Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

poruka: 28
|
čitano: 17.060
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do".
10 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Zbunjujuce je objasnjeno:

 

"...korisnik može kupiti iPhone 13 za 799 dolara ili može uzeti pretplatu od 35 dolara mjesečno, što bi Appleu u tri godine donijelo 1.260 dolara."

 

a onda napisu:

 

"...dobili bi najnoviji model svake godine, umjesto svake tri što je inače prosjek“, objašnjava Gurman."

 

Zar ne bi po toj logici pretplatnik svaki novi iPhone placao samo 12 mj. i ukupno platio samo 35 * 12 = 420$

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Zbunjujuće je napisano bilo kome tko čita većinu tekstova ovdje ako ih čitaš dalje od naslova. Mogao bi upitati autora što je time mislio, ali autor nije naveden (samo copywriterpaster koji radi za Bug Online)

 

Pogledaj npr kako su preveli engine Unity za izradu igara

 

Apple će vjerojatno ući u 'biznis' pretplate na hardver isključivo zbog razloga jer bi tako mogli zaraditi više novca

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 8:05 (encoding).
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Mislim da ce za mjenjanje svake godine (znaci kad dode novi hardvare), sto bude vjerovatno najzanimljivije ljudima, cijena biti minimalno 99$.
Uz to u clanku navode kako je lakse ljudima ovako mjesecno placati nego odjednom, kao ooooogroma vecina ljudi na trzistima koja su bitna Apple.u nema kreditne kartice i preko njih na isti nacin mogu otplacivati telefon.
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Vecina kupuje na pretplatu preko operatera a ovim putem bude Apple izbacio operatera iz racunice i uzeo jos koji dolar vise.
15 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Pa tko je htio mogao je sad ovako, uzme ga na rate i otplacuje pomalo.

Nije mi jasno zasto bi to netko koristio na ovakav nacin ako su uvjeti za korisnika nepovoljniji.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

50$ mjesečno za Pro/Max je ok cijena, svakih 12 mj uzmeš novi model i nikada ne brineš o ničemu. Kad bi bili u USA. Ovako zaboravite na to.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
10alex kaže...

Zbunjujuce je objasnjeno:

 

"...korisnik može kupiti iPhone 13 za 799 dolara ili može uzeti pretplatu od 35 dolara mjesečno, što bi Appleu u tri godine donijelo 1.260 dolara."

 

a onda napisu:

 

"...dobili bi najnoviji model svake godine, umjesto svake tri što je inače prosjek“, objašnjava Gurman."

 

Zar ne bi po toj logici pretplatnik svaki novi iPhone placao samo 12 mj. i ukupno platio samo 35 * 12 = 420$

 Nisi shvatio. Do sada po njihovim izracunima prosjecan korisnik bi koristio 3 godine telefon od 799 USD a po novom bi od tog istog korisnika kroz pretplatu uzeli 1260 USD za 3 godine....Plus bi imali 2 stara telefona koja bi dalje davali na pretplatu. Neku manju doduse ali i dalje pretplatu....Ti bi dobijao novi mob svake godine a stari vracao. Znaci apple dobija 1260 USD i 2 koristena moba a ti bi dobio 3 nova.....A sada ti dobijas jedan nov za tri godine a aplle 799 USD.... 

13 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Što bude ako se mobitel ošteti,koja je politika firme,tko će odgovarat?

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Turbo konzumerizam. Umjesto da radimo na tome da te skupocijene uređaje imamo što duže, ne ajmo ih mjenjati svake godine. Svakom njegovo, ali imho ovo je žešća glupost. Heroin za tehnološke ovisnike, a doslovno ništa ne dobe jer evolucija mobilnih telefona se svodi na megapiksele.

Nadglednik dina
Moj PC  
17 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
To je bar lako, dat će ti ponudu osiguranja mobitela 20usd (bubam) mjesečno plus na cijenu otplate ili bez osiguranja riskiraš platit punu cijenu štete
15 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Entry Point kaže...

Turbo konzumerizam. Umjesto da radimo na tome da te skupocijene uređaje imamo što duže, ne ajmo ih mjenjati svake godine. Svakom njegovo, ali imho ovo je žešća glupost. Heroin za tehnološke ovisnike, a doslovno ništa ne dobe jer evolucija mobilnih telefona se svodi na megapiksele.

 Pa to ljudi i sada rade svejedno, neki ih preprodaju, neki ih poklone, neki ih bace u ladicu i zaborave. Ovdje je razlika da se uređaj vraća apple-u pa njima daje mogućnost ponovnog rentanja ili prodaje polovnog uređaja te tako još više maksimiziraju zaradu na pojedinačnom uređaju.

 

Ono što je netko spomenuo, detalji su bitni kako će rješavati naplatu/penale u slučaju oštečenja, krađe. Istina za kupce je i dalje isplativije kupiti uređaj, za godinu dana ga prodati po dosta visokoj cijeni (apple dosta malo gubi na vrijednosti) i onda uz manju nadoplatu uzeti novi.

Stoja
12 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Nije lose ako iOS aplikaciju treba ponekad testirati na vise fizickih uredjaja, ili uopce razvijati bez da se istovari malo bogatstvo na uređaj dva

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Dakle plaćat će više novaca za najam nego što su ranije plaćali za vlasništvo. I onda se pizde kad ih se naziva i-ovcama
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Drugim riječima, Apple planira uzeti sebi onaj dio kolača koji si uzimaju telekomi kada ti (pro)daju mobitel uz ugovornu obvezu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
picajzla0707 kaže...
Dakle plaćat će više novaca za najam nego što su ranije plaćali za vlasništvo. I onda se pizde kad ih se naziva i-ovcama

  Samo što će s vremenom i ostali proizvođači tipa Samsung krenuti tim putem.

16 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Mislim da je ovo vise ciljano na poslovne korisnike... nesto poput leasinga. Idealno za firme.
Dns neke firme (store.com.hr) kod nas nude applove proizvode na leasing, gdje koristis uredaj odredeni period i switchas na noviju generaciju kad izade.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Hell kaže...

  Samo što će s vremenom i ostali proizvođači tipa Samsung krenuti tim putem.

nisu nit oni ništa bolji, jedino što puštaju jabučarima da prvi uvode takve 'trendove', pa onda za njima

nikad dosta profita, a ljudi kao i obično puše takve priče i sve više jure za novim procesorima, kamerama i ostalim kerefekama od čijeg napretka realno već godinama nemaju nikakve koristi 

 

ja još uvijek koristim staru 6.1 nokiu, sve fercera bez problema, čak i baterija izdrži cijeli dan, najbolji fičr je metalno kućište iz jednog komada koji je izdubljen, bez stakla odozada, bez sendvič konstrukcije, pao sto puta i jedino se vide sitni ožiljci i još sitnija nagnječenja, staklo bez ogrebotine

doduše ja nisam zahtjevan korisnik, ne igram igre na mobu, ne glumim profi fotografa i tak, otprilike kao i 90% ljudi koje znam, ali od kojih većina stalno 'treba' novi mob jer... trebaju bolji proc , bolju kameru, više rama, a zapravo ne trebaju ništa od toga jer im je najzahtjevniji zadatak otvoriti facebook ili tiktok 

10 godina
online
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
@picajzla

Upravo razlog zbog kojeg sam prije tjedan i pola prešao sa flagship Samsunga na midrange A53. Ženi sam prošle godine kupio A52 i bio sam oduševljen. Prije 2 tjedna sam slučajno vidio da je izašao novi A53 i Reko, ti si moj. Prodao flagship i kupio A53. I još dobio na poklon slušalice, a što je najbolje 4 godine OS update-a ima i 5 godina security updatea.
Nikad više neću biti toliko glup da dajem tolike novce za mobitel koji koristim za IM, društvene mreže, mail i surfanje.
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Ne kužim kaj je tu novoga, pa Apple upgrade plan postoji već godinama u Americi, $50 mjesečno za pro verziju i svake godine uzmeš novi uređaj... https://www.apple.com/shop/iphone/iphone-upgrade-program
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3

Ja na nokiji 7 plus - potpisujem sve sto si napisao :D

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
picajzla0707 kaže...
Dakle plaćat će više novaca za najam nego što su ranije plaćali za vlasništvo. I onda se pizde kad ih se naziva i-ovcama

 i ostale će nas nazivati isamsunzima i imotorolama kad drugi shvate da je ovo super način za dodatnu zaradu

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
8 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

Kupujem refurbished, i jos uvijek sam na iPhone X. Ostavljam komplekse najnovijih Pro modelia "influencerima" i Hani Hadziavdagickama

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

The Big Short, balon ekonomija, "isplati se" (dok traje)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Appleova pretplata na hardver navodno već od 35 do

s pozitivne strane (za "nas ostale"), dobro je da ta pretplata (još uvijek; kuc o drvo) nije obavezna za sve. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Gnjavator kaže...

Drugim riječima, Apple planira uzeti sebi onaj dio kolača koji si uzimaju telekomi kada ti (pro)daju mobitel uz ugovornu obvezu...

 + ubiti tržište rabljenih što je najbitniji cilj. 

12 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
Blade18 kaže...
Ne kužim kaj je tu novoga, pa Apple upgrade plan postoji već godinama u Americi, $50 mjesečno za pro verziju i svake godine uzmeš novi uređaj... https://www.apple.com/shop/iphone/iphone-upgrade-program

 novoga je što ako si u trenutnom iPhone upgradeu odlučio ne uzeti novi model, nakon što isplatiš zadnju ratu za uređaj koji koristiš postao njegov vlasnik. Možeš čak i odjednom platiti sve preostale rate.

Prevedeno, po dosadašnjem sistemu plaćao si nešto višu ratu za uređaj no on bi na kraju postao tvoj i ako bi ga prodao lako bi nadoknadio tu razliku u cijeni. Ovako uređaj samo iznajmljuješ. Jedan te isti iPhone u Americi se preprodaje 2-3 puta a Apple želi biti jedini koji ih prodaje. Postoji i pravni interes jer će Apple biti vlasnik tvog uređaja i samim tim gubiš svu zaštitu privatnosti koju ti u slučaju da si ti vlasnik pruža 4. amandman.

15 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
BlueMax kaže...

 Postoji i pravni interes jer će Apple biti vlasnik tvog uređaja i samim tim gubiš svu zaštitu privatnosti koju ti u slučaju da si ti vlasnik pruža 4. amandman.

 Kao i totalno zaobilaženje prava na repair mimo njihove servisne mreže, pa penali ako razbiješ uređaj, pa "osiguranja" kako bi izbjegao penale radi razbijanja uređaja...

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Appleova pretplata na hardver navodno već od 3
BlueMax kaže...
Blade18 kaže...
Ne kužim kaj je tu novoga, pa Apple upgrade plan postoji već godinama u Americi, $50 mjesečno za pro verziju i svake godine uzmeš novi uređaj... https://www.apple.com/shop/iphone/iphone-upgrade-program

 novoga je što ako si u trenutnom iPhone upgradeu odlučio ne uzeti novi model, nakon što isplatiš zadnju ratu za uređaj koji koristiš postao njegov vlasnik. Možeš čak i odjednom platiti sve preostale rate.

Prevedeno, po dosadašnjem sistemu plaćao si nešto višu ratu za uređaj no on bi na kraju postao tvoj i ako bi ga prodao lako bi nadoknadio tu razliku u cijeni. Ovako uređaj samo iznajmljuješ. Jedan te isti iPhone u Americi se preprodaje 2-3 puta a Apple želi biti jedini koji ih prodaje. Postoji i pravni interes jer će Apple biti vlasnik tvog uređaja i samim tim gubiš svu zaštitu privatnosti koju ti u slučaju da si ti vlasnik pruža 4. amandman.

 pa pada u vodu bilo kakvo instaliranje nečeg što apple nije odobrio i tako dalje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice