Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

poruka: 70
|
čitano: 14.690
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM".
13 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

sa iMacom su totalno zasrali ... ovaj woke iMac je igračkica... čemu ovi naglašeni bezeli i ostavili su chin. Mogli su ga ostavit duplo debljeg i maknut chin, napravit da se može podešavat ekran o visini, pristupiti ssdu makar ... bzvz. Da su bar sačekali M1x ... to je vjerojatno ostavljeno za 27 inčni...

 

iPad je zvijer.

 

ostalo meh.

 

 

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

Konačno je stigao taj novi iMac. Većinom prema očekivanome, no nadao sam se da će zadržati SD card i USB-A. Izgleda da je to nešto sto će biti samo na "jačim" verzijama budući da je najavljeno za redizajnirani MBP 16 te će vjerojatno biti i na "jačem" miniju i iMacu

 

EDIT: pogledao sam baš cijene i ispada da entry level ima samo 2 Thunderbolt porta, bez druga 2 USB(-C, naravno) i bez etherneta te jednu GPU jezgru manje, za to je potrebno doplatiti 200$

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 21:08 (southy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

cekao sam novi ipad pro i mogu reci da nisam ni malo razocaran. Imat ce isti ekran kao i pro display XDR! Brutalno nesto... to je kategorija kvalitete dostojna redatelja, vrhunskih fotografa, jedostavno cudo!

 
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Nisam seksist niti ženomrzac dapače, no gospođa koja nam je predstavljala iMac me nekako podsjeća na lutke za napuhavanje.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Ubili su klasični računar sa iPad XDR.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
grzzi kaže...

sa iMacom su totalno zasrali ... ovaj woke iMac je igračkica... čemu ovi naglašeni bezeli i ostavili su chin. Mogli su ga ostavit duplo debljeg i maknut chin, napravit da se može podešavat ekran o visini, pristupiti ssdu makar ... bzvz. Da su bar sačekali M1x ... to je vjerojatno ostavljeno za 27 inčni...

 

iPad je zvijer.

 

ostalo meh.

 

 

Osobno mi je aktualni iMac 27 ljepši od ovog novog, no valjda se treba priviknuti. Bezeli su mi stvarno bezveze, a chin me toliko ne smeta, no ima jedan zanimljiv detalj na njemu - nema jabučice gore

 

Podešavanje po visini nikad nije imao ni vjerujem da hoće, pristup SSD-u je preotimistično za očekivati budući da je cijeli M1 koncept orijentiran na tome da se sve stavi na jednu "pločicu". Ono što je plus ovog novog iMaca je da sada za relativno pristupačnu cijenu možeš uzeti entry level iMac, ove iz prošlih generacija ne bih ni štapom preko plota taknuo. Čeka se što će biti sa sa većim (pretpostavljam da će biti 32" umjesto 27). Već 2020 model je razbio mnoge sheme koje su (smo) koristili - do 2019 modela se moglo uzeti base model i u njega ubaciti mnogo jeftinije RAM i SSD što ga je činilo dosta povoljnijom kupovinom. Od novog ne očekujem nešto drugačije, no zato očekujem M1X, 32" 8K ekran te se nadam većim kapacitetima memorije i RAM-a u base modelima uz istu cijenu

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Mislim da je u ovom trenutku prerano za M1X. Jednostavno M1 još uvijek ima značajnu prednost pred intel i amd procesorima i to treba unovčiti, što je OK. Tek kad se takmaci približe M1 Apple će pustiti M1X sa lanca ili će razliku u cijeni biti takva da će ga gurati u high end proizvode. Na kraju famozno pitanje Balkanikusa Vulgarisa "da li može Kodi na novi Apple TV 4K" :)))
Voda tece a vrijeme prolazi ...
13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
southy kaže...
grzzi kaže...

sa iMacom su totalno zasrali ... ovaj woke iMac je igračkica... čemu ovi naglašeni bezeli i ostavili su chin. Mogli su ga ostavit duplo debljeg i maknut chin, napravit da se može podešavat ekran o visini, pristupiti ssdu makar ... bzvz. Da su bar sačekali M1x ... to je vjerojatno ostavljeno za 27 inčni...

 

iPad je zvijer.

 

ostalo meh.

 

 

Osobno mi je aktualni iMac 27 ljepši od ovog novog, no valjda se treba priviknuti. Bezeli su mi stvarno bezveze, a chin me toliko ne smeta, no ima jedan zanimljiv detalj na njemu - nema jabučice gore

 

Podešavanje po visini nikad nije imao ni vjerujem da hoće, pristup SSD-u je preotimistično za očekivati budući da je cijeli M1 koncept orijentiran na tome da se sve stavi na jednu "pločicu". Ono što je plus ovog novog iMaca je da sada za relativno pristupačnu cijenu možeš uzeti entry level iMac, ove iz prošlih generacija ne bih ni štapom preko plota taknuo. Čeka se što će biti sa sa većim (pretpostavljam da će biti 32" umjesto 27). Već 2020 model je razbio mnoge sheme koje su (smo) koristili - do 2019 modela se moglo uzeti base model i u njega ubaciti mnogo jeftinije RAM i SSD što ga je činilo dosta povoljnijom kupovinom. Od novog ne očekujem nešto drugačije, no zato očekujem M1X, 32" 8K ekran te se nadam većim kapacitetima memorije i RAM-a u base modelima uz istu cijenu

 ma možda bi se navikao na dizajn i ok, čekamo iMac pro, M2, 30 inča i 6k vjerujem prije nego 32 / 8k ali brijem da će koštat min 3000$ pa na dalje...

Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

Za one koji bi umjesto macbooka M1 uzeli iMac M1, koji su vam bitni razlozi za tako nešto? Osobno mi djeluje macbook kao no brainer, portabilniji i jeftiniji, snage iste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
grzzi kaže...

ma možda bi se navikao na dizajn i ok, čekamo iMac pro, M2, 30 inča i 6k vjerujem prije nego 32 / 8k ali brijem da će koštat min 3000$ pa na dalje...

Ok, 8K je previše možda, zadovoljio bih se i sa 6K, ali ne bih se iznenadio sa 8K. Vjerujem da će biti još pod imenom M1X i da će zadržati cijene 27" modela, slično kao i ovaj 24". iMac je s vremenom počeo biti preskup i na ovaj način će ga ponovo vratiti u normalniji rang cijene. Da li će postojati iMac Pro - iskreno ne vjerujem tako skoro jer ne vidim čime bi ga diferencirali od ostatka, jedino ako mu stave XDR zaslon. Mislim da će prostor za postojanje Pro verzije nastati tek za godinu dvije kad se paleta SoC-ova proširi na bar 20 (16 perf + 4 eficiency jezgri), 36 ili koliko će ih već biti. Čitao sam neke reporte (od Bloombera, koliko im je vjerovati) da su već u pripremi 64 i 128 jezgreni procesori koji bi trebali na Mac Pro ići.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
5 godina
neaktivan
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

iMac sa 8cpu/7gpu konfiguracijom nisam ocekivao, mislio sam da ce ici "full out"

 

Mac mini ima 8/8 combo naravno nema monitor ali je 300 baksa jeftiniji

 

ovo je 24" verzija, pa mozemo ocekivati da ce 27" biti mozda bolje napravljen kao 8/8 ili sa M1X chipom tko zna

 

vjerovatno je shema kao macbook air/pro  gdje je isto 8/7  8/8 razlika

 

bar nisu pretjerali sa cijenama

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 21:37 (Mitohondri).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

U mojem slučaju, čekao sam, načekao sam se, ali sam i dočekao taj dan, odnosno iPad Pro 12.9 a sada sa koliko interne memorije, budem se malo razmislio! Ali, da sam i u malom prstu imao očekivanja o 2TB, niti u najluđim najmokrijim snovima nisam! Sada jednostavno iščekujem recenzije onog najvećeg, uvjetno i najjačeg, pa da "škicnem" koliko se je iPad približio mojim željama i očekivanjima u ovoj generaciji, obzirom ovaj stari koji imam, imam preko punih sedam godina, vrijeme najtaman za novog! 
U pak slučaju iMac gadgeta, PRVO; ja sam načuo da se očekuje 30' model, sa mogućom 8K rezolucijom, a sve ostalo od interne memorije, preko radne memorije i ostalih detalja, ostaje se za štrpsti! 
U svakom slučaju, kod onih većih osobno ne očekujem poplavu boja, osim srebrne i "space" sive! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za one koji bi umjesto macbooka M1 uzeli iMac M1, koji su vam bitni razlozi za tako nešto? Osobno mi djeluje macbook kao no brainer, portabilniji i jeftiniji, snage iste.

Osobno, uzimam prvo iPad 12.9 čim bude dostupan u Hrvatskoj, u nadi da će podržavati putem aplikacija/e i SW-a rad sa mojom kamerom, tako da mogu raditi na slikama koje snimim! 
Iz tog razloga, iMac mi se vidi boljim, spajanje ili kamere ili iPad gadgeta, funkcionira kako god okreneš, a i iMac ima "makar" 14' incha veću dijagonalu, uz još pokoji adut iz rukava! 

southy kaže...
grzzi kaže...

ma možda bi se navikao na dizajn i ok, čekamo iMac pro, M2, 30 inča i 6k vjerujem prije nego 32 / 8k ali brijem da će koštat min 3000$ pa na dalje...

Ok, 8K je previše možda, zadovoljio bih se i sa 6K, ali ne bih se iznenadio sa 8K. Vjerujem da će biti još pod imenom M1X i da će zadržati cijene 27" modela, slično kao i ovaj 24". iMac je s vremenom počeo biti preskup i na ovaj način će ga ponovo vratiti u normalniji rang cijene. Da li će postojati iMac Pro - iskreno ne vjerujem tako skoro jer ne vidim čime bi ga diferencirali od ostatka, jedino ako mu stave XDR zaslon. Mislim da će prostor za postojanje Pro verzije nastati tek za godinu dvije kad se paleta SoC-ova proširi na bar 20 (16 perf + 4 eficiency jezgri), 36 ili koliko će ih već biti. Čitao sam neke reporte (od Bloombera, koliko im je vjerovati) da su već u pripremi 64 i 128 jezgreni procesori koji bi trebali na Mac Pro ići.

Koliko sam se ja uspio informirati, iMac Pro je UGAŠENA linija, i zato idu na veći, dijagonalom prije svega, iMac koji će "preuzeti" sve benefite njegove! 
Ako su YT-uberi dobro predmnijevali, kao i onaj Kuo, dijagonala će biti 30' i 8K rezolucija! 
Oastali detalji su diskutabilni, no ako iPad ima 2 TB interne memorije, ostatak kod iMac kompa bude raspašoj totalni! 

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
ATJLučko kaže...
Koliko sam se ja uspio informirati, iMac Pro je UGAŠENA linija, i zato idu na veći, dijagonalom prije svega, iMac koji će "preuzeti" sve benefite njegove! 

Ako su YT-uberi dobro predmnijevali, kao i onaj Kuo, dijagonala će biti 30' i 8K rezolucija! 
Oastali detalji su diskutabilni, no ako iPad ima 2 TB interne memorije, ostatak kod iMac kompa bude raspašoj totalni! 

iMac Pro je ugašen, no mnoge linije su bile ugašene pa se ponovo pojavile zato i kažem da ne vjerujem da će neko vrijeme biti iMac Pro-a, bar dok se ne ispucaju redovni modeli. U zadnje vrijeme imaju tendenciju postavljati oznaku "pro" na sve i svašta pa tko zna, možda će i na iMac.

 

iPad dobiva 2TB, ali bit će papreno skup. Sad su dodali thunderbolt na iPad, možeš koristiti vanjski disk bez da staviš gaće na štap . Meni nekako ovaj model sa 256 GB izgleda kao "sweetspot" uloženog i dobivenog

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Mitohondri kaže...

iMac sa 8cpu/7gpu konfiguracijom nisam ocekivao, mislio sam da ce ici "full out"

 

Mac mini ima 8/8 combo naravno nema monitor ali je 300 baksa jeftiniji

 

ovo je 24" verzija, pa mozemo ocekivati da ce 27" biti mozda bolje napravljen kao 8/8 ili sa M1X chipom tko zna

 

vjerovatno je shema kao macbook air/pro  gdje je isto 8/7  8/8 razlika

 

bar nisu pretjerali sa cijenama

Vidi cijene na stranici, imaju 8/7 i 8/8. Vjerujem da će veći (sigurno neće biti 27 nego 30 ili 32) imati 12/16, isto kao i veći MBP

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

iPad pro + tipkovnica i olovka ... ovisno o memoriji, cca 2000 $ ( sa 512 gb recimo ) ... jel ima neki elegantni način da vrtiš i OSX Big Sur na njemu ako zatreba?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
ATJLučko kaže...

Koliko sam se ja uspio informirati, iMac Pro je UGAŠENA linija, i zato idu na veći, dijagonalom prije svega, iMac koji će "preuzeti" sve benefite njegove! 
Ako su YT-uberi dobro predmnijevali, kao i onaj Kuo, dijagonala će biti 30' i 8K rezolucija! 
Oastali detalji su diskutabilni, no ako iPad ima 2 TB interne memorije, ostatak kod iMac kompa bude raspašoj totalni! 

 ma ok, mislim na veći iMac, oće bit i pro ili će njega zvat pro manje bitno sad... 30 ak inča je za očekivat ili 32. 6k ili 8k ... ako je to jesen, možemo očekivat i M1x ili M2... ali ako ovaj mali košta 1500 - 1700 nekako se bojim cijene, pogotovo u hr.

 

i brijem da je jesen preoptimistična, još kad uzmemo u obzir probleme sa čipovima uopće, možda pred sam kraj godine ako ne i u 2022 ... da daju bar dva do tri kvartala prodaje bez potrebe za apgrejdom 24 iMacu.

14 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

na ovom novom imacu vrijedi samo rezolucija sve je ostalo prosječno,tresla se brda rodilo se ovo g....

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
blackalbum kaže...

na ovom novom imacu vrijedi samo rezolucija sve je ostalo prosječno,tresla se brda rodilo se ovo g....

 ma nije to loš sistem ... al očekivalo se više, nakon ne znam ni ja koliko godina onog zadnjeg dizajna, 7-8 ... desetljeće skoro. Ovo je praktički iPhone sa 24 inčnim ekranom, mogli su bolje iskoristiti sav taj prostor koji im daje hladni M1. jebale ih ove bojice ... što je najgore ovo će letiti sa polica, jebe im se.

13 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

Ništa zanimljivo osim Ipad-a. Čisto radi cpu snage u tabletu. Sve ostalo meh. 

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
grzzi kaže...
blackalbum kaže...

na ovom novom imacu vrijedi samo rezolucija sve je ostalo prosječno,tresla se brda rodilo se ovo g....

 ma nije to loš sistem ... al očekivalo se više, nakon ne znam ni ja koliko godina onog zadnjeg dizajna, 7-8 ... desetljeće skoro. Ovo je praktički iPhone sa 24 inčnim ekranom, mogli su bolje iskoristiti sav taj prostor koji im daje hladni M1. jebale ih ove bojice ... što je najgore ovo će letiti sa polica, jebe im se.

 slabo jako slabo za tu lovu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 22:32 (blackalbum).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
grzzi kaže...
blackalbum kaže...

na ovom novom imacu vrijedi samo rezolucija sve je ostalo prosječno,tresla se brda rodilo se ovo g....

 ma nije to loš sistem ... al očekivalo se više, nakon ne znam ni ja koliko godina onog zadnjeg dizajna, 7-8 ... desetljeće skoro. Ovo je praktički iPhone sa 24 inčnim ekranom, mogli su bolje iskoristiti sav taj prostor koji im daje hladni M1. jebale ih ove bojice ... što je najgore ovo će letiti sa polica, jebe im se.

Meni je ovo pun pogodak, a vidi se koga su gađali. Ugodno osvježenje sa bojicama, pristojna cijena, kupovati će se klincima i tinejdžerima bez previše razmišljanja. Za nas malo starije stiže 27/30/32" verzija i tome se baš radujem.

 

iPad Pro izvrstan, pravi stroj i ok početna cijena.

15 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

je, dobro su oblikovali taj imac. iznimno dekorativan, dizajnerski čist. ako bude barem pola toliko funkcionalan, ne gine mu svijetla i šarena budućnost. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
blackalbum kaže...
grzzi kaže...
blackalbum kaže...

na ovom novom imacu vrijedi samo rezolucija sve je ostalo prosječno,tresla se brda rodilo se ovo g....

 ma nije to loš sistem ... al očekivalo se više, nakon ne znam ni ja koliko godina onog zadnjeg dizajna, 7-8 ... desetljeće skoro. Ovo je praktički iPhone sa 24 inčnim ekranom, mogli su bolje iskoristiti sav taj prostor koji im daje hladni M1. jebale ih ove bojice ... što je najgore ovo će letiti sa polica, jebe im se.

 slabo jako slabo za tu lovu

 

ovakve performanse na windows platformi moras platiti minimalno 3 puta vise, i to kad su cijene komponenti normalne

 

danas da ides kupovati, platit ces i 5 puta vise nego bilo koje Mac racunalo

 

stvarno jako slabo za tu lovu

 

 

14 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

Ima li novosti oko softvera na iPadu? Sva snaga novog procesora po meni nema smisla uz zadržavanje istog sustava. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
A može li se rudarit na tome :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
vsabljic kaže...

Ima li novosti oko softvera na iPadu? Sva snaga novog procesora po meni nema smisla uz zadržavanje istog sustava. 

 

vele da su xbox i ps kontroleri potpuno podrzani, sto znaci da se pripremaju na ozbiljnije igre koja ovaj procesor sigurno moze podrzati.

 

Od "ozbiljnog" softvera, nadam se da niste i dalje misljenja da ipad sluzi za "ozbiljan". On je i dalje namijenjen kreativcima za crckanje i slikanje i povremene poslove jednostavnije video i photo obrade, ali to je nekako to.

 

13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
treba omogucit elegantno osx na njemu i macbook postaje višak.
13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
grzzi kaže...
treba omogucit elegantno osx na njemu i macbook postaje višak.

 Je, pa da izgube tržište klasičnih prijenosnika. To je vjerojatno i razlog zašto macbook nema touchscreen.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
dax-lax kaže...
grzzi kaže...
treba omogucit elegantno osx na njemu i macbook postaje višak.

 Je, pa da izgube tržište klasičnih prijenosnika. To je vjerojatno i razlog zašto macbook nema touchscreen.

 Touch na laptopu je najveća glupost ikad smišljena, ekran se trese, nepraktično, ekran konstantno prljav itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice