Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

poruka: 11
|
čitano: 4.015
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind".
15 godina
offline
Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

Ne vjerujam dok netko ne snimi video u kojem napravi prsten od zlata izvučenog tom metodom iz mora.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

noob pitanje, jel se igdje moze kupiti cisti H2O?

pod cisti mislim bez ikakvih minerala koji su izlistani na etiketi od boce.

znam da je nemoguce dobiti 100% (?), al bio bih zadovoljan i sa 99.999%.

jel bi uopce bilo zdravo pit takvu vodu?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 9:43 (nixass).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

Voda ima, kao i svaka druga kemikalija, svoje stupnjeve čistoće. Postoji: 1. destilirana voda, 2. deionizirana voda i 3. redestilirana voda, 4. još jednom deionizirana voda. Nečistoće vode su: 1.  organskih soli (ta se čistoća mjeri elektirčnom vodljivošću - što manja vodljvost - čišća voda), 2. organske tvari (čišćenje aktivnim ugljenom, reverznom osmozom ili kalijevim permanganatom prilikom destilacije) i 3. otopljeni plinovi (O2, CO2) - voda se od tih plinova čisti prikuhavanjem i evenutalnim naknadnim zasićivanjem dušikom (dušiciranje). Dakle, prvo trebate znati kakva vam je voda potrebna, jer i najčišća voda izložena zraku zapravo je otopina ugljične kiseline (pH < 7). No da ne teoretiziram dalje. Najčišću vodu kemičari priređuju za sebe. Znam da uređaj za deionizraciju deionizirane vode postoji na Insititutu za medicinska istraživanja (Zagreb, Ksaverska c. 2) pa se možete tamo raspitati. 

 
7 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i
nixass kaže...

noob pitanje, jel se igdje moze kupiti cisti H2O?

pod cisti mislim bez ikakvih minerala koji su izlistani na etiketi od boce.

znam da je nemoguce dobiti 100% (?), al bio bih zadovoljan i sa 99.999%.

jel bi uopce bilo zdravo pit takvu vodu?

Možeš, imaš ih za industrijsku primjenu svakojakih.

Ali npr., kao što je i danen rekao, obično se kategoriziraju, imaš one kod kojih ciljaju da čim manju električnu vodljivost, a i one kod kojih se cilja na neke druge parametre.

E sad, ako tražiš da je 99,999% sastava baš voda (bez ikakvih dodatnih uvjeta), nisam siguran, nitko ne deklarira to na taj način.

Eventualno da nađeš neku firmu koja se bavi time, pa onda da ti naprave probne uzorke za analizu, pa ako si zadovoljan lako ti proizvode tak, samo pitanje jel tko ima uopće uvjete za to raditi, i kak ju uopće uskladištiti nakon prerade ako uspiju (nisam kemičar, ali možda tlačiti nekim inertnim plinom), to je komplicirano pitanje...

Uglavnom, firme koje se bave demineralizacijom vode postoje, ima ih dosta, pa sve rade i ostale postupke (specijalizirali se za - vodu ), pa se raspitaj, vjerovatno imaju već neke klijente koji traže to isto.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i

Jedna od firmi "Demi 94" proizvodi demineraliziranu vodu:

 

Oni kažu:

Čiščenje pitke vode vršimo kemijskom pripremom pomoću ionskih izmjenjivača. Kem.priprema vode čine 4 izmjenjivača a to su:
1. jako kiseli – kationski filter
2. slabo bazni – anionski filter 1
3. jako bazni – anionski filter 2
4. mješani filter

I`m silicon-based life-form
2 godine
neaktivan
offline
Re: Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i
Pitka voda sadrži otopljene minerale i soli koje tvoj organizam korist za izgradnju kostiju i tkiva.Čista demineralizirana voda otapa minerale u tvom organizmu i nije ju preporučljivo piti.
8 godina
offline
Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

Čista, deionizirana voda ne otapa ništa u organizmu. Pijenjem vode bez otopljenih soli samo ne unosimo te soli u organizam. Zbilja ne znam odakle ta naiva. Pa nije ljudsko tijelo nekakav lonac ili bačva! 

 
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i
Ioni magnezija su bitni za normalno funkcioniranje organizma. Probaj po ljeti piti demineraliziranu vodu par dana pa ćeš vidjeti što se dešava. Tijelo će te, prilično bolno, početi upozoravati da nešto ne valja...
3 godine
offline
Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

ova deionizirana voda pod rednim brojem 4 kako je netko prije naveo nije 'čista' nju se treba barem dva puta destilirati iz otopine kalij permaganata. Recimo mi smo takvu koristili za neka biološka istraživanja. Ali ni ta tretirana s permaganatom i destilirana ne zadovoljava kriterij od 99,999%.

 

pijenje destilirane vode nikom ne bi preporučio, kud je bljutava (čak su nam se i osjetila razvila za njeno izbjegavanje) to može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema (sjetite se ozmoze i kako stanice funkcioniraju). 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 23:51 (ceha965).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i ind

Ni ja pijenje deionizirane vode nikom ne bih preporučio - ali zbog okusa. No zbog drugog? Koliki su ljudi pili kišnicu, pa im nije ništa nije bilo. A što se osmoze tiče nema veze, jer je i vodovodna voda hipotonična (operite si očnu jabučicu vodom, pa ćete osjetiti!). Neki je kemičar u 19. stoljeću destilirao vodu 40 puta zaredom dok nije postigao konstantnu električnu vodljivost - i tako utvrdio električnu vodljivost čiste vode. Dakle, sve ovisi za što se voda upotrebljava, pa i u kemiji. U organskoj se kemiji traži voda najmane čistoće, u biokemiji veće, u analitičkoj kemiji najveće. "Voda bez iona" traži se za elektrokemijske pokuse. Na kraju treba gledati koje nečistoće postoje u vodi, jer će te nečistoće biti i u otopini koja se od te vode priređuje. Uzmite primjerice otopinu KOH za potenciometrijsku (pH-metrijsku) titraciju. Voda za nju ne smije sadržavati CO2 jer će se KOH pretvoriti u karbonat. Ako se titrira otopina soli metala koji se lako oksidira (primjerice Co2+) ne smije u njoj biti ni kisika. Stoga deklariranje vode kao 99,999 etc. čiste kemičaru ne znači mnogo. 

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Arhitektura molekula za dobivanje čiste vode i
Ovisi i čime sečovjek bavi. Ja npr moram po ljeti uzimati i suplemente magnezija jer prvo krene s titranjem očnih vjeđa, a kasnije i s prilično jakim grčevima u mišićima po cijelom tijelu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice