Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

poruka: 15
|
čitano: 2.794
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re".
15 godina
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

Je li to plaćeni oglas ili su se novinar i firma dogovorili u 4 oka???

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 9:52 (rjakopec).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

Ovo je oglas za maslinovo ulje...

 

Truth in engineering.
 
9 0 hvala 0
4 godine
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

I onda mi pojedinci lupaju TD kada kažem da BUG propada.

 
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

Da i?

Ja sam se posro a vidi govno. 

Neke vijesti vezano za novu amd graficku?

Ima jos par vijesti. Neki su leakovi neke su vijesti. 

Nema toga na bug-u. 

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

Čuj Aurora... golemo materemi... liepo ime btw  

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

mene uvijek fascinira kak ekipa s elektrotehnike/strojarstva itd, magistrira glatko ekonomiju i onda se prebaci potpuno na upravljanje/planiranje/kontroling i uspješni su tamo...

 

a zašto ekonomisti ne magistriraju na elektrotehnici/strojarstvu pa ne rade u realnoj proizvodnji, industriji i razvoju....

 

kako to, kako to, nije mi jasno ?

 

samo znam da nam je ekonomija sj......

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

nije ti to niš. prije rata pliva je imala "natural born directors": tip je ravno s faksa postao direktor marketinga a poslije baja u adrisu. jebiga, feudalizam. rode te kao plemića ili kmeta i sudbina ti je zapečaćena. iako, dilanje maslinovog je bio privilegij nas kmetova. 

 

a propos aurore: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 13:58 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z

ma gle, zna se kaj "magistar" znači...učitelj, tj. onaj tko dovoljno zna da može prenijeti znanje drugim...

 

kad su balavci s diplomom ekonomije "u vrijeme komunističkog mraka" ulazili u "Podravku", prvo su ih tri mjeseca  pohitavali po raznim pogonima da vide kakva je proizvodnja, onda su za dvije godine radili u uredima dok nisu probrani i najboljima je ponuđeno plaćanje magisterija koji su morali odraditi, 3-5 godina...

 

unazad 15-ak godina, "podobni" se zaposle, mam dobiju službeno avto, magisterij te menažderski ugovor...

 

napredak...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z
Stric_Jura kaže...
a zašto ekonomisti ne magistriraju na elektrotehnici/strojarstvu pa ne rade u realnoj proizvodnji, industriji i razvoju....

 

kako to, kako to, nije mi jasno ?

 

Elektrotehnika/strojarstvo nisu baš svakome privlačni studiji. Ne bi čovjek vjerovao. Ne vide se svi u tome. A obratno si ljudi dopune znanje nečim što im je falilo uz osnovnu struku (upravljanje, marketing), pa to iskoriste.

 

A proizvodnja... Industrija... Da si to spomenuo prije 40 godina, moglo bi se pričati o tome.

 

A riječ realna... Valjda je sve drugo nerealno. Šuplja frazetina da poludiš.


 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 16:08 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z
Stric_Jura kaže...

mene uvijek fascinira kak ekipa s elektrotehnike/strojarstva itd, magistrira glatko ekonomiju i onda se prebaci potpuno na upravljanje/planiranje/kontroling i uspješni su tamo...

 

a zašto ekonomisti ne magistriraju na elektrotehnici/strojarstvu pa ne rade u realnoj proizvodnji, industriji i razvoju....

 

kako to, kako to, nije mi jasno ?

 

samo znam da nam je ekonomija sj......

 

 

Ovo što si ti napisao ni ja također ne razumijem.

Dakle ovako piše u članku: "Volarević je u Zagrebu diplomirala telekomunikacije na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, završila studij menadžmenta te magistirala reviziju na Ekonomskom fakultetu. Nedavno je završila i certificirani program podatkovne znanosti sveučilišta Harvard."

Dakle završila FER, pa studij (predpostavljam Fakultet) Menadžmenta i onda Magistar Ekonomije i onda na kraju "certificirani program" [što god ovo značilo] podatkovne znanosti na Harvardu. [Ispravite me ako sam pogrešno skontao]. Ako joj FER nije bio dovoljan.. eh...

Mislim nikako ne kontam, šta je ona, neka tatina i mamina princeza koja je po nekakvoj diktaturi samo studirala i studirala? [Baš ovako pitam jer znam slični joj]

Inače pišem ovo jer sam bio na razgovoru za posao u Infobipu i jedan je od najglupljih razgovora koje sam u životu doživio. Dakle dočekala me nekakva sva fency sa mačkastim cvikama iz kadrovske. Cura je realno i lijepa i fino obučena, kao da se 2 sata sređivala samo za posao", ali kada su počela pitanja.. pa bog-te-vidio. "Tri riječi koje vas opisuju", "ako kolega uradi TO a tebi se baš TO ne sviđa vaša reakcija je...", "imaš 3 krofne a vas je 4-ro"... joj mamma mia, još dan danas kada se se sjetim.
Nakon razgovora za posao pitam susjeda koji tu radi pitam zašto ajde ne samo ja, nego neki za koje znam da su genijalci nisu upali sa druge strane upali su ljudi za koje nikada ne bi rekao. I on mi kaže da im kadrovska užasno pravi probleme i da su svi radi toga nekako napeti.

Još da kažem kada je došao tehnički direktor i kada je počela priča o poslu koji treba da radim, ja sam se malo njoj i malo njemu obraćao, a ona je samo odmahivala rukama govoreći "ništa se ja u to ne razumijem".. predpostavljam da je slanje cirkularnih pisama u Wordu za nju naučna fantastika.

4 godine
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z
Envy kaže...


Mislim nikako ne kontam, šta je ona, neka tatina i mamina princeza koja je po nekakvoj diktaturi samo studirala i studirala? [Baš ovako pitam jer znam slični joj]


Ima ljudi koji završe više fakulteta tijekom života. Bilo je toga i prije, nije to ništa novoga. Ako imaš volje, vremena i mogućnosti (prije svega novca za život, a vjerojatno i za plaćanje studija), onda ti je sve otvoreno. Ovo zadnje što je završila mogao bi biti online tečaj koji završava cetifikatom. Sada je jako popularno biti "data scientist".

14 godina
offline
Aurora Volarević nova je izvršna direktorica za re

Envy 

 

a gle, zašto ne bi netko studirao ako može, nisu to loša vremena, koliko se još sjećam...

 

ja sam iskreno, staro pseto i ne volim učiti nove trikove, osim ako mene osobno ne zanima... i sad da bubam i da me ocjenjuju tipovi koji ne znaju odraditi posao (to je definicija - ako ne znaš raditi nešto, onda poučavaš o tome - pozdrav svim edukatorima, svih nivoa, ma gdje bili)...

 

a ovo o HR fufama (sve su na isti kalup, male, plavušaste s cvikama - meni odmah pada na pamet par scena s "zločestim" profesoricama, xexexe)...

 

gle, one se ne bave egzaktnom znanošću - one moraju ispipati kandidatov način razmišljanja...

 

recimo, pajdašu je omiljeno pitanje kandidatima: imate obrt za čišćenje prozora, koliko bi naplaćivali  mjesečno  svome gradu ?

 

ne postoji točan odgovor niti izbliza, ali moraš imati nekakve informacije - moj grad ima toliko stanovnika, otprilike toliko privatnih kuća, toliko javnih zgrada....

 

znači on mora prepoznati čim više varijabli, mora sagledati veću sliku...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z
Envy kaže...

 

 

Ovo što si ti napisao ni ja također ne razumijem.

Dakle ovako piše u članku: "Volarević je u Zagrebu diplomirala telekomunikacije na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, završila studij menadžmenta te magistirala reviziju na Ekonomskom fakultetu. Nedavno je završila i certificirani program podatkovne znanosti sveučilišta Harvard."

Dakle završila FER, pa studij (predpostavljam Fakultet) Menadžmenta i onda Magistar Ekonomije i onda na kraju "certificirani program" [što god ovo značilo] podatkovne znanosti na Harvardu. [Ispravite me ako sam pogrešno skontao]. Ako joj FER nije bio dovoljan.. eh...

Mislim nikako ne kontam, šta je ona, neka tatina i mamina princeza koja je po nekakvoj diktaturi samo studirala i studirala? [Baš ovako pitam jer znam slični joj]

Inače pišem ovo jer sam bio na razgovoru za posao u Infobipu i jedan je od najglupljih razgovora koje sam u životu doživio. Dakle dočekala me nekakva sva fency sa mačkastim cvikama iz kadrovske. Cura je realno i lijepa i fino obučena, kao da se 2 sata sređivala samo za posao", ali kada su počela pitanja.. pa bog-te-vidio. "Tri riječi koje vas opisuju", "ako kolega uradi TO a tebi se baš TO ne sviđa vaša reakcija je...", "imaš 3 krofne a vas je 4-ro"... joj mamma mia, još dan danas kada se se sjetim.
Nakon razgovora za posao pitam susjeda koji tu radi pitam zašto ajde ne samo ja, nego neki za koje znam da su genijalci nisu upali sa druge strane upali su ljudi za koje nikada ne bi rekao. I on mi kaže da im kadrovska užasno pravi probleme i da su svi radi toga nekako napeti.

Još da kažem kada je došao tehnički direktor i kada je počela priča o poslu koji treba da radim, ja sam se malo njoj i malo njemu obraćao, a ona je samo odmahivala rukama govoreći "ništa se ja u to ne razumijem".. predpostavljam da je slanje cirkularnih pisama u Wordu za nju naučna fantastika.

primjer kod mene, gdje sam unazad 6 godina obavio troznamenkasti broj intervjua sa kandidatima..

moze kandidat biti najveci lumen iz mreza, linuxa, sysadmin, project management..

ako na "testu osobnosti" (leadership principles, a svaka firma ima svoje u celofan zamotane "kalupe" u koje jednostavno moras upasti) postoji i mala sumnja kod hiring managera da nisi dobar team fit, ili bilo sto drugo, nikakvo iskustvo niti znanje ti ne moze pomoci.

na zavrsnom loop-u imas 4-5h intervju, od cega je sve 30-45min tehnicka pitanja, sva ostala su seciranje osobnosti i trazenje mana (svatko ih ima, pitanje je samo kolko su ne/bitne za biznis).

HR i manageri imaju fantasticne sposobnosti identificiranja potencijalnih problema, i nemali broj puta sam vidio da "zamjerke" na intervjuu se pokazu u punom svom sjaju kod covjeka nakon par mjeseci u firmi.

vjeruj mi, kad se radi "hiring debrief" cuo sam svakakve primjere koji su potencijalan izvor buducih problema, i manageri/HR imaju tendenciju ne riskirati.

naravno, ima svakakvih managera i HR ljudi (ni ja ih ne volim), i mozes na svakakve idiote naletit, pogotovo one koji misle da su primili boga za muda..

 

ukratko, ne bih si razbijao glavu previse oko toga kaj nisi prosao ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 13:37 (nixass).
7 godina
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z
Envy kaže...

Ovo što si ti napisao ni ja također ne razumijem.

Dakle ovako piše u članku: "Volarević je u Zagrebu diplomirala telekomunikacije na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, završila studij menadžmenta te magistirala reviziju na Ekonomskom fakultetu. Nedavno je završila i certificirani program podatkovne znanosti sveučilišta Harvard."

Dakle završila FER, pa studij (predpostavljam Fakultet) Menadžmenta i onda Magistar Ekonomije i onda na kraju "certificirani program" [što god ovo značilo] podatkovne znanosti na Harvardu. [Ispravite me ako sam pogrešno skontao]. Ako joj FER nije bio dovoljan.. eh...

Mislim nikako ne kontam, šta je ona, neka tatina i mamina princeza koja je po nekakvoj diktaturi samo studirala i studirala? [Baš ovako pitam jer znam slični joj]

Inače pišem ovo jer sam bio na razgovoru za posao u Infobipu i jedan je od najglupljih razgovora koje sam u životu doživio. Dakle dočekala me nekakva sva fency sa mačkastim cvikama iz kadrovske. Cura je realno i lijepa i fino obučena, kao da se 2 sata sređivala samo za posao", ali kada su počela pitanja.. pa bog-te-vidio. "Tri riječi koje vas opisuju", "ako kolega uradi TO a tebi se baš TO ne sviđa vaša reakcija je...", "imaš 3 krofne a vas je 4-ro"... joj mamma mia, još dan danas kada se se sjetim.
Nakon razgovora za posao pitam susjeda koji tu radi pitam zašto ajde ne samo ja, nego neki za koje znam da su genijalci nisu upali sa druge strane upali su ljudi za koje nikada ne bi rekao. I on mi kaže da im kadrovska užasno pravi probleme i da su svi radi toga nekako napeti.

Još da kažem kada je došao tehnički direktor i kada je počela priča o poslu koji treba da radim, ja sam se malo njoj i malo njemu obraćao, a ona je samo odmahivala rukama govoreći "ništa se ja u to ne razumijem".. predpostavljam da je slanje cirkularnih pisama u Wordu za nju naučna fantastika.

 
Zato i jesmo tu gdje jesmo, jer je bitnije znati se uklopiti kao kameleon nego znati, moći, htjeti...
Na nekoliko poslova na koje sam se prijavljivao sam imao te nekakve testove osobnosti/inteligencije/temperamenta... imam osjećaj da nema pogrešnih odgovora, samo treba biti dosljedan u odgovorima, i po mogućnosti poltron.

Izvrću jedno te isto pitanje na 101 način... sve se svodi na to jesi li  "timski" igrač, koliko si se spreman žrtvovati za "tim" i za firmu, šta si sve voljan progutati, itd... 
Svi kopiraju Goolag u svom šarenoj identičnosti. Kao što reče kolega, moraš upasti u "kalup" , ako imalo odudaraš , ako si imalo buntovan, kritički razmišljaš, postavljaš pitanja, od toga ih boli glava..
A što je najgore, danas takva selektiranja i testove osobnosti (lojalnosti i požrtvovnosti) daju čak i za jadne radnice u trafikama i buticima... 
Najbao narod pravo... Nekad stanem pa popričam sa običnim radnicima iz različitih branši, i baš se primjeti kako je ta nekakva Google filozofija uzela maha i u naših poslodavaca.. .Izvana izgleda sve šareno, lijepo, liberano, slobodno.. a unutra smrdi kao običan zatvor..
Najbolje kad kažu da nema fiksong radnog vremena niti ograničenog godišnjeg odmora... a ustvari očekuje se od tebe da radiš dan-noć i da ne ideš iz firme.. nema više ono "staromodnog" 8-satnog radnog vremena.. sada samo napredni pa radimo po 50-60-70 sati tjedno i to je postalo normalno "žrtvovati se" za firmu... jer MOŽDA ćeš nekada napredovati...
Fuj

4 godine
offline
Re: Aurora Volarević nova je izvršna direktorica z
nixass kaže...

HR i manageri imaju fantasticne sposobnosti identificiranja potencijalnih problema, i nemali broj puta sam vidio da "zamjerke" na intervjuu se pokazu u punom svom sjaju kod covjeka nakon par mjeseci u firmi.

Na tportalu je bio prošle godine objavljen jedan članak u kojem neki Nizozemac objašnjava kako on u firmu ne prima nikoga tko drugome radi iza leđa, stvara lošu atmosferu i sl. Sve je to fino i meni se to jako sviđa. To je svakako jedan važan kriterij. Međutim, veći problem s kojim se ja susrećem je neznanje i nevoljkost da se nešto nauči. Ne moraš sve znati, ali imaj volje za učenjem. Sve se ionako brzo mijenja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice