Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

poruka: 17
|
čitano: 5.144
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se".
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

#502. Dokaz tome je što ima malo prodavaonica koje prodaju mušku odjeću. U Zagrebu je omjer, rekao bih, barem 1:5. 

 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

glupost 25 minuta, čim uđem kroz ona vrata i vidim natpis sale, game over, prije bi kopao 2 sata nego bio 5 minuta u šoping centru 

 
9 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Ka
#502

To ovisi o vrsti dućana...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

Najluđu žensku pomamu za kupovinom vidio sam prilikom jednog službenog putovanja. Neka moja kolegica je u duty free shopu ispobala sve parfeme na koje je naišla (ne znam je li ijedan kupila). Sve ih je poštcala po podlaktici da bi im mogla osjetiti pravi miris. Kad smo ušli u avion, oni koji su sjedili iza nje htjeli su se ugušiti. A što se tiče odjeće? Uđem u dućan i kažem "Imate li baloner tamne boje, moje veličine?" Stavim prvi koji mi prodavačica pruži, stavim ga na sebe i kažem: "Kupljeno!" Ona sva u čudu: "Ovako nikad ništa nisam tako brzo prodala." Baloner je odličan. Nosim ga već desetu godinu. 

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Ka
Ako paše kupim 10 pari istoga da imam godinama, sa ne morma iči. Meni je boljka kada odem u trgovinu sa alatima, od bušilice do kamiona, sve mašine su mi zanimljive. Jednom sam 1h isprobavao nekih 20 čekiča i na kraju nisam ni jedan kupio 😅.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

Može se vrlo brzo kupiti, ako se zna što se kupuje. Kad sam bio u Izraelu htio sam kupiti suvenira za članove svoje obitelji i prijatelje. Već sam u hotelu vidio da ima tri vrste suvenira (1. suveniri s temom židovske vjere, 2. suveniri s temom Židova-glazbenika i 3. suveniri u vezi sa gradovima i građevinama), od kojih mi se samo 3. vrsta činila prikladnom. Usto, suvenir mora biti lagan (do 100 g) i nelomljiv, po mogućnosti keramičan.  Počeh od prvog dućana u ulici, prodaju baš suvenire 3. vrste i to još po sniženim cijenama. Kupih odmah sve što treba. Ali s time dućanom nisu bile zadovoljne i dvije dame u mome društvu. Ukratko, prošli smo obje strane ulice, obišli 10-15 dućana i na kraju se vratili u onaj u kojem sam ja već kupio. Onda su i one kupile. 

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

Nije zajebancija,ali ja imam sposobnosti nanjušiti nekoga tko ima pokvareni zub.

Pušio sam cigarete 17 godina i nakon prestanka "otkrio" sam njuh.U ranome stadiju prestanka bio sam "zatrpan" novim mirisima(koji su ustvari uvjek bili tu,ali zbog odvratnih cigara ih nisam mogao njušiti),Svi ti izraziti mirisi su vremenom polako postali "blaži" mome njuhu,samo taj miris pokvarenoga zuba nije.

Dovoljno mi je da netko ima i malenu,neprimjetnu rupicu od karijesa,ja ga nanjušim.

Teško je to nekome objasniti,ali taj miris truljenja je toliko izražen i prodoran,da ga mogu osjetiti u prostoriji ako je ta osoba u njoj.

Da bude stvar gora,imam devijaciju septuma i dišem samo na jednu nosnicu.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

levi's 501 - vrijeme je za pokus: "identificirati, locirati, uhititi, transferirati" pterodaktilografa s ocd-om i zatočiti ga na 29 godina samo s pisaćim strojem. sve ostalo je špekulancija  

 

502 (bad gateway) - natprosječan muškarac u kupnju odlazi sam i ciljano. obavi što prije i kida, oštro, nalijevo. 

 

503 (service unavailable) - od toga je umrla moja teta. u relativno kratko vrijeme pretvorila se u knauf. jezivo bolan (naglasak na "o" ili na "a", prema želji) i u najmanju ruku neugodan način umiranja 

 

504 (e, to je bio peugeot) - s time da ameri još uvijek žderu (fressen) funte u kvadratnim inčima 

505 (da, taj, s crtom) - žene ionako svakamo zabadaju nos. jedna moja susjeda bi odmah nanjušila da joj se su-prug (su-manut, su-lud, su-stipletičan) vratio pijan doma. i zbilja, umro je od ciroze. vještica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 14:05 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

#501

Mislim da je zanimljivija činjenica da je nekome bilo toliko dosadno u životu da je išao računati koliko bi najbržem daktilografu trebalo vremena da natipka slijed baza 

 

#502

Taj prosjek uspješno i svojevoljno kvarim cijeli život.

Shopping je zlo koje se mora na svaki način izbjeći. Sve se kupuje online, ono kaj se nemre izbjeć pošaljem strpljiviju polovicu. Jednostavno dobim ospice kad vidim dućane i police. Još ako treba nekaj isprobavat opali me mini moždani. 

 

#504

Baš sam danas za ručak pekla pizzu, al nije baš 72800 metara, ipak bi nam to bilo malo previše.

 

#505

Moji sinusi su toliko poštopani da ne osjetim ni normalne mirise a kamoli neke specijalne. Osim kad pasonja zvekne tihomira pod stolom. Od tog mirisa i trepavice otpadaju. 

 

 

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

Ja ne zam što je tu teško za izračunati. Rekord daktilografije je 600 otkucaja na minutu, dakle 10 u sekundi. U godini ima 365x24x3600 = 31,536 e6 sekundi, dakle u godinu naprvi 3,1526 e8 otkucaja. Ako znaš broj parova baza, podijeli ih s tim brojem i dobiješ koliko godina treba da ispiše sve parove. Meni je za ovo izračunti trebalo 20 sekundi, digitronom naravno. 

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Ka

Tko je spomenuo težinu računanja? Ponovno ponavljam, zanimljivija je činjenica da je nekome bilo toliko dosadno da mu je palo na pamet "hm ajmo izračunati koliko bi trebalo daktilografu da ispiše cijeli DNK". Vjerojatno jednako dosadno kao onima koji pokušavaju dokazati kako su inteligentni pa padnu na jednostavnom čitanju s razumijevanjem (i to ne prvi put).

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

A netko, čini se, ne razumije što je popularizacija znanosti, pa ne shvaća da se veliki brojevi moraju na neki način predočiti. Malo ljudi ima percepciju brojeva većih od milijun, pa i od tisuću. Nije to neka moja izmišljotina. U Arapa je predodžba velikog broja (mnogo, puno) bilo sedam, u našem narodu stotinu (stonoga, sto ljudi - sto čudi, i sl.), najveći broj za koji su Rimljeni imali ime  bila je tisuća (mille), za Grke 10.000 (mirijada). Najveći problem u učenju geologije i kemije proizalazi iz neshvaćanja veličine brojeva. Što znači 100 milijuna godina? Možemo li imati ikakvu predodžbu o tome? Ili da u jednom molu (npr. 18 g vode) ima 6x10e23 molekula? Stoga pustite popularizatore da rade svoj posao i prave usporedbe koje im se čine prikladnima. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Ka

Ali pravo je pitanje, koliko je to nogometnih igrališta?

8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

"Ako to Vaša Moćnost ushtjedne izvesti i ako nam Džemovo tijelo izruči bilo gdje na našoj obali, mi, sultan Bajazid, obećajemo da ćemo na mjestu koje Vaša Svetost odredi, isplatiti 300.000 dukata, za koje Vaša Moćnost može svojim sinovima kupiti nekoliko pokrajina... " (sultan Bajazid papi Aleksandru VI.).

Treba li sultan govoriti papi što može kupiti za 300.000 dukata? Zar je papa tukac neki? Usporedbe imaju i funkciju naglašavanja. Stoga u popularizaciji znanosti treba koristiti usporedbe, no isto tako treba paziti da budu primjerene i da ne budu otrcane. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Ka

vidim, čita se "Slučaj Džem"...

 

jako dobar roman, vrlo koristan za  poimanje srednjevjekovlja i feudalnog sustava, ali i komplot politikantstva naizgled nepomirljivih - Osmanskog Carstva kao pronositelja održavotvorenog Islama i Sv. Stolice, predvodnice kršćanske Evrope...

 

napisala ga je Vera Mutafčieva, povjesničarka, zbilja pitak a informativan roman... moja preporuka...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 12:07 (Stric_Jura).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

Ne, nisam čitao taj roman, ne znam čak ni da je napisan. Citat sam preuzeo iz knjige J. Burcardus, Aleksandar VI. i njegov dvor (prijevod na hrvatski izišao 1951.).  Inače, o tom je slučaju pisao i Ivo Andrić u romanu "Prokleta avlija". 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#101) - Kad se

e točno, zaboravio na "Avliju"...

 

ali preporuka za ovaj roman stoji...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice