ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmatike

poruka: 9
|
čitano: 7.354
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmatike".
8 godina
offline
ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmatike

??? Pa za manje novca se može kupiti X570 ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmati
DuxCro kaže...

??? Pa za manje novca se može kupiti X570 ploča.

Ako se referiraš na navedenu cijenu, ona baš nije realna jer je u trenutku pisanja teksta prema nabavi ploču kod nas imala samo jedna trgovina. Realna cijena je oko 1.250 kn, u rangu s najjeftinijim X570 pločama. 

Zašto bi kupio Riptide, a ne neku od tih najjeftinijih X570 ploča? Jer Riptide nije  najjeftinija B550 ploča, pa onda na račun toga ima neke ekstra značajke kao DrMOS elektroniku u naponskoj jedinici, 2,5-gigabitnu mrežnu, optički izlaz zvučne kartice, hladnjak na M.2 utoru, više konektora za ventilatore, itd...


8 godina
offline
Re: ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmati
Denis kaže...
DuxCro kaže...

??? Pa za manje novca se može kupiti X570 ploča.

Ako se referiraš na navedenu cijenu, ona baš nije realna jer je u trenutku pisanja teksta prema nabavi ploču kod nas imala samo jedna trgovina. Realna cijena je oko 1.250 kn, u rangu s najjeftinijim X570 pločama. 

Zašto bi kupio Riptide, a ne neku od tih najjeftinijih X570 ploča? Jer Riptide nije  najjeftinija B550 ploča, pa onda na račun toga ima neke ekstra značajke kao DrMOS elektroniku u naponskoj jedinici, 2,5-gigabitnu mrežnu, optički izlaz zvučne kartice, hladnjak na M.2 utoru, više konektora za ventilatore, itd...


 Skoro sve i moja MSI  X570 Gaming Plus ima. A jeftinija je bila.   Optički izlaz za zvuk, Hladnjak dobio sa M.2 SSD-om. Aktivni hladnjak na chipsetu za razliku od pasivnog na B550. PCI gen4 podrška za M.2 SSD za razliku od Gen3 na B550 pločama. Više SATA konektora. Bolje overclokiranje na X570 pločama jer imaju bolji VRM.  2.5Gigabitna mreža u potpunosti beznačajna 99,999% korisnika jer ionako nećete ni djelić toga koristiti.

Uglavnom jedina prednost kupovanja B550 ploče je ušteda novca. Što ovdje nije slučaj.

16 godina
moderator
offline
Re: ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmati
DuxCro kaže...
Denis kaže...
DuxCro kaže...

??? Pa za manje novca se može kupiti X570 ploča.

Ako se referiraš na navedenu cijenu, ona baš nije realna jer je u trenutku pisanja teksta prema nabavi ploču kod nas imala samo jedna trgovina. Realna cijena je oko 1.250 kn, u rangu s najjeftinijim X570 pločama. 

Zašto bi kupio Riptide, a ne neku od tih najjeftinijih X570 ploča? Jer Riptide nije  najjeftinija B550 ploča, pa onda na račun toga ima neke ekstra značajke kao DrMOS elektroniku u naponskoj jedinici, 2,5-gigabitnu mrežnu, optički izlaz zvučne kartice, hladnjak na M.2 utoru, više konektora za ventilatore, itd...


 Skoro sve i moja MSI  X570 Gaming Plus ima. A jeftinija je bila.   Optički izlaz za zvuk, Hladnjak dobio sa M.2 SSD-om. Aktivni hladnjak na chipsetu za razliku od pasivnog na B550. PCI gen4 podrška za M.2 SSD za razliku od Gen3 na B550 pločama. Više SATA konektora. Bolje overclokiranje na X570 pločama jer imaju bolji VRM.  2.5Gigabitna mreža u potpunosti beznačajna 99,999% korisnika jer ionako nećete ni djelić toga koristiti.

Uglavnom jedina prednost kupovanja B550 ploče je ušteda novca. Što ovdje nije slučaj.

Aktivni hladnjak na čipsetu ti je plus? Ok, većina korisnika to vidi kao minus. 

Ta tvoja ploča nema bolji VRM od Riptidea jer VRM ne ovisi o čipsetu već o tome kako će ga proizvođač ploče složiti. U slučaju MSI ploče je korištena jeftinija elektronika nego kod Riptidea. 2,5-gigabitna mreža - nekom nebitno, drugom nije. Kad za par godina bude optika išla preko 1 Gb/s, onda će odjednom biti bitno imati 2,5-gigabitnu mrežnu karticu. Dakle možda nije bitno sad, ali je svakako zalog za budućnost. 

8 vanjskih USB portova naprema 10 na Riptideu, nema internog USB-C porta, manje konektora za ventilatore, broj SATA portova jednak (ne znam gdje si ti vidio da ih je manje).

Ta MSI-jeva ploča je doista dobra za uložen novac, no nije jasno bolji izbor u odnosu na Riptide, odnosno, bilo koju B550 ploču sličnih specifikacija.

15 godina
offline
ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmatike
B550 jesu jeftinije,ali ja nebi išal na tu soluciju.
X570 su novije ploče,i možda ako bude sreče dobiju podršku za neke nove procesore, Ryzen 10,11...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmati
danko99 kaže...
B550 jesu jeftinije,ali ja nebi išal na tu soluciju.
X570 su novije ploče,i možda ako bude sreče dobiju podršku za neke nove procesore, Ryzen 10,11...

Varaš se. X570 ploče su stigle na tržište puno prije B550 ploča. 

Ryzen 10/11 nikad neće postojati. Sve B550 i X570 ploče će podržavati sve nove Socket AM4 procesore. Bit će još jedna generacija takvih i to je to. 

9 godina
offline
Re: ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmati

Ja sam uzeo Gigabyte B550 AORUS PRO V2 za 1.305,00 kn i s ovom se uopće ne da uspoređivati. AORUS PRO je prema ovoj raketa! Što se tiče X570 ploča,  u potpunosti se slažem da nisu uvijek bolje od B550 ploča… I mislim da je za prosječnog korisnika B550 ploča puno bolji izbor od X570 ...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 17:57 (Emilio Estavez).
8 godina
offline
Re: ASRock B550 PG Riptide - Za cjenovne pragmati
Denis kaže...

Aktivni hladnjak na čipsetu ti je plus? Ok, većina korisnika to vidi kao minus. 

Ta tvoja ploča nema bolji VRM od Riptidea jer VRM ne ovisi o čipsetu već o tome kako će ga proizvođač ploče složiti. U slučaju MSI ploče je korištena jeftinija elektronika nego kod Riptidea. 2,5-gigabitna mreža - nekom nebitno, drugom nije. Kad za par godina bude optika išla preko 1 Gb/s, onda će odjednom biti bitno imati 2,5-gigabitnu mrežnu karticu. Dakle možda nije bitno sad, ali je svakako zalog za budućnost. 

8 vanjskih USB portova naprema 10 na Riptideu, nema internog USB-C porta, manje konektora za ventilatore, broj SATA portova jednak (ne znam gdje si ti vidio da ih je manje).

Ta MSI-jeva ploča je doista dobra za uložen novac, no nije jasno bolji izbor u odnosu na Riptide, odnosno, bilo koju B550 ploču sličnih specifikacija.

 Uf. Dok taj gigabitni internet stigne u moje predgrađe...  Imam opciju ili bakrene linije ili 4G+ trenutno. A1 flatbox duo koristim. A kad bude i 5G flat rate jednog dana dostupan, ni to neće sigurno operateri nuditi gigabitne brzine. Zapravo ne znam može li 5G i postiči te brzine. Uglavnom do gigabitnih brzina dostupnih na tržištu sigurno ću i novu matičnu imati. Trenutni plan je upgrade kad ZEN 5 izađe. Pošto sam sad na R9 5900X procu i to bi trebalo biti dosta do ZEN 5. A to će trebati i novu matičnu. Mislim da će i ZEN 4 imati novi utor.  U međuvremenu se nadam neki PCI Gen4 M.2 SSD još upiknut. Trenutno samo jedan Gen 3. A ploča ima 2 Gen4 utora. I to je eto isto zalog za budućnost kako ti kažeš. Jer B550 chipseti nemaju podršku za Gen4. Pa onda se napokon i za sva vremena riješiti HDD-a koji imam uz to.

Uglavnom, može se stvarno za OK novce konfa složiti, problem je što high end grafe nove koštaju kao i cijeli ostatak konfe, pa i više.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice