ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

poruka: 81
|
čitano: 18.674
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A".
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Po tebi su onda 97% svih proizvoda "nevaljali".

 

Nitko te ne tjera da ti osobno koristis ista od toga.

Ti sebi fino uzmes najskuplju karticu i osjecas se najbolje zbog toga.

 

A ja cu sebi uzeti najpovoljniju karticu i osjecat cu se sretnije od tebe,

znajuci da za 100€ manje imam 2°C temperature vise, i 50Mhz nizi takt,

sto me usporava 1 slicicu u igri.

 

Hoces li se ti osjecati prevarenim za 100€? Mislis da 100€ vrijedi 2°C i 50Mhz?

To je osobni stav - meni je to prodavanje magle, a nekom kao tebi je to prodavanjem "premium" proizvoda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Po tebi su onda 97% svih proizvoda "nevaljali".

 

Nitko te ne tjera da ti osobno koristis ista od toga.

Ti sebi fino uzmes najskuplju karticu i osjecas se najbolje zbog toga.

 

A ja cu sebi uzeti najpovoljniju karticu i osjecat cu se sretnije od tebe,

znajuci da za 100€ manje imam 2°C temperature vise, i 50Mhz nizi takt,

sto me usporava 1 slicicu u igri.

 

Hoces li se ti osjecati prevarenim za 100€? Mislis da 100€ vrijedi 2°C i 50Mhz?

To je osobni stav - meni je to prodavanje magle, a nekom kao tebi je to prodavanjem "premium" proizvoda.

daj da vidimo gdje je to asrokica 100e jeftinija od nitro

 

i nije 2 stupnja nego 5 stupnjeva, prestani natezati brojke

i nije 50mhz nego 100mhz razlike u testu, a realno s nitro može biti i 300mhz razlike jer kad ju klokneš i povećaš rpm, držat će temperature i klok bez problema dok ova druga trokira i nemere dalje

 

ali samo se ti tješi, drugo ti ne preostaje  

7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

njima je T limit 85°C, znači bez deranja fanova na 2500rpm, tipa da spustiš na 1800rpm, ode klok kod asrokice na respektabilnih 1100Mhz...odlična kartica nema se što više reći 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Pa pogledao sam sad cijene - XFX kosta 79€ manje od Sapphire kartice.

 

Obje imaju standardni takt od 1257Mhz, dok turbo na XFX je 1386Mhz a na Sapphire je 1411Mhz.

 

A Turbo nikad nije grantirani takt, nego maksimalno moguci takt. I nije 5°C nego 2°C u zatvorenom kucistu.

MSI dodje do 78°C a ASRock do 80°C, a po mojoj matematici je 80-78=1+1=2.

 

Dakle vec ta razlika je sad velika od 79€. A ASRock mora biti povoljniji od XFX-a, ako zeli konkurirati, kao i do sad,

i da je samo 20€ povoljniji, to je razlika od 99€, dakle nije 100€, al eto 99€ za Picajzle.

 

Uostalom, cemu se toliko opterecivati zbog toga? Vjerujem cim dodju na trziste da ce vrlo brzo naci svoje musterije.

Vecina ode na stranicu trgovine, upise zeljenu karticu tipa RX 560 ili GTX 1060, pogleda cijene i uzme najpovoljniju

odmah dostupnu. A 79€ skuplja kartica sigurno nece biti na listu najpovoljnijih.

 

I ono najbitnije sto nitko ne gleda - Sapphire ima 8+6pin potrebno napajanje, ASRock kao vecina samo 8pin.

Dakle i to treba uzeti u obzir, da sa slabijim napajanjem se ne ocekuju najvisi moguci taktovi. Ali i ne moraju biti.

Bitno je da je proizvod cjenovno dobro pozicioniran.

 

Naravno da ce netko patiti i na takve sitnice, ali vecina nece. Zasto? Zato sto je bitno da to nesto radi.

I ako radi, ne zanima ga temperatura. Ne kupujem grafiku da gledam temperature, nego da se igram.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 10:35 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Pa pogledao sam sad cijene - XFX kosta 79€ manje od Sapphire kartice.

 

 

 ajde pls podijeli ovo s nama jer ja ne pronalazim ni blizu takve brojke... nitro+ 8gb su svugdi oko 340-350Eura, gdje ima xfx rx 580 8gb za 270eura??????

12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
U kojoj ti zemlji snova zivis stari moj, napisao bih podosta toga, al u ovom slucaju nema smisla...
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Vidi u Saturnu ili MediaMarktu.

 

XFX kosta 343€, Sapphire Nitro+ 422€ (model sa 1411Mhz boostom, sa 6+8pin napajanjem).

 

S tim da je samo XFX dostupna odmah, a Sapphire predvidjeno vrijeme isporuke "15 dana".

 

Pametnom dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Vidi u Saturnu ili MediaMarktu.

 

XFX kosta 343€, Sapphire Nitro+ 422€ (model sa 1411Mhz boostom, sa 6+8pin napajanjem).

 

S tim da je samo XFX dostupna odmah, a Sapphire predvidjeno vrijeme isporuke "15 dana".

 

Pametnom dosta.

 

dovoljno si rekao o sebi s ovim postom, pa jbt ryzen armada su kraljevi točnih i istinitih činjenica i realnosti za tvoje nebuloze koje ovdje stavljaš

 

11 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

 

1.  I nije 5°C nego 2°C u zatvorenom kucistu.

MSI dodje do 78°C a ASRock do 80°C, a po mojoj matematici je 80-78=1+1=2.

 

I ono najbitnije sto nitko ne gleda - Sapphire ima 8+6pin potrebno napajanje, ASRock kao vecina samo 8pin.

Dakle i to treba uzeti u obzir, da sa slabijim napajanjem se ne ocekuju najvisi moguci taktovi. Ali i ne moraju biti.

Bitno je da je proizvod cjenovno dobro pozicioniran.

 1. ajde više, naporan si s tih 2 stupnja i koja msi kad cijelo vrijeme uspoređujemo sa safirkom

evo ti dolje uvećani grafovi - jasno se vidi da asrock ide preko 80 stupnjeva, a nitro ne prelazi 75 stupnjeva

i btw., crvena linija u oba slučaja pokazuje temperature u zatvorenom kućištu, stupnjevi su ti na lijevoj strani - vidim da ti očito malo neobični graf radi problem

dakle pet je, ne dva i mo'š ti to ponavljat do sutra, ali ništa manje to neće biti laž

 

osim toga, na nitro povećaš okretaje i spustiš je ako treba i na 50 stupnjeva, dok ova jednostavno nema potencijala - evo ti dolje i što su recenzenti napomenuli

By the way, the card has no reserves to make the fans turn lower

 

2. u ovom slučaju 8-pin ne ograničava asrokicu za više taktove

ograničava ju anemični hladnjak i tzemperatura, radi koje spušta takt - dakle ikakvo ocanje je nemoguća misija

pa čak i tvornički je takt nemoguća misija, jer čim je nagaziš trokira na 1130mhz

 

smeće od kartice

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 10:48 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Jbte ovaj picajzla kao ja u mladim danima na forumu s pregrst vremena i bacanje konkretnih argumenata s slikama i sl., svaka cast! Jos se sjecam kad se na pocetku kacio samnom kao ovaj citatelj...😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

evo još jedan test asrokice - link

 

ukratko - katastrofa, jedna od najgorih rx 580 koje novac može kupiti

ajde de što je par stupnjeva toplija od ostalih, ali pogledajte dolje na slici decibele, pa to je jebeni helikopter u kućištu 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Kod nitro je drugi konektor sa 6pin opcionalan te mu je svrha stabilnost overclocka na recimo 1500MHz, 8pin je dovoljno. Takt od 1411MHz nije neki boost nego je stalan kad je potreban. Šta se tiće cijene, te gore navedene su nebitne zbog nedavne krize, mene je moja 8gb verzija koštala 265€, doduše na crni petak kod casekinga, no to je cijena u normalnim uvjetima.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
picajzla0707 kaže...

evo još jedan test asrokice - link

 

ukratko - katastrofa, jedna od najgorih rx 580 koje novac može kupiti

ajde de što je par stupnjeva toplija od ostalih, ali pogledajte dolje na slici decibele, pa to je jebeni helikopter u kućištu 

 

 

 Hahha skoro ko vesmasina na centrifugi, ocaj 

10 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
lav1000 kaže...
picajzla0707 kaže...

evo još jedan test asrokice - link

 

ukratko - katastrofa, jedna od najgorih rx 580 koje novac može kupiti

ajde de što je par stupnjeva toplija od ostalih, ali pogledajte dolje na slici decibele, pa to je jebeni helikopter u kućištu 

 

 

 Hahha skoro ko vesmasina na centrifugi, ocaj 

 AsRock je bio i ostao AsRock ma u kojem obliku dolazio

MISCREATED
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode

Napravili su dobar posao sa z370 extreme 4 koja je vjerovatno best buy z370 ploca.

10 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
war3_tft kaže...

Napravili su dobar posao sa z370 extreme 4 koja je vjerovatno best buy z370 ploca.

 mogli su je i od zlata napravit al opet je to AsRock a asrok je u mom rječniku pojam za smeće

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 9:44 (nicky.sl).
6 godina
neaktivan
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

ASRock pratim od vremena kad su jos bili ASUS-ova B marka.
Za kratko vrijeme postali su lideri na trzistu i nude najbolji kvalitet po najjeftinijoj cijeni.

Sve ove godine imam ASRock maticne ploce i nikad nisam imao nikakvih problema. Takodjer i sa supportom sam zadovoljan.

Kad sam cuo da pocinju GPU da proizvode izazvalo je u meni veliko interesovanje.

Kao sto sam imao dobro iskustvo sa maticnim plocama ocekujem isto sa grafickim karticama.

 

Zna li neko gdje se mogu naruciti i koja ce cijena biti?

 

ASRock Rules!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
dino1980 kaže...

Zna li neko gdje se mogu naruciti i koja ce cijena biti?

 na tvoju sreću nema ih nigdje u eu za nabaviti 

 

pročitaj gore testove, jedna od gorih rx 580 koje se mogu kupiti, preporuka samo za izbjegavanje

nadajmo se da su to samo prvi mačići

7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Dakle drze se AMD-ove preporuke TDP-a, mozda to promjene novim BIOS-om.

 

U 2D-u je kartica necujna, cuje se u igrama, dakle kad se slusa igra na slusalice ili zvucnike,

dok kad se radi uredski posao, 2D ili gledaju filmovi, ventilatori stoje na mjestu.

 

Ne vidim sta je tu tako lose. Osim sto je malo glasnija u radu, no to ionako nadjaca

sve drugo u kucistu, pocevsi od ventilatora na procesoru ili 10 drugih ventilatora sta ljudi imaju u kucistu.

 

Plusevi:

    Affordable
    Overclocked out of the box
    Fans turn off in idle
    Excellent mining performance
    HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4

 

Minusi:
    Not available in major markets: US, EU, China, Hong Kong
    Noisy during gaming
    No backplate
    Memory not overclocked
    TDP limit set a bit too low

 

U minusima ne vidim nista sto bi nekog trebalo sprijeciti pri kupnji - osim dobavljivosti.

I jako me veseli sto nema svjetla na sebi, osobito RGP sranja, od tog mi je danas muka.

Sve i svasta mora svjetliti RGB, ko pederski disko. Tehnika je da se strpa u kutiju ispod stola

i da radi. Ako zelim gledati vatromet, gledat cu vatromet u laufhausu.

http://www.lavilla.tv/

http://www.herzass.eu/portal/index.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

 

"Today we take a look at the 8GB variant of ASRock's new RX 580 and it put it on the test bench for review. And it is a pretty solid attempt for the new comers, though not everything is perfect."

 

Poceli ste blatiti graficke kartice prije nego sto su izasle u europi, kamoli na balkanu...

Pogledaj online testove, graficke karte uopste nisu lose u poredjenju sa konkurencijom.

Ako budu imali jeftinije cijene kao i za maticne ploce to bi bilo idealno!

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
dino1980 kaže... 

Poceli ste blatiti graficke kartice prije nego sto su izasle u europi, kamoli na balkanu...

 počeli smo blatiti te grafe i prije nego su igdje izašle 

 

zato što je na prvu bilo vidljivo da imaju podkapacitiran hladnjak i da će biti problema s hlađenjem

i zašto bi se itko zajebavao s tako lošom grafom, koja se pregrijava, trokira i glasna je ko helikopter, kad imaš za uzeti sapphire nitro verziju koja je provjereno dobra grafa ili neku od također provjerenih verzija

 

i btw., teško da ćeš dočekati asrokicu kod nas jer je namijenjena isključivo dalekoistočnom tržištu... na sreću

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice