U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

poruka: 241
|
čitano: 43.355
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis".
12 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Trebali su se pozabaviti i religijom, tu je to sve u par deka. 

Moj PC  
23 6 hvala 0
15 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Vjerovati da položaj zvijezda određuje nekome detalje života, jest objektivno glupo iz više kuteva, a ne samo zato što 99.9% zvijezda gatare niti ne znaju da postoje a kamoli gdje su, nit znaju ikakve detalje o tim zvijezdama (ni veličinu, temperaturu, udaljenost, doslovno ništa ne znaju).

Međutim, u horoskope vjeruju i ljudi koji nisu potpuno glupi. I to je ono fascinantno. Treba im neka emocionalna sigurnost, da im netko ukloni neizvjesnost života, barem sa laži.

Nijedna gatara ti ne kaže "bio si u prošlom životu budaletina i probisvijet, pijanac ili siromah" nego "bio si princ/liječnik/poštovana osoba" jer inače joj nitko ne bi opet došao.

 

Idi i radi nešto korisno!
 
14 1 hvala 0
16 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Zapadnjačka astrologija je, kao i mnoštvo ostalog zapadnjačkog, totalno fake - jer ignorira astronomiju. Što opet ne znači da je istočnjačka puno bolja.

 

No korelacije sa nebeskim tijelima postoje:

- određena istraživanja su pronašla povezanost mjesečnih ciklusa kod žena sa lunarnim ciklusima, pretpostavlja se da je u davna vremena ljudsko reproduktivno ponašanje bilo sinkronizirano s Mjesecom[1]

- pronađena je i povezanost punog Mjeseca sa nedostatkom sna kod nekih (što sam primjetio da definitivno vrijedi i za mene)[1]

- dnevni i godišnji ciklusi života na Zemlji su jasno povezani s rotacijom Zemlje i gibanjem oko Sunca

 

Ali očito je da, kad se radi o suptilnijim stvarima, nebeska tijela ne utječu jednako na sve - ljudi se, po meni, mogu podijeliti na bar 3 vrste, pa je jasno da će neke studije pronaći veze a neke neće ako se ta različitost ne uzima u obzir.

 

Ako položaji Sunca i Mjeseca utječu na život, ne bi bilo iznenađujuće da i ostala bliska tijela utječu - ili da samo koreliraju (bez direktnoj utjecaja) sa određenim pojavama. Moguće je recimo, kao u slučaju Mjeseca (koji je nekad bio bliže Zemlji), da je postojao jači utjecaj a onda je s evolucijom korelacija slabila no nije u potpunosti nestala (naprotiv, prirodna selekcija je mogla favorizirati određenu korelaciju indirektno).

 

No moderna astrologija definitivno spada u pseudoznanost jer ni ona ne uzima u obzir različitosti - postoje ljudi rođeni na isti dan a potpuno različitog karaktera, fiziološki i mentalno.

Ne bi tako bilo iznenađujuće da kod određenih ljudi postoji jača korelacija i s Marsom ili Venerom na primjer, no teško će se ona pronaći nasumičnim odabirom karaktera.

 

[1]https://www.medicalnewstoday.com/articles/menstrual-cycles-and-lunar-cycles-is-there-a-link

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 12:58 (PaleRider).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Neki možda vjeruju čisto iz neznanja, da znaju da tamo neka baba doslovno izmišlja nebi vjerovali. Mada čudno je kako im se nije mozak upalio i poslao signal "tu nešto ne štima",jer pročitaš 10 portala i imaš 10 različitih prognoza za taj dan. To nije slučaj sa vremenskom prognozom, ima razlika ali više manje svugdje isto.

 

Još bi i psihologiju trebalo staviti u kategoriju pseudo-znanost, ali eto ljudima je lakše krivit nekakvu izmišljenu bolest za vlastiti neuspjeh.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 13:24 (win10pro).
Moj PC  
1 4 hvala 0
10 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Ma, čovjek u mozgu ima prostor koji je predviđen za previđanje budućnosti.

 

Netko to ispuni sa znanošću, vjerom, horoskopom, nekoga nije briga za to. Sve se svodi na to.

To kaj misle zvijezde na nebu, ti, on ili tamo oni neki,to je jako, jako bitno. 

Sretno!!

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Ako tražimo zvijezde s najvećim utjecajem na naš znak, to je Sunce! Bez njega bi planet bio lopta leda debelog par desetaka km, bez života. Barem bez ljudskog života. Možda bi blizu podmorskih vulkana preživjeli neki račići, školjke i bakterije. Tako da ovi što su ptovali "boga sunca" kolliko god su primitivni, bili su puno više u pravu nego što su moderni astrolozi ikada bili. Astrologija je znanost uzimanja novca nesigurnim ljudima. Nekad smo to zvali "porez na glupost". Neki plate puno tog poreza.

Idi i radi nešto korisno!
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

nisam praznovjeran, jer to donosi nesreću. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 1
11 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

isti ti narcisi nit su cijepljeni nit shvacaju cemu sluzi maska u trgovini, apoteci ili bolnici...

covid nam svima daje mogucnost da pogledamo oko sebe i vidimo tko je ta ekipa i da ih po potrebi izbacimo iz nasih zivota!

 
5 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

astrologija je tek prvi korak koji vodi do razvijanja navike nekritičkog mišljenja, prihvaćanja tuđih "istina" i potenciranja pristranosti u drugim područjima, što lako dovodi ljude i u ozbiljnije i opasnije zablude. Isto tako, ovakva i slična vjerovanja mogu dovesti i do porasta nesuglasica te naglašavanja međusobnih razlika, odnosno do podjela među ljudima.

 

Sad riječ astrologija zamijenite s religija. Sva praznovjerja slično funkcioniraju. Samo što država ne financira astrologiju i nije ju uvela u škole, pa je i šteta od nje manja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
22 2 hvala 1
10 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Da ne kritiziram stalno, ovaj put pohvala autoru za "osobnosti" umjesto "ličnosti".

 

A što se horoskopa tiče - često iza takvih stvari stoji nešto (kao i kod ljekovitih trava, akupunkture, itd.), no to je onda napuhano iznad svih mjera kako bi šarlatani zarađivali na naivcima.

 

Evo, za slučaj horoskopa, jedna jednostavna ideja:

Horoskop je podijeljen po "nebeskim znakovima" tj. zvijezdama i zviježđima "u kojima" je osoba rođena. Pritom se ta podjela pravilno preslikava na određene mjesece u godini. Meni je lako zamisliti da djeca rođena zimi imaju drugačije iskustvo od djece rođene ljeti (recimo, hladnoća i zatvoreni prostor nasuprot toplini i otvorenom prostoru). U ranim formativnim godinama, dok osoba nije prošla neki značajniji broj godišnjih ciklusa, godišnje doba može određivati značajke osobnosti. Naravno, to će kasnije svaki važniji događaj iz života pojedinca uglavnom pregaziti. Ali ako gledate statistički značajan broj osoba, onda se možda može primijetiti da u prosjeku naginju nekom svojstvu. Pa su tako jedni škrti, drugi su lijeni, itd.

Onaj tko jako vjeruje u horoskop (sreo sam nekoliko takvih osoba), vidjet će u svakom pojedincu koji se uklapa u tu shemu dokaz ispravnosti horoskopa, a tipično će one koji odstupaju od sheme odbaciti (ili će ih potpuno ignorirati ili će im tražiti "podznakove" koji bi trebali biti "objašnjenje" zašto se ne uklapaju).

 

I to je, možda, osnova cijele priče o horoskopima.

 

 

 
2 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
SveZauzeto kaže...

Da ne kritiziram stalno, ovaj put pohvala autoru za "osobnosti" umjesto "ličnosti".

 

A što se horoskopa tiče - često iza takvih stvari stoji nešto (kao i kod ljekovitih trava, akupunkture, itd.), no to je onda napuhano iznad svih mjera kako bi šarlatani zarađivali na naivcima.

 

Evo, za slučaj horoskopa, jedna jednostavna ideja:

Horoskop je podijeljen po "nebeskim znakovima" tj. zvijezdama i zviježđima "u kojima" je osoba rođena. Pritom se ta podjela pravilno preslikava na određene mjesece u godini. Meni je lako zamisliti da djeca rođena zimi imaju drugačije iskustvo od djece rođene ljeti (recimo, hladnoća i zatvoreni prostor nasuprot toplini i otvorenom prostoru). U ranim formativnim godinama, dok osoba nije prošla neki značajniji broj godišnjih ciklusa, godišnje doba može određivati značajke osobnosti. Naravno, to će kasnije svaki važniji događaj iz života pojedinca uglavnom pregaziti. Ali ako gledate statistički značajan broj osoba, onda se možda može primijetiti da u prosjeku naginju nekom svojstvu. Pa su tako jedni škrti, drugi su lijeni, itd.

Onaj tko jako vjeruje u horoskop (sreo sam nekoliko takvih osoba), vidjet će u svakom pojedincu koji se uklapa u tu shemu dokaz ispravnosti horoskopa, a tipično će one koji odstupaju od sheme odbaciti (ili će ih potpuno ignorirati ili će im tražiti "podznakove" koji bi trebali biti "objašnjenje" zašto se ne uklapaju).

 

I to je, možda, osnova cijele priče o horoskopima.

 

 

 Da, i to se zove placebo. Ako ne mijenja kemijsku strukturu onda nema stvaran utjecaj, istovremeno, placebo moze dovoljno utjecati na nekoga da osoba osjeti ucinak unatoc tome sto istoga nema.

Razlika je izmedu marihuane i esencije ulja koprive/kadulje/xyz.

2 godine
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
sexytoiletpaper kaže...

   Da, i to se zove placebo. Ako ne mijenja kemijsku strukturu onda nema stvaran utjecaj, istovremeno, placebo moze dovoljno utjecati na nekoga da osoba osjeti ucinak unatoc tome sto istoga nema.

Razlika je izmedu marihuane i esencije ulja koprive/kadulje/xyz.

Ima bezbroj vrsta ljekovitog bilja koje nije placebo jer djeluju na kemijske procese u organizmu.

Akupunkturu je priznala WHO 1979...

 

Promašio si balun.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
6 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Zaporožac kaže...
sexytoiletpaper kaže...

   Da, i to se zove placebo. Ako ne mijenja kemijsku strukturu onda nema stvaran utjecaj, istovremeno, placebo moze dovoljno utjecati na nekoga da osoba osjeti ucinak unatoc tome sto istoga nema.

Razlika je izmedu marihuane i esencije ulja koprive/kadulje/xyz.

Ima bezbroj vrsta ljekovitog bilja koje nije placebo jer djeluju na kemijske procese u organizmu.

Akupunkturu je priznala WHO 1979...

 

Promašio si balun.

 Van toga sto akupunkturu nisam spomenuo i sto sam specificirao "ljekovita bilja koja ne mijenjaju kemijske procese" da, mozda si u pravu

A sto se WHO-a tice, ne da mi se sada traziti jesu li ili nisu priznali pa cu ti vjerovati dok ne nadem na rijec, ali isti taj WHO je imao ovaj debakl, tako da nisam bas siguran da im treba vjerovati nesto sto nije potvrdio i ostatak znanstvene zajednice.

10 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
sexytoiletpaper kaže... 

 Da, i to se zove placebo. Ako ne mijenja kemijsku strukturu onda nema stvaran utjecaj, istovremeno, placebo moze dovoljno utjecati na nekoga da osoba osjeti ucinak unatoc tome sto istoga nema.

Razlika je izmedu marihuane i esencije ulja koprive/kadulje/xyz.

 

Nije mi jasno što sam krivo napisao da bi zahtijevalo vašu intervenciju?

 

Vaš komentar ne odstupa od onoga što sam napisao, više djeluje kao da ste površno pročitali moj napis i zaključili da me morate (nepotrebno) ispravljati.

 

Uz to što nisam razmatrao zašto se smatra da ljekovito bilje ili akupunktura imaju nekakav učinak (pa makar i placebo), vi ste sve proglasili placebom i nepotrebno krenuli poučavati što je to. Pritom ste još ignorirali postojanje lijekova koji su nastali istraživanjem ljekovitog bilja (npr. Aspirin).

15 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Za sada imamo ljekovito bilje, psihologiju i akupunkturu na popisu pseudoznanosti bug forumaša.

 

Liep akademski rezultat.

Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
uuY kaže...

Za sada imamo ljekovito bilje, psihologiju i akupunkturu na popisu pseudoznanosti bug forumaša.

 

Liep akademski rezultat.

 Svrstavati psihologiju sa akupunkturom i ljekovitim biljem kao psudozanost je smijesno. Nacin da nesto prede iz pseudoznanosti u znanost je da se dokaze kroz repeticiju eksperimenata sa jednakim rezultatima.

Daleko od toga da "prirodni lijekovi" nemaju veze sa znanoscu, znanost je prirodne lijekove sintenzirala i potencirala njihov ucinak u nesto sto moze replicirati ucinak lijeka na konstantnoj bazi za razliku od "prirodnih lijekova" koje prodaju odredeni ljudi kao porez na glupost.

14 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

i placebo je dokazano učinkovit. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

U teorijama dokazivanja postoji ovakva podjela; laž, velika laž i statistika! 
Dok se povezuju termini horoskop i statistika, svaka daljnja komunikacija je suvišna! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Kaže u tekstu: "Ono što ih je [znanstvenike], prema vlastitim riječima, u rezultatima iznenadilo, jest statistički signifikantna veza vjerovanja u astrologiju i narcisoidnosti ispitanika."

 

Mene je iznenadilo da je to njih iznenadilo. Naime, o čemu govori astrologija? Kaže prva rečenica na wiki: "Astrology is a pseudoscience that claims to discern information about human affairs and terrestrial events by studying the movements and relative positions of celestial objects." Pazi ti to - informacije i običnom "malom ćovijeku" možeš saznati iz kretanja i pozicije nebeskih tijela. Ono, ko da je taj mali ćovijek centar svijeta. Sve se "vrti" oko njega. To je srž narcisoidnosti - kad osoba smatra da je centar svijeta, da je upravo ona najbitnija u čitavom svijetu, da se stoga sve mora njoj podrediti.

 

Isto ti se hvata i s (pretjeranoj) sklonosti ka vjerovanju teorijama zavjera. Pazi - individualci, liječnici, vlade, obavještajne organizacije - urotile su se baš protiv tebe, maloga ćovijeka, baš si im ti takav prioritet da moraju upregnuti sve sile samo da se bave tobom. Znači, i u tom se slučaju osoba, u globalnom smislu totalno irelevantna, stavlja u centar pozornosti nečeg što je daleko veće od njega samog. Paranoja i narcisoidnost su povezani.

 

 

Uočit ćete da sam tu malo oprezniji oko teorija zavjera u odnosu na astrologiju. Iako sam do ne tako davno praktički automatski odbacivao teorije zavjera, događaji u posljednjih nekoliko godina i upoznavanje s pravom prirodom ljudske životinje natjerali su me da teorijama zavjera pristupam s oprezom. Jer tu je u pitanju ljudski faktor. A kad je u pitanju ljudski faktor, zavjere, urote moguće su. I oni koji će se urotiti računat će upravo na to da ljudi generalno vide ili žele vidjeti dobro u drugim ljudima, kako bi im ta zavjera prošla ispod radara. Znači oni (rijetki) urotnici, da bi mogli raditi svoje svinjarije, računaju na to da se ljudi neće interesirati, propitkivati, istraživati...

 

Drugim riječima, sklonost ka teorijama zavjerama (i paranoji) jest problematična i može upućivati na narcisoidnost, no automatski, a priori odbacivati teorije zavjera također je pogrešno. To ne znači da kažem da teorijama zavjera općenito treba pridavati neku veliku važnost. To samo znači ne odbacivati teorije zavjera "principa radi", nego razmotriti one teorije zavjera koje ti se čine da bi tu moglo biti nečeg. Pod razmotriti mislim na - istražiti, informirati se, vidjeti ima li tu nečeg. Ako nema dokaza koji bi upućivali da tu ima nečeg - nastavi sa svojim životom, kao da se ništa nije dogodilo, a ponovno razmatranje na tapetu će doći ako ili kad se pojave novi informacije. To je uvelike različito od "teoretičara zavjera", koji automatski prihvaćaju većinu zavjera koje čuju ili koje im padnu na pamet. Nažalost, teorije zavjera koje su se u zadnje vrijeme pokazale istinitima takvima daju vjetar u leđa pa će takvi, zbog vrlo malog broja stvarnih teorija zavjera, to vidjeti kao znak da su (gotovo) sve teorije zavjera istinite.  "Principa radi", jelte.

 
13 1 hvala 3
2 godine
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
all_or_nothing kaže...

i placebo je dokazano učinkovit. 😀

 Nije kod svakoga.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
6 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Zaporožac kaže...
all_or_nothing kaže...

i placebo je dokazano učinkovit. 😀

 Nije kod svakoga.

 Tako je, i zato se ne koristi u svrhe lijecenja vec u svrhe testiranja lijeka na kontrolnoj skupini.

10 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

 

E, vi kaj niste skloni teorijama zavjere, kaj budte napravili da ju fakat otkrijete?

 

Da imate sve informacije o nekoj uroti, kaj bi vi uradili?

Dal bi pod cijenu vašeg fizičkog i materijalnog integriteta nešto poduzeli?

 

Za ove kaj briju na teorije urote, ionako držim su slabići i luzeri.

 

Osobno ne bi ništa, jer se svjetske brige odbijaju od mene. Ta, ima tko će o njima da misli.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 0:57 (PzKpfw).
Moj PC  
0 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
PzKpfw kaže...

 

E, vi kaj niste skloni teorijama zavjere, kaj budte napravili da ju fakat otkrijete?

 

Da imate sve informacije o nekoj uroti, kaj bi vi uradili?

Dal bi pod cijenu vašeg fizičkog i materijalnog integriteta nešto poduzeli?

 

Za ove kaj briju na teorije urote, ionako držim su slabići i luzeri.

 

Osobno ne bi ništa, jer se svjetske brige odbijaju od mene. Ta, ima tko će o njima da misli.

 Mario Baksa je napisao da je moguće da postoje, ne teorije, nego prave urote, u jednoj temi prije dva tri dana, koju ne mogu naći...

njega znam kao kvalitetnog moderatora koji je jedini na Bug forumu od moderatora, koji izravno pomaže čitateljima Bug-časopisa, ili čita forum Bug, te odgovara, pomaže.

Ostatak moderatora, admina baš briga za forumaše, a njihova bi uloga trebala biti da otvaraju teme, objašnjavaju ljudima što ne znaju, a ne da objave članak i povuku se.

 

Denis još kako tako, no ostali su u zapećku.

Drago mi je...

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 14:32 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na

@Zaporožac

 

Okay, imaš sve informacije o nekoj uroti, kaj buš učinio?

Kaj to značiu u tvojem životu. Kome ćeš to prijaviti? Upravi vodovoda?

 

Jel bi htio reći neku informaciju, npr. MUP, a da možeš zbog toga stradati?

Lako je na netu biti junak. 

 

dzg
14 godina
offline
U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju narcis

Mene astrologija dosta privukla, već godinama pratim utjecaje zvjezda na život na zemlji iz hobija, iz radoznalosti. Najviše mi se sviđa što se njome dosta može mozak potaknuti na logičko razmišaljenje i nije nikad dosadna jer svaka situacija nauči čitat kartu na drugačiji način.

Ono što je žalosno što kartu čitaju ljudi koji su pročitali par knjiga o astrologiji i odmah se smatraju da su naučili sve. Čitanje same karte nije toliko jednostavno i isto tako karta recimo rođenih blizanaca se sasvim drugačije čita i svaki početnik bi njihove karte čitao isto, a to se ne čita tako.

Isto tako utjecaji zvjezda, zvježđa i planeta itekako imaju smisao da djeluje na život na zemlji samo problem ljudi je opčenito ograničenost. Ta ograničenost nosi i dobre i loše strane. U ovome članku piše da ljudi koji vjeruju u astrologiju, što nije isto kao i proučavati. Jer zna se što je vjerovanje, a što proučavanje. Opčenito ljudi koji vjeruju u nešto logično nisu inteligentni jer ti ljudi prate intuiciju i ne znaju uključiti mozak da bi došli do pravog zaključka. Vjerovati se može u svašta, recimo struja je nastala iz vjere dok se nije dokazalo da postoji. Vjera u Boga recimo nikad nije dokazala postojanje tog bića ili duha. Ono što želim reći je to da inteligentni ljudi ne stanu samo na vjeri već idu u dubinu toga da bi bili sigurni da to postoji, dok oni drugi sa nižom inteligencijom ostanu samo na vjerovanju. 

Ono što vas astrologija može naučiti je to da u životu postoje prepreke koje dolaze i odlaze, a na vama je da se naučite nositi sa njima. Primjetio sam da pjesme koje u sebi sadrže djelove astrologije su jako popularne kod nas, samo ljudi to ne kuže jer nisu upoznati s njom. S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 17:39 (Gremlin144).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Zaboravio si: Pametnom dosta
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
14 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
PzKpfw kaže...

@Zaporožac

 

Okay, imaš sve informacije o nekoj uroti, kaj buš učinio?

Kaj to značiu u tvojem životu. Kome ćeš to prijaviti? Upravi vodovoda?

 

Jel bi htio reći neku informaciju, npr. MUP, a da možeš zbog toga stradati?

Lako je na netu biti junak. 

 

 zadnji red... (njega ne buš komentirao)  (zadnji red posta)

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/astrologiju-pseudoznanost-cesce-vjeruju-narcis/286013.aspx?page=0&jumpto=6448046&sort=asc&view=flat

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 7:54 (Zaporožac).
6 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Gremlin144 kaže...

Mene astrologija dosta privukla, već godinama pratim utjecaje zvjezda na život na zemlji iz hobija, iz radoznalosti. Najviše mi se sviđa što se njome dosta može mozak potaknuti na logičko razmišaljenje i nije nikad dosadna jer svaka situacija nauči čitat kartu na drugačiji način.

Ono što je žalosno što kartu čitaju ljudi koji su pročitali par knjiga o astrologiji i odmah se smatraju da su naučili sve. Čitanje same karte nije toliko jednostavno i isto tako karta recimo rođenih blizanaca se sasvim drugačije čita i svaki početnik bi njihove karte čitao isto, a to se ne čita tako.

Isto tako utjecaji zvjezda, zvježđa i planeta itekako imaju smisao da djeluje na život na zemlji samo problem ljudi je opčenito ograničenost. Ta ograničenost nosi i dobre i loše strane. U ovome članku piše da ljudi koji vjeruju u astrologiju, što nije isto kao i proučavati. Jer zna se što je vjerovanje, a što proučavanje. Opčenito ljudi koji vjeruju u nešto logično nisu inteligentni jer ti ljudi prate intuiciju i ne znaju uključiti mozak da bi došli do pravog zaključka. Vjerovati se može u svašta, recimo struja je nastala iz vjere dok se nije dokazalo da postoji. Vjera u Boga recimo nikad nije dokazala postojanje tog bića ili duha. Ono što želim reći je to da inteligentni ljudi ne stanu samo na vjeri već idu u dubinu toga da bi bili sigurni da to postoji, dok oni drugi sa nižom inteligencijom ostanu samo na vjerovanju. 

Ono što vas astrologija može naučiti je to da u životu postoje prepreke koje dolaze i odlaze, a na vama je da se naučite nositi sa njima. Primjetio sam da pjesme koje u sebi sadrže djelove astrologije su jako popularne kod nas, samo ljudi to ne kuže jer nisu upoznati s njom. S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

 Frende, daj javi od koga nabavljas, i ja bih malo.

5 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Gremlin144 kaže...

... S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

 
Pravi kršćanski skolastici/teolozi bježe od astrologije kao i od magije, politeizma i idolopoklonstva. Druga je stvar što u nju vjeruju pseudokršćani - što je zapravo masa nominalnih "vjernika"... ili bolje reći - heretika.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: U astrologiju i pseudoznanost češće vjeruju na
Al Crane kaže...
Gremlin144 kaže...

... S druge strane bi svakome preporučio da pogleda na internetu astro teologiju, pa da uoči povezanost astrologije i krščanstva. Svakoga će to navesti na drugačiji zaključak i to je bit astrologije. Istina nema samo jednu stranu.

 
Pravi kršćanski skolastici/teolozi bježe od astrologije kao i od magije, politeizma i idolopoklonstva. Druga je stvar što u nju vjeruju pseudokršćani - što je zapravo masa nominalnih "vjernika"... ili bolje reći - heretika.

 Naravno da bježe. Nije li u životu opčenito lakše raditi onako kako ti se kaže nego da sam istražiš i postavljaš pitanja. Znaš da nitko ne voli ljude koji postavljaju previše pitanja..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice