Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna rashlad

poruka: 12
|
čitano: 10.528
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna rashlad".
7 godina
offline
Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna rashlad

Imam Freezer II 240 nekih godinu dana. Ne znam jesam li ja dobio "defektan" prozivod ali ovaj mali ventilator sam morao odspojiti jer je proizvodio iritantan zvuk. Bio je bučniji nego ostali ventilatori u kompu zajedno. Nisam imao živaca zezati se s garancijom. Sve ostalo je super.

 
0 1 hvala 0
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
It'sMe932 kaže...

Imam Freezer II 240 nekih godinu dana. Ne znam jesam li ja dobio "defektan" prozivod ali ovaj mali ventilator sam morao odspojiti jer je proizvodio iritantan zvuk. Bio je bučniji nego ostali ventilatori u kompu zajedno. Nisam imao živaca zezati se s garancijom. Sve ostalo je super.

 Mora da je defektan. Ja taj mali ventilator ne čujem a primjetim da gura ok količinu zraka.

Jedina stvar koju čujem u svom kompu (dok je IDLE) jest pumpa i HDD.

12 godina
offline
Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna rashlad

Očito imaš "feler", jer ja imam 120, i ne čujem apsolutno niš osim ponekad pumpe kad prolazi kroz sustav..

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
120mm vrti bez prestanka vec 3g, niti ga vidim niti cujem. Arctic ima vrhunske proizvode a po perfomansama nedodirljiv sudeci po svim ostalim normalnim recenzijama, kakav je to uopce test s 50 i 100% rpm i još natrkeljili noktua hladnjak😂😂😂lol, nigdje veze😬
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 16:52 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
Boris grozni kaže...
120mm vrti bez prestanka vec 3g, niti ga vidim niti cujem. Arctic ima vrhunske proizvode a po perfomansama nedodirljiv sudeci po svim ostalim normalnim recenzijama, kakav je to uopce test s 50 i 100% rpm i još natrkeljeni noktua hladnjaci😂😂😂lol, nigdje veze😬

 Ovdje se priča o ovom ventu na slici 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
3 godine
offline
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
Ma znam, taj se vent ne cuje, inace test je teski fiasko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
Boris grozni kaže...
120mm vrti bez prestanka vec 3g, niti ga vidim niti cujem. Arctic ima vrhunske proizvode a po perfomansama nedodirljiv sudeci po svim ostalim normalnim recenzijama, kakav je to uopce test s 50 i 100% rpm i još natrkeljili noktua hladnjak😂😂😂lol, nigdje veze😬

Kraken X52 je starije hlađenje i nije osobito bitno da ima standardne ventilatore. Svojevremeno sam testirao Noctuine i ostavio sam ih na radijatoru jer su manje bučni, a imaju jednake performanse kao tvornički s Krakena. Poanta je da imamo referencu - kvalitetan 240-milimetarski AIO sustav. 

Kakav je to uopće test s 50 i 100% rpm ventilatora? A koliko bi ti stavio? 

 

Moja logika je da korisnika u konačnici zauzima kakve performanse dobije uz koju razinu buke. Da li su na hlađenju 1,2 ili 5 ventilatora i koliko se brzo vrte u apsolutnim brojkama, je posve nebitno. Brzina ventilatora na hladnjaku ili AIO sustavu može biti regulirana na razne načine. Čak i ako preskočimo opciju vlastite softverske kontrole koji neki AIO sustavi nude, i dalje imamo faktor matične ploče odnosno krivulje koja opisuje omjer PWM signala koji ide prema ventilatorima i temperature procesora. Koristeći fiksni 50% ili 100% PWM signal, odnosno 50 ili 100% brzine ventilatora dobivamo dvije referentne točke s krivulje omjera buke i rashladnih performansi za neki rashladni sustav. 

3 godine
offline
Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna rashlad

Covjek citajuci vas clanak dobije se da je to nekakav prosjecno jeftin proizvod samo dobrih perfomansi, krenuvsi vec od samog naslova!

Njihova 280mm verzija je u samom vrhu medu top 3 360mm Aio-ima na trzistu a di nece 360/420, 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
Boris grozni kaže...

Covjek citajuci vas clanak dobije se da je to nekakav prosjecno jeftin proizvod samo dobrih perfomansi, krenuvsi vec od samog naslova!

Njihova 280mm verzija je u samom vrhu medu top 3 360mm Aio-ima na trzistu a di nece 360/420, 

 

 

 

 

 

 

Koja je poanta linkanja tih videa? Pa nisam ja izmislio brojke iz svog testa. Nitko ne kaže da prema performansama, pa i razini buke nije top među AIO hladnjacima na tržištu. Dapače, u članku su odlične performanse naglašene i zbog toga je hladnjaku dodijeljena nagrada. 

No performanse su jedino što taj AIO sustav ima. Sustav montaže bi mogao biti bolji, nema dodatne opreme (tipa produžni kabeli ili razdjelnici za spajanje ventilatora na ploču), softverske kontrole ni RGB osvjetljenja. Jasno je da to mnogim korisnicima neće biti bitno, ali većini hoće. Meni prvom ne bi bio osobni izbor zbog "običnog" izgleda. 


15 godina
online
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
Denis kaže...
Boris grozni kaže...

Covjek citajuci vas clanak dobije se da je to nekakav prosjecno jeftin proizvod samo dobrih perfomansi, krenuvsi vec od samog naslova!

Njihova 280mm verzija je u samom vrhu medu top 3 360mm Aio-ima na trzistu a di nece 360/420, 

 

 

 

 

 

 

Koja je poanta linkanja tih videa? Pa nisam ja izmislio brojke iz svog testa. Nitko ne kaže da prema performansama, pa i razini buke nije top među AIO hladnjacima na tržištu. Dapače, u članku su odlične performanse naglašene i zbog toga je hladnjaku dodijeljena nagrada. 

No performanse su jedino što taj AIO sustav ima. Sustav montaže bi mogao biti bolji, nema dodatne opreme (tipa produžni kabeli ili razdjelnici za spajanje ventilatora na ploču), softverske kontrole ni RGB osvjetljenja. Jasno je da to mnogim korisnicima neće biti bitno, ali većini hoće. Meni prvom ne bi bio osobni izbor zbog "običnog" izgleda. 


 

Slažem se. Ja sam zimus slagao novo računalo sa Arctic Freezerom II 280, Fractal Design Define 7 kućištem i G.SKILL Trident Z Neo RGB memorijom i nisam ga mogao staviti gore jer je predebeli blok udarao u memoriju (svega 2mm, ali dovoljno da propadne ugradnja na top kućišta).

Na kraju sam ga stavio sprijeda. Montiranje na CPU mi je isto bilo proprilično zbunjujuće prateći upute i valjda 1h sam provjeravao svaki komadić da nisam nešto krivo zabrijao. Ne slažem svaki dan komp pa nemam previše iskustva, ali i upute bi mogle biti bolje.

 

Hlađenjem sam full zadovoljan, ali neka LEDica bi dobro došla :-) U kućištu imam RGB ventove, RGB memoriju, RGB ploči i grafičku, jedino Arctic Freezer nije RGB. Možda sam ipak trebao uzeti NZXT Krakena.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 23:54 (Bitanga).
15 godina
offline
Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna rashlad

ja imam dinosaura Arctic freezer 240 istina da je đubre predebelo i da sam staro kučište s dremilicom osakatia ko Jason pilom to mi je jedina mana,

ali velika prednost mi je što nema nikakvih ledica, kod mene je to sve pogašeno želim tišinu i mrak

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - Pristupačna ras
Boris grozni kaže...
120mm vrti bez prestanka vec 3g, niti ga vidim niti cujem. Arctic ima vrhunske proizvode a po perfomansama nedodirljiv sudeci po svim ostalim normalnim recenzijama, kakav je to uopce test s 50 i 100% rpm i još natrkeljili noktua hladnjak😂😂😂lol, nigdje veze😬

 Jel to onaj 120mm sto hladi 200W 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice