ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

poruka: 81
|
čitano: 18.672
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A".
14 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

RX580 i RX570 dolaze sa dva ventilatora, a RX560 i RX550 sa jednim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 8:35 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Sad je najbolje vrijeme za ulazak na tržište grafičkih kartica. Kolko god da ih proizvedeš sve se bu prodalo. Asrock to zna.
Ali...
Po novome se počelo rudarit sa HDD-ovima.
Prokleti mineri, sve će zaebat.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
ukay1000 kaže...
Sad je najbolje vrijeme za ulazak na tržište grafičkih kartica. Kolko god da ih proizvedeš sve se bu prodalo. Asrock to zna.
Ali...
Po novome se počelo rudarit sa HDD-ovima.
Prokleti mineri, sve će zaebat.

Hm, prije ce bit savrseno krivi trenutak jer majnanje postaje totalno neisplativo a samo sta nisu dosli asic-i za razne algoritme koji su dosad bili samo za gpu....

11 godina
online
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

podnaslov: ASRock je odlučio na tržište grafičkih kartica ući sa četiri modela iz AMD-ove RX500 serije koji naglasak stavljaju na hlađenje

i onda stave sliku rx 580 sa ovim 70mm zujalicama i hladnjakom ispod njih za koji se čak i na toj promo slici vidi da je skraćen i u dužinu i u širinu

hebem ti takav naglasak i hlađenje koje će imati te grafe

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

ASRock je odlučio na tržište grafičkih kartica ući sa četiri modela iz AMD-ove RX500 serije koji naglasak stavljaju na hlađenje

 

A na šta bi drugo mogli stavit naglasak... Oni doslovno samo i prave te hladnjake s minornim izmjenama na PCB-u.

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Vkm996 kaže...

A na šta bi drugo mogli stavit naglasak... Oni doslovno samo i prave te hladnjake s minornim izmjenama na PCB-u.

nezz, neki stave naglasak na lampice, drugi na "gejming" stil, treći na kvalitetu komponenti poput msi koji stavlja naglasak na svoje "military" komonente itd.

 

a što se tiče hlađenja, za primjer imaš sapphire 4xx i 5xx seriju, dolje su ti fotke pa vidi sam razliku koja je rezultirala odličnim temperaturama i tišinom u novoj seriji

e to je stavljanje "naglaska na hlađenje", a ne ovo asrock sranje od hladnjaka

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 11:03 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Kartice jos nisu izasle a ti si ih vec proglasio sranjem?lol
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...
Kartice jos nisu izasle a ti si ih vec proglasio sranjem?lol

 stjepko, pogledaj i sam na fotki taj hladnjak ispod ventova, točno se vidi da je tu negdje ako ne i manji površinom od onoga što je sapphire stavljao na nitro 4xx seriju

pogledaj na desnom ventu koliko se vidi praznog prostora i koliko je ustvari taj hladnjak uzak i kratak

a radi se o rx 580 za koju moraš imati jebački hladnjak da bi je ohladio

7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Pa to se logicno ocekivalo jos ranije.

 

Proizvode ploce, mini racunala, gaming barebone solucije, nekad su i laptope proizvodili,

a sad proizvode i mala gaming racunala - sve mogu rijesit sami osim grafike - tesko

da ce ikoji OEM/ODM samo tako reci "evo moze, trpaj nasa rijesenja i prodaj kao svoja".

 

Pegatron je velik i jak, nije im problem raditi grafike, jer su ih i do sad radili za druge,

kao sto je Sapphire i Zotac. Cak i mala Zotac racunala (i Sapphire takodjer) proizvodi Pegatron.

 

Primjerice, Zotac CI327:

https://www.zotac.com/us/product/mini_pcs/ci327-nano

 

Ploca je od ASRocka/Pegatrona, cak je i BIOS preslika ASRock BIOS-a,

samo je obojan zeleno.

 

Mogao sam uzeti BeeBox, pa dobiti multimedijski daljinski:

https://www.asrock.com/nettop/Intel/Beebox%20Series/index.us.asp#Specification

 

Ali Zotac ima bolji vanjsku WiFi antenu.

 

Sve u svemu, Pegatron je ozbiljna tvrtka, tako da ne vjerujem da ce htjeti

nastetiti svom brendu, koristeci lose hladnjenje ili komponente.

 

Cak naglasavaju da koriste kvalitetnu termo pastu, sto rijetko koji proizvodjac

naglasi - obicno budu one paste koje su vec u startu osusene i nikakve.

 

Sto vise proizvodjaca, to bolje - bit ce bogatije trziste i mozda se normaliziraju skoro cijene grafika.

 

Mogli bi uz Gaming PC-e prodavati i Minig PC-e, jer vec imaju one Mining ploce za 9 grafika.

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...
Kartice jos nisu izasle a ti si ih vec proglasio sranjem?lol

 stjepko, pogledaj i sam na fotki taj hladnjak ispod ventova, točno se vidi da je tu negdje ako ne i manji površinom od onoga što je sapphire stavljao na nitro 4xx seriju

pogledaj na desnom ventu koliko se vidi praznog prostora i koliko je ustvari taj hladnjak uzak i kratak

a radi se o rx 580 za koju moraš imati jebački hladnjak da bi je ohladio

 a ok, hladnjak izgleda tanko, no neznamo ni taktove ni koliko ce toplovodnih cijevi biti ispod, mozda hladnjak bude nesto glasniji no sveukupno sigurno nebude lose ipak je rijec o rx seriji koja i nije neki "potrosac"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...

 a ok, hladnjak izgleda tanko, no neznamo ni taktove ni koliko ce toplovodnih cijevi biti ispod, mozda hladnjak bude nesto glasniji no sveukupno sigurno nebude lose ipak je rijec o rx seriji koja i nije neki "potrosac"!lp

 rx 580 se grije ko blesava, sapphire je na seriji prije htio uštedjeti i stavljao je takva jadna hlađenja, pa je ispalo katastrofa

u novoj seriji su se opametili i stavili su normalan hladnjak - rezultat je puno hladnija i tiša grafa

 

ne kažem, mogu oni stavljati i slabije hlađenje, kome ne smeta buka i pregrijavanje i to će mu biti ok

ali onda nemereš reći da si stavio "naglasak na hlađenje"

 

13 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A
Al ćeš se obrukat kad izađu testovi i ispadne tiha i hladna kartica...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
zuper kaže...
Al ćeš se obrukat kad izađu testovi i ispadne tiha i hladna kartica...

 ovo moramo arhivirati pa mu gurnut pod noslp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...
zuper kaže...
Al ćeš se obrukat kad izađu testovi i ispadne tiha i hladna kartica...

 ovo moramo arhivirati pa mu gurnut pod noslp

 koji ste vi naivci, a bogme pokazujete i zabrinjavajuću dozu neznanja za ekipu koja je na forumu 6-7 godina

takav minijaturni hladnjak i zujalice od 70mm ne mogu napraviti hladnu i tihu rx 580 niti da je držiš u škrinji među smrznutlim šniclama

12 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

nitko nije ni spomenuo da ce BITI hladna i tiha..barem ja nisamlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 14:46 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode

nisu nigdje stavili da je 70mm vent klik

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...

 a ok, hladnjak izgleda tanko, no neznamo ni taktove ni koliko ce toplovodnih cijevi biti ispod, mozda hladnjak bude nesto glasniji no sveukupno sigurno nebude lose ipak je rijec o rx seriji koja i nije neki "potrosac"!lp

 

1435 MHz / 8320 MHz i tri cijevi

 

10 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Kamena guzica (AsRock) NE HVALA, nikad više

MISCREATED
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
dery kaže...

nisu nigdje stavili da je 70mm vent klik

iz aviona je vidljivo da nemere imati više od 70mm, ako i toliko jer je uska

grafe sa 90 ili 100mm ventovima su puno šire

 

btw., zanimljivo da po obliku poklopca hladnjaka i ventovima izgleda potpuno jednako kao colorful gtx-ica

12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

nisu nigdje stavili da je 70mm vent klik

iz aviona je vidljivo da nemere imati više od 70mm, ako i toliko jer je uska

grafe sa 90 ili 100mm ventovima su puno šire

 

btw., zanimljivo da po obliku poklopca hladnjaka i ventovima izgleda potpuno jednako kao colorful gtx-ica

 

ovo je taj hladnjak na gtx 1060 3gb koja je znatno rastrosnija od rx 580. bit ce to gore jos 10°c sigurno..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Ako se dobro sjećam Asrock je u vlasništvu Asusa. Ako je Asus upao u onaj gforce partner program od Nvidie vjerojatno je ovo odgovor na to.

Preusmjerili su AMD grafe u Asrock branding. Koliko se sjećam ni Asus se nije dobro proslavio sa temperaturama na Rx 480, bila je jedna od toplijih/glasnijih kartica.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Bur33k kaže...
Ako se dobro sjećam Asrock je u vlasništvu Asusa. 

 bilo davno, nije više

14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
nicky.sl kaže...

Kamena guzica (AsRock) NE HVALA, nikad više

Hehe, znas da sam se bas zbog tebe odlucio na Apex-icu, bilo je ili ona ili Asrock OC Formula (u 50kn su bile)

A i to sta Asus ima bolji software za ventove itd...

Stjepanj kaže...

  ovo je taj hladnjak na gtx 1060 3gb koja je znatno rastrosnija od rx 580. bit ce to gore jos 10°c sigurno..lp

Od kad je 1060-ka rastrosnija? Valjda si mislio obrnuto...

11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 ovo je taj hladnjak na gtx 1060 3gb koja je znatno rastrosnija od rx 580. bit ce to gore jos 10°c sigurno..lp

Od kad je 1060-ka rastrosnija? Valjda si mislio obrnuto...

 i nije isti hladnjak, nego je isti samo plastično oklop

a prema ovom videu hladnjak je najsličniji hladnjaku prošle nitro serije, ako ne i manji obzirom da su ventovi max 70mm i opet je hladnjak za trećinu uži od njih

 

13 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A
Zašto prema veličini hladnjaka baziraš kakvo će biti hlađenje? Tu ima xy ostalih faktora koje utječu na temperaturu i ako su to uspješno napravili, hladnjak ne treba biti masivan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Prdis o 70mm ventovima vec cijelu stranicu "jer se tebi to cini", aj molim te... Meni bas izgledaju kao 90, i kaj cemo sad?
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
war3_tft kaže...
Prdis o 70mm ventovima vec cijelu stranicu "jer se tebi to cini", aj molim te... Meni bas izgledaju kao 90, i kaj cemo sad?

nisam ja kriv što si ti ćorav i ne vidiš koliko je ta asrokica uska

usporedi je sa msi gaming verzijom koja ima 95mm ventove, pa će ti valjda doć iz guzice u glavu zašto govorim da asrock ima max 70mm ventove

 

zuper

vrlo jednostavno, pogledaj testove sapphire nitro 480 sa sličnim hladnjakom i novu seriju 580 nitro gdje su poslušali kritike i povećali hladnjak

jednostavno, ako hladnjak nije dovoljno velik, a i nema bogzna koliko heat pipesa, rezultat nemere biti drukčiji nego loš

ne mora se pregrijavati do trokiranja, ali neće sigurno biti među hladnijim i tišim grafama

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 22:25 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Povuci sad liniju kroz srediste ventilatora i na jednoj i na drugoj, iako te usporedbe preko slike nemaju veze s vezom...

Meni ti ventilatori izgledaju iste velicine kao i kod sapphirica.

Pa koji kreteni bi stavili 70mm fanove na takvu karticu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 22:03 (war3_tft).
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
war3_tft kaže...
Povuci sad liniju kroz srediste ventilatora i na jednoj i na drugoj, iako te usporedbe preko slike nemaju veze s vezom...

Meni ti ventilatori izgledaju iste velicine kao i kod sapphirica.

Pa koji kreteni bi stavili 70mm fanove na takvu karticu...

 pa jebem te ćorava, jer vidiš koliko je msi šira grafa kad uzmeš u obzir rub lima koji se šarafi na kućište

taj lim je jednake dužine na svim grafama i potpuno je jednaka udaljenost od pcie utora do linije tog lima, dakle ovaj dio na msi iznad tog lima je za toliko šira grafa, a na asrokici jednostavno ne stane vent veći od 70mm

 

uostalom, nije to prva 580-ka sa 70mm ventovima

imaš onu red devil koja je potpuno iste širine kao i ta asrokica i ima 70mm ventova, samo što ih ima tri u nizu

 

EDIT: dodao sam ti gore safirku i liniju, samo da skužiš o čemu pričam i koliko su safirka i msi šire grafe od te asrokice kod koje više od 70mm jednostavno nemere stati jer je puno uža

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 22:15 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Pa da ima 3 komada zato i jesu 70mm. Pogledaj kolki je kod msi srediste fana podignuto s obzirom na taj lim i onda pogledaj srediste asrokove kolko je nize, ne znam ja tko je tu jebeno corav.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice