Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

poruka: 14
|
čitano: 7.734
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov ".
11 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Kada OS jednostano postane glomazan pa ga umjesto optimiziranjem pokusavaju gurati sa specifikacijama procesora... Apple ga je pojeo vjerojatno zbog bezkonkurentnog iOS-a 

 
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Koja je poanta toga vise? Imam Note 20 Ultra i telefon je cudo, ne znam sto bi trebao radit s telefonom da njegov exynos "kojeg nitko nece" ne bude dovoljan... Bas sam danas probao novi S22 Ultra, pa to je 99% isti telefon. Ne znam kako bih uopce osjetio da radim na necem novom i boljem... koje ja to trebam aplikacije koristiti i cime se baviti da osjetim to poboljsanje? 

 

Gotovo je, dosli smo do kraja i igrica je prekucana. Svi telefoni su mi isti, sve mi je postalo dosadno. Eventualno jos tu i tamo pogledam kakve "novitete" imaju preklopni telefoni, ali to je uglavnom to. Procesore u flagship telefonima jos jedino mozemo isprobavati na raznim benchmarcima, jer u realnosti nekakve razlike vise apsolutno nitko ni ne osjeti. 

 
42 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsun
=XFX=PlayHard kaže...

Koja je poanta toga vise? Imam Note 20 Ultra i telefon je cudo, ne znam sto bi trebao radit s telefonom da njegov exynos "kojeg nitko nece" ne bude dovoljan... Bas sam danas probao novi S22 Ultra, pa to je 99% isti telefon. Ne znam kako bih uopce osjetio da radim na necem novom i boljem... koje ja to trebam aplikacije koristiti i cime se baviti da osjetim to poboljsanje? 

 

Gotovo je, dosli smo do kraja i igrica je prekucana. Svi telefoni su mi isti, sve mi je postalo dosadno. Eventualno jos tu i tamo pogledam kakve "novitete" imaju preklopni telefoni, ali to je uglavnom to. Procesore u flagship telefonima jos jedino mozemo isprobavati na raznim benchmarcima, jer u realnosti nekakve razlike vise apsolutno nitko ni ne osjeti. 

Čuj to veli on koji ima mobitel od 10000 kn?

14 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Koristit cu ovaj svoj ip 11 pro max dok ga ne razbijem. Nema sanse da ga mjenjam znog bilo cega drugog

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsun
Mrvu offtopic. Imam doma micro NAS koji vrti plocica temeljena na Exynos5422 procesoru. Znaci to vrti Linux gore koji je NAS, DNS, Time Machine itd itd. i to je sasvim dostatan CPU za to. Vrti se 24/7 vec 5 godina i nikakvog problema s njime, a performansi ima jos na izvoz.

Takodjer imam i iPhone 11 i on vec godinama radi bez ikakvih problema. Mijenjat cu ga jedino ako ga razbijem ili ako se pokvari do te mjere da ga je nemoguce popraviti.

Ovo sto je autor ovog posta htio reci je to da nije sve do benchmarka, ali eto ljudi pate sto je neki broj veci. Takodjer bih htio nadodati da je u modernom developmentu optimizacija nesto sto se rijetko radi tako da se slazem s prvim komentarom. Sjecam se prije kad si imao par MB RAMa i onda si morao paziti koliko ces memorije alocirati, dok danas ti Node.JS pojede 1 GB RAMa samo za hello world
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsun
=XFX=PlayHard kaže...

Koja je poanta toga vise? Imam Note 20 Ultra i telefon je cudo, ne znam sto bi trebao radit s telefonom da njegov exynos "kojeg nitko nece" ne bude dovoljan... Bas sam danas probao novi S22 Ultra, pa to je 99% isti telefon. Ne znam kako bih uopce osjetio da radim na necem novom i boljem... koje ja to trebam aplikacije koristiti i cime se baviti da osjetim to poboljsanje? 

 

Gotovo je, dosli smo do kraja i igrica je prekucana. Svi telefoni su mi isti, sve mi je postalo dosadno. Eventualno jos tu i tamo pogledam kakve "novitete" imaju preklopni telefoni, ali to je uglavnom to. Procesore u flagship telefonima jos jedino mozemo isprobavati na raznim benchmarcima, jer u realnosti nekakve razlike vise apsolutno nitko ni ne osjeti. 

 Pa vidi, mogao si uzet neki telefon od cca 1.5-2.000 kn i bio bi ti vise nego dovoljno za 99% potreba, sve preko toga je razbacivanje performansama i svojom lovom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 8:54 (bus).
14 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Je je kako ne.Tješi se.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Sve to stoji, ali da li nam treba takvo nešto?

Evo ja prodajem sve od Apple-a dopizdio mi je.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 10:03 (Rektumajzer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

 

khm khm khm ko tu koga ako ne plaćena Apple reklama

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsun
tokyu kaže...
Mrvu offtopic. Imam doma micro NAS koji vrti plocica temeljena na Exynos5422 procesoru. Znaci to vrti Linux gore koji je NAS, DNS, Time Machine itd itd. i to je sasvim dostatan CPU za to. Vrti se 24/7 vec 5 godina i nikakvog problema s njime, a performansi ima jos na izvoz.

Takodjer imam i iPhone 11 i on vec godinama radi bez ikakvih problema. Mijenjat cu ga jedino ako ga razbijem ili ako se pokvari do te mjere da ga je nemoguce popraviti.

Ovo sto je autor ovog posta htio reci je to da nije sve do benchmarka, ali eto ljudi pate sto je neki broj veci. Takodjer bih htio nadodati da je u modernom developmentu optimizacija nesto sto se rijetko radi tako da se slazem s prvim komentarom. Sjecam se prije kad si imao par MB RAMa i onda si morao paziti koliko ces memorije alocirati, dok danas ti Node.JS pojede 1 GB RAMa samo za hello world

To je stariji Big-Little ARM SoC dizajn, prvenstveno zato jer kao male jezgre ne koristi i danas često korištenu malu Cortex A53 CPU jezgru.Cortex A7(32bit) je onako star dizajn, ili ukratko novi A53/64bit nasljednik je znatno bolji CPU.

 

https://www.anandtech.com/show/7811/samsungs-exynos-5422-the-ideal-biglittle-exynos-5-hexa-5260

 

Cortex A53 je predstavljen 2012 godine, a masovna upotreba je krenula hm godnu dana kasnije.

 

A da, čak i danas žuti 8 Core ARM SoC u praksi je i više nego dovoljan za klasiku ili normalno surfanje internetom.

 

Streetpunk kaže...

 

khm khm khm ko tu koga ako ne plaćena Apple reklama

Nebitno tko je bolji, ili ukratko tipično Jubitu sranje od videa koji preko nekakvog benčmarka mjeri zagrijavanje moba.

 

Večina ljudi na mobu nikad ne odvrti niti jedan benčmark, dakle potpuno beskorisno u realnoj praksi.Tipične Jubitu idijotarije, ili zabava za smotanu ekipu koja samo bulji u Antutu ili Geekbenč benčmark brojke.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 16:22 (rambox).
10 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Ovo su sad već gluposti. I 2 godine star Samsungov čip bi savršeno dobro pogonio S22 kao i ovaj novi. Te benčmark brojke su tko ima većeg po nekom bezveznom mjerilu. Zamisli, samo 5% je brži od prošlogodišnjeg, tragedija. Kao da OS i igre neće raditi na njemu. Ljudi padaju na najgluplje marketinške fore.

Nadglednik dina
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Ne želim mjenjati svoj Xiaomi Mi 9t pro koji sam kupio krajem 2019 godine. 

Najviše jer volim svoju periskopsku kameru, a sada izgleda da je In imati unakažen ekran sa rupicom ili kapsulom.

 

 

Mjenjat ču smarpthone jedino zbog Bluetooth koji mi bude potreban za slušne aparate, jer slušni aparati počinju koristiti Bluetooth LE (LC3) koji daje bolje perfomanse, i štedi bateriju. Ali to zahtjeva kupovinu novog smarpthonea. 

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Trenutno glavni mob mi je S21 Ultra, dok uz njega za potrebe posla rijetko koristim i Huawei P smart koji je izasao mislim u 2017. godini iako sam mu skroz unistio ekran idalje se koristi i sve radi.

 

Huawei mob koristim iskljucivo za pokoji poziv, SMS, Viber i Whapp i ponekad za navigaciju. 

S 21U koristim kao glavni mob za sve prethodno navedeno stim da na njemu vise surfam, ponekad neka igrica i naravno fotkanje. 

 

Sto se tice samih performansi u ovim standarnim koristenjima razlika izmedju ova dva moba nije uopste drasticna. Naravno da je Samsung brzi, da brze pokrece aplikacije, da mu je multitasking fluidniji ali nije to neka drasticna razlika, ako Samsungu treba sekunda da otvori npr Viber, na ovom "starom" Huaweiu trebaju dvije sekunde. Po meni to nije neka razlika da sada se sjedne i  hvata za glavu jer je boze moj ovaj drugi nesto nefunkcionalan. 

 

Pretpostavljam da bi razlika bila osjetna ako bih ja na Huaweiju pokusao odvrtiti neku noviju igricu i da bi se tu eventualno vidjela razlika u performansama ali za svakodnevno koristenje je idalje dobar telefon. 

Mogu onda misliti kakva je razlika izmedju ovih flagship SoC-ova u stvarnom zivotu. 

 

 

Ono sto u ovoj prici je po meni najbitnije je da Samsung idalje nastavlja sa praksom da na odredjena trzista plasira isti mob, po istoj cijeni a koji ima losiji SoC. Ono gdje se vide razlike je u fotkanju i videu jer obicno Snapdragon cipovi su na Samsung telefonima znali davati bolje fotke i Exynos cipovi su se znali grijati brze pogotovo prilikom duzeg snimanja videa. 

Iako sam se prosle godine odlucio na Samsung (presudila je 10x opticki zoom kamera) idalje smatram da prodavanje istog telefona, koji to ipak nije, na svim trzistima je nesto sto im se ne bi trebalo uzimati zdravo za gotovo.  

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Appleov tri godine star A13 čip 'pojeo' Samsungov

Imam Iphone 13 Pro., imao sam 12 Pro i 11 Pro. Ja između ta tri modela ne vidim nikakvu razliku. 

 

Ovih 120hz ekrean na 13 Pro je više marketinški trik.

 

Također ima paralelno uz 13 Pro i S21+. Uspoređujući 120hz ekran na Samsungu s ovim na Iphoneu - pa to je nebo i zemlja. S22+ je Ferrari naspram brzine ekran na 13 Pro. Kod Samsunga se vidi ogromna razlika u 120Hz.

 

U svakom slučaju Iphone imam samo zato jer mi njihov dizajn i ta kompaktnost odgovara. Također određeni broj poslovnih aplikacija mi bolje radi i izgleda na Iphone-u. 

 

Probao sam se prebaciti na S21+ ali nije išlo. 

 

U svakom slučaju oba mobitela su odlična - stvar je u detaljima. Ali i dalje stojim iza toga da se kod Samsunga osjeti tih 120hz-a

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice