Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

poruka: 12
|
čitano: 5.253
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,".
10 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

Hvala Doc.
Danasnji biseri su bas ono... za zivot koji zivim.
Posebno mi je zanimljiv ovaj za nedonoscad - ti mali junaci su nevjerovatni.
Ko nije prosao kroz to, propustio je pola roditeljstva :)

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Si
Iznimno (kao i uvijek)!
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

I ja sam rođen kao nedonošće, u poratno doba kada nije bilo ničega, a ponajmanje inkubatora. Porođajna težina: 1700 g. I zbog toga nisam ništa u životu propustio...

Jedino me muči jedno pitanje. Čuo dam da nedonoščad ima male šake i dlanove. Šake su mi za muškarca prilično male, a sa svojih 180 cm visine nosim cipele broj 41. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Si
Znači svatko bi trebao proći kroz to, inače nije neki roditelj jer kroz jedan dio nije prošao?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Si

Ma ne naravno, roditeljstvo je za mene jedan poseban cin koji treba cijeniti generalno.
Samo sam htio reci da npr po broju pregleda (i sikiracija kod svakog) broj je bar duplo veci.
Do 2. god zivota cini mi se da ih tretiraju kao visokorizicne bebe, a pregledi (oci, uci, fizijatar, snimci glave/kukova..., endokrinologija) su jako cesti.

 

Nerijetko vas (poznanici/prijatelji/oni koji se s tim susrecu) bombarduju pitanjima: aaa? pa kako? pa zasto? pa hoce li biti nekih posljedica? sta doktori kazu?...
dok vi polunapaceni 'ganjate papire' i 'hodate po doktorima' stalno moleci Boga da na kraju ne morate lijeciti djecu SMS-ovima

sve ti znas, ali nista ne kontas
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 10:00 (Sevdalija).
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

Ja osobno znam 3 nedonosceta i svaki od njih znatno slabije napreduju od ostatka "normalne" djece.Mozda je slucajnost,ne znam?

Za ovo hodanje u krug,jos su nas u izvidacima ucili kako "nozni ljevaci" u takvim situacijama prave krug u desno,dok desnjaci prave krug u ljevo-navodno zato sto sa dominantnom nogom prave jaci/duzi korak od druge noge?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

kako ne spomenu ovo cedo, ovo nedonosce, koju vlastitu mater ispravlja s kolko se kila rodio?

 

 

i jos jedan dokaz milka da nedonoscad ne mora biti sicusna, vidis u kolikog golemog je ovaj lazova i seronju izrastao.

posljeratna nedonoscad je sasvim sigurno oskudijevala i tesko da je bilo neceg osnovnog poput majcinog mlijeka, jer su i majke vrlo lako

bile neuhranjene - faktor koji se lako zaboravlja.

 

a kojekave "formule" poput "bebirona" su bile krik napretka jer su majke nisu morale "natezat s dojenjem". savjeti su bili kravlje mlijeko

odmah nakon par mjeseci a nije svaka bebica mogla podnijeti isto.

 

u sto ce se dite razviti nema neke velike veze s koliko si se rodio - valjda malo jacu ulogu igra i genetika.

no uvijek ima vremena da postane kreten.

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Si

Dešnjak sam u nozi i više idem udesno već uljevo

5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Si
znači za biti genije... ili ranije izađi iz mamine...ili budi lud...trećeg nema
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 12:13 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

571 - mene je donesla roda a kad je ispustila bombu, kolabirala je. 

 

572 - znači, ako nemam nogu, ne samo da će mi pimpek biti do poda, nego će me i kukčad zaobilaziti u prehrambenim pohodima? 

 

573 - meni je umalo 60, tako da su pjege još mladenačke i ne bih ih dirao do daljnjega. 

 

574 - dobro je znati. ubuduće, kad režem kruh, neću više rukom, nego ću nož držati u labrnji. 

 

575 - a tek kad pijancu staviš povez na oči ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Si
Ajar kaže...

571 - mene je donesla roda a kad je ispustila bombu, kolabirala je. 

 

 

progutala roda zabu i ova dolazeci sebi nakon par minuta unezvjereno zavapi: gdje sam?

a roda ce joj na to:

- smjer jugozapad, temperatura 23'C, relativna vlaznost 72%, nadmorska visina 250 metara, brzina...

- ne seri...

 

8 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#115) - Sitni,

taman gablec za mog pesa

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice