ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo

poruka: 12
|
čitano: 5.373
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo".
7 godina
offline
ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo

lipo je vidit da vaši rezultati testiranja odgovaraju VRMratings listi

(1.35V 150A cca 200W vcore)

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo

Odlicni PBO rezultati, za samo 37% visu potrosnju dobijete 0.3% vise performanse! 

 

Nesto tu ne stima...

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p
možda novi bios s limitiranim naponom jer su navodno rikavali procesori ekipi, ali upaljen agresivan power gating pa nema višeg napona ni frekvencije samo viša average potrošnja?
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p
ansha kaže...

Odlicni PBO rezultati, za samo 37% visu potrosnju dobijete 0.3% vise performanse! 

 

Nesto tu ne stima...

 A što ti je točno čudno?

14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p
Denis kaže...
ansha kaže...

Odlicni PBO rezultati, za samo 37% visu potrosnju dobijete 0.3% vise performanse! 

 

Nesto tu ne stima...

 A što ti je točno čudno?

Da vidimo... Za pocetak to sta samo ti imas ovakve rezultate in the whole wide world? 

 

Tebi je normalno da se PBO ponasa na nacin da drasticno dize potrosnju a performanse ostanu identicne? Lol...

8 godina
neaktivan
offline
ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo

Jedino koliko toliko moguće objašnjenje je da se koristio Wraith Prism ili nešto u tom rangu..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p
Kaby kaže...

Jedino koliko toliko moguće objašnjenje je da se koristio Wraith Prism ili nešto u tom rangu..

Znaci sirotog recenzenta optuzujes da ne zna svoj posao?

16 godina
moderator
offline
ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo

Koristio se AIO hladnjak koji svoj posao radi i više nego dobro. Jedina razlika u parametrima je bilo to što je PBO bio na tvorničkim postavkama (dakle ono što učita ploča i što je tvornička AMD-ova postavka) i moje ručno prebacivanje te opcije u Enabled. 

 

Ovo nije prva X570 ploča koju smo testirali i rezultati se ne razlikuju puno u odnosu na neke druge ploče. One s kvalitetnijim napajanjem će dati bolje PBO performanse. 

 

Također treba imati na umu da se za testiranje koristi Ryzen 9 3950X, dakle najjači Socket AM4 procesor s potencijalno najvišom potrošnjom s uključenim PBO modom. 

 

Treća stvar, brzi google search ne otkriva nekakve razlike u odnosu na moje rezultate - https://www.digitalcitizen.life/amd-precision-boost-overdrive-auto-overclocking

Dobici su i ovdje marginalni osim kada se PBO mod dodatno prilagođava što ja nisam radio. 


 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p

Brzi google search te odveo na digitalcitizen.life i drugi procesor? Kolko je brz bio search, par sati?

 

Evo sta stvarno brzi search nadje:

8 godina
neaktivan
offline
ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije perfo

Na koji način je "očitana" potrošnja procesora, 134 i 184W?

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p
ansha kaže...

Brzi google search te odveo na digitalcitizen.life i drugi procesor? Kolko je brz bio search, par sati?

 

Evo sta stvarno brzi search nadje:

Meštre, nit piše koja je ploča, nit piše koji je hladnjak. Na PBO taktove utječu i ploča i hladnjak i da li imaš uključenu klimu ili ne. 

Brzi search je 30 sekundi u mojem svijetu. Ne znam kako je kod tebe...


16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X570 Pro4 - Pristojan VRM, no slabije p
Kaby kaže...

Na koji način je "očitana" potrošnja procesora, 134 i 184W?

 CPU Package Power varijabla iz telemetrije procesora. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice