Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI

poruka: 8
|
čitano: 13.812
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI".
15 godina
offline
Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI

Zvijerkica prava. Pcie v5 i to dva utora x16, to podržava lude brzine. 10gbps mreža. Nema rgb gluparije. Ploča izgleda spremno za ozbiljan posao.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI
Keso kaže...

Zvijerkica prava. Pcie v5 i to dva utora x16, to podržava lude brzine. 10gbps mreža. Nema rgb gluparije. Ploča izgleda spremno za ozbiljan posao.

Jedino sta ne postoji scenarij gdje je ta brzina potrebna.. Ono sta bode u oci je da ploca koja bi kod nas kostala preko 4000kn nema opticki audio izlaz... Ja sam mislio da se MSI s ovom mojom jeftinom Z690-kom cigani jer ga nisu stavili...

14 godina
offline
Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI

ProArt ploče su odlične, a i dobra su kupnja... ako dobiješ 80% popusta ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI
ansha kaže...

...Jedino sta ne postoji scenarij gdje je ta brzina potrebna..

Video editing (4K, 8K), baze podataka, hostanje VM, future-proofing - padaju mi na pamet na prvu. Naravno, nećeš ulagati tolike novce ako ti ne treba, ali ima ljudi kojima zbilja treba u poslu. Obrađuju velike količine podataka u malo vremena, ne žele dugo čekati, vrijeme im je novac, i ova investicija im se isplati. Na tržištu baš ne primjećujem M2 SSD-ove da su PCIev5, ali biti će ih.

Idi i radi nešto korisno!
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI
Keso kaže...
ansha kaže...

...Jedino sta ne postoji scenarij gdje je ta brzina potrebna..

Video editing (4K, 8K), baze podataka, hostanje VM, future-proofing - padaju mi na pamet na prvu. Naravno, nećeš ulagati tolike novce ako ti ne treba, ali ima ljudi kojima zbilja treba u poslu. Obrađuju velike količine podataka u malo vremena, ne žele dugo čekati, vrijeme im je novac, i ova investicija im se isplati. Na tržištu baš ne primjećujem M2 SSD-ove da su PCIev5, ali biti će ih.

Nista od toga nece biti brze zato sta imas 2x pcie5.... Zvuci dobro u teoriji...

2 godine
online
Re: Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI
Keso kaže...

Zvijerkica prava. Pcie v5 i to dva utora x16, to podržava lude brzine. 10gbps mreža. Nema rgb gluparije. Ploča izgleda spremno za ozbiljan posao.

 tko radi "ozbiljan posao" već ima hardver i softver za "to", a ovo je samo malo prikaza o tome; "što ima novo".

15 godina
offline
Re: Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI

Ne kužim čemu skepsa. Na CES-u će biti predstavljeni M2 SSD-ovi od 14 GB/s read i 12 GB/s write, što je moguće samo u PCIe5:

https://www.pcgamer.com/adata-to-show-pcie-50-m2-ssds-at-ces/

https://www.digitaltrends.com/computing/this-pcie-50-m2-ssd-is-one-of-the-fastest-weve-seen/

To će postati normalno kao što je sada USB3.

Ovako me podsjećate na Billa kad je neke davne godine izjavio "Kome će ikad trebati više od 640KB RAM-a?"

Očito ne radite s 4K/8K videom, ni bazama ili ste jaako strpljivi pa volite čekati na računalo da završi procesiranje, a ne obratno (da računalo čeka vas jer je gotovo).

Idi i radi nešto korisno!
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus ProArt Z690-CREATOR WIFI
Keso kaže...

Ne kužim čemu skepsa. Na CES-u će biti predstavljeni M2 SSD-ovi od 14 GB/s read i 12 GB/s write, što je moguće samo u PCIe5:

https://www.pcgamer.com/adata-to-show-pcie-50-m2-ssds-at-ces/

https://www.digitaltrends.com/computing/this-pcie-50-m2-ssd-is-one-of-the-fastest-weve-seen/

To će postati normalno kao što je sada USB3.

Ovako me podsjećate na Billa kad je neke davne godine izjavio "Kome će ikad trebati više od 640KB RAM-a?"

Očito ne radite s 4K/8K videom, ni bazama ili ste jaako strpljivi pa volite čekati na računalo da završi procesiranje, a ne obratno (da računalo čeka vas jer je gotovo).

Mislio sam na x16 slot a ne m.2.... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice