Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

poruka: 22
|
čitano: 5.602
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi".
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

BISER #584 zapravo strah od pauka, zmija, visine itd. Nije iracionalan, nego genetski uzrokovan i takoreći je držao ljude podalje od opasnosti (trovanja).

 

Sada postoje protuotrovi, ali ne znači da gen automatski nestaje, što je i u krajnjem slučaju itekako dobro. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
#585

Ako se ostvari Kolindino proročanstvo o 8000€...onda i mi spadamo u tih 12%...sve kriterije ispunjavamo eto osim tih 8000€

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

Jedino čega se bojim više od smrti je nove odgode Cyberpunka

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

Jeste li sigurni da ljudi umiru od čepova od šampanjca? Ili je to samo neka ne potvrđena glasina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Da, ljudi pogibaju od čepova šampanjca.
https://glassofbubbly.com/death-by-champagne/
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
"Strah od pauka, zmija, visine itd. nije iracionalan, nego genetski uzrokovan".
---
Genetika i racionalnost = kruške i jabuke. Niđe veze.
Premda strah od paukova vjerojatno jeste genetski urođen, ne znači da je racionalan.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če

postoje samo dvije vrste životinja:

 

one koje mogu ubiti svojim tjelesnim sposobnostima i one za koje mi treba oružje...

 

dakle nema straha...

 

a ionako tješim ženu da statistički, u godinu dana popapa 8 malih paučića u snu...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Što je veći pauk, to ga se ljudi više boje, no isti taj pauk je manje opasan od malih pauka.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Doc Berecki kaže...
Da, ljudi pogibaju od čepova šampanjca.
https://glassofbubbly.com/death-by-champagne/

 FAKE NEWS http://antiviral.gawker.com/no-a-chinese-billionaire-wasnt-killed-by-counterfeit-b-1617770582

 

evo ubojstvo sa čepom

14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

Doktore imam pitanje, da netko stvarno pogine od čepa, kako se to u bolnici upisuje i vodi statistika i to na globalnoj razini?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi
Tvrdnja da je strah od pauka iracionalan jer ljudi ne umiru toliko od ugriza pauka se temelji na logičkoj pogrešci koja je uobičajena u antivaxerskim krugovima...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

Itekako je racionalan strah.

Da se ljudi ne boje vise paukova i diraju svakog na kojeg naidu, bilo bi puno vise ugriza, a time i smrti.

Samim razlogom sto su ljudi oprezni je statistika mala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Doc Berecki kaže...
"Strah od pauka, zmija, visine itd. nije iracionalan, nego genetski uzrokovan".
---
Genetika i racionalnost = kruške i jabuke. Niđe veze.
Premda strah od paukova vjerojatno jeste genetski urođen, ne znači da je racionalan.

 mene na psihologiji učilo da su svi strahovi naučeni/stečeni i da se rađamo sa bez ikakvih. kad se rodila kći, iskušao sam postavku. ničega je nije bilo strah. samo radoznalost (čak i uz neugodno iskustvo s pčelom). no majka njena (te odavno bivša gđa) je uspješno izminirala moj trud i sad dijete ima 30 i strahuje pomalo od koječega ali ne panično. i ne preda mnom. i misli da je glupo ali svejedno je frka ponekad. najveći strah: vožnja auta u zagrebačkom gradskom prometu uvečer, te u špici. sve je prepustila dečku. ts, ts. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Diablo86 kaže...

Doktore imam pitanje, da netko stvarno pogine od čepa, kako se to u bolnici upisuje i vodi statistika i to na globalnoj razini?

 

Pod "COVID-19".

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

Ljudi se boje paukova, insekata, zmija i slično prije svega zbog njihovog izgleda. Jednom san nešto gleda o tome, rečeno je da je strah uzrokovan gađenjem najdublji i najsloženiji oblik straha.

 

Ovo s komarcima baš i nije točno iz mog iskustva; ljeti se navečer upali lampa i bude puno lakše, najčešće zapravo i ne bude više komaraca u blizini. Ugasi li se lampa, uskoro počinje gozba. Ispod nje redovno bude na desetke leševa komaraca.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Doc Berecki kaže...
"Strah od pauka, zmija, visine itd. nije iracionalan, nego genetski uzrokovan".
---
Genetika i racionalnost = kruške i jabuke. Niđe veze.
Premda strah od paukova vjerojatno jeste genetski urođen, ne znači da je racionalan.

 Ako je strah od paukova genetski urođen, to ukazuje na visoku verovatnoću da je prisustvo takvog straha u određenom razdoblju čovekovog razvitka predstavljalo evolutivnu prednost. Ako su osobe sa urođenim strahom od paukova tada imale statistički veće šanse preživljavanja i ostavljanja potomstva (zahvaljujući čemu je isti mahom urođen savremenom čoveku), onda, barem tada, taj strah uopšte nije bio iracionalan. Dakle, danas po svemu sudeći jeste iracionalan, ali u vreme kada smo ga stekli kao vrsta, nije bio, što je otprilike ono što je fredii želeo da kaže, ako sam ga dobro razumeo. Štaviše (čisto zarad umetnosti argumentovanja "izgubljene stvari"), pitanje je koji bi čak i danas bio rezultat u meču paukova i šampanjskih boca da ljudi, u velikom broju, ne zaziru od paukova, dok se u momentima otvaranja šampanjskih boca mahom ponašaju prilično bezbrižno, pa i nemarno. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 godine
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če
Čovjek se rađa sa starhom od gubitka podloge i glasnog zvuka.
Sve ostalo se stekne.
Pararera
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če

AFAIK, nije baš tako jednostavno. Određene strahove, uključujući one od nekih vrsta životinja, sasvim mala deca ne ispoljavaju, ali ti strahovi zatim u određenom dobu postaju veoma pristutni, a da deca generalno nisu imala prilike da iskuse bilo kakav događaj kojim bi se nastanak tih strahova mogao objasniti. Za sada važeći zaključak je (ili je barem bio kad sam ja išao u školu) da za te strahove postoji određena genetska predispozicija i da se zato oni, iako nisu prisutni po rođenju, veoma lako razvijaju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
6 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

Ljudi se boje paukova, zmija, insekata, riba i slično čak i ako su neotrovni, čak i ako nemaju mogućnost ugriza, odnosno ako su potpuno bezopasni. Nema tu genetike nego je riječ o strahu od različitog, a to nešto različito je pritom često i vrlo odbojno većini ljudi. Životinje isto tako znaju strahovat od drugih životinja koje su im potpuno različite i odbojne, makar im ne predstavljale ikakvu opasnost jer su možda puno manje, puno sporije ili su im već poznate kao neotrovne i općenito bezopasne. Strah od visine isto tako ne mora bit uvjetovan genetikom, već se može jednostavno opisat; osoba A iz bilo kojih razloga cijeni svoj život više od osobe B i/ili strahuje od bolne smrti više od osobe B te samim time poduzima više mjera kako nebi postala palačinka na gradskom pločniku. Nema potrebe sve komplicirat genetikom, zadnjih godina je to ka nekakav trend, svašta se trpa pod genetiku.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če

Rekao bih da si potpuno u krivu. Neke životinje imaju urođeni strah od predatora, iako ih nikada nisu vidjele. Zašto bi bilo različito sa ljudima.

6 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Čepovi

To nije isto ovome o čemu san pisa, već je nešto sasvim drugo. Uostalom, nelogično je, životinja se ne može bojat nečega šta za nju ne postoji jer to nešto nikad nije vidila. Osim toga, većina predatora svojim izgledom, ponašanjem, pokretima, zvukovima i mirisima daju doznanja tko su, čime se bave i kakve bi im mogle bit namjere. Isto tako, životinje itekako efikasno komuniciraju te podučavaju svoje potomke mnogim stvarima; orke nasukaju svoje mlade pa ih uče kako da se oslobode, neki kitovi socijaliziraju svoje mlade s ljudima u brodovima, ptice iz porodice Corvidae se uče svemu i svačemu; izradi alata (znatno boljih i od primatskih), složenim prijevarama i blefovima, složenoj socijalizaciji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#117) - Če

Nelogično je da životinja nauči tko je predator tek kad ju on pojede, onda je malo kasno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice