Avengers: Infinity War

poruka: 35
|
čitano: 13.062
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Avengers: Infinity War".
11 godina
neaktivan
offline
Avengers: Infinity War

Gledao sam sve filmove do sada i ok su. Ne više od ok.

Inače ne volim komentare koji pretjerano kritiziraju, ali ovaj članak kao da je pisao 10-godišnjak sa thesaurusom.

Pridjevi "epski" ili "emocionalni", izrazi "utoliko bogatiji", "filmska sinegdoha" ili "Infinity War vraća se korijenima i na sebi svojstven način kroz likove je svjestan sebe više nego ikad" nisu niti smiješni. "Sebi svojstven svjestan sebe više nego ikad" - zaista?

 

Razumijem da je netko pisao ovo pod adrenalinom premijere ali slijedeći put možemo i bez infantilno, pseudoznalačkih konstrukcija.

 
20 1 hvala 5
11 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
tombomcom kaže...

Gledao sam sve filmove do sada i ok su. Ne više od ok.

Inače ne volim komentare koji pretjerano kritiziraju, ali ovaj članak kao da je pisao 10-godišnjak sa thesaurusom.

Pridjevi "epski" ili "emocionalni", izrazi "utoliko bogatiji", "filmska sinegdoha" ili "Infinity War vraća se korijenima i na sebi svojstven način kroz likove je svjestan sebe više nego ikad" nisu niti smiješni. "Sebi svojstven svjestan sebe više nego ikad" - zaista?

 

Razumijem da je netko pisao ovo pod adrenalinom premijere ali slijedeći put možemo i bez infantilno, pseudoznalačkih konstrukcija.

Par zar superheroji sami po sebi nisu infantilni? I sam sam gledao većinu filmova iz ovog MCU serijala i svaćam ih ko bezbrižnu zabavu, al ruku na srce ovo su filmovi prije svega za djecu i mladež. Tako da infantilno ide ruku pod ruku s ovim serijalom. (Iznimka DC-jev Dark Knight IMHO).

 

 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
13 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
tombomcom kaže...

Gledao sam sve filmove do sada i ok su. Ne više od ok.

Inače ne volim komentare koji pretjerano kritiziraju, ali ovaj članak kao da je pisao 10-godišnjak sa thesaurusom.

Pridjevi "epski" ili "emocionalni", izrazi "utoliko bogatiji", "filmska sinegdoha" ili "Infinity War vraća se korijenima i na sebi svojstven način kroz likove je svjestan sebe više nego ikad" nisu niti smiješni. "Sebi svojstven svjestan sebe više nego ikad" - zaista?

 

Razumijem da je netko pisao ovo pod adrenalinom premijere ali slijedeći put možemo i bez infantilno, pseudoznalačkih konstrukcija.

 

To ti je tako kada filmska kritika postane sama sebi svrha. Umjesto da pokuša što objektivnije približiti kvalitete i slabosti filma i time omogući svakome da se odluči da li je film za njega ide se u neko filozosko trabunjanje.

Ne znam koliko ljudi zna što je sinegdoha, ali moram reć da iako znam nisam siguran što je autor htio reći u ovom kontekstu.

Opterećeni komplikacijama iz stvarnog života, prepustiti se zabavi u njenom najčišćem obliku sve je teži pothvat. Zabavi neopterećenoj umjetničkim težnjama da djelo bude relevantno za stvarni svijet.

Wow, što se dogodilo između A Quiet Placea i Avengersa?

 

Sviđa mi se primjedba za prodaju prava na Spider Man i  X-men, to zbilja je zanimljivo kako se odigralo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
tombomcom kaže...

Gledao sam sve filmove do sada i ok su. Ne više od ok.

Inače ne volim komentare koji pretjerano kritiziraju, ali ovaj članak kao da je pisao 10-godišnjak sa thesaurusom.

Pridjevi "epski" ili "emocionalni", izrazi "utoliko bogatiji", "filmska sinegdoha" ili "Infinity War vraća se korijenima i na sebi svojstven način kroz likove je svjestan sebe više nego ikad" nisu niti smiješni. "Sebi svojstven svjestan sebe više nego ikad" - zaista?

 

Razumijem da je netko pisao ovo pod adrenalinom premijere ali slijedeći put možemo i bez infantilno, pseudoznalačkih konstrukcija.

 
Ne bih rekao da je do toga kakve su konstrukcije, nego do toga što osobno smatraš da ih već ovaj žanr filma ne zaslužuje. Ne znam jesi li pogledao film, ali ti 'pridjevi' su na mjestu i što se tiče doživljaja i što se tiče opisa. Ako ti se ne bude svidio, kao netko tko je gledao sve filmove ne bi trebao isključiti mogućnost da si izuzetak koji potvrđuje pravilo. Jer smijeh, suze i pljeskanje odraslih ljudi usred filma širom dvorane ipak malo govore za sebe.

@Chronosus A Quiet Place nije tek zabava već mu je kritika nametnula pretenzije. I treba ga smjestit tako gdje mu je mjesto. 

 

12 godina
offline
Avengers: Infinity War

Gledao jucer u kinu. Ja osobno sam ocekivo vise od filma, a ne teski cliff hanger na kraju. No, sve u svemu... puno akcije, humora, dobrih dijaloga. Dalje necu da ne udem u spoiler zone. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
Film je oduvijek trebao biti u 2 dijela. Ne razumijem zašto se ljute ljudi na to, bilo je očekivano, kad sam mogao čekat Hobbite, mogu i ovo. Ima drugih stvari koji me ljute, prebacivanje scena mi jednostano nije glatko i nabija neku nervozu nepotrebnu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 12:59 (ruzcheHR).
14 godina
protjeran
offline
Avengers: Infinity War

Mogli ste radje mojoj pokojnoj babi dat da pise o filmu nego ovom liku. Prvo Odiseju usporedjuje s Interstellarom a sad pise hvalospjeve djecjim trash filmovima.

Moj PC  
3 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...

Mogli ste radje mojoj pokojnoj babi dat da pise o filmu nego ovom liku. Prvo Odiseju usporedjuje s Interstellarom a sad pise hvalospjeve djecjim trash filmovima.

 

Skidaj hlače 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 13:11 (Handle).
5 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
Iz ovih amerikanskih super...duper stripova a sad i filmova u oči me bode...kreacionisticka ideja svemira u kojem se to desava...tako koliko se ja trudio te filmove gledati...ne mogu se u potpunosti opustit...previse pitanja mi se mota po glavi...gledam samo radi specijalnih efekata...i nade da ce makar u jednom filmu...negativac biti pobjednik...hebiga..ja sam dijete:zagora...komadant mark...kapetan miki...blek stena...mada sam i njih krajem osmog razreda...odhebo i prisao na mister no....alan ford...kada sa zagora...koji svaki put izade kao pobjednik..
Prides na "realnijeg" junaka...mister no...koji svaki put dobije po pichki...neprocjenjivo...jedna epizoda alan forda...pojede sve te američanske super-duper hero za marendu
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 17:39 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Avengers: Infinity War

ne znam zasto superhero movies moraju biti recenzirani kad je sve isti shit.

deus ex na kvadrat iz godine u godinu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
Skoro svi su isti shit, izuzetak su (meni osobno) deadpool, watchmen i nolanova batman trilogija.
A cijeli ovaj MCU je precijenjen do bola. J€bes cijeli taj njihov svijet kad samo jedna osoba vodi sve - Robert Downey Jr. To zna i Marvel koji je odustao od recastanja prakticki svih glavnih glumaca (jer je ovima fino porasla cijena) jer je Robert zaprijetio da ce i on otici onda.
A kad smo vec kod njega, Iron man filmovi su brate dosadni! Ali kao sto rekoh, Robert ih uspijeva vuci makar mi je na trenutke isao na jetra taj humor narcisoidnog playboya, ali to je bas moj subjektivan dojam.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
online
Avengers: Infinity War

A gle, ili volis ili ne. Nije mi jasno pljuvanje po necemu sto ostali ljudi gledaju i uzivaju u tome. Meni je vecina MCU dobra, pocevsi od Ironman prvog pa na ovamo, ima par losih izuzetaka, ali hajde.

I ovaj mi je odlican.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Avengers: Infinity War
goodye kaže...

A gle, ili volis ili ne. Nije mi jasno pljuvanje po necemu sto ostali ljudi gledaju i uzivaju u tome. Meni je vecina MCU dobra, pocevsi od Ironman prvog pa na ovamo, ima par losih izuzetaka, ali hajde.

I ovaj mi je odlican.

To sta puno ljudi voli ne znaci da nije smece.. A za smece reci da je smece nije nikakvo pljuvanje...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...
goodye kaže...

A gle, ili volis ili ne. Nije mi jasno pljuvanje po necemu sto ostali ljudi gledaju i uzivaju u tome. Meni je vecina MCU dobra, pocevsi od Ironman prvog pa na ovamo, ima par losih izuzetaka, ali hajde.

I ovaj mi je odlican.

To sta puno ljudi voli ne znaci da nije smece.. A za smece reci da je smece nije nikakvo pljuvanje...

 

Osim što smeće nema vrijednost. Srećom kritici je posao izbjeći to izražavanje na razini vendete. Kao netko tko olako naziva film smećem, ne sumnjam da se vrti druga bijesna ploča kad se spusti tvome filmu koji isto "puno ljudi voli", taj je film najednom nedodirljiv.

Neka poanta bi bila da imaš filmove koji se osjećaju i filmove koji se misle. I hrpu filmova koji ne uspijevaju u nijednom. Goodye je u pravu jer je IW prvi tip (s tim da mu Thanos daje nijanse drugog). Ako ga ne doživiš to je tvoja nesreća. Ako misliš da prvo uopće nije vrijednost onda je normalno da ti tekst o takvom tipu filma neće odgovarati. Bolje preispitaj svoj pristup nego da tjeraš pravdu.

12 godina
offline
Avengers: Infinity War

Kao prvi film u povijesti koji je u potpunosti sniman IMAX kamerama, Infinity War nudi utoliko bogatiji 3D doživljaj. Vizualna je to i povijesna prekretnica čiji se dio isplati biti bez obzira na cijenu.

.................

Bogatiji 3D sadrzaj?U filmu postoji samo jedna scena spaljevine koja lebdi u zraku i to je to,ostatak "3D" se ne nadzire cak niti na titlu!

 

Ja osobno volim Marvelove filmove i zaista "pustim mozak na pasu" kada ih gledam,ali Infiniti war mi je bio bas naporan!

Prepun je nelogicnosti (ne onih vezanih za drugi nastavak),nego nelogicnosti koje su ugurane u film samo zato da bi se popunilo vrijeme,a nemaju nikakvoga smisla i veze!

Jedino sto mi se svida to je kvalitetan humor i extra mracna situacija,jos neviđena u Marvelovim filmovima!

 

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
Milka30 kaže...

Bogatiji 3D sadrzaj?U filmu postoji samo jedna scena spaljevine koja lebdi u zraku i to je to,ostatak "3D" se ne nadzire cak niti na titlu!

O_o Gledao u IMAX Areni? 

12 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...
goodye kaže...

A gle, ili volis ili ne. Nije mi jasno pljuvanje po necemu sto ostali ljudi gledaju i uzivaju u tome. Meni je vecina MCU dobra, pocevsi od Ironman prvog pa na ovamo, ima par losih izuzetaka, ali hajde.

I ovaj mi je odlican.

To sta puno ljudi voli ne znaci da nije smece.. A za smece reci da je smece nije nikakvo pljuvanje...

 Previse se*endas i nabijas svoje misljenje drugima. Ako ti ne pase MCU ne znam zakaj gledas onda. Reci da je smece je cisto tvoje subjektivno misljenje i to je to. Film niti priblizno nije smece. Jasno je da su natrpali u 2 i pol sata svega pa onaj koji ne prati MCU se lako pogubi, ali film je prepun dobrih borbi, humora i Thanos je stvarno odlicno ubacen u sve to. Nije tipican villain, slojevit je kao lik sta je zanimljivo. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
14 godina
online
Re: Avengers: Infinity War
Handle kaže...
Milka30 kaže...

Bogatiji 3D sadrzaj?U filmu postoji samo jedna scena spaljevine koja lebdi u zraku i to je to,ostatak "3D" se ne nadzire cak niti na titlu!

O_o Gledao u IMAX Areni? 

Bilo je primjetno i u običnoj Extreme dvorani da je 3D za razinu bolji od prijašnjih filmova.

A ovi što seru. Pa ko te tjera da gledaš? Meni je sve DCa iz smeće, pa ne serem okolo, a ni ne gledam. Meni je smeće pola filmova koje kritika, neki forumaši i ljudi uzdižu u nebesa jer su kao nekakvi "misleći" filmovi il koji k*rac. Ak gledam akcijski film, očekujem makljažu. Ne očekujem da mi se filozofska pitanja o postanku svega i slično. 

Film je dobar. Nije najbolji iz MCUa(po meni), ali najveći hajp od svih jer je ipak početak kraja jedne jako duge i uspješne ere jednog univerzuma. Vrlo lako bi mogao srušiti rekorde u box officeu. A u konačnici je to jedino što je bitno Marvelu/Disneyju.

13 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
Handle kaže...
Milka30 kaže...

Bogatiji 3D sadrzaj?U filmu postoji samo jedna scena spaljevine koja lebdi u zraku i to je to,ostatak "3D" se ne nadzire cak niti na titlu!

O_o Gledao u IMAX Areni? 

 

Moj problem s IMAX 3D-om je što se s naočalama izgubi osjećaj veličine IMAX platna, a osim toga je i mutnije kod brzih akcijskih scena. Čini mi se da je sveukupno bolji dojam 3D-a u RealD dvoranama.

Ali da, većina filmova ima 3D tek toliko da mogu povećati cijenu karte, a ne doprinosi doživlaju filma nikako. Svejedno, s obzirom da je sniman u IMAXu šteta ne pogledati u tom formatu.

16 godina
online
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...
goodye kaže...

A gle, ili volis ili ne. Nije mi jasno pljuvanje po necemu sto ostali ljudi gledaju i uzivaju u tome. Meni je vecina MCU dobra, pocevsi od Ironman prvog pa na ovamo, ima par losih izuzetaka, ali hajde.

I ovaj mi je odlican.

To sta puno ljudi voli ne znaci da nije smece.. A za smece reci da je smece nije nikakvo pljuvanje...

Hajde molim te objasni mi zasto su filmovi smece? Znaci puno ljudi je u krivu, ali si ti u pravu i znas zasto su filmovi smece, pa hajde objasni mi.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
protjeran
offline
Re: Avengers: Infinity War
goodye kaže...

Hajde molim te objasni mi zasto su filmovi smece? Znaci puno ljudi je u krivu, ali si ti u pravu i znas zasto su filmovi smece, pa hajde objasni mi.

Jer su mrtvi sareni nakicen šund, bez ikakvog smisla, logike ili bilo kakve druge vrijednosti. To je filmski ekvivalent americkih kecera, WWE ili sta ti ja znam, normalan covjek kad to vidi samo kaze wtf i okrene se...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...
goodye kaže...

Hajde molim te objasni mi zasto su filmovi smece? Znaci puno ljudi je u krivu, ali si ti u pravu i znas zasto su filmovi smece, pa hajde objasni mi.

Jer su mrtvi sareni nakicen šund, bez ikakvog smisla, logike ili bilo kakve druge vrijednosti. To je filmski ekvivalent americkih kecera, WWE ili sta ti ja znam, normalan covjek kad to vidi samo kaze wtf i okrene se...

 

IMDB 9.2/10, RT 94% 4.7/5 user score, MC 8.9/10 user score. Nenormalni svi u 3pm! Sad bih ga sam podrezao gdje treba, al "šareni šund" govori sve pa ne trebam 

12 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War

Gledao sam ga u "obicnoj" 3D extreme verziji i zaista nema 3D efekata,no to sam vec navikao na Marvelove fimove.Koliko me sjecanje sluzi,zadnji puta sam uzivao u 3D efektima u Iron man 3-sto se tice Marvela!

Infinity war ima par impresivnih scena i odlican zvuk,sto se posebno vidi u sceni explozije kada War machine podere cudovišta.

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Avengers: Infinity War
Handle kaže...

 

IMDB 9.2/10, RT 94% 4.7/5 user score, MC 8.9/10 user score. Nenormalni svi u 3pm! Sad bih ga sam podrezao gdje treba, al "šareni šund" govori sve pa ne trebam 

I sta si mi pokazao tim ocjenama osim da ima puno fanova WWE-a? A ako se film svidja najsirim masama to automatski znaci da je vrlo ograniceno postignuce, u najbolju ruku...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...
Handle kaže...

 

IMDB 9.2/10, RT 94% 4.7/5 user score, MC 8.9/10 user score. Nenormalni svi u 3pm! Sad bih ga sam podrezao gdje treba, al "šareni šund" govori sve pa ne trebam 

I sta si mi pokazao tim ocjenama osim da ima puno fanova WWE-a? A ako se film svidja najsirim masama to automatski znaci da je vrlo ograniceno postignuce, u najbolju ruku...

 

Ok, i to je sasvim u redu ako su fanovi WWE-a, bitno je samo da to nije jedina stvar koje su fan. Konzumacija sadržaja danas ide toliko nadugo i naširoko da ukus odavno nije mjerilo intelekta ili kulture. Izloženi smo toliko toga da svi tu i tamo zavolimo nešto glupo, pa elitizam odavno nije ništa nego samozavaravanje. 

A tu promjenu, ako govorimo o postignuću MCUa, legitimirao je dijelom i uspjeh 'priprostih blockbustera' koje kao malo što drugo vole i 'ovi' i 'oni'. Da, bilo bi zgodno povući liniju pa reći eno onih 5% što ga ne vole su crem de la crem, al ne može.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 23:30 (Handle).
13 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
ansha kaže...
Handle kaže...

 

IMDB 9.2/10, RT 94% 4.7/5 user score, MC 8.9/10 user score. Nenormalni svi u 3pm! Sad bih ga sam podrezao gdje treba, al "šareni šund" govori sve pa ne trebam 

I sta si mi pokazao tim ocjenama osim da ima puno fanova WWE-a? A ako se film svidja najsirim masama to automatski znaci da je vrlo ograniceno postignuce, u najbolju ruku...

 

Podcjenjuješ Marvel i njihov uspjeh. Ono što je Marvel uspio napraviti s ovim universeom je impresivno kako god okreneš. Napravili su 19 povezanih filmova od kojih je velika većina prošla dobro i kod kritike i kod publike (mislim da niti jedan nije Rotten na RT), ušli su u tempo izdavanja po 3 filma godišnje a i dalje filmovi postaju (uglavnom) sve bolji i bolji i koji i dalje ruše sve rekorde. Kako su to napravili? Voljni su eksperimentirati. Thor Ragnarok su dali liku koji je do sad režirao samo novozelandske indie komedije. I preneslo se to odlično na platno, ljudi su se oduševili quirky humor i vidlo se da se studio nije previše uplitao što mogu a što ne mogu raditi. Guardians of the Galaxy? Tko je uopće znao za to? Tko bi htio ići gledati film gdje su glavni likovi rakun i drvo? Bum, ogroman uspjeh.

Usporedi to s DC-evim filmovima, Transformersima i sličnim. To su većinom filmovi praktički bez kvalitete. Ljudi ih idu gledati ali ih baš i ne vole. Postoji jasna razlika. Svi bi htjeli postići ono što je Marvel postigao ali ispada da nitko ne može doći ni na trag toga. Kako je onda to ograničeno postignuće?

 

Marvelovi filmovi nemaju nekakvu umjetničku vrijednost, istina, ali to ne znači da nemaju kvaliteta i da nisu dobri u onome što pokušavaju postići. Logan je pokazao da se može napraviti i ozbiljniji, subverzivni film o superjunacima koji će imati i umjetničku vrijednost, ali to nije bit žanra niti ljudi zbog toga odlaze u kino.

 

Handle, jel si ti autor ovih članaka možda?

11 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
Chronosus kaže...
ansha kaže...
Handle kaže...

 

IMDB 9.2/10, RT 94% 4.7/5 user score, MC 8.9/10 user score. Nenormalni svi u 3pm! Sad bih ga sam podrezao gdje treba, al "šareni šund" govori sve pa ne trebam 

I sta si mi pokazao tim ocjenama osim da ima puno fanova WWE-a? A ako se film svidja najsirim masama to automatski znaci da je vrlo ograniceno postignuce, u najbolju ruku...

 

Podcjenjuješ Marvel i njihov uspjeh. Ono što je Marvel uspio napraviti s ovim universeom je impresivno kako god okreneš. Napravili su 19 povezanih filmova od kojih je velika većina prošla dobro i kod kritike i kod publike (mislim da niti jedan nije Rotten na RT), ušli su u tempo izdavanja po 3 filma godišnje a i dalje filmovi postaju (uglavnom) sve bolji i bolji i koji i dalje ruše sve rekorde. Kako su to napravili? Voljni su eksperimentirati. Thor Ragnarok su dali liku koji je do sad režirao samo novozelandske indie komedije. I preneslo se to odlično na platno, ljudi su se oduševili quirky humor i vidlo se da se studio nije previše uplitao što mogu a što ne mogu raditi. Guardians of the Galaxy? Tko je uopće znao za to? Tko bi htio ići gledati film gdje su glavni likovi rakun i drvo? Bum, ogroman uspjeh.

Usporedi to s DC-evim filmovima, Transformersima i sličnim. To su većinom filmovi praktički bez kvalitete. Ljudi ih idu gledati ali ih baš i ne vole. Postoji jasna razlika. Svi bi htjeli postići ono što je Marvel postigao ali ispada da nitko ne može doći ni na trag toga. Kako je onda to ograničeno postignuće?

 

Marvelovi filmovi nemaju nekakvu umjetničku vrijednost, istina, ali to ne znači da nemaju kvaliteta i da nisu dobri u onome što pokušavaju postići. Logan je pokazao da se može napraviti i ozbiljniji, subverzivni film o superjunacima koji će imati i umjetničku vrijednost, ali to nije bit žanra niti ljudi zbog toga odlaze u kino.

 

Handle, jel si ti autor ovih članaka možda?

 V for Vendetta, Watchman, The Dark Knight? Bit žanra nije da film bude dobar?

6 godina
neaktivan
offline
Avengers: Infinity War

Na raspolaganju Chronos. 

ruzcheHR kaže...

 V for Vendetta, Watchman, The Dark Knight? Bit žanra nije da film bude dobar?

 

The Dark Knight i Watchmen i jesu vrh žanra. Kao što to obično mračni filmovi i bivaju. A opet možeš i njih rušiti ako je to nekome jedina namjera. Primjerice scena silovanja iz Watchmena filmski nije ništa u usporedbi s onom iz Irreversible (2002); a možeš i braniti pa reći da je u sklopu čistunskog žanra superheroja revolucionarna. S druge strane, imaš MCU koji je najbolji u tome što radi - pričanju priče gdje dobro uvijek prevlada.

Tko ne bi volio više Jokera i Rorschacha, ali Tony Stark i pozitiva isto nisu za bacit. Kao što Chronos kaže, iskušavaju se nove stvari sa svakim filmom tako da je krivo reći da je svaki isti. U ovom je filmu veliki faktor u uspjehu bio Thanos koji nije tek potrošni zlikovac i ta zabrinjavajuća racionalnost njegova svjetonazora; i to što se sve više osjeća Deadpool u skripti (kome nije jasno što znači da su likovi svjesni sebe). Daleko je to od mračnog, ali je korak naprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
Milka30 kaže...

Gledao sam ga u "obicnoj" 3D extreme verziji i zaista nema 3D efekata,no to sam vec navikao na Marvelove fimove.Koliko me sjecanje sluzi,zadnji puta sam uzivao u 3D efektima u Iron man 3-sto se tice Marvela!

Infinity war ima par impresivnih scena i odlican zvuk,sto se posebno vidi u sceni explozije kada War machine podere cudovišta.

 

Na stranu što ljudi misle o samom konceptu,

poanta dobro iskorištenog stereoskopskog prikaza nije banalno bacanje koječega publici u facu -

to su jeftine prvoloptaške fore, kojima ovakvi filmovi ne moraju pribjegavati.

Efekt je cijelo vrijeme tu, samo ga ne primijetiš jer je fino i suptilno uklopljen u cjelinu.

Split your lungs with Blood and Thunder
13 godina
offline
Re: Avengers: Infinity War
fler kaže...
Milka30 kaže...

Gledao sam ga u "obicnoj" 3D extreme verziji i zaista nema 3D efekata,no to sam vec navikao na Marvelove fimove.Koliko me sjecanje sluzi,zadnji puta sam uzivao u 3D efektima u Iron man 3-sto se tice Marvela!

Infinity war ima par impresivnih scena i odlican zvuk,sto se posebno vidi u sceni explozije kada War machine podere cudovišta.

 

Na stranu što ljudi misle o samom konceptu,

poanta dobro iskorištenog stereoskopskog prikaza nije banalno bacanje koječega publici u facu -

to su jeftine prvoloptaške fore, kojima ovakvi filmovi ne moraju pribjegavati.

Efekt je cijelo vrijeme tu, samo ga ne primijetiš jer je fino i suptilno uklopljen u cjelinu.

 

Ako niti ne primjetiš da gledaš 3D film onda stvarno nema smisla plaćati extra i patiti se s naočalama. Ako se sjetiš da si gledao 3d tek kad skidaš. Ja mogu reć za 3 filma koja su mi bila pamtljivo i smisleno 3D iskustvo koje je dodavalo: Gravity, Avatar i sva 3 Hobbita (u DigitalD-u s 60fps-a što mi je žao što se nije primilo dalje jer je fantastično iskustvo).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice