Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg razreda

poruka: 9
|
čitano: 4.985
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg razreda".
11 godina
offline
Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg razreda

cijena prava sitnica 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg raz
Cijena je kao da nam se ruga što ju nikad nećemo imati.
8 godina
neaktivan
offline
Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg razreda

Ne znam iskreno zašto bi netko(osim zbog propusnijeg drugog PCIe x16 slota) uzeo ovu Asus a ne recimo skoro 700kn jeftiniju i ako se ne varam trenutno najprodavaniju MSI Z490 Gaming Plus.

btw. ova Asus ima 8 USB-ova straga, i onda slijedi komentar "Sve u svemu pristojno, no očekivali smo više USB-ova."  Više od 8? Stvarno ne znam čemu, još uz front panel...

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg raz
Kaby kaže...

Ne znam iskreno zašto bi netko(osim zbog propusnijeg drugog PCIe x16 slota) uzeo ovu Asus a ne recimo skoro 700kn jeftiniju i ako se ne varam trenutno najprodavaniju MSI Z490 Gaming Plus.

btw. ova Asus ima 8 USB-ova straga, i onda slijedi komentar "Sve u svemu pristojno, no očekivali smo više USB-ova."  Više od 8? Stvarno ne znam čemu, još uz front panel...

 Jer zašto ne? Zašto ploča od 2.200 kuna ne bi imala 10 stražnjih USB-a?

USB konektora nikad dosta, a oni na stražnjem dijelu ploče su svakako pouzdaniji nego oni izvedeni na kućište. 

Nismo testirali MSI Z490 Gaming Plus, no Asusove ploče (i ne samo ploče) su uvijek skuplje nego konkurentski proizvodi. Neko preferira Asus...neko MSI...neko Gigabyte, a nije nemoguće je i da Prime nudi neke stvari koje Gaming Plus ne nudi. Nisam uspoređivao ploče tako da me nemoj uzimati za riječ, ali kažem da je sasvim moguće. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 21:07 (Denis).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg raz
Na svaki port jedan expander.
13 godina
offline
Re: Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg raz
Baš gledam i mislim si, pa kak samo 8 usb-ova iza. To je minimum minimuma za moje potrebe. 2 mi odu za miš i tipkalo, 4 za vr, usb c za dodatnu zvučnu i već planulo skoro sve. No, msi z390 godlike od 6-7k kn mi govori da uvijek može gore sa 6 usb-a. Asus rog iz extreme, formula i još pokojeg sufiksa nudi najviše izlaza straga lol
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg razreda

Malo sam bacio pogled na specifikacije MSI Z490 Gaming Plus. U odnosu na Prime ima slično riješeno napajanje procesora (dakle dobro). Lošija je po manjem broju vanjskih USB portova (šest komada), ne podržava interno spajanje 10-gigabitnog USB-C-a, ima slabiju zvučnu karticu (ALC 1200 vs ALC 1220) i lošije postavljen SATA portove (dio njih). Dakle čini se da nudi bolji omjer uloženog i dobivenog u odnosu na Prime, što je obično slučaj kada se uspoređuju MSI-jeve i Asusove ploče. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg razreda

Bolje dodat jos malo love i uzet ROG Strix Z490-E ili -F

Gogi
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Asus Prime Z490-A - Kvalitetna ploča višeg raz

Baš gledam razliku i osim nešto drugačijeg rgb-a i supreme fx-a/kome treba i kome je superioran :) strix  ne nudi ništa za razliku u cijeni ...eventualno maximus rang 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice