Australci možda uskoro više neće moći guglati

poruka: 25
|
čitano: 6.499
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Australci možda uskoro više neće moći guglati".
14 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Bing samo čeka

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Australcima se tresu gaće, klokani popadali u nesvijest od straha, ostali vlasnici tražilica samo trljaju ruke čekajući rasplet.

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Čak im je Google bio spreman platiti za ovu glupost od prijedloga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 13:39 (zuper).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

s druge strane, francuski sud je odlucio da google mora placat francuzima za news sadrzaj, zanimljivo.

sve vise mi se cini da agregatorima (google kao najveci) polako budu poceli stajati na rep, bilo to dobro ili lose.

 

https://news.ycombinator.com/item?id=22842521

 

 

btw iza ovoga u australiji dobrim dijelom stoji i Murdochov News Corp, koji kroz lobiranje u australskoj vladi pokusava izvuc lovu od googla.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 13:45 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Ovo područje nije regulirano pa firme postavljaju pravila, tko jači taj kači. A google je ekonomsko i politički jači od 80% država. Vrijeme je da se regulira pretraživanje i odvoji od svih ostalih njihovih usluga. Istu stvar smo imali s telefonijom i drugim komunalnim uslugama, monopolizam nije dobar za društvo.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 14:07 (Feudalac).
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Čekaj, zar Google News ne dovodi korisnike na sve te news siteove? Moraš kliknuti i ići na njihov site da vidiš sadržaj članka.

I oni sad žele da im Google plaća što im dovodi ljude na njihove siteove?

Da sam na Googleovom mjestu jednostavno bi blokirao sve australske siteove sa Google newsa i tako rješio problem.

 

Razumio bih plaćanje da se na Google News mogu pročitati članci sa tih siteova u cijelosti, ali za to moraš ići na site izdavača.

 
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati

Zapravo, Google prioritet daje stranicama koje nude AMP, a Google potpuno kontrolira AMP, te ga u pravilu cacheira.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Sad ameri nisu prijetnja svijetu, sa manipulacijom i filtriranjem sadržanja koji se korisniku isporučuju preko tražilica ....  kao kinezi za huawei, xiaomi.... 

 
2 0 hvala 0
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Memphis kaže...

Bing samo čeka

 

i njegov bratac također.

14 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Ma ovo su smijesne price, Australiji ne pase da Google ode, Googlu ne pase da izgubi Australske korisnike, traju klasicne pazarske nagodbe i na kraju ce se prihvatit da Google isplati malo veci iznos od ovoga sta je sada ponudija i to je to

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Sasoon:

Iz mog iskustva, to je cacheirani sadržaj koji je prikazan preko google domene. Kad idem preko mobitela ni ne znam kako do originalne stranice pa sam počeo koristiti direktne linkove koje mi iPhone ionako poreda kao sugestije.
Ja rekoh
15 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Ugasi smeće već jednom.. pa makar vratili altavistu.com.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 17:11 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Sasoon kaže...

Čekaj, zar Google News ne dovodi korisnike na sve te news siteove? Moraš kliknuti i ići na njihov site da vidiš sadržaj članka.

I oni sad žele da im Google plaća što im dovodi ljude na njihove siteove?

Da sam na Googleovom mjestu jednostavno bi blokirao sve australske siteove sa Google newsa i tako rješio problem.

 

Razumio bih plaćanje da se na Google News mogu pročitati članci sa tih siteova u cijelosti, ali za to moraš ići na site izdavača.

 Jednom sam bio gledao, ne znam na kojem kanalu pojasnjenje problema.

Npr googlas neku vijest, google izbaci sazetak i cak objavi izvor, ali kako je korisnicima taj sazetak vise nego dovoljan ne kliknu link od izvora i tako izvor ne dobije taj klik i samim time lovu od oglasa.

 

To je ono sto tamo smatraju problemom, a sad je li to zaista problem i o eticnosti toga sto google radi nemam komentara.

15 godina
neaktivan
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Slažem se da za prenošenje članka treba platiti, a za linkanje ne, no onda će Bug online imati tri članka mjesečno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
tokyu kaže...
Sasoon kaže...

Čekaj, zar Google News ne dovodi korisnike na sve te news siteove? Moraš kliknuti i ići na njihov site da vidiš sadržaj članka.

I oni sad žele da im Google plaća što im dovodi ljude na njihove siteove?

Da sam na Googleovom mjestu jednostavno bi blokirao sve australske siteove sa Google newsa i tako rješio problem.

 

Razumio bih plaćanje da se na Google News mogu pročitati članci sa tih siteova u cijelosti, ali za to moraš ići na site izdavača.

 Jednom sam bio gledao, ne znam na kojem kanalu pojasnjenje problema.

Npr googlas neku vijest, google izbaci sazetak i cak objavi izvor, ali kako je korisnicima taj sazetak vise nego dovoljan ne kliknu link od izvora i tako izvor ne dobije taj klik i samim time lovu od oglasa.

 

To je ono sto tamo smatraju problemom, a sad je li to zaista problem i o eticnosti toga sto google radi nemam komentara.

 Ja u trgovini kada kupujem kruh, u prolazu pogledam naslovnice na novinama i ne kupim novine

13 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Memphis kaže...

Bing samo čeka

 Bing ni sam sebe nemože pronaći na tražilici.

11 godina
neaktivan
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Nista od toga

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Memphis kaže...

Bing samo čeka

 jao njima...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Memphis kaže...

Bing samo čeka

i njegov bratac također.

ivicask kaže...

 Bing ni sam sebe nemože pronaći na tražilici.

 

Ne zbunjujte napaćeni narod, nisu svi rođeni u prošlom tisućljeću da znaju što je Alan Ford (a kamo li Nenad Brixy)...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 19:46 (Zechina).
16 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Moš mislit kako će otić hahahhaha... Previše je tu love u pitanju da bi oni samo tako otišli. 

 

Čak mislim da Australija po ovom pitanju neće ići u kompromis, jer zna da ne može izgubiti... Barem po onom što pratim na Bloomberg Business i izjavama onih involviranih u cijeli proces. 

 

Trumpove eskapade prije par tjedana, bi sada čak mogle ubrzati cijeli proces regulacije monopolista poput Googla, FB i sličnih... 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati

stirko55 kaže...

Ma ovo su smijesne price, Australiji ne pase da Google ode, Googlu ne pase da izgubi Australske korisnike, traju klasicne pazarske nagodbe i na kraju ce se prihvatit da Google isplati malo veci iznos od ovoga sta je sada ponudija i to je to

 

Ne paše Australiji ni da im najveći trgovački partner o kojem ovise ruši izvoz na pola i nabije carine, pa su opet kao Trumpove pudlice samo oni optužili Kinu za "namjerno puštanje" "kineskog virusa", pa još blokirali Huawei + milijarde $ kineskih (već dogovorenih) investicija u Australiju. Jer MAGA.
I još počeli docirati Kini o poštivanju ljudskih prava  - a sami drže imigrante u logorima i još morali raspustiti elitne SAS zbog masovnih ratnh zločina u Afganistanu (u kojem ionako nisu imali što tražiti).

 

nixass kaže... 

btw iza ovoga u australiji dobrim dijelom stoji i Murdochov News Corp, koji kroz lobiranje u australskoj vladi pokusava izvuc lovu od googla.

 
Pa ovo gore (ekonomski suicid) je Trumpov Pompeo iznudio upravo u Australiji, prijetnjom na Murdochovom AUSTRALSKOM Sky News TV:
"We will simply disconect with Australia (if...)"
https://www.theguardian.com/us-news/2020/may/25/we-will-simply-disconnect-mike-pompeo-and-the-australian-tv-appearance-that-caused-a-diplomatic-storm

 

Morrison & ekipa su teže budale imho. I vire Murdochu iz gujce.

8 godina
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati

(dupli post)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 20:14 (Zechina).
12 godina
offline
Australci možda uskoro više neće moći guglati

Koliko vidim clanak je krivo prepisan te se ne radi o Google News agregatoru vec o Google Search (koji izbacuje linkove i isjecke od 2 reda kako bi korisnik odlucio koji rezultat je relevantan i na koji link da klikne) te bi razni kreatori vijesti da im Google pausalno placa naknadu jer postoje, a ne kako je Google originalno zelio po kliku. Kako je ogromna lova u pitanju, Google je rekao OK, nama se ne isplati poslovati prema tim uvjetima, tako da ukoliko se takav zakon usvoji, budemo isfiltrirali sve vijesti iz rezultata pretrage. Naravno da je ovaj komentar sve digao na noge i stali su ih prozivati za cenzuru. Googleov odgovor je pretplata na news (isto kao sto i Apple nudi svoju uslugu) kroz koji bi davali kreatorima postotak, ali ovima to nije dovoljno. Naravno da je uz to cijela prica puna tipicne politicke kaljuze i lobiranja.

 

Ne zelim ualziti u to je li zaista Googleu neisplativo poslovati prema uvjetima koji su im postavljeni, ali za ostatak price zamislimo da je. Dakle, sve ide u smjeru da neka drzava moze narediti bilo kojoj firmi da mora placati pausalnu naknadu trecoj strani bez obzira na profit od usluge koju pruza. U isto vrijeme drzava ne dozvoljava firmi da prestane pruzati taj segment usluga koji im je radi novog zakona neisplativ. Rezultat je da firma ili mora nastaviti pruzati sve svoje usluge uz gubitak ili potpuno ugasiti cijelo svoje poslovanje u toj zemlji. Da nije rijec o Googleu (koji je BTW postao premocan), koliko bi vas mislilo da je ovakak ultimatum opravdan?

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Australci možda uskoro više neće moći guglati
Zechina kaže...

 

Ne paše Australiji ni da im najveći trgovački partner o kojem ovise ruši izvoz na pola i nabije carine, pa su opet kao Trumpove pudlice samo oni optužili Kinu za "namjerno puštanje" "kineskog virusa", pa još blokirali Huawei + milijarde $ kineskih (već dogovorenih) investicija u Australiju. Jer MAGA.
I još počeli docirati Kini o poštivanju ljudskih prava  - a sami drže imigrante u logorima i još morali raspustiti elitne SAS zbog masovnih ratnh zločina u Afganistanu (u kojem ionako nisu imali što tražiti).

 Misliš na virus koji ne smijemo zvati kineski al njegovi sojevi se zovu engleski,brazilski itd???  

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice