nenormalne prisilne tjelesne aktivnosti su dovodile da su ti "lučki radnici" i slični s 45 godina i ranije bili invalidi dok se kvalitetno pripremljenim proramom vježbi mišićna masa, može održati i preko sedamdesete godine.

trebate otići jednom u teretanu i vidjeti kakve vježbe rade sedamdesetogodišnjaci koji izgledaju kao "hodači" tridesetogodišnjaci, što više, izgledaju bolje i zdraviji su od većine "hodača" jer su osim zdravog vježbanja ufurani i u kvalitetnu prehranu...jedno bez drugoga ne ide...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
lllnuclearlll kaže...

 Pa to je ono o čem pričam. Ljudsko tijelo je stvoreno za rad, i da bi optimalno funkcioniralo i bilo zdravo treba mu rad i omogućiti...  Pošto je hrpa poslova danas sjedilačka i fizički neaktivna sport i teretana su odlične stvari za to. 

Ljudsko tijelo se konstantno mijenja i prilagođava potrebama. Da nije tako i dan danas bi živjeli u špiljama i lovili hranu buzdovanom. Ako tebe sportske aktivnosti vesele, slobodno se bavi njima, ali da su ljudima nužno potrebne nije istina. Stephen Hawking je sasvim dobro funkcionirao bez fizičkih aktivnosti. Umjesto fizičkog vježbanja, bavio se umnim vježbanjem.

 

Najveći benefit vježbanja i nije u rastu mišića, koji su ti u današnje vrijeme praktički nepotrebni, nego u lučenju raznih hormona i doprinosu na smirenje i duševni mir. A za to postoje i druge metode.

 

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 22:26 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
SupremeCommander kaže...

Ljudsko tijelo se konstantno mijenja i prilagođava potrebama. Da nije tako i dan danas bi živjeli u špiljama i lovili hranu buzdovanom. Ako tebe sportske aktivnosti vesele, slobodno se bavi njima, ali da su ljudima nužno potrebne nije istina. Stephen Hawking je sasvim dobro funkcionirao bez fizičkih aktivnosti. Umjesto fizičkog vježbanja, bavio se umnim vježbanjem.

 

Najveći benefit vježbanja i nije u rastu mišića, koji su ti u današnje vrijeme praktički nepotrebni, nego u lučenju raznih hormona i doprinosu na smirenje i duševni mir. A za to postoje i druge metode. 

Stvarno si našao usporedbu, bravo... 

 

 

Ne da mi se uopće trošit vrijeme na pisanje... Sve ti piše već, nema smisla...

 

btw. Hrpetina modernih bolesti nastaje zbog nedovoljno tjelesne aktivnosti i loše prehrane (debljina, dijabetes, visok tlak, pa čak utječe i na veći rizik od raka). 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 23:05 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
lllnuclearlll kaže...

 

btw. Hrpetina modernih bolesti nastaje zbog nedovoljno tjelesne aktivnosti i loše prehrane (debljina, dijabetes, visok tlak, pa čak utječe i na veći rizik od raka). 

 Loša prehrana nema veze s vježbanjem. A direktno niti debljina. Možeš ne vježbat i bit mršav, možeš bit i debeo i vježbat.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
SupremeCommander kaže...

 Loša prehrana nema veze s vježbanjem. A direktno niti debljina. Možeš ne vježbat i bit mršav, možeš bit i debeo i vježbat.

Naravno, ako radiš disbalans između te dvije stvari...

 

Fizička aktivnost ima jako puno dobrobiti na ljudsko zdravlje, znanstveno dokazano na sve moguće načine... Sjedilački način života vodi mnogim bolestima, jednako tako dokazano nebrojeno puta... Ako ti imaš neke druge informacije, slobodno nas prosvjetli. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 23:39 (lllnuclearlll).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Doj
SupremeCommander kaže...

 Loša prehrana nema veze s vježbanjem. A direktno niti debljina. Možeš ne vježbat i bit mršav, možeš bit i debeo i vježbat.

 

 

U današnje doba čini mi se da stres daleko više djeluje negativno na zdravlje nego što pozitivno bilo kakva vježba djeluje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 0:59 (GhostLoveScore).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice